Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Май 2015, 13:28 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Май 2014, 17:48
Мнения: 17
Местоположение: София
Здравейте, искам да ви попитам някой чувал ли e мнения за услугите, които извършват от ogledi.com?
Изглеждат професионалисти, свързах се с тях и си писахме малко, от начина по който отговарят изглежда, че си разбират от нещата. Но все пак някой чувал ли е нещо за тях, защото утре мисля да направя оглед с тях?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2015, 18:58 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
http://www.ogledi.com/pomosht-pri-pokup ... mobil.html
Тука гледам обясняват как да не се прекараш....но това е писано от един от Админите на Ауди не от тях.... #-o
Ще ти кажат дали има пребоядисвано....ще я закачат на комп и ще ти кажат грешките ако има такива изписани...И като я покарат ще ти кажат че има за смяна аморт или накраиник или тръгнал носач.
Можеш да им се довериш.Все пак със това се занимават.На моменти обаче преувеличават....Няма как кола на 10-15год да има заводски показатели и вид.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2015, 19:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Май 2014, 17:48
Мнения: 17
Местоположение: София
Е колата която съм набелязал е 2007, не е толкова стара. Ето какво са написали за услугата, която смятам да използвам:

Пълен преглед на автомобил:
Пълен преглед: автомобила се преглежда на място за следи от удари, работа на двигателя, състояние на ходовата част, електрониката, запалването, трансмисията, екстериора и интериора, прави се тест драйв на автомобила, прави се компютърна диагностика и преглед в сервиз (препоръчва се при преглед на скъп автомобил). Тогава се заплаща цена от 100лв. Цената включва транспортните ни разходи до всяка точка на София и не включва транспортните разходи на колата до сервиз.

Какво следва ако прегледания автомобил има дефекти?
Нашият консултант ще Ви даде списък с констатираните дефекти и ще Ви кажем приблизителните цени за отстраняване на забележките. Ако прецените, че автомобила си заслужава, тогава въз основа на забележките ще се опитаме да намалим цената на автомобила.


От начинът по който са си направили сайта и комуникацията с тях, изглеждат точни. Но просто исках да намеря някой, който е имал досег до тях...
Аз все си мисля, че за 100лв които ще ми вземат в сервиз за компютърна диагностика и да я качат на стенд да я видят няма да направят повече. Там по-скоро да отбият номера ми се струва, че ще стане. Докато тези момчета си мисля, че ще вложат повече енергия и ще се постараят доста повече, защото ако направят някаква издънка, и бъде пусната лоша тема за тях в няколко форума, ще им повлияе доста зле на бизнеса, който се опитват да направят.
Но какво казах, просто искам малко мнения, и евентуално някой който е работил с тях или има познат/приятел, който го е правил.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2015, 19:29 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
И къде е тази кола която си харесал.Даи обявата....може някои да ти спести тези 100лв ако я гледал.Иначе пак повтарям ..можеш да им се довериш.Притесняваме списъкът със евентуалните техни забележки да не те уплаши.... :)

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2015, 20:44 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 27 Май 2014, 17:48
Мнения: 17
Местоположение: София
Говорих аз с един приятел, с който ще правим огледа утре и той ме посъветва, че е по-добре да дам 100лв на официалния вносител на мазда в БГ за да я прегледат там, отколкото някой друг, защото е друго като се занимават само с Мазда и и знаят "болежки", знаят какво точно да гледат и т.н. Та се навих, и май това наистина е по-добрият вариант. А и най-вече, защото колата е купувана от официалния вносител в БГ и има сервизна история, съответно ще могат да ми кажат много повече за нея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2015, 21:39 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Ъъъ, в такъв случай какво чакаш, в Пловдив Мазда ми искаха 60 лв за преглед на нов внос.
Ако колата е от тук, it's no brainer, карай я в официалния.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Май 2015, 20:08 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
С това трябваше да започнеш.Щом си е от тук купена и със сервизна история наи добре там във представителството.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2015, 07:41 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
73 лв. ми взеха в Бургас за шоктестер, компютърна диагностика, проверка състоянието на спирачките, оглед на ходовата част. Единствения недостатък е, че няма да ти направят тест-драйв за разлика от тези от ogledi.com. Но цената може да зависи и от модела и годината, не знам. Според мен е по-добре там, поне ще си знаят болежките на конкретния модел.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2018, 13:03 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Юни 2018, 12:37
Мнения: 1
Местоположение: Варна
Здравейте! Преди няма и месец за нещастие имах неблагоразумието да ползвам услугите на ogledi.com. Резултатът е, че взех кола след пълен преглед, която ми беше горещо препоръчвана от техните "специалисти", а колата се оказа за ОСНОВЕН РЕМОНТ НА ДВИГАТЕЛ!!! СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ХОРАТА ДА НЕ ПОЛЗВАТ "ЕКСПЕРТНИТЕ УСЛУГИ" НА ТЕЗИ СМЕШНИЦИ!!! ПЪЛНИ АМАТЬОРИ!!! ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТЯХ!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб