Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2005, 19:31 
Offline
фен

Регистриран на: 15 Авг 2004, 19:19
Мнения: 311
Значи.Един приятел(Мазда ФЕН но за жалост без PC и нет) ме помоли за компетентно мнение по следния вапрос,но тъй като аз немога да му помогна раших да постна темата тук.
Кара Мазда МХ-3 1.6 16V 90кс. колата му е нов внос на 159 000 км 93г.
казва,че наблюдава постоянно маслото и излиза че колата прави разход на масло около 500 грама на 1000км. закарахме я на диагностика и всичко си беше на ред(компресията около 12,5 на всеки цилиндър)и човека каза че всичко си е ОК и препоръча да се сменят гумичките на клапаните.Сменихме ги и разхода на масло като че изчезна.Но в последствие не беше така а просто беше намалял на 200 грама на 1000 км.(при нормално каране)
Мен ме притеснява,че когато смениха гумичките старите деиствително бяха износени а новите майстора ги донесе в някво разпечатано неугледно пликче и неизвестен происход.Пича даде 100 кинта за този ремонт а разход на масло пак си има.Течове по колата няма никакви.
Дайте компетентно мнение ако разхода на масло е от гумичките как може да се разбере и за такъв разход има ли смисъл да се сменяват от ново и изобщо какво точно правят тея гумички та гори масло заради тях???


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2005, 23:14 
Offline
модератор
Аватар

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
Първо според мен кажи с какво масло кара - марка и точни параметри, защото и това е от голямо значение! Нормално е ако е с много тънко масло да му го гори повече. При мен например първата година карах с Shell 5x40 и ми гореше около 80-100 грама на 1000 км, след това го смених с REPSOL пак 5х40 и разхода на масло си остана същия. Тази година реших пак да сменя маслото и сега сyм с MOTUL 300V пак 5х40 но след изминати 2200 км забелязах че ми харчи около 50-60 грама на 1000 км.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2005, 23:39 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2004, 19:19
Мнения: 311
Маслото беше някакво BP Visko 3000 (10W40 със сигурност)
Но вапроса ми е по специално за гумичките...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2005, 20:48 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda MX-3

Регистриран на: 28 Ное 2004, 11:45
Мнения: 1309
Местоположение: Асеновград
skype: georgio_mx
xligon ти защо караш с 5*40? Щот аз карам с 10*40 и съм гледал в разни книги че с такова трябва да съм.

_________________
MAZDASPEED http://members.cardomain.com/georgio_mx
Mazda 626 2.2 GD
Mazda MX-3 GR
Mazda 2


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2005, 20:56 
Offline
модератор
Аватар

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:29
Мнения: 1106
Местоположение: София
Ами защото с такова си зех колата, принципно трябва да се кара с 10х40 когато ти е по-старичка колата, но аз съм си решил да си карам с 5х40, по-тънко е отколкот трябва но пък е с по-добри качества. Не знам честно казано, всеки си има някаква теория за маслото 8)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: masleni segmenti
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2005, 10:24 
Offline
любител

Регистриран на: 02 Апр 2005, 13:58
Мнения: 72
Местоположение: Стара Загора и Велико Търново
ni6to 4udno da sa poiznoseni maslenitesegmenti , ako ne te pritesnqwa tozi razhod na maslo si karai taka njama da mu stane ni6to na dwigatelq , a i komresiqta 6te si ostane visoka - masloto deistwa uplutnqwa6to na kompresionnite segmenti


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2005, 15:59 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2004, 19:19
Мнения: 311
Цитат:
ni6to 4udno da sa poiznoseni maslenitesegmenti , ako ne te pritesnqwa tozi razhod na maslo si karai taka njama da mu stane ni6to na dwigatelq , a i komresiqta 6te si ostane visoka - masloto deistwa uplutnqwa6to na kompresionnite segmenti

При маистора кйто ходихме ни каза,че маслените сегмети са идеални защото компресията е точно в нормата (нито повече нито по-малко)така,че проблема е явно в гумичките.
Цитат:
Пуснато на: Вто Апр 12, 2005 8:56 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Ами защото с такова си зех колата, принципно трябва да се кара с 10х40 когато ти е по-старичка колата, но аз съм си решил да си карам с 5х40, по-тънко е отколкот трябва но пък е с по-добри качества. Не знам честно казано, всеки си има някаква теория за маслото


Ами и аз мисля да мина на такова масло (5х40) защото най-голямото износване на един двигател е при студен старт когато маслото още е студено и гъсто.При 5х40 именно този момент много се намалява.А при топъл двигател и масло немисля,че има разлика между 5х40 и 10х40 и действително 5х40 е с по-добри качества и смазочност. :wink:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2005, 12:00 
Offline
фен
Аватар
2006 Mazda 6

Регистриран на: 16 Авг 2004, 02:25
Мнения: 201
Местоположение: Пловдив
Dak написа:
При маистора кйто ходихме ни каза,че маслените сегмети са идеални защото компресията е точно в нормата (нито повече нито по-малко)така,че проблема е явно в гумичките.


Затова си има маслени и компресионни сегменти - грижат се за отделни неща. Ако е поизносен някой маслен (поради незнайна причина) няма да обира маслото от цилиндъра и пак ще си го гори без да има проблеми с компресията. Да не те притеснява, че гумичките са били в някакво пликче, на много места ги продават на парче, в големи кутии. А разход на масло е нормално да има - всяка една кола, дори и чисто нова, си изразходва масълце. Ако щеш, даже и от маслените изпарения пак се губи. 200г не са много, а и за кола на 156000км (уж :?) ми се струва нормално.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2005, 19:17 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2004, 19:19
Мнения: 311
Мерси братле,и аз последно разбрах,че този разход е нормален и може да се получи от испарения и тем подобни(Разхода е 50,100 грама на 1000 км.)казх на човека изобщо да не се притеснява а сега ще му предам и твоите думи,надявам се да се успокои :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб