Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2013, 08:42 
Offline
фен
Аватар
1999 BMW 3 Series

Регистриран на: 01 Окт 2008, 08:31
Мнения: 497
Местоположение: Шумен
Здравейте,

Харесал съм си един часовник и искам да си кажете мнението дали си заслужава.
http://casioshop.bg/ERA-200DB-1AV
Варналии могат да помогнат, като кажат координати на някой магазин за часовници, където може да се види на живо, че вече няколко пъти съм се наигравал с покупки по интернет.

_________________
MAZDA 323F BA 1.8
BMW E46 320D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2013, 15:13 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
Не знам как е при Касио, но за да ти важи гаранцията трябва да е закупен от официален вносител, с правилно попълнен гаранционен талон с дата и печат на оторизирания дилър (магазин).
Списък с оторизираните дилъри за Европа на сайта на Касио - http://www.support.casio-europe.com/eur ... utors/wat/
Както предполагах, единствения оторизиран дилър на Касио за България са http://giulianwatches.com/ (да не се бърка с ДжулианИ http://www.julliany.com, те също са официален вносител за България на доста луксозни марки. Пък знам ли - може ида са на 1 собственик, нямам представа).

На сайта им има адрес на 4 магазина техни във Варна - можеш да идеш и да мериш часовници колкото си искаш:) А може и да си харесаш и друг модел като видиш как ти седи на живо.

Наскоро го играх тоя филм с часовниците, макар в друга държава. Много четох, много търсих и накрая разбрах, че истината е, че в нета риска да купиш менте е 90%. Големия минус е, че часовниците купени през нета (дори и да са оригинални) - нямат валидна гаранция. Производителя признава гаранция само на часовници, закупени от официален дилър.
За това - скъпи часовници само от оторизиран магазин. Имаш си гаранция, оглеждаш си покупката, също и ти натъкмяват верижката да ти е точно на ръката.

Относно самия модел, вероятно си едър мъж с големи ръце. Тва е сравнително голям часовник, за мен си е аха водомер, тежи 169 грама (но пък вероятно заради металната верижка). Аз лично за себе си не бих избрал часовник тип "швейцарско ножче". Реално най-много да ти трябва да видиш датата или да ползваш хронографа, да засечеш някакво време. Всичките останали неща са напълно излишни, неизползваеми и направо загрозяващи. Нито термометър ти трябва (и без това не мери под -10) нито пък компас. Сори че така наспамих, ама да си кажа каквото мисля.
За това колега, правилно си решил - иди в магазин и си мери часовници на воля. Той "твоя" часовник ще го познаеш като си го сложиш на ръката :)

Тва е. Дълго стана, но дано е от помощ.

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Ное 2013, 17:19 
Offline
любител
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2013, 12:45
Мнения: 79
Местоположение: Sofia
По принцип, когато пазаруваш онлайн, по закон имаш право да върнеш стоката в седем дневен срок, дори без причина, стига да си запазил опаковката цяла и като цяло, да няма щети по стоката. Така че, не пречи и да си го поръчаш и да го пробваш, и ако не ти хареса или установиш някаква нередност, да го върнеш. Не знам само дали няма да се наложи доставката за връщането да си платиш. За гаранцията, не мисля, че не е проблем дори да е по интернет, ако както каза orlinm го купуваш от оторизиран дилър на касио.

А за самия часовник... добре изглежда, с това, че е по-тежък се свиква, даже после като го свалиш ще ти дразни :D . Но аз преди около половин година си взех пак от тази серия - edifice, но друг, по-прост, без толкова екстри - само час и дата.. от тогава 2 пъти го нося на сервиз - след втория път, да чукна на дърво не е правил проблем... не знам, можеби просто лош късмет. В крайна сметка пък от друга страна, касио са си марка, така че, предполагам, че моето е било изключение.

Между другото, аз моя го купих от тук, те до колкото знам са такъв оторизиран сервиз на касио и гаранцията си важи - http://watchesbg.com/ . Освен тази от касио, дават отделно и тяхна гаранция, както на часовника, така и на батерията... тези ремонти, които се наложиха, се покриха от гаранцията.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2013, 11:12 
Offline
фен
Аватар
1999 BMW 3 Series
Автор на темата

Регистриран на: 01 Окт 2008, 08:31
Мнения: 497
Местоположение: Шумен
Не бях обърнал внимание на размерите - той наистина е като водомер. Относно функциите му естествено, че не ми трябват, ама ако ги има защо не? сензора за температура на околната среда, ако е точен си е полезно нещо. Наистина трябва да отида в някой магазин и да меря на място.

EDIT:В крайна сметка поръчах този http://vip-watches.net/product/10995/se ... 241p1.html
Мнения?

_________________
MAZDA 323F BA 1.8
BMW E46 320D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2013, 17:04 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Окт 2013, 20:02
Мнения: 93
Местоположение: Габрово
Доста е готин този който си поръчал, все пак е важно на теб да ти харесва друго няма значение :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2013, 21:37 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Класически модел.Изчистен и постен леко.....Подхожда на всякакъв вид облекло включително и плажно.....Имам един Касио които купих през 1995г....още си работи но взе да се изтърква покритието...Някои ги смятат за куца и евтина марка но не са толкова лоши и както се вижда цената вече им не е малка.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2013, 13:43 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
Поздравления за избора колега. Това е часовник, който ще си носиш ежедневно и няма да стои на ръката ти странно/гротескно/смешно в никаква ситуация. Изглежда стилно и ме кефи. Може да се носи с всякакви дрешки и ще си изглежда cool. На мен ми харесва.
Позачетох се за тези соларни часовници, казват че след пълен заряд имат автономия между 6 и 12 месеца, което е супер!

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2013, 23:21 
Offline
фен

Регистриран на: 27 Фев 2013, 17:10
Мнения: 143
Местоположение: Smolqn
кратко и ясно ! не си купувай с минерално стъкло ДРАСКА СЕ И ДА ПИШАТ какво то си искат ДРАСКА СЕ !
ако има вариант гледай да е сапфир - кристал другото даже де е компромис като се надраска ще съжеляваш колкото и да си го харесващ , вече няма да е това


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2013, 09:52 
Offline
фен
Аватар
1999 BMW 3 Series
Автор на темата

Регистриран на: 01 Окт 2008, 08:31
Мнения: 497
Местоположение: Шумен
"Тип стъкло: Hardlex-кристал"

Този тип минерално ли е? т.е. лесно ли се надрасква?

_________________
MAZDA 323F BA 1.8
BMW E46 320D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2013, 12:43 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
От поне... 5 - 6 години, а може и повече, имам един Касио Едифис efa-124, също с минерално стъкло, според описанието. Дали се драска?
Ако някой ми каже, че се драска, веднага ще го призная за по-голям терминатор на часовници от мен.
Единствените две-три драскотини които имам на стъклото, са от зверски удар с опакото на ръката, който за щастие попадна в бетонна стена, а не в мутра. Ръката ми, тогава, няма да я коментирам, освен, че беше зле. Инак, с часовника на ръката съм си оправял почти цялата кола, работил съм кво ли не друго... До скоро, не го свалях изобщо.

Та, ако е същото, минерално ли, рудно ли или квото там стъкло... За мен, това е стъклото, след изпонадрани и строшени купища други.

Колкото да марката, понеже забелязах, че някои обсъдиха набързо качествата и престижността й, Касио не е Филип Патек или Брайтлинг и макар да е на 1/100 от цената им, Касио си е Касио! Особено ако е мейд ин Джапан! А, и да не е!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2013, 13:12 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
x7z написа:
кратко и ясно ! не си купувай с минерално стъкло ДРАСКА СЕ И ДА ПИШАТ какво то си искат ДРАСКА СЕ !
ако има вариант гледай да е сапфир - кристал другото даже де е компромис като се надраска ще съжеляваш колкото и да си го харесващ , вече няма да е това



+1 за сапфирените стъкла. Калпазанин съм и за 3 месеца поиздрасках корпуса на мойто тисо (стоманен), редовно врати се затварят преди да съм преминал и часовника често понася първи сблъсъка с бравата на вратата. Та тук-таме по стоманата се появяват драскотинки, но за късмет стъклото няма абсолютно никакви поражения.

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2013, 15:02 
Offline
фен

Регистриран на: 27 Фев 2013, 17:10
Мнения: 143
Местоположение: Smolqn
Драгойчо написа:
От поне... 5 - 6 години, а може и повече, имам един Касио Едифис efa-124, също с минерално стъкло, според описанието. Дали се драска?
Ако някой ми каже, че се драска, веднага ще го призная за по-голям терминатор на часовници от мен.
Единствените две-три драскотини които имам на стъклото, са от зверски удар с опакото на ръката, който за щастие попадна в бетонна стена, а не в мутра. Ръката ми, тогава, няма да я коментирам, освен, че беше зле. Инак, с часовника на ръката съм си оправял почти цялата кола, работил съм кво ли не друго... До скоро, не го свалях изобщо.

Та, ако е същото, минерално ли, рудно ли или квото там стъкло... За мен, това е стъклото, след изпонадрани и строшени купища други.

Колкото да марката, понеже забелязах, че някои обсъдиха набързо качествата и престижността й, Касио не е Филип Патек или Брайтлинг и макар да е на 1/100 от цената им, Касио си е Касио! Особено ако е мейд ин Джапан! А, и да не е!


Ми факт минералното се драска .... хардекса е минерално да и ще се надраска се пак касио си е касио но зависи от модела проблема е в стаклото то се драска не че механизма се чупи

аз сега съм с Мовадо от касио съм имал Г-шок преди 10 12 години единственно му се разпадна пласмасата от която е направен но електрониката си продължи да цъка

така че Минералното е КОМПРОМИС


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2013, 15:07 
Offline
фен

Регистриран на: 27 Фев 2013, 17:10
Мнения: 143
Местоположение: Smolqn
pe6oo apostolov написа:
"Тип стъкло: Hardlex-кристал"

Този тип минерално ли е? т.е. лесно ли се надрасква?


-ДА

- лесно не бих казал но се драска !
http://tiktakstore.eu/blog/%D0%B2%D0%B8 ... %82%D0%B5/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2013, 15:35 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
orlinm написа:
Не знам как е при Касио, но за да ти важи гаранцията трябва да е закупен от официален вносител, с правилно попълнен гаранционен талон с дата и печат на оторизирания дилър (магазин).
Списък с оторизираните дилъри за Европа на сайта на Касио - http://www.support.casio-europe.com/eur ... utors/wat/
Както предполагах, единствения оторизиран дилър на Касио за България са http://giulianwatches.com/ (да не се бърка с ДжулианИ http://www.julliany.com, те също са официален вносител за България на доста луксозни марки. Пък знам ли - може ида са на 1 собственик, нямам представа).

На сайта им има адрес на 4 магазина техни във Варна - можеш да идеш и да мериш часовници колкото си искаш:) А може и да си харесаш и друг модел като видиш как ти седи на живо.

Наскоро го играх тоя филм с часовниците, макар в друга държава. Много четох, много търсих и накрая разбрах, че истината е, че в нета риска да купиш менте е 90%. Големия минус е, че часовниците купени през нета (дори и да са оригинални) - нямат валидна гаранция. Производителя признава гаранция само на часовници, закупени от официален дилър.
За това - скъпи часовници само от оторизиран магазин. Имаш си гаранция, оглеждаш си покупката, също и ти натъкмяват верижката да ти е точно на ръката.

Относно самия модел, вероятно си едър мъж с големи ръце. Тва е сравнително голям часовник, за мен си е аха водомер, тежи 169 грама (но пък вероятно заради металната верижка). Аз лично за себе си не бих избрал часовник тип "швейцарско ножче". Реално най-много да ти трябва да видиш датата или да ползваш хронографа, да засечеш някакво време. Всичките останали неща са напълно излишни, неизползваеми и направо загрозяващи. Нито термометър ти трябва (и без това не мери под -10) нито пък компас. Сори че така наспамих, ама да си кажа каквото мисля.
За това колега, правилно си решил - иди в магазин и си мери часовници на воля. Той "твоя" часовник ще го познаеш като си го сложиш на ръката :)

Тва е. Дълго стана, но дано е от помощ.


Колега, не видя ли, че има още два оторизирани дилъра за България?!

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2013, 16:08 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
noshten написа:
Колега, не видя ли, че има още два оторизирани дилъра за България?!


Видях, но не съм обърналвнимание щото колегата попита за магазин във Варна. От 3те дилъра само единия имаше на сайта си контакт/адрес/магазин във Варна. За единия даже пише, че е регистриран за Смолян. Не съм свързан по никакъв начин с нито един вносител или продавач на каквито и да е часовници в България така или иначе :)

Но да, моя грешка че казвам че е единствен вносител за страната. Не е.
Благодаря за поправката :)

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2013, 23:43 
Offline
маниак
Аватар
2006 Mazda 2

Регистриран на: 11 Дек 2006, 00:22
Мнения: 654
Местоположение: Варна
skype: sunrize88
http://watchesbg.com/index.php?route=pr ... ct_id=5863

Закупих си Casio EQW-M600DB-1A Edifice Wave Ceptor от сайта!
Вече е на 1 месец часовника! Работи си перфекно.

_________________
Mazda 2 1.25i, 75k.с. 2006г.
ブルガリア代表ファンクラブ


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2013, 09:34 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
orlinm написа:
noshten написа:
Колега, не видя ли, че има още два оторизирани дилъра за България?!


Видях, но не съм обърналвнимание щото колегата попита за магазин във Варна. От 3те дилъра само единия имаше на сайта си контакт/адрес/магазин във Варна. За единия даже пише, че е регистриран за Смолян. Не съм свързан по никакъв начин с нито един вносител или продавач на каквито и да е часовници в България така или иначе :)

Но да, моя грешка че казвам че е единствен вносител за страната. Не е.
Благодаря за поправката :)


Моля, няма за какво.

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2016, 13:16 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Юни 2015, 14:11
Мнения: 16
Местоположение: Велико Търново
Те вече всичко продаващи марката касио пишат официални и оторизирани и не може човек да разбере - ей на http://www.chasovnici-bg.com/оригинални-маркови-1-141-Casio.html


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2016, 16:21 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Те общо взето стъклата са три вида:

хексалит кристал - пластмаса
минерал кристал - стъкло
сапфир - по-твърдо стъкло

хексалита, лесно се драска, но и лесно се полира, а и е най евтин за смяна, както и най пластичен.
минерала- по-трудно се драска и по-трудно се чупи, полира се.
сапфира-почти не се драска защото е най твърд, но за сметка на това е най крехък и най лесно се чупи.
Това е за стъклата :)
Аз си купих едно Candino със сапфир, до сега няколко пъти ми се е случвало да го ударя, защото го нося на дясната ръка но драскотини все още няма.

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Май 2017, 19:54 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Окт 2015, 21:57
Мнения: 29
Местоположение: Sofia
Аз много искам да си купя смарт часовник. Засега съм се спрял на този модел http://dice.bg/runtastic-smartwatch-mom ... -item30394 , защото не е толкова спортен и може да се носи с всякакви дрехи. Какво мислите за избора ми?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 16:13 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Окт 2015, 21:51
Мнения: 15
Местоположение: Burgas
Според мен го взимай. Много е готин и много ми харесва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб