Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2016, 21:32 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Маздата е готоваааа. Идните дни ще кача снимчици. Утре ще сменя масълцето и филтрите. Имам въпрос. Задният мост на моето ГД съвместим ли е с този на ГЕ от 93-та? Излезе ми добра оферта и направо ще направя сюяната, ако е възможна.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2016, 22:41 
Offline
фен
1989 Mazda 626

Регистриран на: 01 Авг 2008, 13:33
Мнения: 104
Местоположение: с. Чeрногорово,Пазарджишко
Някъде гледах едно купе на части с 2.2 двигател, с него по може да са съвместими мостовете, че ще ти трябват и жилата за ръчната да се сменят. Провери в карса или в мобилето. Пробвай също и от форд пробе до 91год. модела, предния мост е еднакъв с GD-то та преполагам и задния ще е такъв. Действай смело и безотговорно. Успех


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2016, 08:49 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Търсих mx-6 - не намерих. Попадна ми добра цена и затова питам.
В мобилето има 3 форда. '97 '93 '96. Ще питам за цена и ще чакам някой колега да каже дали са съвместими.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2016, 11:11 
Offline
фен
1989 Mazda 626

Регистриран на: 01 Авг 2008, 13:33
Мнения: 104
Местоположение: с. Чeрногорово,Пазарджишко
Значи където се сещам мазда 626 gd 2.0 16v има във Варна, при нея мостът е с дискове задълже'а форд проб има във една авто къща в с. Труд, Пловдивско. Това говорим коли на части.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2016, 19:49 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Ето снимчици. До четвъртък ще е с брони и лайсните и ще пастирана. Следва пране на салона. Смяна на пустите предни амортисьори и да се оправят спирачките отзад. Днес смених маслото и филтрите.


Изображение


Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2016, 20:10 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Веждите са само кърпени със кид....не са рязани и слагани други маи. #-o Придобива вид бабата...Пастирането ще промени доста отенъка и цвета на колата.Слагаш една лята джанта боядисано във бяло и идваи на лов за мацки във Ст. Град.... =D>
Къде са лаисните от едната страна....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2016, 23:33 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Веждите са кърпени,да. Аз съм в ст. Град. Мацки има и без да си тормозя маздинка. Иска ми се да сложа джантички, но паричкииии. Лайсните съхнаха днес. Затова не са на колата.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2016, 10:14 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
И това което си направил е отлично.Има време за джанти. =D>

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2016, 10:52 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Такааа, вчера взех колата. Предния ден я огледах доста обстойно, нямаше забележки. Забелязах че "майсторът" не е боядисал лайсните на задния прозорец и задната маска, тази над бронята. Не знам защо е решил да ги боядиса без да ги сваля, само с облепяне. А, между другото, колата още мирише на боя, което оправдава случилото се. Та, взимам я, тъкмо я беше закарал на автомивка, и я карам в гаража да ѝ махна и предните седалки, за да изпера салона. Все пак не ми се дават 100-тина лева за пране. Като ви написах че съм сменил маслото не беше точно така, защото един клиент в сервиза дойде и за да не се губи време му наляхме моето. След това имаше малко местене, та вчера го сменихме. Иска да подчертая, както знаете, колеги, колата е дадена за кърпене. Качвам я на подемника, тц, не се вдига. Само задницата и това е. Цак, прагът се огъна. Качихме я с малко хитринки, смених го и започнах да я оглеждам. Боята се е налюпила на места, не е пастирана кадърно, та уговорката е в понеделник да му я закарам, аз или баща ми, да си оправи мизериите. Сложих ѝ много яки тасчета, но нямам снимки с тях. Проверихме я, отпред освен за амортисьори е и за шарнири. А да, преди време смених радиатор и на шега си взех читави предни амортисьори - ще ги сменя и докато изкарат. Отзад е ок. Днес ще я мине на преглед баща ми. Малко се стреснах, защото работеше доста зле колата- не беше карана 9 месеца, светеха индикации за изгорели крушки и прочие. След затягане на клемите и малко форсиране се отпуши и си е пушка сега. На една от снимките се вижда какво хвърли отзад.За сега е това по колата. Който колега чете, нека приеме съвет от 20-годишен келеш. Не се доверявай на майстор :D Като цяло се вижда че няма да стане както си го представях, но поне временно ще издържи. За моите мераци трябват много пари, а като дават мама и тати не става. Колкото толкова, важното е че като я погледна, дори с ръжда, ми става приятно.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2016, 19:06 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Утре чакам доставка от Euro 07. Амортисьори TOKICO, прашници и тампони KYB. Смених си едната кора на вратата. Намерих от един пич волан и подлакътник, уви не стигнахме до сделка. Старото пежо на чичо ми си седи в гаража и леко тактично си взех CD-то. Моето си е ок, просто пластмаската на панела е счупена и само прекъсва. Следват шарнири или предни носачи, като вдигнем колата ще знам със сигурност. Спирачките отзад са почти решен проблем, който ще ми излезе доста по-евтино от нов комплект. Ако се присетя ще прикача снимки.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 09:18 
Offline
модератор
Аватар
1987 Mazda 626

Регистриран на: 15 Окт 2008, 13:24
Мнения: 1690
Местоположение: София
Любовта към колата е по силна от колкото към жената ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lovemazda: :lovemazda: =D>

_________________
MAZDA 626GD 2.0I 8V FE

https://www.carspending.com/bg/profiles/californieca


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2016, 18:31 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Ама аз и жената си обичам... :D Поправка - продължавам да чакам Euro 07 :D . С малко напътсвия от повелителия на четирите жици досадната жълта гадина на таблото вече не свети. Дрелка, един болт и левия калник вече не скърца.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2016, 18:15 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Малко нова информация. Пуст късмет... Докара само един тампон, поръчих втори, дойде, старите се оказаха здрави и за финал амортисьорите не пасват. Поръчах си нови, KYB, тези ще ги върна. Преди малко смених задните биалетки, защото от доста време се търкалят в гаража. Индикацията за течността вече не свети. С настъвления от повелителя на четирите жици клъцнах едно кабелче и заспа. Просто нямаше как да продължа да се мъча да вадя казанчето. Раздвижих едно полумесесче в спирачния апарат и вече си имам ръчна. Установихме, че заден десен лагер е разбит, поръчах си нов. Задно дясно колело е влязло навътре, вследствие катастрофа от преди години. Възможна причина усановихме. Тампоните да са се наместили при удара. 12 на брой са, взимам ги на доставна цена, така че всичко под ножа, но първо да реша проблема с некадърния тенекеджия. Вчера сагата се допълни от дупки в праговете и винтове вместо заваръчни шефове. Утре ще помоля учтиво заплатената сума да ми бъде върната. Не мога повече. Както казват, по-евтиното винаги излиза по-скъпо. Не искам да обяснявам и цитирам какви идиотщини ми наговори този човек, станалото станало, вече ще знам. И за финал едно въпросче. Едни джантички от ГЕ ми попаднаха на много символична цена, но не знам дали ми харесва как стоят на колата. Какво ще кажете вие? Пожелавам си успех с преговорите. Нов майстор съм си намерил. Хубава вечер от мен!

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2016, 13:04 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Баща ми доизкърпи каквото успя. Запечатахме с боди. Иска ми се дя нанеса още един слой. Най-накрая смених и предните амортисьори. Взех си нови гуми за отпред. Kumho 185/70/14. Скоро ще сменя предните дискове, заедно с накладки. Ръчна има, но не държи добре. Накладките са ок. Жилото е за смяна. Ще го сменя заедно с маркучите. С други думи, рефреш на спирачната система. При сглобяването доста щипки и тапички се изпариха. Днес ще си потхрся в една автоморга. Пантите на вратите са за смяна.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2017, 21:49 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Малко нова информация. След лош късмет си купих и нови гуми за отзад. Dayton-ки. В началото на зимата имах проблеми с антифриза, гълташе го. Стреснах се за гарнитура или по-лошото - глава. Всички признаци сочеха обратното, но се филмирах. Забелязах че сълзи и пуска от капачката. Смених термостат, капачката на радиатора, датчика на радиатора и един маркуч. Заспа. Купих си дискове, седят си в килера, защото кой друг, ако не аз, ще е каръкът на форума. Поръчах последна бройка накладки TRW, които се оказаха че са за други съпорти пак за същото ГД, стават и на други Мазди. Понеже бяха последна бройка, не мога да ги върна. Таа продавам накладки :D. Смених си стария волан, защото беше изпокъсан. Като ми свърши сесията ще сменя дисковете с нови накладки, днес си ги поръчах. Маркучи не успях да намеря. Ще направя последен опит в euro07 и ще търся някоя фирма, която изработва по поръчка. Дясното каре се е разтропало и ми бърка в здравето, та негов ред идва. След допитване до колеги, установихме и в сервиза, чукащо каре на кормилната рейка, та пролетта ще сменям каренца. Де да можех да сложа от ония на баба :D. За пролетта глася лети джанти 15-ки или железни, зависи. Новите джанти ще бъдат придружени с нови колонки, защото старите са си отишли обратно в Япония. Също така и нови гуми ще купя. Влезнала ми е муха да сложа газчица, но да събера малко финанси и лятото, може би, ще огрее и тази идея. Продължавам да търся халогени за маздюгата. Установих че си има готова инсталация, но и те явно са някъде отишли. За сега е това.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2017, 10:47 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Сменени са спирачните дискове, накладки, маркучи, лагер-главини и маншони на външните карета.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2017, 08:03 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Мило дневниче, сменени са задните барабани с накладки, спирачни тръбички. Скоро предстои чистене на стартер и делко и реглаж на повдигачи.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2017, 18:41 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Браво, колега! Зарадва ме! Още имало луди фенове тук. :)

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2017, 15:09 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Благодаря, колега! Въпреки че нещата изобщо не са, както трябваше да бъдат, аз също съм доволен. А пък ми става още по-готино, когато трудът се оценява :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2017, 08:57 
Offline
фен
1989 Mazda 626

Регистриран на: 01 Авг 2008, 13:33
Мнения: 104
Местоположение: с. Чeрногорово,Пазарджишко
Супер е бабата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2017, 09:50 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Сменени - мека връзка, имаше пърпорещ звук, махна се. Сега пак се появи, ще огледам добре изпусквателната;
щифтовете на пантите на лявата предна врата. Вече не тропа,хлопа и скърц. Идните дни ще сменим и на дясната. Търся клеморед, защото този си отива и не искам зимата да я срещам така.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 21:22 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Такааа, смених клемореда. Заедно с него и някоя друга изгоряла крушка по таблото.
Човека, от когото купих клемореда е решил да резне кабела за ламбда сондата, та се наложи една хубава спойка. Малко изолирбанд и всичко е наред.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Следва освежаване на зимните железарки.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2017, 19:45 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Дясната врата е оправена.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2017, 22:12 
Offline
маниак
1994 Mazda 121

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:17
Мнения: 814
Местоположение: HANNOWER
skype: niki_ovt
Изчетох темата с кеф!Успех със ъпгреитите и много безавариини :wink:
Респект за желанието и постоянството :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2017, 22:50 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Пуст късмет... Започнах да усещам тресене при спиране, което е странно, предвид факта, че съм сменил дискове,накладки,маркучи,тръби и барабани... Оказа се че ляв спирачен апарат задържа, та чисто нови дискове и накладки ще идат в кофата. Като настъпи интервенцията, ще кача някоя друга снимка


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2017, 15:01 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Оказа се разбито вътрешно каре и луфт в десния водач на апарата. След смяната на карето, ако тресенето е налично, ще направя конверсия с други спирачки. Смених акумулатор след изненадващо умиране.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2017, 08:09 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Както каза колегата по-горе, все още имало луди фенове, евала за старанието :)

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2017, 12:01 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Тресенето е налично все още, предимно в диапазон 30-40км, независимо от предавката. Тресенето при спиране се усеща отзад, което допълнително усложнява филма, тъй като и там всеки елемент от спирачната система е нов. На пролет ще опитам с рециклация на рейка и евентуално нови полуоски. Отворен съм за съвети и препоръки.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2017, 16:13 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
owner написа:
Тресенето е налично все още, предимно в диапазон 30-40км, независимо от предавката. Тресенето при спиране се усеща отзад, което допълнително усложнява филма, тъй като и там всеки елемент от спирачната система е нов. На пролет ще опитам с рециклация на рейка и евентуално нови полуоски. Отворен съм за съвети и препоръки.
Рециклира ли спирачните апарати? Да не са задържали

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2017, 10:38 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Рециклирани са. Всеки елемент от спирачната система е подменен.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб