Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2018, 19:09 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Ное 2013, 18:00
Мнения: 4
Местоположение: РАДОМИР
Здравейте колеги, имам следния проблем: преди известно време ми изчезнаха предни габарити, а преди два дни изчезнаха задните габарити и табло (не светят). Всичко останало работи : стопове, мигачи, фарове. Предположих, че е лостчето за светлините, но не е. Проверени са всички бушони, крушки . Моля за съвет кое още да проверя?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2018, 07:23 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
1. отваряш ел. схемата за екстериорни светлини и я разглеждаш обстойно
2. взимаш пробната лампа/не мултицета/
3. тръгваш по "жицата"/ ама не по Й.Йовков :D/
Най напред провери за дефектирали предпазители , после за окислени конектори,лоши връзки,нагорели контакти на релета, както и за прогнили и прекъснали кабели.
Още веднъж напомням, не със мултицета/мултимера/ а с пробна лампа обикновенна/не светодиодна/
Ако не си наясно със електро техниката и схемите ,най добре ще да е да я закараш в най близкия кадърен електро сервиз.
От разстояние , с това мога да помогна.
Поздрави и Успех.

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2018, 19:04 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 08 Ное 2013, 18:00
Мнения: 4
Местоположение: РАДОМИР
Отваряш схемата, колега от къде да я намеря тази схема? В книгата на колата я няма. Ако я имаше нямаше да питам тук. Вече съм писал за предпазителите, здрави са. Вървиш по жицата, те тези жици са скрити и не навсякъде имам достъп до тях. Проверил съм и конектори, релета. За прогнили кабели да не говорим, аз съм електротехник по професия и образование( но не на коли). И не разбрах какво против мултицета имаш, пробните лампи са хубаво нещо, но мултицета е по-добро. Единствено ако искаш да провериш нещо под товар. Благодаря все пак за отговора.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2018, 08:56 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Книжката , приложена към автомобила е ръководство на потребителя, в тези книжки никога няма схеми. Затова пък има чичко Гугъл , който знае всичко, но трябва да се търси ! Да , кабелажа при всички автомобили е скрит,омотан в снопове с изолациона лента, че натова отгоре и в гофрирани шлаухи :)
Относно, мултимера, ...-да в много случаи се ползва и е добър помошник. С цел да ти помогна и улесня , изхождайки от дългогодишният ми опит в Областа на слабите тоци и електрониката в автомобили, казах че трябва да се мери с пробната лампа , под напрежение! Щом си Ел. техник значи си наясно , но ти си решаваш, ако искаш мери и с осцилоскопа.

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб