Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2015, 20:27 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Окт 2015, 18:05
Мнения: 42
Местоположение: Варна
След зареждане на дизелово гориво на 28.11.2015 г. на Лукойл -Метро в гр. Варна, на цена 1,71 лв., при нормални цени в града около 2-та лева, притиснатите монополисти от новия петролен бос В. Марешки, колата УМРЯ! Незнам, с какво качество на горивата ще се преборят за клиентите си, но аз не смятам да зареждам повече оттам. Проблемът се изразява в прекъсване докато загрее, а след това и пре загрят двигател колата не върви! При въпроса ми с какво гориво -лятно или зимно при температура на въздуха 7 градуса зареждат, момчето сви рамене и каза, че целогодишно е едно и също. Между другото сипах и добавка -Castrol TDA, но и тя не помогна. Очаквам да изразходя резервоара докрай, да видя боклуците и пораженията от некачественото гориво. Разбрах, че не си заслужава зареждането с боклуци за сметка на спестените няколко лева! [-X


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2015, 21:33 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 11 Сеп 2010, 18:56
Мнения: 142
Местоположение: София
skype: aladin6505
Сложи половинка или литър бензин в резервоара - да поразтвори парафините. Водата ще си я гори лека полека :(


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2015, 20:38 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 26 Окт 2015, 18:05
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Всичко си дойде на мястото с една добавка на Bardal 6.1, а това с бензина миналата зима по погрешка на празен резервоар ми сипаха 6 л. бензин и после след разправия се съгласих да ми допълнят резервоара догоре с дизел, но дюзите така тракаха докато изгорих горивото, че не ми се мисли


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2015, 22:00 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Мар 2015, 08:06
Мнения: 24
Местоположение: Поморие
Задръстил се е горивния филтър. С добавката си поразтворил малко боклуците но....най-добре го смени. При мен точно такива бяха признаците и след смяната му се оправи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 09:21 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Май 2011, 23:39
Мнения: 22
Местоположение: Пловдив
И като теглиш чертата на евтиното гориво + 2 вида добавки , на колко ти легна литъра :) ? Аз на моята слагам само SHELL V POWER бензин и разхода ми е 5,5/100 С другите марки тази магия несъм постигал. Mazda 636 / 1,8 бензин 1994г.


Cosmetics MALL Europe
http://bg.cosmeticsmall.eu

_________________
Mazda 626 GE 1995

http://bg.cosmeticsmall.eu
Козметикс МОЛ Юръп - България
Онлайн МОЛ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2015, 19:03 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 26 Окт 2015, 18:05
Мнения: 42
Местоположение: Варна
Май не е вода в лукойлското гориво ще се окаже а повече парафин или ниякоя друга боза защото над 3500 3700 оборота пропушва едно черно зад мен, а може да е от добавката;ще видим като свърши.А преди това грам не съм виждал.Имахме чисто нов Е320cdi на 120000км си замина помпата зареждан само от ШЕЛ и при обследване в Германия май се оказа че горивото ниямало нужните смазващи качесва и ни замениха безплатно ,след месечни разправии и кавги МЕРСИ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 01:13 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 626

Регистриран на: 27 Ное 2012, 07:37
Мнения: 227
Местоположение: Kozloduy
Аз съм доволен от горивото на бензиностанция "ИВОНИ" намира се на автомагистрала след 3-те тунела посока Варна. Последния път, когато заредих там, не точно аз, беше на прибиране от София. Дизел на цела 1.49. Качеството е добро. Имам поглед над газта и бензина. Също съм доволен.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб