Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 07:53 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
Здравейте на всички потребители.От скоро съм собственик на 323Ф 1.5 16.V 1996 .Докарах я от Австрия на 200 000 км.След регистрацията започнаха въпросите,на който намерих отговор тук - регулирах си фаровете веднага.Но на един не намерих отговор - с верига ли е ели ремък,че в 3 сервиза ми казват 6 различни неща.В Аутодата гледах и видях,че е с ремък,но все пак искам вашето компетентно мнение - какво се сменя покрай ремъка,гарнитура на капак и прочие.


п.п и за да не пускам друга тема - ABC ми свети.Спирачките са ток,но като натисна рязко,задно дясно завлачва.Отворих да погледна накладките и ми се стори едно нещо,което предполагам,че е датчик над зъбното колело липсва(понеже на лявото колело го видях,но може и да бъркам).И нещо друго - ръчната не държи добре,трябва да вдигна максимално горе за да държи,но при наклон колата тръгва.Гледам,че се натяга от вътре в купето,но под гайките има сложени шайби и е навито до край.

п.п 2 извинете че ставам нагъл но... :(

Аларма нямам,но и централно нямам,по-скоро не работи.Трябва всяка врата по отделно да я заключвам.Когато натисна на предна лява врата бутона за заключването долу в краката от дясно се чува щракане на реле,което спира след като затворя вратата.

Налага се да питам за АBC и за централното,защото в сервизите на около,никой няма софтуер за диагностика на Мазда под 2000 година

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Последна промяна emilganev на 29 Яну 2013, 10:29, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 13:55 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
Честито за колата.

По-добре не ходи в тези сервизи, щом и те не знаят какво е що е. Ако се разровиш във форума ще видиш, че много хора са патили с неправилно поставен РЕМЪК.

За централното трябва да се свалят корите на вратите и да се види от къде идват проблемите. Ако не си сигурен дали имаш въобще централно дай ВИН номера и ще стане ясно.

Не трябва софтуер за диагностика, а майстор, който разбира. Тия майстори, които само трият грешки... по-добре бягай от тях.

За ръчната спирачка пак трябва да се консулиташ с майстор.

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 14:39 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
Smokie написа:
Честито за колата.

По-добре не ходи в тези сервизи, щом и те не знаят какво е що е. Ако се разровиш във форума ще видиш, че много хора са патили с неправилно поставен РЕМЪК.

За централното трябва да се свалят корите на вратите и да се види от къде идват проблемите. Ако не си сигурен дали имаш въобще централно дай ВИН номера и ще стане ясно.

Не трябва софтуер за диагностика, а майстор, който разбира. Тия майстори, които само трият грешки... по-добре бягай от тях.

За ръчната спирачка пак трябва да се консулиташ с майстор.

Имали защита при скъсване на ремък? Ето номера JMZBA145201300 (има още 4 цифри,но от съображения за сигурност не ги написах)ако не стане с този код,ще ги допиша и останалите

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 15:24 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
не знам с какъв ремък си, аз на моята БА 1.5 98г. съм с верига

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 15:52 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
E, тъй де, И с верига си - веригата върти втория вал от първия, а първия се върти от коляновия вал с ремък, назъбен гумен каиш или както щеш го наречи. Само не верига!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 16:15 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
kosach написа:
не знам с какъв ремък си, аз на моята БА 1.5 98г. съм с верига

Като не знаеш/разбираш що се обаждаш?!
Айде и днес научи нещо :)

http://mazda-fun.net.ru/vin/ - тук си провери кода и ако пише Z5, значи има 2 конструктивни варианта за теб. Единият е на мотори от 1994-1995, а другия е от 1996 нататък. Но който и да е вариант, разпределителните валове се задвижват от ангренажен ремък.
По форума се твърди, че ако се скъса ремъка няма да има щети... но лично не съм пробвал.

Ето възможните варианти:
Изображение

и другия вариант:
Изображение

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 17:10 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
аз нещо грешно съм разбрал явно, сооооори :)

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 19:03 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:56
Мнения: 1362
Местоположение: Резерват Северозападo
Честито за колицата..

По ред на нещата за които знам
1-с ремьк си
2-това над зьбното колело е датчик, и за това ти свети/абс/- смяна с такьв
3-за рьчната според мен си за жила.щом е и подлагано.Но пьрво прочети някоя тема за това


viewtopic.php?f=30&t=30203

viewtopic.php?f=30&t=9714&start=30

_________________
[size=200]Бьлгария на Бьлгарите[/si


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2012, 20:02 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
onkelabg написа:
Честито за колицата..

По ред на нещата за които знам
1-с ремьк си
2-това над зьбното колело е датчик, и за това ти свети/абс/- смяна с такьв
3-за рьчната според мен си за жила.щом е и подлагано.Но пьрво прочети някоя тема за това


viewtopic.php?f=30&t=30203

viewtopic.php?f=30&t=9714&start=30

Работата е ясна - ангренажа ще се сменя.Датчика от морга ли или нов?Каква цена горе долу?Прегледах линковете.Отвори ми очите.Смятам да не бързам с разглобяването,защото вътре определено няма ръжда,на пръв поглед де.Ще изми обилно със спрей.Но как да разбера жилата дали са разтегнати

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2012, 05:55 
Offline
фен
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Дек 2010, 14:48
Мнения: 149
Местоположение: Пловдив
emilganev написа:
Датчика от морга ли или нов?


втора ръка

_________________
Japan power..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2012, 19:59 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
За датчика ясно.Остава да се моля по моргите в околността да има такъв.Можели да се разбере дали е читав....Сега отново за централното - разбрах,че ако една от вратите има прекъсната връзка,централното няма да функционира.Та...при отваряне на предна дясна врата плафона не реагира!Явно,че има прекъснало нещо,но какво и къде да го търся?

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2012, 11:52 
Offline
фен
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Дек 2010, 14:48
Мнения: 149
Местоположение: Пловдив
датчика мисля че не може да разбере дали е читав .. ама вървят по 30,40 лева - ако не е читав първия , на втория ще сполучиш :lol: все пак нов оригинален е 250-300 лева :) гледам си от Ракитово - там незнам как е положението по моргите , но с една разходка до Пловдив със сигурност ще намериш :lovemazda: за централното да казват по-компетентните колеги - аз от такива работи хал хабер си нямам :P

_________________
Japan power..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2012, 18:06 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Датчиците си имат стоиности и с замерване ако е във норма са читави.Има колеги тук продават от този модел на части и няма да те подведат.Въпросът е да ти ги замерят твоите в някои сервиз и открият кои не работи или колко не работят.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2012, 18:42 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:56
Мнения: 1362
Местоположение: Резерват Северозападo
Ето ти стоиностите които трябва да показва мултицета при замерването на датчика-1,3- 1,7ома

_________________
[size=200]Бьлгария на Бьлгарите[/si


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2012, 17:03 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
Понеже вече получих точни отговори в тази тема,няма да пускам друга.По - горе казах че имам проблем с централното.Имам развитие по въпроса - предна дясна врата не функционира - бутона е счупен. Вече имам бутон,но се оказа че пък нямам буксичката,която стой за него - свалих пластмасите и извадих едно червено-бяло кабелче,което видимо е като отрязано.По него идва + .Сега колегата който ми предостави бутона,ще ми даде и неговото кабелче,барабар с буксата.Въпроса ми е трябвали да има нещо друго,че бутона изкача целия и пружинката излиза.Нещо което да го държи и само въпросната букса ли се закрепва към него?

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2013, 16:12 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
Оправих бутона.Вече всичко е Ок.ABC не работи заради задните датчици,който не отчитат нищо при замерване с мултицет (предните са ОК).Стигнах и до ангренажа - смятам да взима ремък Гейтс и ролки Ина( но от белгийските).Имали нещо по-особено при смяната.защото един майстор ме убеждава,че трябвало да се използва някаква "щипка" ,която да държи двата вала.А по описанието на Autodata не виждам проблем с това

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2013, 17:17 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
Z5 мотора е с ремък и верига.Номера на ремъка,японски е Z501 12 205 125yu22 UNITTA .3 ролки- една паразитна гладка,една назъбена и обтяжната.

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2013, 18:10 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
emilganev написа:
Z5 мотора е с ремък и верига.Номера на ремъка,японски е Z501 12 205 125yu22 UNITTA .3 ролки- една паразитна гладка,една назъбена и обтяжната.
Не винаги е така .. :) след октомври 97г. е само с ремък и две гладки ролки .. :P

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2013, 22:15 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
emilganev написа:
Оправих бутона.Вече всичко е Ок.ABC не работи заради задните датчици,който не отчитат нищо при замерване с мултицет (предните са ОК).Стигнах и до ангренажа - смятам да взима ремък Гейтс и ролки Ина( но от белгийските).Имали нещо по-особено при смяната.защото един майстор ме убеждава,че трябвало да се използва някаква "щипка" ,която да държи двата вала.А по описанието на Autodata не виждам проблем с това

Нищо особено няма, аз бих взел ролки на GMB (по спомен OEM се използват точно такива като излиза от завода), за ремъка Gates е най-добър избор според мен.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2013, 08:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
emilganev написа:
Z5 мотора е с ремък и верига.Номера на ремъка,японски е Z501 12 205 125yu22 UNITTA .3 ролки- една паразитна гладка,една назъбена и обтяжната.

Не мога да споря за модел след моята.Коментарите бяха точно за Z5 1996 април :mazda-logo:

Сложих ролки SKF,гладката е немска ,но не мога да цитирам името.Ремък Гейтс и масло GM 15W40

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2013, 15:53 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
emilganev написа:
emilganev написа:
Z5 мотора е с ремък и верига.Номера на ремъка,японски е Z501 12 205 125yu22 UNITTA .3 ролки- една паразитна гладка,една назъбена и обтяжната.

Не мога да споря за модел след моята.Коментарите бяха точно за Z5 1996 април :mazda-logo:

Сложих ролки SKF,гладката е немска ,но не мога да цитирам името.Ремък Гейтс и масло GM 15W40

Веригата е между двата разпределителни вала, тя не се сменя като консуматив с ангренажния ремък.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2013, 18:37 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:56
Мнения: 1362
Местоположение: Резерват Северозападo
Да попитам тук,-мога ли да погледна сьстоянието на ангренажния си ремьк/колата от подписа ми/.
Има един капак който е с 4 болта, мисьлта ми е ако ги развия, може ли да се отлепи за да погледна част от ремька,понеже има една лапа от тампона на ДВГ,която явно се развива и самият двигател се повдига :oops: поне така си мися че е...
Питането ми е кьм тези който сами си го сменят и знаят,или неква схемичка да погледна за този капак дали мога от него да погледна. Поздрави :wink:

_________________
[size=200]Бьлгария на Бьлгарите[/si


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 08:27 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
И кво ще му гледаш на ремъка, :-k с поглед ще познаеш на колко години и километри е ли ? .. :)
Най много да си строшиш капачето при този опит, защото отгоре има берт, който влиза в канала на капака на клапаните ..

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 09:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
onkelabg написа:
Да попитам тук,-мога ли да погледна сьстоянието на ангренажния си ремьк/колата от подписа ми/.
Има един капак който е с 4 болта, мисьлта ми е ако ги развия, може ли да се отлепи за да погледна част от ремька,понеже има една лапа от тампона на ДВГ,която явно се развива и самият двигател се повдига :oops: поне така си мися че е...
Питането ми е кьм тези който сами си го сменят и знаят,или неква схемичка да погледна за този капак дали мога от него да погледна. Поздрави :wink:

Не можеш да го свалиш без да махнеш капака на клапаните.А рамото на тампона отива вътре между ролките.Моя ремък който свалих изглежда абсолютно като новия - лак и без нищо напукано.Не е гаранция че утре няма да се скъса.Така,че за това не жали пари - частите ще ти дойдат около 200лв,в зависимост от това какво поръчваш като марка.Ролките Ина(белгийския вариант) са около 60лв за обтяжната и 40-50 за паразитите.ремъка е около 60лв Гейтс(не мога да цитирам точните суми вече,защото изхвърлих фактурата.

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 10:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
emilganev написа:
Не е гаранция че утре няма да се скъса.Така,че за това не жали пари - частите ще ти дойдат около 200лв,в зависимост от това какво поръчваш като марка.Ролките Ина(белгийския вариант) са около 60лв за обтяжната и 40-50 за паразитите.ремъка е около 60лв Гейтс(не мога да цитирам точните суми вече,защото изхвърлих фактурата.
Как да не жали пари в тази криза бе, :) защо трябва да дава 200 лв., като може същите части да ги вземе за 150 примерно ? . :D
Това, че ти не си се сетил да пуснеш тема във форума, че търсиш части, :P не означава, че всеки трябва да дава грешни пари .. :wink:

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 10:48 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
martod написа:
emilganev написа:
Не е гаранция че утре няма да се скъса.Така,че за това не жали пари - частите ще ти дойдат около 200лв,в зависимост от това какво поръчваш като марка.Ролките Ина(белгийския вариант) са около 60лв за обтяжната и 40-50 за паразитите.ремъка е около 60лв Гейтс(не мога да цитирам точните суми вече,защото изхвърлих фактурата.
Как да не жали пари в тази криза бе, :) защо трябва да дава 200 лв., като може същите части да ги вземе за 150 примерно ? . :D
Това, че ти не си се сетил да пуснеш тема във форума, че търсиш части, :P не означава, че всеки трябва да дава грешни пари .. :wink:

Това че съм написал тази сума,съвсем не значи че съм я дал - крайната сума ми е 160лв за ролки,ремък и масло - без надценката,на която се продават :)

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 12:28 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Само дето цените едвали са еднакви за ангр. комплект с 2 и с 3 ролки :D ,а и веднтж казваш INA ролки,после SKF :) , до колко са немски е друг въпрос :( . С това масло дето си го сложил 15/40 няма дъллго да изкараш !!!

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 14:50 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Мар 2012, 17:02
Мнения: 67
Местоположение: Стара Загора
Наистина колега, по каква причина си сложил 15W-40 - препоръка или нещо друго?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 20:25 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 04 Окт 2012, 06:08
Мнения: 58
Местоположение: Ракитово
alchemist написа:
Наистина колега, по каква причина си сложил 15W-40 - препоръка или нещо друго?

Както казах цитирам цени по спомен за ИНА ,а SKF са съвсем малко по надолу.Причината да избера тях е че работя за 400лв на месец и нямаше как да си купя всичките ролки на Ина :mazda-logo: ,а маслото е 15/40 защото мотора е на 16 години и е на 230 000

_________________
http://www.carspending.com/bg/site/index


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2013, 20:37 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Ами моя като е на 20г с 20W50 ли да го карам,стига с глупостите,и изхвърли това масло,щото тея 10-20лв дето си спестил от масло после ще налееш умножени многократно за ремонт. Прочети малко за маслата и тогава сам ще разбереш кое,как и защо,а това че някои ролки са на цени примерно х2 не значи че са нещо извънземно :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб