Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2016, 17:16 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
Привет. Днес след като натресох една дупка ми светна лампата на таблото, че има отворена врата. Спрях отворих всички врати + тази на багажника, затворих ги и лампата изгасна. 2 мин. по късно отново светна и не иска да изгасне. Това създава по-голям проблем. Не мога да заключа автомобила. Като натисна Lock на дистанционното заключва и веднага след това отключва. Същото се случва и като заключа с ключа ръчно.
Някой, някакви идеи къде да търся проблема ?
Поздрави !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2016, 18:31 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Всяка врата има едни чопчета които влизат навътре като ги натисне вратата при затваряне.Ако имаш кофти връзка при тях естествено индикират че не е затворена и ти свети на таблото.Тази на багажника погледни.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2016, 20:43 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
valio323 написа:
Всяка врата има едни чопчета които влизат навътре като ги натисне вратата при затваряне.Ако имаш кофти връзка при тях естествено индикират че не е затворена и ти свети на таблото.Тази на багажника погледни.


На 4-те врати ги виждам, и при отворена врата ги натискам да видя няма ли някое чопче което да е прекършено или да има някакъв луфт от който да идва недобър контакт.
На багажника Никъде не видях да има подобно чопче... сляп ли съм не знам но не видях такова нещо. Свалих кората от вратата на багажника, има 2 букси които отиват към ключалката. И двете ги вадих, контакт спрех проби кфи ли не.. свети си тая лампа и това е.

Прясна информация от преди малко.
4-те копченца на 4-те врати ги свалих и разкачих. Цялата брава на багажника я свалих и разкачих. При това положение лампата за отворена врата продължава да свети, което ме озадачава.
Към бравата на 5-тата врата, има 2 кабела. Единия отговаря за отключено/заключено, и няма отношение към лампата.
2-рият обаче влиза директно в бравата, и предполагам той отговаря за това дали е отворена или затворена вратата.
При отворена брава и проверка с мултицет, верига има. Като натисна палчето за заключване с отверка, верига няма. и въпреки това като включа куплунга и затворя вратата на багажника, лампата на таблото продължава да свети.
Брава ли да търся или да търся другаде проблема. Не мисля, че е от датчиците на някоя от 4-те врати.
Мерси за помоща предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб