Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2016, 21:34 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Окт 2016, 21:23
Мнения: 2
Местоположение: пловдив
Здравейте,
имам проблем, моля помагайте! Съвсем нов шофьор съм - от септември. Преди седмица ми купиха и кола - Мазда 2. Проблемът е че 1ва и задна предавка влизат по-трудно. Ако лостът се наклони максимално на дясно, не става. Нужен е съвсем лек наклон. Донякъде свикнах, но още срещам затруднения. Сам ли съм на кръстовище и наложи ли се да спра, често от притеснение не мога да включа 1ва предавка, правя няколко опита и чак тогава. Получава се леко забавяне. Посъветваха ме да сменя скоростната кутия, но си нямам грам понятие. Затова се обръщам към вас! Колко приблизително ще струва смяна на настоящата с друга втора ръка? :shock:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2016, 10:16 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Окт 2016, 08:24
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив, България
Колега, аз също съм с Мазда 2- моята е 2005 година. Шофьор съм от много години и съм карал безброй марки и модели автомобили, просто така се наложи преди време...
Всяка кола си иска свикване- така е и с Маздата. Скростите имат много къс ход, ако се изразявам правилно, и влизат доста леко и мазно. Първа винаги вкарвам като преди това съм "натиснал" втора и леко напред на първа. Влиза като горещ нож в масло- пробвай и ще се убедиш! От свободна на втора, после на първа и потегляш.
Със задна наистина има лек елемент на наклон и натиск на лоста назад и навън. В началото, първите дни, често влизаше на четвърта, но с времето това се изчисти.
Фактът, че си млад шофьор също е от значение. Карай спокойно и уверено и стани приятел с колата- това е пътя към удоволствието от шофирането!
Дано съм бил полезен поне с успокоението, че не си единствен с този "проблем"! :D
А за съветите за смяна на скоростната кутия хубави се замисли- проблемът може да е в теб, а не в автомобила. Утре ако не можеш да правиш пълен обратен завой колата ли ще смениш!? Посъветвай се поне с още двама-трима незаинтересовани от ремонта и компетентни майстори, за да не дадеш едни пари на вятъра...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2016, 18:02 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Окт 2016, 21:23
Мнения: 2
Местоположение: пловдив
@radula, благодаря!!! Само като чета ми олеква :) Непременно ще опитам от 2ра на първа! :) Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб