Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Юни 2018, 06:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 10:09 
маниак
2010 Mazda 3

Здравейте,

Вдъхновен от една съседна тема, ще слжоа списък с неща, които може да са източник на шум в купето на мазда 3

Шум от основата на предното стъкло - при преминаване през неравности е като почукване - оправя се с noise kit, да не допира стъклото до някакви метални неща в купето под него
Шум от към тавана - сякаш потропва, дори при равен път - проблем с водачите за монтаж на стъклото, има сервизен бюлетин на мазда, те го оправят с рязане/затягане на тези водачи
Шум от към задната част на кората - при мен го няма, но се слагат черен дунапрен с напъхване между кората и стъклото, често се дължи на монтаж на subwoofer в багажника, който прави вибрации
Шум от към закопчалката на колана - пръска се със силиконов спрей
Шум от към основата на колана, там където се закача към купето - намира се в един кожено/гумен като калъф и е като армирано метално въже. - не знам дали има риск - мисля да направя лека дупчица и да пръсна със силиконов спрей
Шум от седалката - при неравности/наместване - гледам, че разни хора пъхат кърпа, отстрани на седалката между основата и плата, за да се избегне триенето
Шум от вратите - при по-високи скорости - не само при мазда, често при форд/ субару, някои хора пъхат медицински силиконови маркучи като от системи в гумените уплътнения - трябват различни диаметри и се експериментира
Шум от задните седалки - меганизма за заключване към купето понякога издава тоя звук, този които се натиска, за да може да свалиш седалките

Шум като от вибрация от към багажника дължащ се на капачката на светлината в багажника - разхлабва се.

Това е всичко, до което на тоя етап съм се докосвал къде лично, къде чрез четене на други мнения , гледане на клипове, но може да е от полза на някой

Последна промяна road_runner на 22 Фев 2018, 10:19, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 10:15 
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

В този ред на мисли, някой има ли идея има ли риск да пробия дупчица колкот за сламчицата от спрея в този калъф, за да пръсна със спрей, при странично друсане , има звук сякаш металното въже вътре се трие в нещо, като почна да го мачкам нарпед назад с ръка го възпроизвеждам почти същия звук

Там да няма някакви датчици за опъване , и др. такива?

Накрая на този клип се вижда, че това е въже, което според мен държи колана към купето

https://www.youtube.com/watch?v=NK46To9hxhU

Прикачени файлове:
Capture 2.JPG
Capture 2.JPG [ 37.04 KiB | Прегледано 433 пъти ]
Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 12:05 
маниак
Аватар

Aко ще събираме съветите в една тема да припомня и аз.
Зад пластмасите на пищялките до страничните огледала има фуга. С материали по ваш избор се изолира лесно.
Подкрепям за уплътненията на предните врати, но противно на логиката шумът може да идва от задните, което се улавя трудно, затова проверете и тях.
Ако ви скърца седалката трябва да смажете механизма обилно. Откъм задната страна има сервизни процепи.
Ако сте с хеч е хубаво да се пристегне ключалката.
Макар и малко шума кола, откъм интериор са доста добре сглобени и не се чуват никакви скърцания и тракания каквито има например в голф и учудващо нови модели Ауди.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 12:09 
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Стана ми интересно , за кой механизъм на седалката говориш, ако така и така има отвори, ще взема да пръсна, за всеки случай

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 12:58 
фен
Аватар
2005 Mazda 3

На мен жабката ми прискърцва, защото вратичката ѝ е все едно провиснала. Чудя се как мога да я пристегна. Алтернативата е да ѝ сложа някаква гумена изолация между вратичката и основата, за да не потропва. Защото като се натисне нагоре, всякакви шумове спират.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 13:11 
маниак
Аватар

Пробвай да й стегнеш болтовете, които са под декоративната лайсна. При предна смяна на филтър купе може да не са били затегнати достатъчно

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 13:42 
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Колосална тема за шумовете, не почвайте, ще се отчаяте
http://www.mazda3forums.com/95-maintena ... -here.html

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2018, 21:11 
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

При мен сякаш го махнах - напръсках със силиконов спрей болта, който държи металното рамо на закопчалктата на колана, за всеки случай и самата катарама вътре малко. От там шума изчезна май.

Но имам чат пат едно от към лявата страна на седалката, тамнякъде където са врътките за височина, наклон или по-долу.
Пръскането не помогна там

Човек трябва да знае кога да спре. иначе става мания..

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2018, 19:02 
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Мисля, че засега го оправих го и това от седалката, долу където е закрепването към купето се маха капачката, самия винт го напръсках обилно, после и самата капачка яко със силиконов спрей, сега не съм го чувал това нещо 5-6 дена,

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа