Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 04:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Пътуване
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 21:55 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2015, 18:11
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
С жената ни се ходи някъде, но и ние не може да измислим къде. Искаме да е извън България, да е с колата и да не е много далеч. Ще се радваме, ако дадете някоя друга идея :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 22:17 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ние по Великден сме запазили за Истанбул, но си трябва подготовка за там, ако си по собствена програма и транспорт.
За 4-ма луксозен апартамент с 2 спални, хол+бокс и 2 бани = 360 лв. за 3 нощувки, ви-фи, безплатен паркинг. Паркингът е много важен елемент, защото местата са кът, а по платените паркинги почват от 10евро/ден и по-добре ги дайте за по-скъп хотел с паркинг. Изборът на район за спане също е важен, защото всичко е огромно там и се ползва градски транспорт и метро. Трафикът е убийствен и трябва да се внимава и планира всичко. Има какво да се види, точно пролетта е най-хубавото време за там, а и пазаруването е на макс, дано жената да не прекали :D
Друга дестинация която смятам да планирам е Букурещ. Евтино и близо. В комбинация с нощувка в Русе. Не съм ходил на Дунава като се замисля и ми е мерак.
За Белград съм на кантар. Отзивите са противоречиви. Иначе Чехия и Австрия, но си идва далечко.
Успех и ще следя темата с интерес!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2018, 22:45 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Букурещ.
Колкото и да ги подценявам като интелект и организация, признавам - румънците имат много красива столица. Спрямо София.
Изберете си някой техен национален празник в комбинация с почивни дни. Те се изнасят напълно в такива случаи и ще имате възможност да не участвате в гоненицата между Дачии. ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 09:13 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Не си писал колко далеч и за колко време, отиване и връщане в рамките на ден, или със спане, но с две ръце препоръчвам Виена, десетки пъти съм ходил дам и всеки път виждам нещо ново. С кола според ВиаМишелин илиза около 100-130 eur. в посока (гориво+такси) но минеш ли Сърбия на там все има какво да се види, Будапеща, Братислава...това ако твърдо сте решили с кола, ако не самолета и след два часа си там, седмична карта за метро е 14 eur и може да стигнеш до всяка една точка, даже и до летището което е на около 30 км. от града. Airbnb предлага изобилие от стаи/апартаменти и т.н. които могат да се наемат за изгодна цена.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 10:25 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Окт 2015, 21:57
Мнения: 29
Местоположение: Sofia
Може да отскочите до Пирот. Ние си намерихме една ескурзия в https://oferti.pochivka.bg/oferti-pirot-b570 до Пирот за Фестивала на Пегланата кобасица другата събота. Като цяло до там са 80 км, така че може да отидете и с колата и да решите дали да останете да нощувате или просто да си направите екскурзия за един ден.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2018, 11:44 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 10 Окт 2015, 18:11
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
donpeev написа:
Ние по Великден сме запазили за Истанбул, но си трябва подготовка за там, ако си по собствена програма и транспорт.
За 4-ма луксозен апартамент с 2 спални, хол+бокс и 2 бани = 360 лв. за 3 нощувки, ви-фи, безплатен паркинг. Паркингът е много важен елемент, защото местата са кът, а по платените паркинги почват от 10евро/ден и по-добре ги дайте за по-скъп хотел с паркинг. Изборът на район за спане също е важен, защото всичко е огромно там и се ползва градски транспорт и метро. Трафикът е убийствен и трябва да се внимава и планира всичко. Има какво да се види, точно пролетта е най-хубавото време за там, а и пазаруването е на макс, дано жената да не прекали :D
Друга дестинация която смятам да планирам е Букурещ. Евтино и близо. В комбинация с нощувка в Русе. Не съм ходил на Дунава като се замисля и ми е мерак.
За Белград съм на кантар. Отзивите са противоречиви. Иначе Чехия и Австрия, но си идва далечко.
Успех и ще следя темата с интерес!


И на мен ми се ходи в Истанбул. Доста полезни съвети, а има ли дневни карти за градския транспорт или нещо подобно?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2018, 14:04 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Един глас за Белград. Сега с новата магистрала се стига доста бързо, най-неприятното е чакането на границата. Спите в Земун, район с прекрасни паркове, алеи и заведения, евтини хотелчета и място за паркиране. Придвижването до центъра е лесно и удобно. Става за един "разширен" уикенд.
Цените са народни :)

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2018, 22:14 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
Още 1 глас за Белград :) На мен лично много ми харесва там, чист и приятен град, има и какво да видите. И аз да се възползвам от темата, март месец сме решили да ходим на концерт в Будапеща, никога не съм посещавал Унгария ,та ако имате съвети и препоръки, моля :)

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2018, 14:01 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Някой да сподели, кой е най-добрият път за Охрид? През Скопие или отдолу през Благоевград и от там Велес?
Целта ми е да стигна максимално бързо, че детето няма да изтърпи лесно.
Ако е на кантар за бързина, тогава кой е по-хубавият път, да не си троша колата?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2018, 19:50 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2016, 15:50
Мнения: 71
Местоположение: София
За автора на темата,
Иди в Кавала приятелю, доста неща има да се видят там, не е много като път и е прилично евтино. Задължително трябва да се посети ресторант "Nemesis" на кея, в който има прясна риба уловена през деня за 4-6 Евро порция, и какви ли не още глезотии. А ако ви се разхожда повече, може да идете до Керамоти и делтата на река Места, същ уникални места на 40-50 км. от Кавала.

За колегата пътуващ към Охрид:
Най-добре и бързо е през Гюешево-Куманово-Скопие(не влизай в града)-Тетово-Гостивар-Струга-Охрид.
През Благоевград и Станке Лисичково е по бързо само в България. От там насетне до Охрид е страшна мъка, преди 2 год като ходихме понеже правят магистрала съм карал едно 30-40 км по път само от чакъл.
А иначе преди 4 години ходихме през Гюешево-Тетово-Охрид почти без да спирам, около 6ч и 30м. ми се хвана пътя с чакането на границата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 22 Май 2018, 21:45 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 04 Фев 2018, 17:50
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Плитвишките езера?
Метеора?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 23 Май 2018, 08:30 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
takev написа:
За колегата пътуващ към Охрид:
Най-добре и бързо е през Гюешево-Куманово-Скопие(не влизай в града)-Тетово-Гостивар-Струга-Охрид.
През Благоевград и Станке Лисичково е по бързо само в България. От там насетне до Охрид е страшна мъка, преди 2 год като ходихме понеже правят магистрала съм карал едно 30-40 км по път само от чакъл.
А иначе преди 4 години ходихме през Гюешево-Тетово-Охрид почти без да спирам, около 6ч и 30м. ми се хвана пътя с чакането на границата.


Да аз вече бях, да споделя - до Куманово - отвратителен път, кърпен, друса, това са към 50 км. След това обаче е ок.
После през планината на няколко места имаше ремонт, но не сме чакали повече от 4-5 минути. Сумарно към 5 часа и половина май дойде. На много места се правеше магистралата, карам съм 10/20 км/ч от горе на ограничението, залепен за някой местен. че иначе отиваше на още


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 23 Май 2018, 11:34 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Аз да споделя за великденската ни екскурзия до Истанбул.
Тръгнахме в 01.30 ч. през нощта. На границата 3 коли, минахме в 03.00 ч., в Истанбул влезнахме към 5.15, в хотела бяхме в 5.50 ч. Целта беше изпълнене, трафикът избегнат. От там кафе и се насочихме към метрото. Много развито и добре структурирано.
Обиколени забележителности и такси:
- Площад Таксим и ул. Истиклал - пазарска улица с хубави магазини тип нашите главни.
- Дворец Долмабахче - 40 трл./човек - уникален, задължително да се види, най-добре е да се иде когато отваря към 09-10 ч. , защото след това опашките са огромни, но вървят бързо.
Изображение
- Ферибот от спирка Бешикташ до парк Емирган - паркът на лалетата, нещо страшно красиво! Вход няма, фериботът е на цената на билетче от градския транспорт, вози те 40 мин. вижда се цял Истанбул, мостовете и т.н. Не си давайте парите на частните разходки с лодки, използвайте ферибота.
Изображение
Изображение
- Джамията Султан Ахмед /Синята джамия/ - огромна и най-красивата в Истанбул.
Изображение
- Водохранилището, атрактивно място, нещо нетипично и интересно, вход 20 трл./човек.
Изображение
- Капалъ чарши и Египетския пазар на подправките - голяма блъсканица, много еднообразни магазини със стандартните пазарни продукти - подправки, локум, ядки, джунджурии, злато и т.н. Трябва да се види, но не пазарувайте от там, скъпо е. По уличките в страни цените намалят прогресивно.
Изображение
Изображение
- Истанбулски аквариум, много голям, разнообразен, аз лично не бях ходил в аквариум от такъв мащаб и си заслужаваше - вход 65 трл/човек.
Изображение
- Мол Вакко Аутлет до летище Ататюрк - задължителна дестинация, евтино и по много, не можахме да излезнем от него 6 часа. Купих си костюм от Lee Cooper за 300 трл., 2 бр. ризи за 50 трл, тениски по 10-15 трл, дънки Колинс по 80 трл., панталони по 40 трл. Напълнихме багажника с всякакви неща, накрая като видях сметката в картата ми все едно не съм купувал нищо. Лирата беше 0.39 ст.!!! Веднъж и българите да сме на кяр от валутите.
Навсякъде има магазинчета за дюнери, чревца, меса и всякакви храни. Цените са евтини, а всичко е супер вкусно:
Изображение
Изображение
Гледката от хотела:
Изображение
Градските магистрали:
Изображение

Цени:
- Пловдив - Истанбул - Пловдив - пътните на газ+таксите за магистрали (трябва да имате HGS стикер и от него се точат автоматично таксите при преминаване през пунктовете на магистралата) + 5 лв. на границата за обезпаразитяване ми струваха цели 92 лв. Пътищата са разкош, няма нито една дупка, всичко е магистрали. Трафик през деня има много.
- хубав хотел - 30 лв./ден на човек с включена закуска на блок маса;
- транспортът е отлично уреден, билетчето за автобус/метро/ферибот струва 2.65 трл. с Истанбул карт.

Горещо препоръчвам екскурзия там, но се ходи пролет или есен. Има какво да се види, цените са евтини, съчетава се перфектно екскурзия и пазар. Препоръчвам минимум 3 нощувки за да може да пообиколите.

Предлагам и други съфорумци ако са доволни и искат да препоръчат някое място да драснат някой ред и да покажат снимки.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 23 Май 2018, 15:01 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2010, 12:40
Мнения: 80
Добра екскурзия сте си направили.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2018, 20:31 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Отдавна не съм пътувал София - Варна и не знам как стоят нещата с днешна дата.
Какви са вашите препоръки - през Велико Търново или през Бургас?

А, също в колко часа в понеделник сутрин да хващам пътя? :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2018, 09:30 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1106
Местоположение: София
И двата са ОК според мен пътувам редовно, предпочитам през Търново. За мен като време са горе долу равни, но не обичам много магистралите еднообразни са ми.
Като време в което да трънеш зависи кога планираш да пристигнеш иначе и на двата пътя има леко натоварване. През Търново е преди града, но пък след него е много спокойно обикновенно а от долу до Пловдив гаранция ще има трафик и не знам Турците дали са се увеличили.
Лек път

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2018, 11:25 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Аз вече минавам само през Търново, откак си счупих колата на неравната магистрала между Пловдив и С. Загора. :evil: Счупих шапката, която държи амортисьора към купето, пътна помощ, сервизи в Стара Загора (всички казват "ела утре"), сервиз в Нова Загора и 3-4 часа забавяне + 200 лв. назад. [-X От другата страна я бях счупил пак по същия начин преди 1-2 години на неравен път, но поне беше при влизане в града и успях да се прибера така и да я оправя на другия ден.

През Търново пътя си е доста добре. Аз лично карам малко по-агресивно и гледам да не се застоявам много по колоните. Последния път посока София се лепнах зад една чисто нова М-ка и почти до София я гоних. :P Човека си караше доста културно, просто малко по-бързо в сравнение с останалите.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 09:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Колеги, колата ми е с лизинг. Искам да пътувам до Гърция, Турция и ЕС. Имам пълномощно на Английски. Малък талон от новите, в който съм записан заедно с лизингодателя.

Трябва ли ми нещо друго за да минавам границите без проблеми?

Мерси!

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 09:55 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
зелена карта

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 10:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
bgfrayman написа:
зелена карта
Да, мерси!

Някъде по други форуми четох за преведено и легализирано пълномощно на езика на страната, това за Турция и Гърция.

Искам да питам ако някой има опит с това.

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 10:40 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Ами моята кола реално е на фирма,дали е на лизинг или фирма все тая жената е съдружник, но митничаря няма "Апис" да провери, та м.Май пътувах до Чехя, просто си носех на Български и на Англииски декларация с подпис и печат от фирмата че мога да карам колата, с вписани моето Име/ЕГН/Номер на лична карта. Но пълномощното не ми е заверявано нотариално или пък превеждано от легализиран преводач, предната ми кола беше на лизинг и съм пътувал с нея в Гърция, ядове не съм имал, ама това беше 2010. Ако те притеснява най-добре си се обади в лизинговото дружество и ги питай или направо поискай пълномощното да ти го подпечатат с техен печат и н англииски, едва ли ще ти искат пари за това. Но тука пък пише друго:

http://www.travelworld195.com/%D0%B4%D0 ... %BB%D0%B0/

http://www.uab.org/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D ... %B8%D1%8F/

http://www.sogelease.bg/bg/polezno/pytu ... jbina.html

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 11:43 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
Здравей колега,

Моята кола също е лизингова. Пълномощното което имам е на Български и Английски. Само че сега не се сещам дали ми го дадоха като взех колата или допълнително си го поисках, първия път като тръгнах да излизам с колата в чужбина. Аз съм ходил с колата в Турция, Гърция, Македония, Сърбия, Хърватска, Словения, Италия и Франция. Като цяло са ми искали само зелена карта и талона на колата и то е било само като излизам на нашта граница.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 13:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
bgfrayman написа:


littlematrix написа:


Благодаря и на двама ви за споделения опит.

@littlematrix проверки в Гърция и Турция правиха ли ти? Питам, защото като чета "тук/там в нета" изглежда можеш да се вмъкнеш в страната, но ако те спрат ще ти искат определени документи, които ако нямаш следват трудностите.

@bgfrayman, мерси за статиите. Под една или друга форма попадах на тази информация, както и на хора споделили, че са ходили без допълнителни документи - само талон 2 по новия образец, зелена карта и пълномощно на анлийски.

Лизингодателя ми твърди, че друго не ми трябва. Те би трябвало да знаят, все пак не съм единствения при тях и ако хората имат проблем с документите би трябвало те да знаят, но заради разнопосочната информация, която има наоколо реших да питам да споделите опит.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 16:36 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Питах в СБА и външно министерство.

От СБА е това ми казаха, първата част е ясна по подразбиране, превода на Турски е нещото, което е интересно. Но не става ясно дали да е легализиран превода. :) аве може и да се филмирам излишно.... ама за Турция ще го направя превод с легализация.

============
Здравейте.

Със сигурност, за да си спестите излишни главоболия, когато шофирате автомобил, който е чужда собственост (без значение лизингов или служебен), необходимо е да разполага с нотариално заверено пълномощно, а специално за Турция - и преведено на турски език.

Поздрави
=========


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2018, 18:55 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
bjrov написа:
И двата са ОК според мен пътувам редовно, предпочитам през Търново....

enen написа:
... През Търново пътя си е доста добре...

Поне десет години не съм пътувал в тази посока.
Доверявам ви се за през Велико Търново.
Thanks! :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2018, 08:48 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
Сега е голяма лудница на Тракия, иначе бих ти препоръчал да минеш през Ришки проход, Карнобат-Шумен Общо взето и двата маршрута са еднакви като време, много зависи от трафика :)

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2018, 11:10 
Offline
фен
Аватар
2016 Mazda 6

Регистриран на: 20 Сеп 2006, 11:26
Мнения: 263
Местоположение: Sofia
emokar написа:
bgfrayman написа:


littlematrix написа:


Благодаря и на двама ви за споделения опит.

@littlematrix проверки в Гърция и Турция правиха ли ти? Питам, защото като чета "тук/там в нета" изглежда можеш да се вмъкнеш в страната, но ако те спрат ще ти искат определени документи, които ако нямаш следват трудностите.

@bgfrayman, мерси за статиите. Под една или друга форма попадах на тази информация, както и на хора споделили, че са ходили без допълнителни документи - само талон 2 по новия образец, зелена карта и пълномощно на анлийски.

Лизингодателя ми твърди, че друго не ми трябва. Те би трябвало да знаят, все пак не съм единствения при тях и ако хората имат проблем с документите би трябвало те да знаят, но заради разнопосочната информация, която има наоколо реших да питам да споделите опит.


Не са ме проверявали в Гърция и Турция, единствено нашата гранична полиция на излизане. А иначе в Италия са ме спирали за проверка на документите в едно градче и там си минах с малък талон, зелента карта и шофьорска книжка. Във Франция са ме спирали вечер за проверка за алкохол и пак същите документи.

_________________
Mazda 626 GC 2.0, 1983 - липсва ми
Mazda MX-5 NB 1.6, 2004 - на служба
Mazda MX-6 2.5, 1993 - на служба
Mazda 6 Sport Combi 2.5, 2016 - на служба


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2018, 13:43 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
@littlematrix, мерси, това донякъде ми помага да се ориентирам, т.е. за страните от западна Европа е ОК с пълномощно на анлгийски.

След като порових из нета, говорих и със СБА, извода е следния: Проблем може да има само в Турция, Гърция и Унгария. Всичко зависи от полицая/митничаря на съответната страна и то само ако те проверят ... и ако реши да се заяде.

За Турция излиза, че трябва задължително превод, като за да няма възможност за заяждане от тяхна страна следва легализация и заверка в Турското посолство. Самата заверка е с печат на Турската държава, който ги обезоръжава тотално.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2018, 23:10 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
Emokar, от години почти всяка година ходя на почивка в Турция, и с личния ми или с фирмения автомобил. Комшиите си искат пълномощно преведено на турски, легализирано от фирма за преводи, не ти трябва никакво посолство. И задължително зелена карта която включва Турция.

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Пътуване
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2018, 10:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
ivo74 написа:
Emokar, от години почти всяка година ходя на почивка в Турция, и с личния ми или с фирмения автомобил. Комшиите си искат пълномощно преведено на турски, легализирано от фирма за преводи, не ти трябва никакво посолство. И задължително зелена карта която включва Турция.
Ivo74, мерси! ;)

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб