Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:06

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2018, 15:06 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Апр 2018, 14:57
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте! От един месец имам Mazda 323 1.6, 98 к.с. 2002 година! И на скоро ми прегря колата. След шлайфане на главата и събиране от майстор не иска да запали. Този така наречен майстор ми казва, че всичко е вързал както трябва, но като се опита да я запали от свещите дават две искри и спира дори не иска да запали. Разправя, че я връзвал с два три компютъра дори не искала да я разпознае само някакъв друг негов приятел я разпознал и на компютъра му искарало само марката на колата, модела, годината на производство и така обща информация като цяло, но не и някакъв проблем, че от къде да започне да търси проблема. И искам да попитам тук по-разбиращите хора за съвет от къде може да идва този проблем свещите да хвърлят две искри и да спират. Да не е от запалителната глава или там както се казва устройството което подава ток на свещите.

ПП: От коли почти не разбирам и затова може и този майстор да ми говори глупости и аз ще му вярвам, поради простата причина, че не разбирам почти нищо!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2018, 20:43 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Тая кола имобилайзер знаеш ли дали има?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Апр 2018, 21:22 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 22 Апр 2018, 14:57
Мнения: 3
Местоположение: София
Да има имобилайзер. И този имобилайзер разпознава ключа уж.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 06:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Преди известно време ми сменяха гарнитурата на всмукатлния колектор и при събирането майстора закачил един датчик "за по- прегледно" на друго място и колата не палеше по същия начин. Още с вдигането на капака видях ненамясто сложения датчик и след като го сложих на мястото му, колата запали от раз. Не знам точно за какво служи, но се намира до алтернатора. Ако имаш вайбър, пиши да ти го снимам.

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2018, 06:20 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 22 Апр 2018, 14:57
Мнения: 3
Местоположение: София
yo ko написа:
Преди известно време ми сменяха гарнитурата на всмукатлния колектор и при събирането майстора закачил един датчик "за по- прегледно" на друго място и колата не палеше по същия начин. Още с вдигането на капака видях ненамясто сложения датчик и след като го сложих на мястото му, колата запали от раз. Не знам точно за какво служи, но се намира до алтернатора. Ако имаш вайбър, пиши да ти го снимам.


Имам Вайбър, но как да те намеря? Като цяло колата съм я карал при двама майстора първият го махнах защото ми каза голяма сума за шлайфане и работа, но преди да го махна майстора беше я започнал да я разглобява, а вторият майстор се ядосва на първият, че е свалял работи които не е трябвало. Това го казвам само информативно.
А този имобилайзер при запалването лампичката светва и след 5 секунди може и по-малко дори се изгася!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб