Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2016, 11:47 
Offline
любител
2005 Mazda 3

Регистриран на: 14 Окт 2016, 19:49
Мнения: 17
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги собственик съм на Мазда 3 1.6тд от месец и имам следното питане с кой дизел да карам. И обосновано ли е да сипвам от по скъпата нафта при цена от 2,34 като евтината е 1,85лв. Кажете ми някой доводи защото изобщо не съм запознат. Сипвал съм от скъпата но някак си по бързо пада стрелката на резервоара, а с евтината си върви нормално и разхода е нормален просто не знам?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2016, 18:11 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 03 Авг 2016, 21:45
Мнения: 208
Местоположение: София
Колега, виж ми отговора в тази тема: viewtopic.php?f=25&t=39582

Накратко - карам с обикновена нафта и си слагам добавката. Нямам проблем. И ми излиза по-евтино от по-скъпия дизел, който само може да гадаем какво има в него като добавки въпреки готините реклами със самолети, лаборатории и т.н.

Лично аз зареждам от:
-Марешки заради цената и поради факта че често имам път към Варна и Търговище (има бензиностанция в Горна Оряховица, което си е по път Варна-Търговище-София);
-една малка бензиностанция в Стара Загора (отново заради цената), която е на изхода за Нова Загора. И пак имам често път към Стара Загора.

Познати предпочитат Газпром поради факта, че уж все още не правили магарии и внасяли от завода си в Сърбия, а не зареждали от Лукойл-а в Бургас, както всички останали...

_________________
VW Golf 1.6D 1988 - железният --> Mazda 3 BK 1.6D 109 bhp 2007 - черната перла

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2016, 19:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2014, 15:30
Мнения: 156
Местоположение: Кюстендил
Познати предпочитат Газпром поради факта, че уж все още не правили магарии и внасяли от завода си в Сърбия, а не зареждали от Лукойл-а в Бургас, както всички останали...[color=#FF000

[-X Не съм съгласен че всички вериги зареждат от Лукойл
По думите на мой приятел който кара камион с цистерна за горива и тяхната фирма обслужва една от големите вериги бензиностанции -положението е малко по-различно
Не може гориво вкарано от вън да стигне директно до бензиностанция-първо минава през депо в София под държавен контрол за да не изпусне държавата ни някой литър без да го обложи с акциз и данъци :wink:

Приятелът ми ми даде пример -докарва гориво от Гърция крайния получател е бензиностанция от веригата в Благоевград :D ноооо първо отива до София източва го в държавния склад и после от друг кран на склада пак пълни цистерната и се връща за Благоевград :D

Представям си каква боза се получава с всички горива вкарани от Гърция Румъния и т.н. #-o
И после всяка верига ( с изключение на Лукойл -те си имали собствена база) си слага добавките в тази боза и продава супер горива :D
На мен лично много ми прилича на онази приказка за кацата с меда :D но тук е обратното слагат на цистерна л...на лъжичка мед

_________________
MAZDA 323 F DITD 90


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2016, 21:47 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Пробвай ги и ще разбереш и сам. За различните райони на България е различно, понеже доставките стават от различни места.

По нашите географски ширини - Еко и Ромпетрол. Лукоил също, техните бензиностанции (има и франчайз). С газпром работи осезаемо по-твърдо мотора, харчи и върви нормално. Петролска нафта не наливам (след заседнал за малко повдигач). Шелската също е гадна. ОМВ нямам на път, там съм имал проблем с техният бензин преди време и също ги отбягвам.

Отделно от горното аз практикувам - двутактово масло в нафтата 1:100. Смяна на горивен филтър със всяка смяна на маслото. зимата не по-малко от 1/4 резервоар + една антигел добавка ако е много студено и ще караш далече (слага се преди да ти замръзне нафтата, после няма смисъл). Другия вариант ако ти парафинира нафтата е до 10% бензин, ама комън-рейла как ще го понесе не знам :)

Има една много дълга тема във оффроуд-форума, може да я намериш. Доста неща ще научиш като начинаещ дизелджия от нея ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2016, 00:38 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
Ромпетрол и Еко- пробвал съм всички вериги и малки брнзиностанции, и бензин и нафта, и обикновен и скъп, но като че от тях съм най-доволен.

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2016, 12:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Преди зареждах от една малка бензиностанция ( с 1колонка и 1 маркуч). Нямах никакви проблеми ( ползвах я и със старата кола, зареждат и коли на по 2-3 години). Сега като отвори Марешки , зареждам от там. Абсолютно никакви проблеми до сега.
Проблем имах само веднъж , когато бях влязъл в дълбока резерва - започна да ми трака. Затова препоръката ми е не влизай в резерва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2016, 13:40 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Не влизай в резерва и пробвай Ромпетрол ;) Като цяло двигателя е толкова тънко измислен, че спокойно можеш да изказваш мнения за горива дори след едно зареждане...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2016, 11:09 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Аз карам с Авио Дизел на Еко,само и единствено с него.
Обективно съм се убедил,че е най-добрата нафта от боклуците които продават...
Нямам лоши чувства и към двутактовото масло,стига да е бездимно.. :wink: Макар,че никога не съм слагал на моя кола... :roll:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб