Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 15:27 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
Ами да "драпаме" тогава по темата, докато ни ошамарят ;)

Защо, например, аз да доказвам , че са равнозначни двата знака.
Докажи ми, че Б2 не е "толкова равнозначен" с Б1.( просто не намирам текста в закона- признавам - само в Гугъл търсих и то на първа страница от резулаттите)
Приемам разлика до два килограма/нютона/градуса ( или там в каквото се мери ) за достатъчна "разлика" и приключвам ;)

Лек пролетен ден на всички!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 16:55 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
потребител написа:
... просто не намирам текста в закона- признавам - само в Гугъл търсих...
Лек пролетен ден на всички!

Ето актуалните версии за занимавка на желаещите, но аз не намерих решение на казуса там:
Закон за ... - http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134649345
Правилник за ... - http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/-13618687

Честита пролет на всички! :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 20:35 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Чакай ве.. то на 22 ще е астрономическата ако не се лъжа? :?

Ето извадка от поста на колегата за ЗЗДПП... дъра-бъра.. ала-бала..

Чл. 46. (1) Пътен знак Б1 указва на водачите на пътни превозни средства, че са длъжни да пропуснат движещите се по пътя с предимство, което може да стане и без спиране.
(2) Пътен знак Б2 указва на водачите на пътни превозни средства, че са длъжни да спрат на "стоп-линията", очертана с пътна маркировка, или ако няма такава - на линията, на която е поставен знакът. Преди да потеглят отново, водачите са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които имат предимство.
Е тука тея неща дето са в червено някак си не ми звучат еднакво/равнозначно.. :lol: :lol: :lol:

Едит: абе познавам един от "Ракувски"... удариха го там на един стоп.. не бил спрял.. :rolling:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 20:59 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
При тази ситуация кой е верният отговор?

Изображение

Мисля, че с тази листовка спорът вече не е интересен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 21:28 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
маЗЗда, не виждам къде пише б1 е с предимство пред б2. Това нали е закон за движение - как ти звучи....нали знаеш...
Или имаш предимство или нямаш <- нали . Няма вариант с малко повече предимство ( малко бременна).


В "Ракувски" имаме един стоп.Един ни е- спазваме си го. Вероятността някой да не спре е доста по-малка, от това да се случи в Пловдив. Така, че статистически сме по-добре от Пловдив,майна ;)


dimkaraganchev, зелен светофар.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 21:50 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
Бре, вярно. Ще търся друга листовка.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2017, 22:09 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
Повярвай ми - няма смисъл.
Проблемът е другаде, но с колегите решихме да си чешем клавиатурите, докато можем. ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 01:04 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Ни-знам Майна, лично съм виждал повече от 2 стопа там..
а ся по темата.. при наличие на светофар на кръстовището този който не променя посоката на движение е с предимство,което предимство НЕ му е предоставено от пътни знаци.Те са там при случаи на не работещи регулиращи движението светлинни уредби.Доколкото виждам светофарът свети зелено.Кажи ми ся кое дава и на кого дава предимството в случая който си посочил?
И двамата участници имат знаци които ги карат да се съобразят със автомобилите които се движат по пътя с предимство, единият обаче е задължен да спре.(това е при положение че светофарите не работят!)Забележете че нито един от тях не е по пътя с предимство.Това обаче не ги прави равнопоставени един спрямо друг!При спряло положение и последващо навлизане в кръстовище трябва да се съобразиш с автомобилите които вече са във самото кръстовище и маневрират по него.
Аз в случая на листовката ще внимавам как преминавам през кръстовището не защото живеем в Джигитландия ами защото както е описано в единия от отговорите не желая да правя произшествия.Като цяло трябва да се избягват рискови ситуации..Не веднъж се е случвало да си дам предимството на друг за да не стане някоя беля.. и така и трябва да се шофира според мен, премерено и толерантно.Тва че никой не се съобразява с другия е просто жалка картинка..
Обратно във случая, това че този срещу мен иска да завие, директно го поставя във изчакваща позиция,ако аз съм навлязъл в кръстовището първи,дори и да навлезем заедно пак аз(минавайки директно направо без да променям посоката на движение) имам предимство пред ППс-та които имат намерение да променят посоката си във кръстовището.Ако аз се забавя със влизането и автомобилът срещу мен е вече във кръстовището със подаден сигнал за маневра имам избор дали да го пропусна за да е по безопасно да премина или да рискувам оставяйки се на неговата преценка за безопасно разминаване на автомобилите.Вариантът със намаляне на скоростта е допустим само ако не сте спрели на стопа... щот рийш ли аз не мога да тръгна с 50км/ч за 2-3 метра, след като съм бил спрял на стоп..
В края на краищата сме лице в лице.. ако го видя че се напъва да мине ще го пусна, няма да се забия в него като някой малоумник..
Търси някоя друга листовка.. :D
Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 07:36 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
dimkaraganchev написа:
Бре, вярно. Ще търся друга листовка.

Тъкмо беше решил спора, сега нова листовка ще търсиш . :)
Няма нужда, то имаше по напред такава листовка и без светофар, но и тя не решава спора .
Ама извън темата да попитам, вие тази ситуация (от листовката) като движещи се коли по 2 равнозначни пътя ли я приемате, защото аз я виждам като 2 коли които се движат по един и същ път срещуположно, и за да направи маневра единия, трябва да пресече платното на другия .
Ама може и да греша по новия закон . :D
Но в едно съм абсолютно сигурен, даже и вие дето го измислихте този нов закон, не можете да определите със сигурност кой е дясностоящ в тази листовка .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 08:02 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
Или кой е с повече предимство ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 08:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
потребител написа:
маЗЗда, не виждам къде пише б1 е с предимство пред б2. Това нали е закон за движение - как ти звучи....нали знаеш...
Или имаш предимство или нямаш <- нали . Няма вариант с малко повече предимство ( малко бременна).


.
Малко по задълбочено ако прочетеш текста в червено и ще схванеш, че единия знак е малко по равнозначен от другия . mhihi
То и при Б2 не пише, че е с предимство пред Б1, ама вие така го тълкувате .
А вариант с малко повече предимство има, защото пътищата и знаците не забременяват . :D
Ето още малко извадка от закона .
Цитат:
Пътните знаци относно предимството - група "Б", се поставят винаги отгоре или отляво. В останалите случаи - при 2 пътни знака от една и съща група, знакът с по-голямо значение за безопасността на движението се поставя отгоре или отляво.

Въпроси: Защо има понятие "по голямо значение" при условие, че знаците са равнозначни ? :-k
Кой ли ще е знака с "по голямо значение" между Б1 и Б2 ?
По голямо значение и равнозначност еднакво бременни ли са ? :mrgreen:

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 08:37 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
Предимството или имаш или го нямаш.
Покажи ми Б1 върху Б2 или обратното някъде, за да знам вече кой има по-голямо значение :)

<допълнено>
<цитат>
По голямо значение и равнозначност еднакво бременни ли са ?
</цитат>
</допълнено>

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Това не го схванах, имаш ли друг вариант на този въпрос ?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 10:21 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Ето листовка...
Според сайта (avtoizpit...), верните отговори са два. Моля, предположете кои са.
Прикачени файлове:
siituacia.jpg
siituacia.jpg [ 180.77 KiB | Прегледано 10648 пъти ]

Ако тази не е достатъчно еднозначна, вижте следващата. Тук отговорът е един:
Прикачени файлове:
siituacia2.jpg
siituacia2.jpg [ 174.17 KiB | Прегледано 10648 пъти ]
Има ли по-голяма тежест триъгълника пред осмоъгълника?


П.п. Нали продължаваме да пишем само за правилата в закона, а не "ми аз така си знам от баща ми"?!?
@martod: аз също си спомням, че двата знака бяха в различни категории (видове) някога. От поне 10 години не е така. ;)

Добавка: А, и тези ги е имало по-напред в темата, но не се приемат. Ще задам да ми търсят други. Кандидат-шофьори колкото искаш...

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 15:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
gadnyara написа:

Добавка: А, и тези ги е имало по-напред в темата, но не се приемат. Ще задам да ми търсят други. Кандидат-шофьори колкото искаш...

Няма да е зле да намериш такава листовка, но гледай да е с главен път който променя посоката, та да имаме и два второстепенни пътя, защото в тази ситуация от горните листовки, аз продължавам да твърдя, че двете коли с Б1 и Б2 се движат по един и същ път, просто единия за да направи описаната маневра трябва да пресече пътя на другия .
Все още не виждам някой да е отговорил и на въпроса, кой от тях двамата е дясностоящ . :wink:

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 16:17 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Колега gecata1 или Модераторите, ако може да направят анкета в темата, кой е с предимство.
Пловдивско(без отцепниците от Раковски) гласуват по презумпция за колата в локалното, останалите според религията :rolling:

П.С.
Второто изречение да не се приема на сериозно, първото може :wink:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2017, 17:03 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
Със същият успех можеш да зададеш и въпрос:
"А кой е с бензинов двигател?"
Разбира се, че минават по друго правило.

Аз пък си чакам снимката с Б2 върху Б1 или обратното.

И друг въпрос:
Има ли комбинация от знаци "б1 + т8" преди знак б2 ? Как така б1 "олеква" до б2 ? ;)
<допълнено>
martod, не хаби гориво да обикаляш -> Гугъл мапс -> Стамболийски -> Пловдив
https://www.google.bg/maps/@42.1210003, ... 2!1b1!2i39
</допълнено>


Въпросът в крайна сметка опира до "тежестта" на един знак пред друг - има или няма.

ihristov, за успех ви трябва национален референдум и смяна на закона :) ( или поне да се вкара текст с б1 е с предимство пред б2 ) . Докато се случи това - вЕрвайте си :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2017, 08:11 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Ти вече наистина взе да "драпаш" в темата, както сам се изразяваш . :D
Като се разбира, че минават по друго правило, защо няма -няма и изкарате такава листовка за пример, като се мъчите да омаловажите знак Б2 .Разбира се, ама за тези които знаят правилата за движение, за останалите не се разбира много, защото ако се разбираше нямаше да дават пример с тези листовки . :wink:
Сега гледам и част от вас взеха да разбират, след като някой ви обясни, че това не са 2 различни пътя, за да ги тълкуваме като равнозначни пътища .
Снимката ще има да си я чакаш, ей сега паля колата, вземам апарата и започвам да обикалям и да снимам. :lol: Въпросът ти за тази снимка трябва да е отправен към тези които са писали закона, аз само ти цитирах какво са написали, а ти вече си го тълкувай както си искаш .
А на въпросът който си задал, после си отговорил сам с пример, как Б1 + Т8 сигнализират, че следва малко по "тежък" знак (гледам че работиш с килограми и нютони), та твърдението че Б1 и Б2 са равнозначни, леко издиша .
Сега по твой пример трябва да ти искам снимка, където Б2+ Т8 сигнализират, че следва знак Б1, mhihi та да разберем ние неграмотните, че двата знака са "равнозначни", но няма да го направя, а ти ако искаш продължавай да си "драпаш" по темата .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2017, 09:03 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
martod написа:
Сега гледам и част от вас взеха да разбират, след като някой ви обясни, че това не са 2 различни пътя, за да ги тълкуваме като равнозначни пътища .
С тези листовки ти доказвам, че единият знак не е над другия по значение. Понеже другата част от теорията ти - че правилото за дясностоящ важи само на нерегулирано кръстовище, вече отпадна от спора, надявам се?

Ако Стопът (на "моите" листовки) беше "по-забранителен", отсрещните с левите завои щяха да си минават с предимство пред нас.
В случая, ти приемаш, че задълженията по тези знаци се изчерпват с пропускане на онези от главния път, и след това започва да важи друго правило, за което не е нужно да има табела или знак. Правилото за завиващите наляво, движещите се направо и т.н....

Тук не видях да оспорваш такава постановка, но когато са на два перпендикулярни пътя и идва време да действа "дясностоящия", изведнъж единият знак става по-знак от другия... ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2017, 10:13 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
martod ,

<цитат>
"Ти вече наистина взе да "драпаш" в темата, както сам се изразяваш . :D "
</цитат>
Точно :) и хич не ми е толкова забавно, но пък става за "уплътняване" на работното време ;) ( на надник съм ). Това в кръга на шегата ( дали ; )
В тези спорове намирам начин да прочета/науча нещо.Т.е. извличам ползва за себе си ( голям егоист съм ) подтикнат от предизвикателството на съревнованието ( спорът се е все пак някакъв вариант на състезание ;)


<цитат>
"Като се разбира, че минават по друго правило, защо няма -няма и изкарате такава листовка за пример, като се мъчите да омаловажите знак Б2 .Разбира се, ама за тези които знаят правилата за движение, за останалите не се разбира много, защото ако се разбираше нямаше да дават пример с тези листовки . :wink:
</цитат>

Не се опитваме да омаловажим знак Б2 (аз доскоро си го знаех даже като "Спри!Осигури предимство!"- научих и нещо ново в този спор ) . Той , както и Б1 , показва само , че нямаме предимство. Показват едно и също.
Защо на едно кръстовище се избира да се сложи знак Б1 пред Б2 или обратното ? Защо на двете улици не са разменени знаците ? Защо не са еднакви ?
- Това не е за да ни покажат ред за преминаване чрез знаците, защото никъде не е написано "който е пред знак Б1 минава пред този с Б2". Слагат се по
правилата на:

По някакъв си закон ( потърси си го кой е - че да се набуташ и ти малко с изгубено време, а не само аз)
Къде се поставя Б1 и Б2:

Чл. 52
(1) Пътен знак Б1 „Пропусни движещите се с предимство“ се поставя преди кръстовище на пътя без предимство.
Чл. 53
(1) Пътен знак Б2 „Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство!“ се поставя преди кръстовище на път без предимство.

И що са измислили два знака ? - четем нататък , мили колеги, "губещи си времето" като мен :

Алинея (2) от Чл. 52 ( за Б1) :
(2) Пътен знак Б1 се поставя, ако е осигурена видимостта при приближаване на кръстовището на 25 m преди него, когато пътят е I, II, III клас или общински, на 15 m, когато улицата е от главната улична мрежа, и 10 m, когато улицата е от второстепенната улична мрежа. Пътният знак Б1 се поставя преди кръстовището на разстояние не по-голямо от 20 m при републиканските и общинските пътища. В населени места знакът се поставя в началото на бордюрната крива или на строителната линия на пътя с предимство, когато тя е разположена след началото на кривата.

Алинея (2) от Чл. 53 ( за Б2) :
(2) Пътен знак Б2 се поставя на място, което осигурява на водача на спрялото пътно превозно средство добра видимост към пътя с предимство, без да пречи на преминаващите с предимство пътни превозни средства и пешеходци в следните случаи:
.......... ( пак си позагубете времето) ....... видимостта при приближаване на кръстовището по ал. 2 на предходния член (52- за Б1) не е осигурена

т.е. ако не можем да поставим Б1 ( защото не изпълняваме условията на Чл. 52 Ал 2 ) слагаме Б2.

Няма и дума за предимство,по-предимство, най-предимство, тежест, надмощие на Б1 пред/над Б2 ( както и обратното).

<цитат>
Снимката ще има да си я чакаш, ей сега паля колата, вземам апарата и започвам да обикалям и да снимам. :lol:
</цитат>

Няма нужда- не хаби кислород и не замърсявай излишно природата -> Б1 не се слага на един стълб с Б2 ( не че не стават болтовете, просто по закон ) . Иначе ги имам и двата у нас ( колекционирах като тийн знаци ...) тествах - стават на една тръба ;)

<цитат>
Въпросът ти за тази снимка трябва да е
отправен към тези които са писали закона, аз само ти цитирах какво са написали, а ти вече си го тълкувай както си искаш .

</цитат>

Съгласен! Както и много други въпроси - има доста неща, които трябва да се разтълкуват "отгоре" . Но като почти всички в България, силен съм по форумите... анонимно, не ми се рискува директно да споря с властта ;)

<цитат>
А на въпросът който си задал, после си отговорил сам с пример, как Б1 + Т8 сигнализират, че следва малко по "тежък" знак (гледам че работиш с килограми и нютони), та твърдението че Б1 и Б2 са равнозначни, леко издиша .
Сега по твой пример трябва да ти искам снимка, където Б2+ Т8 сигнализират, че следва знак Б1, mhihi та да разберем ние неграмотните, че двата знака са "равнозначни", но няма да го направя, а ти ако искаш продължавай да си "драпаш" по темата .[/quote]

</цитат>

Целта ми беше да намериш къде е описано кога се ползва тази комбинация и оттам на един няколко абзаца разстояние са прословутите членове (как звучи само !!! ) които цитирах по горе.
Така, че нищо "не издиша" ( не е с по-малко налягане ( в бара ) Б2 пред Б1, както и обратното )

Не искам да "драпам" - ти го поиска :) Аз бях "пас" преди това. Даже не искам и да променям мнението на тези, които мислят, че Б1 дава предимство пред Б2.

Няма смисъл ( и това съм го казал преди това) .Днес хиляди "рокери" ще нарушат и двата знака( и много други) , без значение дали знаят или не знаят как се преминава през кръстовище.

Лек ден на всички!

п.с. ако шефовете ми видят загубеното време днес ...няма да имаш с кого да спориш известно време ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2017, 12:33 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
потребител написа:

ihristov, за успех ви трябва национален референдум и смяна на закона :) ( или поне да се вкара текст с б1 е с предимство пред б2 ) . Докато се случи това - вЕрвайте си :)

Това съм го пропуснал.
потребител как да го разбирам?

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2017, 12:40 
Offline
любител
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 15 Сеп 2016, 22:23
Мнения: 88
Местоположение: Раковски
ihristov, че само с анкета няма как Б1 да дава предимство пред Б2 :) ( обратното също важи ) . Трябват промени в закона :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2017, 13:36 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Анкетата беше донякъде шега с цел разведряване на темата, че някои много сериозно взеха да четат и тълкуват правилниците. На мен ми е ясно Б1<=> Б2 ли е :)

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 19:34 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Откри ли се някоя листовка или да не ръчкам тая рана?(за друго се сетих ама айдде) :lol:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2017, 20:48 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Каквото и да се ръчка за онова кръстовище съм написал как се минава.Може би навремето над 200 пъти съм го пресичал отвсякъде.Така че кои и защо и дали ама как.....Има няколко тълкования може би но всички минават по един и същ начин.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 08:11 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Различен въпрос за тълкуване от колегите...

Идвате оттук: https://www.google.bg/maps/@42.6745695, ... 6656?hl=bg
(В момента има нарисувана стрелка наляво в/у асфалта на средната и лявата лента, има и бяла табела (Д1) преди кръстовището с две леви и една дясна стрелка. Светофарът си е същия.)
Светофарът работи и трябва да изберете лента, от която да завиете (направо няма).

Имате ли право да застанете/преминете през средната лента, завивайки надясно и в кои случаи?
Имате ли право да застанете/преминете през средната лента, завивайки наляво и в кои случаи? ;)

П.п. Тълкуваме само правила, не как се минава на практика оттам.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 19:06 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Двойните непрекъснати да разбираме, че са липсващи вече съвсем?

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 19:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Ха така, и линиите ли трябва да гледаме. ;)
Те сигурно ще посочат трета възможна посока за тези в средната лента...

М/у дясната и средната са две непрекъснати 20-30м преди кръстивището,
м/у лявата и средната - една.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 20:02 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
От тази изходна позиция на снимката какво друго да гледаме, освен линиите? :)

Гледам, че никой не бърза да се поизложи първи, та ще се пробвам в тая посока.
Независимо в коя от трите ленти се намираме, може да се преустоим в която и да е
друга лента в следващите 5-10 метра след изчакване на дясно преминаващите.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 20:09 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Е как от наи лява ще отидеш във наи дясна при непрекъснати линии и положение че и светофарите светят различно. #-o

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Май 2017, 20:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Вите, премести се малко напред и виж светофара.

Понеже не се вижда, аз давам допълнителна информация:
Всички знаци и табели сочат, че средна лента е за наляво.
Светофарът обаче, има три секции и две от тях сочат надясно (той е същия като в google.maps)...

Според това, което помня, светофар над лентата с указанa посока задължава да се кара в същата посока, в случая - надясно.
Текущо само тарикатите завиват надясно през тази (средната) лента, всички са приели, че тя е за наляво, заради другите указания...

Затова потърсих тълкования от колеги, може да не познавам добре правилата.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб