Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 19:01 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2016, 14:15
Мнения: 31
Местоположение: софия
Здравейте, ще и помоля за малко помощ за да знам към какво да се насоча. Но ще почна малко по отдалече може би да ви помогне за съвет към мен.
Колата ми е Мазда 323 2.0 DTID F VI (BJ) . Преди 4-5 дена усетих през деня че колата трудно запали, при минусови температури трябаше стартера да завърти 4-5 оборота, нещо което не ми се беше случвало. Отдадох го на минусовите температури. На следващия ден (много ниски температури) рано сутринта акумулатора беше "капнал" напълно, нямаше грам ток . Помислих че е утечка някаква, заредих акумулатора и установих че няма утечка в колата , помислих че може би съм забравил някой консуматор/и . И така до днес . Вчера с колата отидох до болницата и не съм забелязал да ми свети лампата че акумулатора не зарежда , днес като стартирах дигателя лампичката за зареждане на акумулатора сетеше че не зарежда акумулатора , прибрах се така до вкъщи с риска да ми загасне дигателя по път. Акумулатора го взех миналата година от майстор , старичък си е акумулатора но пък е 72 Ah , (стария ми беше 50Ah не помня точно колко ампера беше , но си е слабичък за дизел и затова го смених ). Днес преди да тръгна с колата , идях че ремъка на алтернатора си върти , след като тръгнах лапичката за алтернатора премигна на няколко пъти , след което си сетеше постоянно. Та мисълта ми е възможно ли е да е от стария акумулатор да не може да се зарежда , или е от алтернатора , и има ли начин да установя къде е проблема , алтернатор или акумулатор.


Последна промяна Дапата на 02 Дек 2017, 00:03, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 21:36 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Слагаш най простия мултуметър и мериш какъв волтаж дава на полюсите на акумулатора когато не е запалена колата.
Ако е 12в 12+ си е добре бактерията..
Палиш и гледаш пак какво показва, ако е 14в до към 14.4в си перфектен..
Всякакви други показатели говорят за проблем по ел инсталацията.. или акумолатор или генератор.. зависи кое е по малко.. :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 21:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ами замери с един мултицед акумулатора или иди в първия магазин за акумулатори да ти го замерят. Ще стане ясно веднага дали е от него, но най-вероятно е от него. И аз сменях миналата седмица. Взе да пали по-трудно със студеното време и накрая падна, заредих го, после пак същото и накрая нов.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 22:45 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
За да свети лампата вероятно има друг проблем. Така или иначе трябва да се замери обаче.
Отделно от горното, мисля че 72Ah на тоя дизел е малък акумулатор ....


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 23:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Дек 2016, 14:15
Мнения: 31
Местоположение: софия
Благодаря на maZZda, непременно ще го замеря за да видя дали отговаря на тези стойности(тези неща не ги знаех) . Благодаря и на останалите за отговорите . Илия ако се окаже че е акумулатора , какъв акумулатор ми препоръчваш с колко Ah ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 00:32 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Класически симптоми на умиращ акумулатор, ... само че лампата с акумулатора е странно да свети.
При зареждането на акумулатора да сте объркали клеми или някъде да е окъсило за малко?
Внимание при смяна на акумулатора, ако решите че той е проблема, задължително мерите как зарежда динамото. Допустимо е 13-15V да показва уреда, въпреки че на практика при изправен алтернатор показанията ще са 14-14.5V(както спомена maZZda).

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 00:37 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Дапата написа:
Благодаря на maZZda, непременно ще го замеря за да видя дали отговаря на тези стойности(тези неща не ги знаех) . Благодаря и на останалите за отговорите . Илия ако се окаже че е акумулатора , какъв акумулатор ми препоръчваш с колко Ah ?


Аз на моята сега съм сложил 85, стария беше 89. Двигателя е същия като на твоята. Общо взето - по размер се ориентираш колкото влезе. По каталог мисля че го даваха 65, което според мен е малко за дизел. При нас не става толкова студено, но във вътрешността на страната падат температурите доста и е добре да има повечко вътък :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 22:48 
Offline
маниак
1994 Mazda 121

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:17
Мнения: 814
Местоположение: HANNOWER
skype: niki_ovt
За дизела е важен пусковия ток на акомулатора,не толкова амперите,но ние се лъжем по ментета и за това държим на наднормени амперажи :wink: Симптомите за случая са обаче умрял генератор и теста с мултицет или при продавач на акумолатори ще установи това :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2017, 15:29 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Дек 2016, 14:15
Мнения: 31
Местоположение: софия
Благодаря на всичките за отговора . Послушах съветите ви и си измерих акумулатора в магазин за акумулатори, прави бяхте скапал се е. Обаче едно нещо не ми дава мира. Като мина през локва и пак ми светва лампичката за зареждане на акумулатора( акумулатора още не съм го сменил ) . Утре ще го сменя. Мисълта ми беше че предпазните кори под алтернатора съм ги взел от автоморга и са без щипки. Сложени са с свински опашки и зад гумата има луфт. Дали се мокри алтернатора и да не зарежда или като се намокри ремъка на алтернатора да превърта ремъка. Или е комплекс от двете .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2017, 16:31 
Offline
маниак
1994 Mazda 121

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:17
Мнения: 814
Местоположение: HANNOWER
skype: niki_ovt
Нищо не каза дали си замерил и генератора?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2017, 17:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Дек 2016, 14:15
Мнения: 31
Местоположение: софия
Замериха го алтернатора , в магазина за акумулатори . Казаха добре зарежда.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2017, 22:41 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Дапата написа:
Дали се мокри алтернатора и да не зарежда или като се намокри ремъка на алтернатора да превърта ремъка. Или е комплекс от двете .


Най верятно е второто.. виж го колко е обтегнат.. ако е хлабав ще приплъзва при най малкото намокряне..
Запали,вдигни капака, накарай някой да го напръска с шише вода и гледай дали ще светне ламБата като се намокри.. :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2017, 06:44 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Дек 2016, 14:15
Мнения: 31
Местоположение: софия
Благодаря ти Мазда, виж това е идея.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб