Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 12:41 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
А дали има регламентиран срок, в който трябва да ги пратят?!

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 13:24 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Не съм съвсем сигурен но ми се върти нещо в главата (я съм го чел я някой ми го е казал) но самата снимка има давност 2г. и в този период ти я връчат могат да си те санкционират. Не ми се рови в закона да го търся затова ако някой знае да каже със сигурност

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 14:48 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
Dimovv написа:
ей я мойта на магистрала тракия направена от една патрулка в която "органите" според мен спяха и бяха оставили записващото устройство на "REC"

Е та вие карате гратис бе ебахти,мен на ауто-писта ме снимаха със 128 при ограничение 100 и ме издухаха 100евра
Абе само ревете у бг-то ама дип добре си живеете :twisted:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 16:03 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
Augyk написа:
Не съм съвсем сигурен но ми се върти нещо в главата (я съм го чел я някой ми го е казал) но самата снимка има давност 2г. и в този период ти я връчат могат да си те санкционират. Не ми се рови в закона да го търся затова ако някой знае да каже със сигурност

две години е. проверявах, когато ме снимаха първия път :x

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 19:11 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
tico5158 написа:
Dimovv написа:
ей я мойта на магистрала тракия направена от една патрулка в която "органите" според мен спяха и бяха оставили записващото устройство на "REC"

Е та вие карате гратис бе ебахти,мен на ауто-писта ме снимаха със 128 при ограничение 100 и ме издухаха 100евра
Абе само ревете у бг-то ама дип добре си живеете :twisted:

Голем живот, минимална работна заплата 130 евро... ами и нас ли толкова да ни глобяват като в Испания?
Като излезнете навън... пък като се самозабравите направо. Върни се тук да си поживееш :wink:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 19:16 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
tico5158 написа:
Dimovv написа:
ей я мойта на магистрала тракия направена от една патрулка в която "органите" според мен спяха и бяха оставили записващото устройство на "REC"

Е та вие карате гратис бе ебахти,мен на ауто-писта ме снимаха със 128 при ограничение 100 и ме издухаха 100евра
Абе само ревете у бг-то ама дип добре си живеете :twisted:

След няколко глоби ми омръзна и се снабдих с хубав детектор, за сега не съм имал нова глоба. Забелязваш ли, че са плъзнали и дебнат навред, поне при мен е така..


Последна промяна toro на 23 Май 2012, 22:43, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 20:36 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Баджанака каза, че тези устройства при вас били забранени. Да го питам аз него обаче що от 10 години кара с БГ номера там

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 22:43 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
prozacc написа:
Баджанака каза, че тези устройства при вас били забранени. Да го питам аз него обаче що от 10 години кара с БГ номера там

Кажи на баджанака, че БЯХА забранени. Говорим за детектори от рода на ескорт, валентин и др. И ние сме карали с бг номера, ама като го друснат 500 евро, може да си смени мнението.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 09:07 
Offline
фен
Аватар
1999 BMW 3 Series

Регистриран на: 01 Окт 2008, 08:31
Мнения: 497
Местоположение: Шумен
Имам следната питанка?

Димов го хващат с 61км над ограничението и плаща само глоба;
Драгойчо го хващат с 32км над ограничението и освен глоба му вземат книжката за месец?
Що така?

Тези дни имам съмнения, че ме снимаха на магистрала с 180-200км. и съм на тръни дали
ще ми вземат книжката?

_________________
MAZDA 323F BA 1.8
BMW E46 320D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 09:51 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
pe6oo apostolov написа:
Имам следната питанка?

Димов го хващат с 61км над ограничението и плаща само глоба;
Драгойчо го хващат с 32км над ограничението и освен глоба му вземат книжката за месец?
Що така?

Тези дни имам съмнения, че ме снимаха на магистрала с 180-200км. и съм на тръни дали
ще ми вземат книжката?

Има голяма разлика в глобите и наказанията за превишаване на скороста в населено и извъннаселено място.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 10:06 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
pe6oo apostolov написа:
Имам следната питанка?

Димов го хващат с 61км над ограничението и плаща само глоба;
Драгойчо го хващат с 32км над ограничението и освен глоба му вземат книжката за месец?
Що така?

Тези дни имам съмнения, че ме снимаха на магистрала с 180-200км. и съм на тръни дали
ще ми вземат книжката?


Честно казано си го заслужаваш !

Торо, да ти кажа всичките българи в тяхната област ги издрусаха и то много повече от 500 евро + спиране от движение на колата. Ама тях ги заобикалят, не знам на какъв принцип.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 11:26 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
Един въпрос към колегите tico5158 и toro - горе долу за колко време ще получа честитка ако са ме снимали от кола или статична камера? Вчера бързах от Мадрид до Алгесирас, дълъг път е и има голям шанс да съм изпреварил някой от тея с камерите. По принцип като се изравня с кола и поглеждам имат ли радар на таблото ама то не може да огледаш всеки....

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 13:54 
Offline
маниак
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 23 Апр 2007, 23:08
Мнения: 917
Местоположение: sofia
Мене ме глобиха след поправката в ЗДП. Вече за скорост не се отнема книжката;) Поскъпнаха глобите само...друг е въпроса при рецидив тогава може и да ти я вземат...

_________________
Mazda 323F BG 1.8 SOHC - първия трепет
Mazda 323F BA 2.0 V6 - авантюрата
Toyota Avensis 1.8 VVTi - любовта
Mazda 6 Mirai - страстта
Mazda 6 Takumi - ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2012, 19:52 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
orlinm написа:
Един въпрос към колегите tico5158 и toro - горе долу за колко време ще получа честитка ако са ме снимали от кола или статична камера? Вчера бързах от Мадрид до Алгесирас, дълъг път е и има голям шанс да съм изпреварил някой от тея с камерите. По принцип като се изравня с кола и поглеждам имат ли радар на таблото ама то не може да огледаш всеки....

Каква ти е регистрацията? Ако е испанска и ако са те снимали, месец до два е грубо времето за чакане. На А4 има едно много гадно място, с радар и ограничение 100 на самата магистрала. Ако си карал през цялото време бързо, няма начин да нямаш снимка за толкова път. Ако имаш снимка, тя е от стационарна камера, мобилните те спират веднага.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 07:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
oberti написа:
s7an4ev написа:
Последната снимка ми се струва , че е от камерата в с.Шереметя ( Търновско ) .. ;)

Не, не е от там...щеше да се вижда табелата на Шереметя.... :)


табелата е поне 30 метра по-нагоре!

добре снима нейната мамица :)

_________________
https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=24637018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 10:38 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
Мерси toro , испанска ми е регистрациятя. Аз намалявах покрай стационарните, където има табели или светещи табла че скоростта се контролира в дадения отсек от пътя. Притеснението ми беше повече от мобилните но щом не са ме спрели на място значи поне от тях няма да чакам изненади :) Благодаря за инфото, ще си знам занапред.

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 14:08 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Че как тогава ще те изненада камера, като има светеща табела за нея? Егати кефа... и тук кога ще сложат такива табла?

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 14:45 
Offline
любител
1992 Mazda 626

Регистриран на: 06 Ное 2008, 13:42
Мнения: 28
Местоположение: София/Монтана
Augyk написа:
.... Но внимавайте защото снима и двете посоки. Иначе е точно така да се каже на изхода от бензиностанцията. А и ако имаш радар я засича общо взето когато те снима което е доста кофти.

Иначе може да ги съдиш, че ти рекламират Хюндай и лукойл ( в далечината на снимката )


Ако се върнем на камерата на ромпетрола на изхода на Враца, някой знае ли в обратната посока (към Враца) какво е ограничението на скоростта пред бензиностанцията и след нея? Чудя се понеже някъде около шоурума на Хюндай май има някакви знаци за ограничение 60, но не мога да разбера те за главният път ли са или за отклонението.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 16:16 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Ограничението което камерата снима е 90 след което следва знака за 60 който е преди хюндай и си е за главния път и отбивката към околовръстното. Засичал съм куки да чакат точно на отбивката там, предполагам че точно за това ограничение чакат, но радара ме предупреди и си карах бавно покрай тях.

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 16:54 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
KoRn_Val написа:
Че как тогава ще те изненада камера, като има светеща табела за нея? Егати кефа... и тук кога ще сложат такива табла?

Не винаги има. По някога е само знак, а когато караш 1000км дистанция се случва да не видиш някоя. Понякога има знак, а няма нищо. Не е такъв кеф чак, иначе нямаше да има хванати.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 18:42 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Хах, мене знаеш ли как ме съдраха преди 2 години точно в тази страна. Караме по една огромно дълга отсечка с 2 платна (по едно за двете посоки). Ограничение 80. Права бяла непрекъсната лента. 1:30 през нощта. Пустош. Една кола с испански номера кара точно с толкова и не помръдва- като влак на релси. 2-3-4 мин викам бах маму му тука 3 дена ще пътуваме. Ляв мигач и 90... Е не #-o , голяма грешка............ Не знам от къде излезнаха господата милиционери, точно за 8-10 секунди и бях вече отбит. Глобиха ме само за това, че съм минал през прекъсната линия - 50 евро. Докато не платиш не пускат. Обаче затова бих казал едно голямо ЕВАЛА ! Баджанакът вика добре, че не бяха някви полицаи с некви червени коли (забравих как им виката там нещо с ф беше ама...), че щяха да ни свалят да си ходим пеша :lol:

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2012, 20:06 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

Регистриран на: 22 Апр 2007, 20:58
Мнения: 836
Местоположение: España
orlinm написа:
Един въпрос към колегите tico5158 и toro - горе долу за колко време ще получа честитка ако са ме снимали от кола или статична камера? Вчера бързах от Мадрид до Алгесирас, дълъг път е и има голям шанс да съм изпреварил някой от тея с камерите. По принцип като се изравня с кола и поглеждам имат ли радар на таблото ама то не може да огледаш всеки....

Мен са ме снимали на 04/07/2010.На 07/08/2010 ходих за една седмица до Португалия,
и като се върнах ме посрещнаха :) Горе долу месец. Сега може да са станали по сръчни в събирането на пари
Изображение
Изображение
Дано на са те снимали,но ако са ти пожелавам да минеш по най-тънката лайсна :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2012, 10:07 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
Благодаря за пожеланието tico5158, ще гледам да не си мисля за това следващия месец значи. Пък ако са снимали ми ше плащам, те тез ограничения не са сложени там случайно. Е те така се пълни бюджет - правиш перфектни магистрали и на който са му слаби ангелите (кат на мене) се ше се фане в капана : ))))

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2012, 10:58 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Затова си купете детектори, че няма начин, вече се дебне и на селски пътчета и няма отърване. Дори възрастни испанци казват, че при предвижване от т.А до т.Б, могат да те глобят и няколко пъти, просто има измислени ограничения посред магистралите и на други пътища и дори да си караш бавно, не се знае в кой капан ще паднеш, освен това има и много цивилни вече!! Преди не беше така, но сега се промени драстично.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2012, 14:51 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
В Испания не съм бил, но в България, Италия и Гърция откак имам GPS гледам да си слагам най-последните файлове с камери и са ме спасявали доста често. Ей така като се заплеснеш и не усетиш, че си в зона с ограничение или просто си караш бързо и като изпищи си реагираш. Разбира се детектора е най-добре, ако предупреждава навреме е по-надежден от GPS-a.

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2012, 19:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Абе аз съм с детектор, ама честно казано мислих да си купя и аз ГПС. Нещо ти приказва там непрекъснато ти пее :mrgreen: . За камерите иначе детекторът пиука вече като съм влезнал в обсега на радара. Какъв е смисъла? Тя вече ме е снимала.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Май 2012, 22:02 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Трябва скъп детектор. Евтините не стават вече. По-добре без тях, отколкото с евтин, който нищо не прави или пипка неспирно за нищо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 10:16 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda Xedos

Регистриран на: 15 Апр 2009, 18:59
Мнения: 1291
Местоположение: Велико Търново
skype: sstanchews
Може да ми е глупав въпроса , но да попитам .. Значи вчера след като се връщахме от срещата , малко преди Дряново имаше полицаи , имаше ограничени 50 , но ние бяхме 4-5 коли и минахме със 100+ и имам опасение , че може да са ни снимали ,тъй като не ни спряха, та въпроса ми е : има ли някакъв интервал от засичане до засичане , защото долу горе всичките минахме в интервал на 5 секунди покрай тях .. :(

П.П. Бях последна кола .. :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 11:09 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Много лошо.
Ако наистина са били с камера, то всичките сте изгоряли. Колоната я засича цялата. Гледал съм клипа, когато мен ме засякоха, аз бях 5-та или 6-та кола и при скорост 62км/ч...
По спомени полицая ми каза, че клиповете са по 10 секунди, но според мен сте си изгоряли всичките ако са били наистина с TFR1-M.

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 09:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
toro написа:
Трябва скъп детектор. Евтините не стават вече. По-добре без тях, отколкото с евтин, който нищо не прави или пипка неспирно за нищо.


И скъп да е радара, като не си в полезрението на лъча на детекторното устройство на камерата няма как да се задейства радара. Или трябва да има някакви гадателни способности...
Пък и не виждам какъв е смисъла да караш толкова бързо- имате си там скоростни пътища, на които е разрешена скорост от 120км/ч. А тази величина е пре-достатъчна.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 131 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб