Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 14:32 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колеги, след като вчера се изнервих за пореден път с бояджиите почнах да си правя разни сметки

Колата я карам около 10 000 на година
10-12 почивки са по 4-5 дена другото е детето до училище
На работа ходя с метрото - 3 спирки са, колата там няма къде да се паркира.

Това ми струва около 4000 на година за гориво/застраховки/винетки/данък/косумативи/
Не слагаме обезценката на колата.
Като нематериални щети - загубено време в задръстванията към и от училище, нерядко скатавам от работа за да го прибера, т.е нерви излишни, нерви с майстори, чакане за гуми, и т.н.


Транспорт от училище на детето в двете посоки е мисля под 200 лв на месец,
Да кажем за другите 10 пътувания за ваканции взимам рентакар - 20 евро на ден горе долу, като е дългосрочен
Стават 800 евро там плюс още 1000 лв за бензин или около 2500 лв с горивото

Т.е сумарно около 4500 разходи


Сега сложете, че имам гараж, който ще го дам за поне 100 лв на месец Или още 1000 лв на година печалба, която иначе отива за мойта кола.

Демек даже може и да съм на печалба от цялата работа

Много почва да ми се върти тая идея, имам един познат, който живее в центъра и трета година е без кола и каза, че му е супер.

Някой правил ли си е подобни сметки?
П.С освен всичко жената има служебна кола, която може да облекчава положението от време на време.


Последна промяна road_runner на 13 Яну 2018, 11:02, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 14:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
Имам приятел в София с кола, но си движи с метрото. Столичани сте привилегировани. Ако и тук имахме метро, захвърлях колата категорично. Щях да си купя само някаква бюджетна, която да ме закара на почивка веднъж в годината и готово.

Иначе ако решиш да се разделяш с колата, пиши. Търся си именно такава тройка и предпочитам от сигурен човек от форума да си я купя, а не от джамбазите. Дори с дефекта съм заинтересован.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 14:45 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
То аз дефекта ще го оправя, дори и да не е по каско, но разправиите няма да се последните, това ми идеята.
Даже ще може да видя дали да не купя още някой гараж, може да ми хареса


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 16:21 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Без кола как се виждаш.Този твоят приятел го мани....не е искрен.Аз също имам служебен автомобил които ползвам като личен когато се наложи.Но не се виждам да тръгна за Гърция или Германия със него дори и за няколко дни.Детето как ще се представи да ходи само и да се връща.Печелиш време и спокоиствие плюс средства и малко нерви ако разредиш кормуването..Щом ти е удобно метрото се губи смисълът да шофираш наистина.То във София със тези ремонти си стана приключение.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 16:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Аз без кола не мога да живея. Редовно пътувам из страната. Дупница-Велико Търново ми е 2ч45мин с кола, с автобус отива на 6+ часа минимум. Настрана за другите дестинации за почивка - общо взето всеки уикенд съм извън града.
Без кола ще си със сигурност финансово на печалба, в това спор няма. В София дори ще си и времево на печалба - аз в София много рядко си ползвам колата, обикновено я паркирам пред нас и ходя с градския. Въпросът е, че няма как да излезеш (особено със семейството) извън града без да страдаш. Ако излизаш само за едното море за 5 дни в годината, може и да се справиш. Ама инак не можеш до Метро да отидеш и да напазаруваш за седмицата без да ти е неудобно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 16:57 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Има транспорт от училището идва и я взима от нас пред входа, и я кара до там
На връщане същото.

А за 10 почивки в годината взимам рентакар. Там няма грижи да излезеш в Гърция.

А за пазаруването - жената има служебна, не е драма един път в седмицата да се ходи и до метро и до който и да е магазин.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 17:30 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Така както пишеш работата наистина е на кантар. #-o Рента кар е доста под застраховките разходите и данъка на колата за година.На този етап ще ти излезе по изгодно.Въпросът е какво те устроива повече..Финансовата част или практичността.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2018, 14:44 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Днеска за първи път карах от http://www.spark.bg - vw e-up, супер удобно - отключва се с телефона, виждаш къде е най-близката кола, запазваш си я за 15 минути, докато стигнеш до нея. 3.50 за 12 минути и след това по 30 стотинки на минута.
Парно веднага, щото е електрическа, до 60 км/ч е много пъргава.
След още някоя друга година може и да се откажа от мойта. Сега са 30 коли, скоро 60


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2018, 18:12 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
Ако съм на твое място, веднага бих си разкарал колите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2018, 18:39 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Живея до метростанция, тролейбусна линия и 4-5 рейса ... нито за миг не съм си помислял да оставам без кола. Сутрин с малкия няма да чакам тролей в студа. Няма да го водя болен до лекарката с рейс или тролей. Няма да се чудя как да си закарам нещо на вилата или пазара от магазина. Транспорта с кола ми е по-евтин спрямо карта за градски транспорт , а и да не беше никога не бих ги сравнявал. Пътя с рейс до морето е 8 часа ! Това втори път няма да си го причиня, след като с колата ми е 4 часа. Работех на летището , а живея в Люлин и ми се налагаше да пътувам с метро, надявам се скоро да не ми се налага да ползвам градски транспорт. Дори колата да стои пред нас и да я карам само в почивните дни както ми се е случвало години наред , никога не бих се лишил от опцията кола. Всичко се случва, наложи ми се да карам детето в болница с остра алергична реакция. Тънките сметки си имат цена и понякога може да е човешки живот.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2018, 23:05 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Човек, чети я цялата тема, казах, че има транспорт от вратата пред блока до училище и обратно срещу 200 лв месец.
Кви тънки сметки говорим за около 2000 на година минимум, и спестено време и нерви.
Болен до лекарката е 3-4 пъти в година с такси за 5-6 лв, нека са 10.
А и виж алтернативата с car sharing , за която писах горе.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2018, 23:22 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Все ще ти се случи да си кажеш: "Ех сега да имах една кола да свърша тая работа..." (независимо какъв е случая)
И като се замислиш,че си се отказал от нея за доброто на джоба ти..(пък колко добро ти си знаеш)
Собственото си е собствено и никой не може да ти каже копче ако решиш да я препикаеш,помлееш с чук или запалиш.. Примерно!! :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 08:41 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Прочел съм всичко, просто е смешно за коментиране.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 10:59 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Аз ако живеех в Люлин и трябваше да си държа колата отвън въобще нямаше да го мисля с тея наркомани там
Ако ти си от българите, за които колата е някаква гордост, аз съм практичен, всичките ми совбодни пари са впрегнати да правят нови пари. (къде успешно, къде не) Съседите ми си купуват нови коли на 4-5 години, аз предпочитам да ги дам за частното училище на детето примерно. А не като едно уж реномирано държавно училище до нас, през което спират Q7 и мерцедеси, Има 70-80к за кола, но няма 8-10к за училище на детето си.

Не можеш явно да приемеш колко е освобождаващо да ползваш нещо, без да се грижиш за него. Сигурно ще ме убедиш, че и вила е хубаво да имаш, вместо да ида и да си наема за 3-4 дена една и собственикът да се оправя после.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 14:30 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Мога да ти гарантирам, че Люлин е в пъти по-сигурен квартал от Лозенец! В Лозенец съм израстнал и повечето познати станаха наркомани. Не бих се върнал да живея там, заради детето ми. Имам и вила в планината впрочем. Колата е необходимост, а не нещо на което да робуваш и трепериш. Щом не можеш да си позволиш автомобил карай на аванта със служебната.
Примерите , които даваш са странни. Познавам хора, които предпочитат да дават по 600 лв за наем, вместо да дават тези пари, за да изплащат собствено жилище. Накрая вместо за себе си, си купил апартамент на този, на който си плащал наем. Хората са казали всеки луд с номера си.

Питаш за мнения, а всеки който не е на твоето мнение го нападаш. Ако вече си решил не ни губи времето с глупости.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 15:32 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Просто показах, че твоите аргументи в моя случай не важат, а ти се изказа, че било смешно за коментиране, пък после аз съм бил нападал.
Има хора горе, които са успели да се поставят на мое място, и казват - на кантар е, или разкарай колата.
Ако ти не можеш да си представиш да ходиш с метро до работата - ми за теб също е решен тоя въпрос.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2018, 15:43 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
И на мен ми е минавала подобна идея да махна колите и да ме возят таксита и да взимам рент-а-кар. Сметката ми до момента за малко над 3 години е почти 39 000 лв. (в това число 28к за покупка и другото е каско, ГО, винетки, газовата, обслужване, гориво), изминати около 31 000 км. или сиреч 1,24 лв./км ми е струвало удоволствието.
Дали съжалявам? Дали бих минал на другия вариант? - НИКОГА.
За мен е несериозно мъж, особено женен с дете, да няма кола. Не ми го побира съзнанието. Да си там няква проидоха, студент в друг град - иде дойде, ама дори и такива имат някаква трошка за 2-3 000 лв.
На работа ходиш с метрото - всичко е точно, детето ще го взимат от вас - всичко е точно, ама вие извън София не излизате ли? Роднини нямате ли извън града? На СПА, вили, разходки, пикник, на риба, палатки, ски, не ходите ли? Отделно по магазините като отидете като напазаруваш ще чакаш с 5 торби 15 минути таксито ли? Като някакъв пиян тип в Студентски град... жалка картинка. Ако трябва всяка събота и неделя рент-а-кар, дали сметката ще е точна? А удобството да е пред вас? Комфорта, с който си свикнал? Сигурността, че колата ти е надеждна и си наясно с техническото й състояние? А и имаш гараж... :idea:
Не, мерси.
Съмнява ме някой друг с ръка на сърцето, да каже, че предпочита другия вариант.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб