Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2018, 17:26 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Дек 2009, 16:37
Мнения: 17
Местоположение: Шумен
skype: rado
Здравейте колеги, налага ми се да сменям водния радиатор на автомобилът ми. Не намерих такава тема, за това публикувам тази. Моделът е Мазда 323F, 1.5/16V 1996г,(БА) има климатик. Може ли някой, който е правил процедурата да каже как се извършва демонтажа, преди съм сменял радиатора на климатика, сега ще се наложи ли пак да се демонтира? И блокът на двигателят чугунен ли е или алуминиев и какъв антифриз да налея в последствие, закупих с червен цвят концентрат, до сега бях със син , но е по неподходящ, а и червеният има добавки против корозия.

П.П. Също да попитам понеже за да установя кое тече , дали долната тръба (в ляво като се застане срещу колата) или радиатора понеже от този ъгъл тече, трябваше да извадя тръбата и изтече доста антифриз. Сега като налях в казанчето , не иска да отвори голямия кръг и да се запълни системата. Какво мога да направя за да се отвори и напълни(обезвъздуши)?

П.П.2 Може ли от този синият антифриз да се е пробил радиатора ?

Мерси .

_________________
:)
Mazda 323F , Renault Laguna ;


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2018, 18:28 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Сменя се лесно спокойно.
Не е от антифриза.Най вероятно капачката на радиатора се е прецакала и ти е направила достатъчно налягане че да ти спука пластмасовата част на радиатора.
Сваля се черния панел в средата,откачат се кабелите за перките и се откачат маркучите.Вадиш го директно нагоре.
Блока е чугун.Антифриза за японки предимно е зелен на цвят,виждал съм и син и жълт, но в крайна сметка трябва да отговаря на това което е предписано от производитела,цвета не е кой знае какъв фактор..
Радиатора на климатика не се пипа, остава си на място..
Колата се самообезвъздушава, обаче ако се окаже че капачката е отишла няма да може.. за това си вземи нова.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб