Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 16:01 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Привет, колеги,

От доста време търся втора кола за семейството, най-вече за жената :) , и огледах доста от 2-ките и тройките. Все не мога да попадна на екземпляр без сериозни забележки, колкото и да филтрирам обявите. Досега само бензинови коли гледам, тъй като от дизелите, особено втора ръка е рядкост да попаднеш на читав.
Преди няколко дни ми предложиха вариант за една А-класа от 2008 г., 180 CDI, автоматик, която е проверена и от първи собственик. Парите са около 14 хил., което не е малко, но колата е слънце. Разрових се из форума на МБ, и там общо взето за модификацията W169 се изказват ласкаво, спрямо първата генерация.
Хич не ми се изневерява на марката, но за момента не мога да видя друга алтернатива. Мислите ли, че си заслужава?!?

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 17:36 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Колега аз имам такава от 5 години, само че е бензин 1.6, 2002г и не е автомат. Да ти кажа проблеми не съм имал някакви големи, стандартно си я обслужвам и си върви. За града е ОК а и сме пътували няколко пъти семейството с нея, пак става. Само трябва да свикнеш със позицията, малко по от високо. Другото което е моята не е много икономична, но за дизела съм чувал че е много икономичен. Обслужването ми се вижда малко скъпо както и ако се наложи ремонт някакъв.
Примерно наложи ми се ремонт на стартера и платих 100лв преди няколко години само за сваляне и качване, без самия ремонт.
Другото което ми се вижда безумно е бензиновият филтър, при мен е пак 100 кинта. Та има такива по-скъпички неща ама не се разваля често поне според мен.
Аз пък мисля да я продам и да взема една 3-ка на жената, бензинова разбира се. Все пак за градско и за около 5-6 хил на година не е за дизел. Малко ме отчайваш с това че до 14 хил. няма читави тройки или двойки, моят бюджет е доста по-нисък?????

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2016, 23:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Един единствен път ми е попадала а класа в ръцете и не съм много очарован. 2,0 бензин автомат - ужасно мудна, ужасно ускорение, ужасен разход, ужасна возия. Купето също беше направено от евтина пластмаса и не беше приятна на докосване нито гледане. Седалките не са удобни и не е добре шумоизолирана. Да не говорим, че обслужването на тази кочина е ужасно скъпо (поне тук).14 000 за подобна кола, аз лично бих търсил нещо друго.

Мислил ли си за БМВ 1-ва серия?

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 10:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Задно предаване за жената... ъъъ ?!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 15:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2014, 15:30
Мнения: 156
Местоположение: Кюстендил
donpeev написа:
Задно предаване за жената... ъъъ ?!



Къде го видяхте това задно предаване :?:

_________________
MAZDA 323 F DITD 90


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 15:57 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
" Мислил ли си за БМВ 1-ва серия? "
Аз никога не бих си взел кола със задно, а пък на жена ми абсурд!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 16:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Защо?

И по- горе написаното от мен е за Б класа :lol: :lol:

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2016, 19:55 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Благодаря, колеги за мненията :) Кола със задно със сигурност няма да взема :D , искаше ми се да е автомат, понеже в тия задръствания, особено в пиковите часове, когато ще е основното каране си е голямо удобство. Покарах я малко, като возия е приятна, управлението не е толкова директно, колкото на Маздата и окачването е мааааалко по-меко. Иначе високата позиция е удобна. За обслужването, колега bjrov, си прав. Като видях големината на двигателния отсек - няма къде отвертка да пъхнеш :)
Аз също предпочитам бензина, просто този екземпляр е проверен и на малко км. Вътре комфорта и материалите са на ниво. От двойката почти се отказах, тъй като доста пластмасова ми се струва. И за мен оптималното решение е тройката, но пак казвам - колите, които гледах имаха доста забележки за цената си. Доста ограничен е пазарът на бензинови тройки, като аз търся след 2008.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yandex [Bot] и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб