Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2017, 12:25 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Окт 2012, 14:59
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте, имаме Мазда 2 2004г, 1.4 бензин с полуавтоматична скоростна кутия.

Трябваше да сменим съединителя (буксуваше често при ускоряване от втора ра на трета и от трета на четвърта скорост). Ходих в сервиз Д&Н в София, където смениха съединителя но сега при потегляне - отпускане на спирачката оборотите падат рязко и след това потегля с придърпване. Няма го плавното потегляне както си беше преди, аз си го обяснявам с нужда от настройка на момента на отделяне на съеднителя.

В сервиза не можаха да адаптират момента на отлепяне въпреки, че имат оригиналния уред VCM. След като се стартира процедурата дава грешка, като показва няколко възможни причини:

-invalid tire size
-invalid steering axle ratio
-invalid VSS parameters (или VCC parameters, не съм сигурен)

Гумите са точно размера който е препоръчан за модела. В сервиза вдигат ръце, и ме пращат в сервиза на Мазда. Записъл съм час за 14-ти август но ми се иска да попитам знаете ли какъв може да е проблема?

Също така имате ли информация за друг сервиз в София, който да може да реши проблема?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2018, 06:30 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2018, 16:54
Мнения: 6
Местоположение: България
Здравейте, моята мазда 2 има същата скоростна кутия.
Търся сервиз в Пазарджик или Пловдив за смяна на помпата на съединителя.
В сервиз мазда - Пловдив не става.
Ако можете помагайте.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2018, 09:47 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Коя помпа, лагер помпата или първичната помпа с актуатора? Лагер помпата се сменя комплект със съединителя!
Първичната /горна/ помпа е заедно със актуатора и се намира в Кутията на електроният контролер управляващ скоростната кутия, не се сменя ремонтира се успешно!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2018, 13:47 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2018, 16:54
Мнения: 6
Местоположение: България
Помпата която работи със спирачна течност. Сигурно на съединителя , защото и той започна да боксува. Не съм сигурен.
Тези от сервиза на мазда в Пловдив ми казаха , че трябва да се смени помпа която има теч , но могат да я доставят след около четири месеца. След което скоростите трябвало да се адаптират.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2019, 14:03 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Дек 2018, 16:54
Мнения: 6
Местоположение: България
Понеже не мога да намеря специалист който да ми смени помпата на съединителя имам друго питане, ако може някой да отговори. Възможно ли е да се сменят автоматичните скорости с ръчни ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2019, 08:36 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Вероятно може,но лично аз не съм чувал някой да е правил тази преработка в Бг. Според мен е голям "филм" , тъй като такава процедура не е правена, няма инфо дали двигателният компютър има възможности(опции) за препрограмиране от изитроник на ръчна кутия, или ще се наложи и смяна на двигателен комп.??

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2022, 07:00 
Offline
любител

Регистриран на: 20 Май 2022, 06:56
Мнения: 1
Местоположение: Плевен
Здравей колега saunter, как реши проблема с адаптирането на робора, имам абсолютно същият проблем и Моля за помощ. Ако не е проблем можеш да ми звъннеш на 0883 340638


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2022, 06:28 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
kamu4eto написа:
Здравей колега saunter, как реши проблема с адаптирането на робора, имам абсолютно същият проблем и Моля за помощ. Ако не е проблем можеш да ми звъннеш на 0883 340638

Ако не може да тръгне обучение или спира на някой от стъпките ,често срещано явление е ,има механичен проблем най често износени вилки и муфи или валовете се клатят имат луфтове, излиза от допустимия офсет при калиброване и всичко приключва. Случвало ми се е също така и счупена пружина на фиксатор ,отново не иска да се обучи!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб