Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Зумер
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017, 12:56 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Дек 2009, 23:02
Мнения: 20
Здравейте колеги. Някой може ли да ми каже, къде, аджеба, точно се намира пустото му зумерче за забравени светлини? Разглобих половин табло, превърнах се в човека-каучук да се гърча, и не го намирам и това е. Търсачката и тя не ми даде информация... Също така искам да попитам, какъв модел са крушките по таблото с уредите? Има две по-големи, и дузина по-малки, които нямат намиране по магазините (поне аз не успявам). Ще бъда благодарен, ако някой ми помогне.... :mazda-logo:

Колата е 626 GF фейслифт....

_________________
626 GF


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017, 18:54 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Г-н Колев, къде по точно се намирате?
В Пловдив в нагазин Викиват има с шепи да ги ринете...
И това е само един от многото.. просто се иска ровене..
Коя година е колата?
Проверихте ли в Mazdaepc.com за местоположението въпросния зумер?(възможно е и да го няма там но ще откриете дузина други интересни неща за вашата кола)..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2017, 20:06 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Дек 2009, 23:02
Мнения: 20
Колега, във викиват съм ходил преди около 6-7 години, заедно със крушката и фасунгата. И не само там! По въпроса за зумера - сайта, който сте посочили, е на английски....

Толкова неясно ли съм се изразил в първия си пост? В него има ДВА въпроса:
1. Какъв модел са крушките на таблото с уредите?
2. Къде се намира зумера?

Помолих, ако някой знае отговорите на тези въпроси, да ми помогне! Двечки думи само трябва да се напишат?!? А не да ми дава разни чуждоземни сайтове, чиито езици не разбирам. Ако знаех, щях да питам и в Япония дори....

Вие, господине, ако имате желание да помогнете - направете го. Ако нямате, просто отминете темата ми мълчешком. И в двата случая ще бъда благодарен!

п.п. в какво се е превърнал този форум, бе хора? Човек да не попита нещо...
п.п2. ако модераторите считат, че въпроса ми нарушава правилата на форума, да изтрият....

Мислех, че форумите са за това - да си помагаме един на друг...
Със здраве.....

_________________
626 GF


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2017, 00:32 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
koleff написа:
... Помолих, ако някой знае отговорите на тези въпроси, да ми помогне! Двечки думи само трябва да се напишат?!? А не да ми дава разни чуждоземни сайтове, чиито езици не разбирам. Ако знаех, щях да питам и в Япония дори....

п.п. в какво се е превърнал този форум, бе хора? Човек да не попита нещо...

Колегата си е направил труда да ви отговори - дал ви е добри насоки и за двата отговора.
Точните отговори са във фирмените сервизи, тук явно никой не е имал такъв проблем и само предполагаме:
https://forums.drom.ru/mazda-capella-62 ... 1175890468
Прикачени файлове:
626a.jpg
626a.jpg [ 304.5 KiB | Прегледано 7603 пъти ]

https://www.drive2.ru/b/1276027/
Прикачени файлове:
626b.jpg
626b.jpg [ 399.8 KiB | Прегледано 7603 пъти ]

Когато ми изгорят такива лампички не им търся номерата (загуба на време),
а ги взимам в ръка и с тях в две магазинчета в Горубляне.
Предполагам, че това важи и за Вивикат в Пловдив... след седем години.

П.П. Нищо му няма на форума, просто зорът е дошъл в повече. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2017, 19:01 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
koleff написа:
Колега, във викиват съм ходил преди около 6-7 години....


ее то тва вчера било.. преди да заредят.. даа те зареждат в Понеделник..

koleff написа:
Толкова неясно ли съм се изразил в първия си пост? В него има ДВА въпроса:
1. Какъв модел са крушките на таблото с уредите?
2. Къде се намира зумера?

Помолих, ако някой знае отговорите на тези въпроси, да ми помогне! Двечки думи само трябва да се напишат?!? А не да ми дава разни чуждоземни сайтове, чиито езици не разбирам. Ако знаех, щях да питам и в Япония дори....


Отговор на 1-ви въпрос: ей такива..
Отговор на 2-ри въпрос: там някъде..

Ето отговорих с по две думички.. Брои ли се сега?

По адрес на сайта, който може,може.. за който не може има онлайн преводачки.. (превеждат ти страниците който гледаш)

Човек пръстче да ви подаде ще го изгледате злобно що не е цяла ръка. ц ц ц..
Поздрави на хората които го искат сдъвкано,смляно и изплюто..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2017, 19:10 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Дек 2009, 23:02
Мнения: 20
bat_Vite написа:
koleff написа:
... Помолих, ако някой знае отговорите....

.... тук явно никой не е имал такъв проблем и ...
https://forums.drom.ru/mazda-capella-62 ... 1175890468
Прикачени файлове:
626a.jpg

Когато ми изгорят такива лампички не им търся номерата (загуба на време),
а ги взимам в ръка и с тях в две магазинчета в Горубляне.
Предполагам, че това важи и за Вивикат в Пловдив...


Последното място, на което би ми хрумнало да търся зумера, е на платката на таблото с уредите. :shock: Бях готов да ровя навсякъде, но не и там. Благодаря на колегата bat_Vite за отзивчивостта и показания снимков материал, който ми даде важна насока. Понеже имам ненужно за мен табло (от дизел), днес го разкостих да видя къде-какво... Пищялката е точно там, на платката, само че при мен (явно различни модели) е горе, по средата, където на снимката има интегрална схема (това го казвам, ако някой колега в бъдеще реши да търси). Още веднъж- сърдечни благодарности.

По въпроса за крушките: живея в малък град на 50км. от Пловдив, и имаме само едно магазинче за аксесоари, но такива крушки няма. Едно ходене до Пловдив и обикаляне по магазините би ми струвало минимум 15-20 лв. за гориво, и поне три часа време.... И това, за да купя (ако намеря) 5 броя крушки, чиято единична цена е стотинки. Както се казва, целта не оправдава средствата. За това и попитах за модела на тези крушки, като смятам да си ги поръчам онлайн ... Сайта умишлено не го посочвам, за да не се сметне за реклама. Който има интерес, мога да го дам.

Благодаря и на потребителя maZZda за изключително полезните както за мен, така и за други колеги, изчерпателни отговори, които ми/ни даде! 8)
maZZda написа:

Отговор на 1-ви въпрос: ей такива..
Отговор на 2-ри въпрос: там някъде.


Със здраве.... :mazda-logo:

_________________
626 GF


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2017, 12:12 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 02 Апр 2015, 20:08
Мнения: 84
Местоположение: Пловдив
Здравейте , номерата на лампичките : B21M55431 (55431J ) , справка semref.com ( Parts > Mazda 626 > 1999-08 > Body Dashboard > Meter Set & Meter Components ). В сайта има изометрични схеми на много от възлите на колата. Аз за моята 323-ка го използвам редовно да видя , как се разглобява нещо. Сайта за съжаление е на английски , но с преводача ще се справите или ще се ориентирате по схемите.

Поздрави.

_________________
Мастър инженер-палачор.
Управляваше Мазда 323F.
Управлявам Dacia Logan MCV stepway 2018.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2017, 10:53 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Semref.com е аналогичен сайт със mazdaepc.com
Информацията е еднаква и във двата каталога..(нали е подадена от Мазда към тях) :lol:
Колега Rookie3, ти току що го сдъвка,смели и изплю..(извинявам се не искам да те обидя)
Ако колегата koleff си беше казал като спокоен човек че не разбира от английски, с радост щях да му проверя за номера когато седна на компа.. ноо уви Егото е по голямо от колкото си мислим..
Ако колегата koleff се е засегнал от въпроса: "Къде се намира" то това беше по адрес на това в кое населено място живее.. а не къде си развява... Нали..
Никъде не видях дори насока за неговото местоположение и затова го попитах..
А ако беше и любезен щях да му изпратя по еконт без да искам пари целия комплект лампички от моето табло и от това на жената на колата, защото аз ги смених със диоди и ми останаха здрави лампички две шепи.. но уви, човека го удари на засегнато достойнство...
Здраве да е..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2017, 09:28 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Дек 2009, 23:02
Мнения: 20
Акция "светлина" продължава. Търся фасунгата за осветление на борд компютъра. Нямам идея как изглежда, тъй като при
мен липсва, но предполагам че е като за таблото, само че е по-малка. Отвора на платката, където трябва да влезе, е с диаметър 6 мм., докато тези на таблото са 8мм.

Преди време колега бе питал дали бутона за аварийните има крушка - да има. Осветление имат и бутона за вкл/изкл на фаровете за мъгла, и бутона за задната светлина за мъгла. Това за 626 GF ...


п.п. само някой да не каже в кой магазин в Бургас, Варна или Силистра има такива фасунги "с шепи" ... :lol:

_________________
626 GF


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2017, 10:24 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
koleff написа:
Акция "светлина" продължава. Търся фасунгата за осветление на борд компютъра. Нямам идея как изглежда, тъй като при
мен липсва, но предполагам че е като за таблото, само че е по-малка. Отвора на платката, където трябва да влезе, е с диаметър 6 мм., докато тези на таблото са 8мм.

Преди време колега бе питал дали бутона за аварийните има крушка - да има. Осветление имат и бутона за вкл/изкл на фаровете за мъгла, и бутона за задната светлина за мъгла. Това за 626 GF ...


п.п. само някой да не каже в кой магазин в Бургас, Варна или Силистра има такива фасунги "с шепи" ... :lol:

Иначе същия захват ли е фасунгата?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2017, 19:03 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Дек 2009, 23:02
Мнения: 20
maZZda написа:
koleff написа:
Акция "светлина" продължава. Търся фасунгата за осветление на борд компютъра. Нямам идея как изглежда, тъй като при
мен липсва, но предполагам че е като за таблото, само че е по-малка. Отвора на платката, където трябва да влезе, е с диаметър 6 мм., докато тези на таблото са 8мм.

Преди време колега бе питал дали бутона за аварийните има крушка - да има. Осветление имат и бутона за вкл/изкл на фаровете за мъгла, и бутона за задната светлина за мъгла. Това за 626 GF ...


п.п. само някой да не каже в кой магазин в Бургас, Варна или Силистра има такива фасунги "с шепи" ... :lol:

Иначе същия захват ли е фасунгата?


Да, отвора на платката е същия като тези на таблото. Всъщност, на борд компютъра са две крушки - едната, която търся (фасунгата), е за осветление на дисплея, а другата (още по-малка), за осветление на бутоните - тя е налична и вече свети.

_________________
626 GF


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2017, 20:01 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Ако си харесаш нещо от тези ми кажи:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Зумер
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2017, 19:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Дек 2009, 23:02
Мнения: 20
До колкото виждам, няма фасунга с диаметър 6 мм......

_________________
626 GF


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб