Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2008, 11:42 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 29 Мар 2007, 18:34
Мнения: 1011
Местоположение: София
:lol2:

_________________
Mazda 323C 1.5i 1995


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2008, 11:49 
Offline
фен
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 23:46
Мнения: 214
Местоположение: София
sawa написа:
Rumen написа:
В Австрия смяна на масло, маслен филтър, и въздушен филтър, 100 евро.
80 евро комсумативите и 20 евро работата!!!
Един час работа на механик е 90 евро
механика взема 30 % !
:wink:
какво ще кажеш? :wink:


Кви са тия цени в Австрия бре? В Мюнхен града с най-висок стандарт в Германия смяната на масло е 5 (пет) евро. :) Въпреки това си го сменям винаги сам, щото си купувам евтино минерално масло 8 евро 5 литра туба (ама не на литър а цялата туба е 8 евро) та като източа старото сипвам от това евтиното и оставям колата да поработи 10-15 мин на място и го източвам след което слагам новото масло. Нямам канал в гаража, но филтъра го развивам отгоре с ръка (трябва обаче да са ти яки ръцете). Пръстена на пробката не се сменя, а се слага на нагорещен котлон за няколко минути или ако имаш пистолет за горещ въздух го нагряваш. По този начин медта омеква и уплътнява по-добре. Гумения пръстен на масленият филтър се маже с масло и се затяга на ръка колкото можеш. При следващата смяна проблем с отвиването никога няма да имаш. Това с качването на колата върху пън не върши много работа, защото колата трябва да е в хоризонтално положение, за да изтече всичкото масло. Маслото се сменя винаги на топъл двигател и се чака поне 30 мин. да се изтече всичкото. Тва е от мен за смяната на маслата. 8)






Стандарта на всякъде е един и същ. Мюнхен е столица на првинция Байерн, най-богатата провинция от всички 16 провинции. И смянанта на масло, въздушен филтър, маслен филтър струва 20 в цяла Австия. Мюнхен е на 100 от мен и едва ли е по различно. Ако искаш да сложим един бас. Ще дойда лично в Мюнхен и ще отидем до сервиз. Трябва ми един час да дойда.
Слагаме ли по 100 евро на масата? :?:

_________________
Rumen Dichev
Mazda 323 F 2.0DiTD 90 k.s. 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2008, 11:52 
Offline
фен
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 07 Сеп 2007, 23:46
Мнения: 214
Местоположение: София
sawa написа:
Ся ща светна и за магнита. Никви капачки не ти трябват. Вземаш един магнит, връзваш го на една връзка и го спущаш там откъдето налиташ маслото. Нещо като риболов се получава, но не е. Тва е стружколов, а магнита е въдицата. Знаиш колко стружки съм изкарал по тоя метод. Ходя после на вторични сурвини и с изкараните пари наливам гориво. С моята кола сме затворили цикъла. Тва хибридите да си ядът цървулите пред моя...




:rolling:

_________________
Rumen Dichev
Mazda 323 F 2.0DiTD 90 k.s. 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2008, 15:33 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 22 Мар 2006, 10:54
Мнения: 2519
Rumen написа:
Стандарта на всякъде е един и същ. Мюнхен е столица на првинция Байерн, най-богатата провинция от всички 16 провинции. И смянанта на масло, въздушен филтър, маслен филтър струва 20 в цяла Австия. Мюнхен е на 100 от мен и едва ли е по различно. Ако искаш да сложим един бас. Ще дойда лично в Мюнхен и ще отидем до сервиз. Трябва ми един час да дойда.
Слагаме ли по 100 евро на масата? :?:


Слагаме и още как. Щом имаш излишни парички идвай няма да откажа. :D
Уточнявам, за да няма после недоразумение: смяната е на масло и маслен филтър (без въздушния както ти си писал). Смяната става не с материали на клиента, а с масло и филтър от сервиза, т. е. купуваш си маслото и филтъра и ти го сменят за 5 евро.
Само трябва да се уточним кога, как и къде ще се срещнем. Сервиза събота и неделя не работят и трябва да е през седмицата. Ама аре това на лични ще го уточним. 8)

_________________
Toyota Prius III, Suzuki Swift, Yamaha Aerox, Nissan Almera Tino...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2018, 23:35 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
transports написа:
Според мене смяна на масло пред блока изобщо трябва да се забрани със закон най-малкото заради околната среда. Има си сервизи за тази работа и услугата на повечето места е на приемливи цени около 10-20 лева.


До някъде съм съгласен, но да дам 10-20лв зада ми отвият филтъра и една пробка, да чакам отпред(любезно изгонен) и да не виждам какво ми правят колата - не мерси!
Да не говорим че в сервизи за масло работят хора с доста ниски познания за автомобилите..(да не се обижда някой тука ако това работи) останал съм с такива неприятни впечатления от сумати сервизи които съм посещавал(не за моята кола)
Даже последния път един почти клошар(така изглеждаше човека..) видимо пиян сменяше масла на коли от по 10к(2-ра ръка де)
Попитах го какво образование има и той ми показа 10 с пръсти..
Направих си сметката на ум/10-ти клас.. попитах го пак, и отговорът съвпадна с това което си мислех..
Тааа, 10-20лв в джоба или за по качествен филтър/масло..
Като нацапам, гледам да си измия с обезмаслител,вода и парцали.
Маслото го събирам във стара туба и го давам впоследствие в сервиз.. те си го връщат за преработване.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2018, 12:39 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Как пък я уцелихте тая 10 годишна тема? :)

Между другото открих, че отработеното масло убива мравките както никоя скъпа отрова, с каквито пробвах да се справя с тия гадове. :idea:

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2018, 15:14 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 02 Апр 2015, 20:08
Мнения: 84
Местоположение: Пловдив
Като си топнат краката в маслото сигурно се пързалят до спукване и от преумора си умират. Тъжно.

_________________
Мастър инженер-палачор.
Управляваше Мазда 323F.
Управлявам Dacia Logan MCV stepway 2018.


Последна промяна rookie3 на 02 Ное 2018, 08:13, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2018, 10:00 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Драгойчо написа:
Как пък я уцелихте тая 10 годишна тема? :)


Как да не я уцели темата с тоя подпис и линк към сайт :) Сео си правят хората на наш гръб :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб