Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2017, 20:07 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Колеги изчетох много форуми, разговарях с доста ключари и едно разбрах- парите които искат за клониране на ключа са убийствени. Въпроса чи е накой пробвал ли е тези китайчета за клониране на чипове https://m.aliexpress.com/s/item/3266449 ... K#autostay


Като това например. Виждам че цените им падат вече драстично и се чудя ако си взма дали че ми свърши работа.
И втория ми въпрос е задължително ли за ключове с чип 8С новия ключ да е чисто нов или може и ползвам ключ да му се изтрие с такава машинка кода и да му се въведе нов. Извинявам се ако темата е повдигана но изчетох много страници и не я видях никъде.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2017, 21:25 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Има теми:

http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=38&t=43575&hilit=%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=43506&hilit=%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87

Нещо не ми се рискуваше с надежността на китайските и другите сложни евтини изпълнения, а сигурността струва около 180 лв.
Досега така и не стигнах до втори ключ. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2017, 08:44 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy
Автор на темата

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
да изчетох ги колега благодаря много. Идеята ми беше такава, че ако някой има наблюдения можех да я поръчам да си направя 2-ри ключ и вече дори някой от форума да му трябва ... нямаше да откажа да му го направя стига да си намери 2-ри ключ (все пак това е идеята на форума да си помагаме) още се друомя ... защото близо 200 лв да дам за ключ някак ми се вижда нереално.... а така ще ми излезне по малко от 100


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2017, 08:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Как 200лв. В Дупница ключаря ми го направи за 80 - заготовка+нарязване+програмиране на транспондера. За Premacy-то не знам, но предполагам ще е толкова някъде пак. Е, не е оригинален ключ с логото на Мазда и т.н., но върши работа. Отделно дистанционно за 70, което програмирах сам и бях в джаза.
Ако искам оригинално изглеждащ ключ, само трябва да си взема заготовка и да ми я нарежат, вече и сам мога да програмирам с два активни ключа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2017, 15:37 
Offline
любител
2004 Mazda Premacy
Автор на темата

Регистриран на: 15 Мар 2015, 21:06
Мнения: 27
Местоположение: Стара Загора
Колега голяма част от чиповете на мазда са 4D като в китайските сайтове вървят по 2-3 долара а в по големи дилърски магазини по 20$ което е нормално за 80-100 лв да ти направят ключ. Проблема е че Премасито е с чип 8С което бил някакъв много шантав чип и струва колкото твоя целия ключ с чипа ... и сложи после нарязването и клонирането и цена под 150 не съм чул дами кажат....


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб