Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2014, 09:48 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Окт 2014, 09:32
Мнения: 5
Местоположение: Haskovo
Здравейте колеги нов съм във форума и искам съвет обмислям покупка на нова кола и се спрях на Мазда Примаси.(това ще бъде първата ми японска кола) Споделете мнения , наблюдения за модела. По конкретно за тази обява какво мислите.Интересува ме дали найстина има тези екстри ,които са написани. Благодаря!!!

http://www.mobile.bg/11291384947110164

_________________
Не карай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2014, 13:35 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Здравей колега, няма как да не кажа добър избор, след като и аз карам такава... :)

Конкретно за обявата - пълна е с измишльотини! Само някои фрапиращи "грешки":
- от раздела "Безопасност" има само: ABS (антиблокаж) и TCS (защита от боксуване), еърбезите са само предни и странични
- сензор за дъжд - не, хладилна жабка, подгряване на седалките - може и да има като допълнително оборудване, ама по-скоро нанай
- блокаж на диференциала (мн. як балон!)
- разход 6 литра на 100 км (по каталог дори на извънградско е 7, градско - 10.7, смесено - 8.4)

Ето тук параметрите за същата кола са по-реални:
http://es-kars-ltd.cars.bg/c11453
Но пък е шибнал пробег от 104 000 км! (разбира се, снимката с километража липсва...) :D

Сам решавай дали можеш да имаш доверие на подобен търговец...

Иначе според мен за този ценови диапазон (4000-5000 лв) запазена и редовно обслужвана Mazda Premacy е сред най-добрите варианти за семейна кола. Бензин или дизел е излишен въпрос, аз съм доволен от моята бензинка, но друг колега веднага ще ти каже обратното... Търси фейслифтова такава (произведена след август 2001 г.) - има доста подобрения, виж тука:
viewtopic.php?f=44&t=38557#p366721

Някои предимства (според мен): надеждна, просторна, удобна, добра изработка, стабилни и изпитани двигатели
И недостатъци: малко е твърдо окачването (предназначена е за западноевропейски пътища, а не за нашите), хваща ръжда по веждите и праговете (нормално за 10-15-годишна кола, но гледай добре при покупката!)

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2014, 13:59 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2014, 09:32
Мнения: 5
Местоположение: Haskovo
Благодаря колега за бързия отговор ,но имам и още едно питане относно двигателите на Мазда. Понеже и аз съм се спрял да бензинов двигател 1.8 101кс, та верно ли е, че тия мотори са с верига.И какво им е обслужването на тях.
Поздрави.

_________________
Не карай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2014, 17:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Не, колега, с ремък са. Пълното обслужване на колата (ремъци, ролки, филтри, масло, антифриз, труд + преглед на окачване и спирачки...) в нормален сервиз е от порядъка на 500-600 лв. (във фирмения Стар Моторс това не се прави, защото сумата скача може би 2-3 пъти).

Цените на консумативите и частите са нормални, за ориентация можеш да погледнеш напр. тук:
http://www.mister-auto.bg/bg/mazda-prem ... 12643.html

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 08:11 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2014, 09:32
Мнения: 5
Местоположение: Haskovo
ами 500 - 600лв не ми се виждат много за пълно обслужване на автомобил след 2000г.
Колега да те попитам понеже си наясно с Примасито в доста обяви за Мазда Примаси пишат "всички екстри за модела" можеш ли да ми кажеш кои са.
Благодаря

_________________
Не карай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 18:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2014, 16:54
Мнения: 288
Местоположение: София
Колега, "всички екстри за модела" си е просто рекламен лаф на нашенските автоджамбази, който в повечето случаи нищо не значи. Защото и те самите не могат да обяснят какво е стандартното оборудване за съответния модел и кои са "всички екстри" за 10-15-годишни коли. Ако се интересуваш конкретно, вземи та ги питай - и да ти докажат/покажат "екстрите"...

Ако под "екстри" разбираме допълнителните опции към стандартното оборудване (т.е. за тях се плаща допълнително), те за Мазда Премаси (и за всяка друга кола) са различни за различните модели (нива на оборудване).
От това, което съм гледал за Премаси 1999-2005 г., такива са например:
- външно оборудване: шибидах, алуминиеви джанти, спойлери (преден, заден, на покрива), халогени/ксенони, парктроник
- вътрешно оборудване: навигация, кожен волан, кожен салон, дървен панел, CD чейнджър

Разбира се, колкото повече "екстри", толкова по-добре, но моето мнение е, че за +10-годишна кола имат значение главно добрия двигател, читавата ходова част и запазения салон. Без тях екстрите не струват и пукната пара...

Успех при покупката!

_________________
Mazda Premacy 1.8i / 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2014, 12:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2014, 09:32
Мнения: 5
Местоположение: Haskovo
ами гледам аз някои пишат ESP, BAS ,ABS TCS. ел разпределение на спирачното усилие и така други нямат , не съм сигурен каква работа вършат на пътя ,но тези така да кажа ЕКСТРИ как се доказват при оглед.

_________________
Не карай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2014, 19:56 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Еми като включиш на контакт тези надписи светват.Във ляво на кормилото копчета също имат наименования кои екстри има .А може да им вземеш вин кода и да си провериш на спокоиствие какви екстри има фабрично...http://mazda-fun.net.ru/vin/

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2014, 10:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Окт 2014, 09:32
Мнения: 5
Местоположение: Haskovo
Мерси колеги

_________________
Не карай по-бързо, отколкото може да лети твоят ангел-хранител!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб