Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2013, 08:58 
Offline
любител
1998 Mazda 626

Регистриран на: 25 Окт 2012, 18:12
Мнения: 1
Местоположение: Haskovo
Привет колеги! Наскоро моята маздичка 626,започна буквално да се "дави" при легнали полицаи или светофар. Губеше обороти за 3-4 секунди и след това ги възстановяваше. Реших проблема с добавка на liqui moly,тъй като карам на газ и явно дюзите са взели да се замърсяват доста. Сега всичко е наред,при мен добавката подейства положително! :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2014, 15:37 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Май 2013, 10:36
Мнения: 100
Местоположение: Сливен
Макс написа:
Сега,като сменям маслото,не разбрах.Хубаво ли е да слагам добавка?Защо и каква ?


И за искам да слагам сега, но колегите вместо да ме ориентират окончателно ме объркаха


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2014, 18:43 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
machle ... твоята добавка е за гориво.Тя може да почисти запалителната система и пооправи дюзите.
Колега вместо да слагаш добавки има масла със добавки...молекули някакви и там подобни които намаляват триенето и едва ли не изпълват микроскопичните пукнатини и там подобни за поостарял мотор.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2014, 18:57 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Подкрепям Вальо. Вече 40 хил. км съм минал с Кастрол Магнатек и съм доволен (от общо 100хил в България). Не се занимавайте с "магически" добавки.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2014, 13:31 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Май 2013, 10:36
Мнения: 100
Местоположение: Сливен
valio323 написа:
machle ... твоята добавка е за гориво.Тя може да почисти запалителната система и пооправи дюзите.
Колега вместо да слагаш добавки има масла със добавки...молекули някакви и там подобни които намаляват триенето и едва ли не изпълват микроскопичните пукнатини и там подобни за поостарял мотор.


Преди съм сипвал добавки. Има ефект. Сега искам да сложа някаква друга, да разнообразя и да мога да ги сравня как работят. Дай идея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2015, 10:26 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2013, 22:52
Мнения: 8
Местоположение: Oxford UK
skype: MERLIN-Magic
Моята мазда 6 18 бензин е вече на почти 400 000 километра. Въпреки, че е само 9 годишна и добре запазена мощноста на двигателя ми определено не е същата.
Опитвах различни масла сменяйки ги на по 3 и 4 хиляди мили защото по едно време усетих, че харчи масло и то доста сериозно.
Харчеше ми масло около 1 литър на 3 хиляди мили.или около половин кило на 2 хилади и нещо километра. разбира се го казвам приблизително защото на око толкоз.
СЛед опити си полу синтетични масла след това със минерални малко поспадна разхода на масло но все пак си го имаше.
От полусинтетичното 10W40 колата ми сутрин се държеше зле докато загрее а от Минералното 15W40 още повече не ми хареса.
С минерално масло мощноста на колата падна и направо се бях притеснил, че двигателя вече си заминава след тези километри.

и така след дълго четене на форуми и консултации със инженери и механици тук в Англия се спрях на добавка Xado.
източих старото масло сложих нов филтър и си купих 5W40 сунтетично масло.
карах един ден колата с него и леко полеко си възвърнах мощноста.
Разхода с минералното масло ми беше 10 на 100 градско. ( не се учудвайте който е карал в Лондон знае какво е трафик )
Разхода със синтетичното масло падна на 9 с малко повече мощност.
След добавката в момента разхода ми е 7 на 100 по тих двигател и мощност сякаш сложих поне още 30 конски сили.
Вече съм изминал 2 хиляди мили и колата ми продължава да се държи добре. Разход на масло не се забелязва гледам го всеки ден. ( ще го сменя 6 хиляди мили и ще напиша какъв е бил разхода на масло )
Дори се замислям дали да не си сложа такава добавка на същата марка и в скоростната кутия както и в хидравликата.
Аз лично съм доволен.

Не си мислете, че правя реклама защото нито живея в България нито съм търговец нито ме вълнуват марки и препродавачи в БЪлгария. Пазаръвам си от производителя или от Ebay.
Прилагам линк на точният продукт от който съм доволен.
И разбира се, добавките не правят чудеса просто дават малко още живот на износените части. Ако имате запекал или счупен сегмент или нещо друго никоя добавка не би го поправила.
http://www.ebay.co.uk/itm/321370153033? ... EBIDX%3AIT


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2016, 12:32 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Юни 2016, 10:25
Мнения: 3
Местоположение: гр.София
Аз имам Мазда 323ф 2.0 Дитд-2001 г. и карам с тефлонова добавка от най-скъпите. Доволен съм. Колата върви много добре и никъде в града(София) не повишава температурата на охл.течност. В скоростната кутия също съм сложил тефлон."Невежеството е майка на всички предразсъдъци". Едно време 1976-1977 г., когато се появиха първите АГУ(автомобилни газови уредби) какви глупости се изговориха, че било бомба в колата, че двигателят се скапвал - буталата ставали на дупки от сярата."Кучето си лае, а керванът си върви". Сега почти всички бензинки са с АГУ и ГИ.Факт! Това е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб