Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2017, 19:59 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колеги,

Понякога се чудя, дали да не си взема следващия автомобил един клас надолу.
Т.е нещо от типа на i20/ярис като размер. Все повече ще ми се налага да карам градско, заради детето.
Като се замисля, сигурно има 4-5 пътувания в годината над 3 часа, където евентуално малката кола може да ме поумори повече
Като сложиш разлика от 10 к в цената, се чудя дали си струва да седя в горния клас. За кораби от размерите на новата 6ца или инсигния ич не ща да чуя. Ние пътуваме с два куфара цялото семейство за една седмица. Багажник не ми трябва кой знае какъв.

Та ако някой го е правил тоя вариант нека сподели дали е съжалявал после


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2017, 20:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
А сега с какво си? Въпросът какъв е? Ярис или ? 3ка, 6ца ли? Нова, втора ръка?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2017, 22:06 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Е как с какво - 2010 3ка 150к.с.

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2017, 23:05 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Mazda 3 седан 2010 да, но сега ако реша да взема пак такава трябва да дам 42к поне.
А един клас отдолу е 30 к.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 08:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
За мен 3ката е минимума за семеен автомобил. Малките коли са за жените и за служебни коли. За друго не стават. Малките коли:

+по-малък разход;
+по-лесно паркиран;
+ цената;

- гадна возия;
- по-несигурна е и при едно ПТП е лош избор да си в нея;
- тясна и некомфортна вътре в сравнение с по-големите;
- малък багажник;
- моторният кош е по-трудно обслужваем;

Като цяло освен цената друго предимство няма. Разликата в дължината е 20-30 см., а разходът да е 0.5л по-малко. Не знам дали си заслужава, всеки ска4а според възможностите и желанията. Аз не бих взел малка кола за мен и семейството. Жената си кара Фиестата, не й прави впе4атление как тропа, хлопа и колко е тясна и неудобна. Карал съм я много, но освен да я изрежеш душманската до магазина за друго не става.
Колко км. се въртят на година?
П.С. не съм сигурен дали е 10к разликата, кое ниво и дизел ли гледаш?

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 08:08 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
road_runner написа:
Колеги,

Понякога се чудя, дали да не си взема следващия автомобил един клас надолу.
Т.е нещо от типа на i20/ярис като размер. Все повече ще ми се налага да карам градско, заради детето.
Като се замисля, сигурно има 4-5 пътувания в годината над 3 часа, където евентуално малката кола може да ме поумори повече
Като сложиш разлика от 10 к в цената, се чудя дали си струва да седя в горния клас. За кораби от размерите на новата 6ца или инсигния ич не ща да чуя. Ние пътуваме с два куфара цялото семейство за една седмица. Багажник не ми трябва кой знае какъв.

Та ако някой го е правил тоя вариант нека сподели дали е съжалявал после

Човек като си знае к"во му е, само аз си знам к"во ми е ./Валери Божинов/ :lol:
Виж колко точно го е казал човека, :D как очакваш някой друг да ти даде съвет, дали да си вземеш по малка количка, като другия не знае "к"во ти е" .
Тази дилема можеш да си я решиш само ти, защото си знаеш размерите, размерите на детето, жената и на багажа който возиш . :)
Направи тест- драйв на такава кола и си преценявай сам, иначе аз мога да те посъветвам и по малка да си вземеш, Смарт примерно, :D ама дали ще те устройва си знаеш само ти .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 09:43 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Аз слязох 3 нива надолу за единия автомобил и 2 нива надолу за другия автомобил. Сега минавам двойно повече километри и имам същите разходи за гориво, но поддръжката ми е никаква.

Първоначалният стрес беше при покупката на Мазда 6, че не можа да изкачи баира дето е на излизане от Благоевград/София. След това се пооправи, а аз свикнах.

Другият ми стрес беше, с Тойота Ярис, с 1,0 двигателя, че по равен път извън града изобщо не ускорява. Явно съм се заблуждавал. Сега не слизам от нея и е като състезателна с нейните 69 коня и 1000 килограма. Изненадващо вози меко. Никаква ръжда по гола ламарина при задните гуми и може да качва пералня и сушилня заедно. Нещо, което "наточения" автомобил неможеше... Разноски от по 6ст на 1км в случая. Сега е със зимни гуми 195х65х15-Нещо като луноход-снегорин.

Никога няма да съжалявам за "луксозното гюбре" с кожените седалки. Единствено, че бяха по-удобни, данъците страхотни. Сега за 2 коли плащам данъци и застраховки по-малко, отколкото за единия. Карам двойно повече, а и преди не съм се ограничавал в карането. Явно можело и повече.



ЕДИН СЪСЕД МИ КАЗВА " Задника знае 2 и 200 ?" Аз му отговорих: " Аз на 200 бях, сега съм на 2." :lovemazda: Бях на 210 коня, сега съм на 2 коли :shock: Първоначално ме беше срам да го карам, че в детската градина спирах при майките. Но преди като заемах място за 2 коли, не съм се издигнал в очите на никого заради автомобила. Сега ми мина и се кефя, като гледам някой как дръмляска 3000кубика, да се бута в задръстванията. Трябвало е да мине и тая щуротия. Аз бях.

Хонда Сивик или Тойота Ярис- няма да съжаляваш. Не случайно са скъпи колкото среден клас БМВ от същите години или джип Х5 или МL от същите години. Има защо- Повярвай ми. Бях чувал, а сега и разбрах, че японски автомобил колкото повече го караш, толкова повече го харесваш, а колеките от другите марки отдавна са им се наситили. По-евтиният вариант е Мазда 3 заради ръждите, които може и да не са чак толкова много, ако е пазена.

Имам поглед върху Тойота Ярис. Японците са хитреци. 1,3 двигателя на Ярис или Аурис е точно 99 коня и попада във всички данъчни екстри, а въртящия момент е като за повечето коне, защото дивгателя е по-голям. Много ми харесва Корола-най-новата и на цена и на визия. Малко е неудобна с този багажник и няма варианти, но не ми и трябва. Мнение. КОгато давах 480лв за данък, сега давам 16лв за едната и 180-лв за другата.... Нека да ми е честито.
Съветът ми е, 1,3 кубика двигател на тойота или Хонда и автоматична скоростна кутия, ако колата е до 2години. Ако няма да я караш извън града/ справя се перфектно, но в границите на 3-4 хил оборота ако не те дразни/, си купи с 1,0 двигател. В града изобщо не се забелязва, че е такъв. Единствено забелязваш, че не ходиш на бензиностанция и ти е чудно, защото преди не е било така. Аз знаех смените на бензинджиите. Случвало се е да зареждам по 2 пъти на ден, ако не е през 2 до 4 дни, защото с една бутилка изминавах 170км. Сега започнаха да имат служители, които не съм виждал :P , защото с по-малка по размер бутилка-28л/ за 1,0/ , изминавам 380км в града. Градският и селкия разход е почти еднакъв в случая, но никой не го и гледа точно. Ако има разлики, то ще е в 1 литър газ.

В Америка имат поговорка. Японците правят коли за каране, всички останали коли за продаване, а Германците ги правят и за двете. Употребяваните автомобили носят белезите по цени поради горното. Цената на немските луксозни е ниска, защото това е първоначалната вноска, а в БГ това е цел. Х6 /вече е над 10г/ на паркинг пред панелен блок #-o .

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 11:52 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2016, 21:59
Мнения: 138
Местоположение: София
Моите наблюдения са, че новата Мазда 3 е оптимална кола във всяко едно отношение за един обикновен човек (е, това наистина е малко разтегливо понятие), особено когато кара сам или в компания с още един-двама... Тя няма нищо общо със старата 3-ка, а по-скоро се доближава до 6-та, без да е излишно голяма... Не е много разпространена, че да я виждаш навсякъде около себе си и да се чувстваш като в магазин за конфекция. Само че е много нежна - лакирана отвсякъде (прагове, брони), и трудно се опазва такава блестяща, каквато е в началото. Но вози твърдо и в началото прави впечатление, после се свиква...

Също забелязах, че като си на 6-та скорост и подадеш газ, почти не реагира на това... не знам нормално ли е това (за бензинова)... Имам чувството, че тази скорост като че ли е направена само за движение по инерция :)

_________________
Бивша "Мазда 3" (Challenge), 2015 год.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 12:00 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
martod написа:
Човек като си знае к"во му е, само аз си знам к"во ми е ./Валери Божинов/ :lol:
Виж колко точно го е казал човека, :D как очакваш някой друг да ти даде съвет, дали да си вземеш по малка количка, като другия не знае "к"во ти е" .
Тази дилема можеш да си я решиш само ти, защото си знаеш размерите, размерите на детето, жената и на багажа който возиш . :)
Направи тест- драйв на такава кола и си преценявай сам, иначе аз мога да те посъветвам и по малка да си вземеш, Смарт примерно, :D ама дали ще те устройва си знаеш само ти .


Е ти ме изкара баси и тъпака, дето ще остави решение за 30-40к на някой от форума
Разбира се, че ще се го реша сам, ама искам да видя други , които са изпадали в подобна ситуация, както виждаш има.
Както се казва всички хора са умни, ама някои преди да се случи нещо, други след това

Един тест от 30 мин кво ще ти покаже точно?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 12:20 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
atana написа:



ЕДИН СЪСЕД МИ КАЗВА " Задника знае 2 и 200 ?" Аз му отговорих: " Аз на 200 бях, сега съм на 2." :lovemazda: Бях на 210 коня, сега съм на 2 коли :shock: Първоначално ме беше срам да го карам, че в детската градина спирах при майките. Но преди като заемах място за 2 коли, не съм се издигнал в очите на никого заради автомобила. Сега ми мина и се кефя, като гледам някой как дръмляска 3000кубика, да се бута в задръстванията. Трябвало е да мине и тая щуротия. Аз бях.

Хонда Сивик или Тойота Ярис- няма да съжаляваш. Не случайно са скъпи колкото среден клас БМВ от същите години или джип Х5 или МL от същите години. Има защо- Повярвай ми. Бях чувал, а сега и разбрах, че японски автомобил колкото повече го караш, толкова повече го харесваш, а колеките от другите марки отдавна са им се наситили. По-евтиният вариант е Мазда 3 заради ръждите, които може и да не са чак толкова много, ако е пазена.

Имам поглед върху Тойота Ярис. Японците са хитреци. 1,3 двигателя на Ярис или Аурис е точно 99 коня и попада във всички данъчни екстри, а въртящия момент е като за повечето коне, защото дивгателя е по-голям. Много ми харесва Корола-най-новата и на цена и на визия. Малко е неудобна с този багажник и няма варианти, но не ми и трябва. Мнение. КОгато давах 480лв за данък, сега давам 16лв за едната и 180-лв за другата.... Нека да ми е честито.



Точно мойте мисли, аз примерно в началото си мислех, че 151 коня са добре, но още по-добре са 250. Почнах да мисля кво ще си взема - то нямаше ибзор на не-немски = не ми трябват излишни екстри за цена от 20 к повече. След това точно както ти каза- осъзнах, че на никой не му дреме, че си го задминал с 200, или че ти е нова и лъскава колата, това е само пишлегарски гъдел. Т.е вече съм склонен да взема нещо, дето да е здраво като Мазда и Тойота, да ми е по-малък данъка, да не гори 20 лв на 100 в града. И т.н. Не че не мога да си ги позволя, ма за кво? Безмислено е. ДА не говорим че возя дете, и всяка висока скорост е само излишен риск. Не че не плющях със 160-170 по магистралата, ама това не е за хвалене

Даже предпочитам да е незабележима колата, за да не дразни идиотите да ми я дерат. Затова новата тройка не ме грабва много.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 13:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Аз мъничката я взех, за да не слагам газова уредба на 6цата. Мислих и винетка да не и купувам с тоя 1.0 двигател. Мислих, че ще друса, но в града върви бавно. Нещо като мотор с таван. Но тя ме изненада Ярис. Никой не слиза от нея навсякъде. Балкан, сняг, тясно по улиците паркиране. Само магистралата и е зор и там гледам да одя с другата. Ламарината е в пъти по-дебела от на Мазда 6. Не ме е страх да я забърша, че ще ми потъне ръката. Сигурно детайлите са по-малки и затова не хлътва катя пипаш. По-спокойто ми е като я карам. Зимата може да сг.ява шишета на предното табло. Много е важно за малчугана ми. Има парно-Африка. Няма никакви други екстри освен климатик, мъгла и ел пакет.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 13:34 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
На мен 3-ката си ми е добре, засега :) С жена ми и детето (4г) пътуваме спокойно, събираме си целия необходим багаж. По-малка не бих взел заради пространство, комфорт и мощност. От 15 години карам автоматици и 150 к.с. за мен е необходимия минимум, говоря за извънградско а през лятото пътуваме всяка седмица.
София-Варна, например с малолитражка ще е някакъв кошмар :) Ама както казва Атана "всеки знае и 2 и 200", засега така мисля, по натам не се знае какъв акъл ще ми дойде. Иначе и мен не ме впечатли новата 3-ка (мислех да сменям моята), загубила си е идентичността, много прилики има с 6-цата, пък и е с 120 к.с. двигател. Багажника и е същия, няма нагреваемо предно стъкло, с две думи не виждам нещо по-добро от сегашната.

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2017, 08:18 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
road_runner написа:
martod написа:
Човек като си знае к"во му е, само аз си знам к"во ми е ./Валери Божинов/ :lol:
Виж колко точно го е казал човека, :D как очакваш някой друг да ти даде съвет, дали да си вземеш по малка количка, като другия не знае "к"во ти е" .
Тази дилема можеш да си я решиш само ти, защото си знаеш размерите, размерите на детето, жената и на багажа който возиш . :)
Направи тест- драйв на такава кола и си преценявай сам, иначе аз мога да те посъветвам и по малка да си вземеш, Смарт примерно, :D ама дали ще те устройва си знаеш само ти .


Е ти ме изкара баси и тъпака, дето ще остави решение за 30-40к на някой от форума
Разбира се, че ще се го реша сам, ама искам да видя други , които са изпадали в подобна ситуация, както виждаш има.
Както се казва всички хора са умни, ама някои преди да се случи нещо, други след това

Един тест от 30 мин кво ще ти покаже точно?

Къде пък видя да те изкарвам "баси и тъпака" ? :-k
То други дето са минали на по долен клас има, ама знаеш ли им габаритите, семейното положение, багажа който возят и т.н...
Просто ти казах, че ти можеш да си прецениш най добре, според твоите си потребности, :wink: а един 30 минутен тест заедно с жената и детето може да ти покаже дали колата ще ти е удобна за целите за които я търсиш и дали ще те устройва, или ще се чувствате като в "дядовата ръкавичка" .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 10:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2016, 13:01
Мнения: 464
Местоположение: София
Преди да взема 6-ца комби съм карал БМВ 1, Фокус хеч и други "малки" коли. От както се качих на 6-цата не бих заменил голямата кола за нищо друго. Колата не е само багажник, но и той е много важен. Комфорта, удобството, пространството и сигурността, която ти дават не се купуват с пари. Разбира ме какво имам предвид. Те просто се оценяват с времето. Факт е, че с големият автомобил можеш да правиш това, което правиш с малкия, но обратното не е възможно. Веднъж ще ти се наложи за нещо в годината и ще си скъсаш нервите. Ако можеш да си позволиш голям автомобил - не се замисляй. Има ли изобщо база за сравнение между Мазда 2 и Мазда 6?! Според мен - никаква!
В момента караш Мазда 3. Не мисля, че тя е в "горния клас", както я наричаш. Ако искаш, обади се, кажи кога и къде да се видим да ти дам да покараш моята Мазда, за да си прецениш сам. Ако правиш тестдрайв, търси колата поне за 24 часа, защото иначе с едно излизане на бул Брюксел нищо не можеш да усетиш. Той пича или мацката, която се вози с теб единственото което ти каззват е, дай газ, дай газ. Все едно ти с тая кола ще летиш. За да усетиш автомобила, ти трябва повече от 5-10 мин. А и е нормално, ако не си се качвал и карал такава чисто нова кола да ти хареса.
Хеча е добре за 2-ма. Ако са 3-ма, трябва или вътре да са катун или да се ограничават от различни неща. А аз като тръгна на почивка, само за детето багажа е... не ми се говори. Едно колело слагаш и си чао с багажкика. Ако си с детска количка - още по-зле. А детето си иска всичко. Като тръгнем на море е цирк. Да не говорим, ако имаш две деца. Тогава с хечбек си за никъде. Виж, ако сте само двама - става, но за мейество - не си е работа.
Аз когато правех моя избор, гледах точно това. Да ми е удобно във всяка една ситуация.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 12:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
Както и да го въртиш всяка година ще спестяваш по 400 лв от данък ако вземеш кола под 100 коня. Ще спестяваш и около 100-200 лв за каско + разход на гориво, но съм на мнение, че семеен човек се нуждае от кола с функционален багажник, защото аз си осакатих тройката с поставяне на газова бутилка хоризонтално на седалките и беше голяма мъка, не можех елементарни неща да пренеса от магазина до нас и трябваше постоянно да разчитам на баща ми.
В момента съм на по-нисък клас марка, тип миниван и въпреки по-компактните си размери от тройката има двойно по-функционален багажник и усещането да можеш да разчиташ на себе си е незаменимо.
За градско каране, каквото основно е моето, 90 кс са напълно достатъчни, а малките размери са прекрасен отговор на трудното паркиране. 150-те коня на Маздата просто не бяха използвани пълноценно, нито карам бързо извън града, нито се правя на състезател в града.
Мнението ми е да търсиш компактен автомобил, с голям багажник, под 90 кс., с евтина поддръжка (последното не се отнася за теб).


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2017, 13:28 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Аз не твърдя, че маздата е горния клас, имах предвид да слезна долния - ярис/и20/фиеста
Пак казвам, ние не сме от хората, които тъпчат колата с багаж, предостатъчен ми е багажника, ако забравя нещо - просто го купувам. това е 1 път в годината.
Кола от моя клас 40-45 к. Кола от горния - 55-60.
Освен това горния клас кола изисква поне едни 50 коня отгоре, да върви по същия начин. И освен това няма динамичност, като усещане.
Но в една друга тема писах, като сменям, на мойта 151 коня мазда, най-голям фаврит ми е астра 1.6 200 коня.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2017, 07:06 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Мар 2017, 13:18
Мнения: 1
Местоположение: София
Случвало ми се е преди време такова слизане... по неволя. Трябваше да се купи автомобил за града за жена ми, защото 626 GW за нея беше нещо твърде страшно. Много се бях замислил над Демио, но в крайна сметка взехме Опел Корса. Така се случи, че жена ми кола така и не подкара, аз в един момент останах сам с две коли, а след това започнахме да си ги разменяме с баща ми. През учебната година на децата му давах Маздата (той е извън София) и в града шофирах Опела, а за ваканциите сменяхме колите.
Та в началото с Опела беше малко странно, но много бързо свикнах на удобството на малкия автомобил в града. А и установих, че някои съвсем дребни детайли бяха измислени по-добре (например копчетата за прозорците в Маздата не са осветени нощем, а в Опела светят).
От две седмици пак съм с Маздата в града и усещането (като изключим проблемите с паркирането) е много специално, може би защото това са и последните ми дни с тази кола - сега ми предстои отново смяна с друг клас автомобил, но този път нов.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2019, 16:15 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Малко вдигам темата, на жената и дадоха клио 1.5 дци служебно, ми под 6 и е разходът , а колата не е разработена.
Късо, непретенциозно бял цвят, има дневни светлини. Дразнещо е, че пасажерската седалка не се регулира по височина, но в по-горно ниво го има. Та това ренде като го гледах струва 28к по ценова листа.
Доста твърди пластмаси- верно е, но пък жената го харесва, супер леко се кара.
Ще видим как ще е надеждността, но като цяло дотук е доста полезен опит, малката кола си е перфектна за града.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2019, 23:38 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Ако ти трябва място за багаж сложи един куфар отгоре и си готов. :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2019, 13:36 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Е то за дълъг път засега имаме маздата, но ще споделя след време как съм се чувствал с тази кола, ако някой има интерес след време да прочете тая тема. Проблем на този клас обаче масово дават обезшумяването и голото купе отдолу. Не е кори и капаци. Т.е изисква си сериозно миене след зимата иначе ще ти изгние. Поне Kia rio е много зле отдолу.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб