Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011, 19:19 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F

Регистриран на: 30 Юни 2008, 12:25
Мнения: 125
Местоположение: Пловдив
Питам,щото ми прави впечатление,че в друга тема за инфо за частите например за 323,повечето хора пазаруват TOKIKO,пък цената е същата и на KAYABA.И двете фирми са японски и като цяло с добри отзиви за тях.А вече за газови или маслени си е въпрос на вкус повече или по-малко да друса колата :) .И все пак да питам-кои от двата типа(газ-масло) имат повече живот,като се обстрахираме от лошите пътища у нас,или е се тая?

_________________
С каяка в реката и SOULFLY в главата.
Mazda 323F BG 1.8 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011, 19:40 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Проучи произхода...щото малко вер. да са made in Japan....,инак са еднакво добри.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011, 19:45 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 30 Юни 2008, 12:25
Мнения: 125
Местоположение: Пловдив
Приятел,който се занимава с авточасти каза че можеш да се ориентираш по това,че произхода или е щампован или е лепенка,което съответно можеш да си направиш извода кое е истинско.

_________________
С каяка в реката и SOULFLY в главата.
Mazda 323F BG 1.8 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011, 20:27 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
:D ..еех ако беше толкова лесно...

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011, 22:09 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
То по таз логика, освен ако не ги вземем директно от завода и то лично... няма как да сме сигурни, че са японски...
Иначе Токико и Каяба са еднакво добри да :)

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011, 22:19 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Това което занам аз е че в Европа няма Японска KYB...а и няма причина да има..след като имат заводи в Европа..,не казвам че са лоши..напротив.., самия аз съм със KYB GR2 - USA еквивалента на Евро серията EXEL-G.. За Токико (Hitachi)...не съм намирал инфо да се правят в Европа (не съм и търсил)...,но и това не е гаранция че не идва..приимерно от Китаи (дано не..).

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2011, 22:31 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
От Англия взех 2 амортисьора за 323 Kayabа с щампи Made in Japan... преди няколко месеца това 8)
Отделно за МХ6-цата от Евро07 задни газови Каяба мейд ин Жапан също 8)
Не съм ги купувал директно от завода и не мога да потвърдя, че са от там... но това и в мазда не може да си сигурен по този начин...

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2011, 11:34 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 30 Юни 2008, 12:25
Мнения: 125
Местоположение: Пловдив
Като цяло по форумите има доста негативни мнения за тия амортисьори KAYABA и то купувани от офицялните вносители за БГ,но на дали КОСЕР имат нещо общо с тия ментета.Много са малко хората,които са доволни от тях или ппросто ги карат от скоро.И толкова ли нямат нямакаква разлика с оригинала да се знаят пунтаците ве?Тва е супер неприятно да дадеш близо една заплата да си стегнеш колицата и след година да се скапат.Накрая да не се окаже,че KAYABA-та са шит

_________________
С каяка в реката и SOULFLY в главата.
Mazda 323F BG 1.8 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2011, 11:48 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Ами като погледнах в гугъл, само в рено форума един се оплакал. Каяба се произвежда и в Испания, предполагам че въпросните са били от там. На мойте си има щампа, че са японски. Не мога да кажа, колко са добри защото са на няма и 5000км, за сега очаквано нямат грижи 8)
Ако толкова ще се притесняваш, то тогава си вземи токико и спи спокойно :wink:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2011, 12:18 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 30 Юни 2008, 12:25
Мнения: 125
Местоположение: Пловдив
Изобщо не се притеснявам и нищо няма да ме учуди-такъв ми бил късмета.Вече чукнах първата хилядарка с 4бр. KAYABA Excel-g като също си имат щампа Made in Japan и само времето ще .Просто ми стана интересно,че колегите от форума пазаруват TOKICO,които са оригиналните за маздите.Другото което е че всяка тема си има полезна информация и съвети,дето някой ден ще е от полза на някой реставрирайки 20 годишната си колица да работи добре и най вече дълго време.Лично аз трябваше да чакам 3 седмици за поръчката за задните газови за внос от Япония.Другото място където се сглобяват е Франция.Фирмата е АУТО ПЛЮС и до колкото разбрах доста фирми пазаруват от тях аморсьори.Съжалявам ако говоря глупости,но така ми обясниха нещата.Хората АУТО ПЛЮС ходят на семнари с японците,незнам за какво,но май ще излезне,че те са вносителите за България за Японски амортисьори KAYABA със собствен транспорт.Цената за 1бр. е 146лв

_________________
С каяка в реката и SOULFLY в главата.
Mazda 323F BG 1.8 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2011, 12:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Понеже доста изследвах въпроса "има ли японски Токико и Каяба в БГ?", четейки форумите и питайки разните магазини и лавки за части, достигнах до следните изводи -
1. "Японски" Токико и Каяба, маслени или газови, се предлагат, но доброжелатели ми подшушнаха на ухо, че внасяните масово са предимно рециклирани или откровени ментета.
2. Цената не е ориентир за оригиналност - ментета се предлагат и на цени за оригинал, а вносителите внасят това което им е най-евтино. Равносметката е проста.
3. Оплакванията от Каяба са предимно от хора, които сменят газови с маслени, като не отчитат разликата в респонса на двата вида.
4. Вече можеш да си сигурен в японското на определени части, само ако ги поръчаш от Япония или страни в които не се внасят рециклажи и китайщини.
5. Изкъртената пътна мрежа обезмисля търсенето и купуването на наистина оригинални консумативи по окачването, защото нашата консумация е в пъти по-голяма от нормалните страни, с нормални пътища. Ако утре човек се тресне в новоизровена яма, може недай си Боже да изкриви купето, а какво остава за амортисьора?!
6. Вземи си едни Токико или Каяба, без значение, за стотина кинта парчето, а може и по-тънко, и гледай къде караш, ако изобщо можеш да избираш.
7. Събирай си най-чинно разбитите части, и на следващия протест срещу грозните пътища, ги наблъскай в муцуните на кмета и лайнарите от пътната поддръжка.
8. Псувай с всички сили онези, които спъват оправянето на пътищата. Псуването изразходва натрупания гняв и предпазва от евентуални бинладенщини.
9. Бог пред нас и ние след Него!
10. Амин!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2011, 12:38 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda Impreza

Регистриран на: 30 Апр 2009, 09:23
Мнения: 1527
Местоположение: Добрич
Драгойчо изкърти ме с тоя коментар :D :lol:

_________________
AIR BAGS ARE FOR HOMOS :wink:
Изображение
В неделя съдбата ми обърна гръб,сега ми остава да я изчакам да се
наведе и да и го начукам както тя на мен!!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2011, 13:33 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Даам,Абсурдистан.. :( инак аз си мисля че KYB може да се намери в БГ..в най добрия случай Germany..,но няма друга по добра Каяба от Японската..дори и Щатската отстъпва....но пък цената там е смешна... :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2011, 20:27 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 30 Юни 2008, 12:25
Мнения: 125
Местоположение: Пловдив
E явно всичко това се отнася и за TOCIKO-тo,или...

_________________
С каяка в реката и SOULFLY в главата.
Mazda 323F BG 1.8 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2011, 22:12 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
И накрая какво се оказа? Че ти си купил вече Каяба и се чудеше дали си се преебал ли? :secret:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2011, 21:47 
Offline
фен
Аватар
1991 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 30 Юни 2008, 12:25
Мнения: 125
Местоположение: Пловдив
#-o Ебати писимиста. :evil: Няма как да ме убедиш,че съм се набутал,при полужение че знам от кой и от къде съм ги купил тия амортисьори,ами само времето ще покаже.Идеята за тая тема ми беше съвсем различна от тва което се превръща и тва ме дразни.Японски части има в бг-споко,просто това качество което го е имало едно време никога няма да е същото като сега-с всичко е така.И като го съчетаеш,специално окачването,с нашите готини пътища и си викаш бат тъпняма-ма тия амортисьори са менте.Има доста митове и легенди,произлезли от някви комплексари,дето искат всичко да им е вечно и най-доброто,ама няма.В повечето случаи-са"ама аз съм чул и чел".От кой?От някой хал хабер,дето изобщо не се замисля от факторите,които действат в/у дадана част и с келешкито му шофиране преебава сичко-прегрява спирачки,спича накладки и после не работили,щото са менте ли?Ми да си земе от 1000лв. за тая цел и няма да има дерт.Върти гуми кат ненормален и после почнали карета,накрайници и шарнири да лопат и кофти били-ми много ясно,кат си хамал.

_________________
С каяка в реката и SOULFLY в главата.
Mazda 323F BG 1.8 16v DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: TOKICO или KAYABA
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2017, 14:02 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Koлеги, с днешна дата някой може ли да каже от къде в БГ могат да се поръчат " истински " амортесьори TOKICO?
Ще ми трябват два задни за Сузукито, и се чудя от къде и какво да купувам. Единствената ми по-читава опция за момента са еднотръбни Gas a Just на KYB. Оригиналните на джипката са ТОКИКО и за 18 години все още държат, но са се омаслили и искам да ги сменя.
Та някой има ли инфо къде, и дали се продава истинска KYB или TOKICO в България?

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб