Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2009, 12:33 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Сеп 2009, 13:57
Мнения: 18
Местоположение: София
Здравейте, направих опит да си сменя горивния филтър в два сервиза, но за съжаление не успях. И в двата по каталог намериха някакъв филтър, но не можаха да намерят къде седи по колата. В крайна сметка ми казаха, че бил в резервоара и не се сменял. Притеснява ме дали не са били некомпетентни и в двата сервиза.

Имам и още един въпрос относно смяна на маслото в скоростите. На колко км се сменя и какво трябва да е ?

Благодаря на всички отзовали се !


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2009, 13:34 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:43
Мнения: 56
Местоположение: Ruse
Колега и аз имах подобно питане преди време, но за съжаление така и никой не ми отговори конкретно. По книга пише, че не се сменя изобщо, което пък доста ме учуди. Може да върви комплект нещо към помпата до резервоара, която смуче бензин. И аз не знам ...
За скоростната кутия ... за ръчна говоря ... със сигурност ти казвам, че дават да се сменя на 75 хиляди, това ми го казаха и във Мазда.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009, 10:16 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:43
Мнения: 56
Местоположение: Ruse
И така колега Kyryl, както виждаш странно е, но никой не казва нищо за този горивен филтър. Я кажи поне какво стана с твоето жужене от таблото. Разбра ли какво се оказа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009, 10:45 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Ами щом пише в книгата значи не се сменя 8)
Също в книгата пише и на колко километра се сменя маслото в скоростите и какво да бъде то. Поне в мойта книга за МХ6 си пише всичко кога и с какво трябва да се смени.

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009, 11:24 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:43
Мнения: 56
Местоположение: Ruse
Еми странно ми е колега да не се сменя, че затова ме вълнува и мене този въпрос. Наистина в книгата срещу горивен филтър има само празно място, което трябва да означава че не сменя.
Но пък имам един мой майстор, който ми каза че няма значение че колата е бензин ... се сменял. Макар и да носели повече .. каза може и на 100 хиляди.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009, 12:23 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Добре колега,
значи съвсем спокойно може да се обадиш в сервиза на Стар Моторс и любезно да ги попиташ трябва ли да го смениш и те ще ти отговорят предполагам :wink: Само ще ви предупредя, да не се доверявате на гаражни майстори... но и аз мисля, че няма как да не се сменя :?

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009, 20:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Сеп 2009, 13:57
Мнения: 18
Местоположение: София
Mimo75 написа:
И така колега Kyryl, както виждаш странно е, но никой не казва нищо за този горивен филтър. Я кажи поне какво стана с твоето жужене от таблото. Разбра ли какво се оказа.


Този филтър ще ни измъчи :( Моята книжка е на италиански и нищо не и разбирам. Надявам се скоро някой да помогне с тази мистерия.
Колкото до жуженето вчера сутринта пак го имаше, но за по малко от минута спря. Направи ми впечатление че се чува по силно когато колата е на студено/под 15 градуса/ и се чува от малките процепи до ключалката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2009, 15:54 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:43
Мнения: 56
Местоположение: Ruse
Ами както казва колегата по горе - консултирай се със Стар Моторс. Виждам че си от София, нямаш грижи, в моя град например няма представителство. Тъкмо и да видиш какво ще ти кажат за това жужене. Макар че аз ти бях писал, че според мен това е нормално.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 00:54 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 05 Авг 2008, 14:32
Мнения: 111
Прегледах сега ръководство на руски и там никъде не се пише за горивния филтър, че трябва да се сменя или въобще нещо за него... за съжаление не мога да намеря сега единствения си лист когато ходих в стар моторс - да ме набутат на 200 и ... лева, щото там се пишеше за какво съм плащал. Наистину е учудващо горивния филтър да не се сменя, утре ще мина през сервиза и ще погледна през аutodata дали там нещо се пише за това...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 09:10 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:43
Мнения: 56
Местоположение: Ruse
Май наистина колеги горивният филтър може да е част от помпата която смуче бензин и се намира във резервоара. Поне това ми идва на ум. Най-добре Стар Моторс да кажат, нали са капацитети, ама както чета тук по разбират май пари да вземат :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 09:30 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Сеп 2009, 13:57
Мнения: 18
Местоположение: София
В моята книжка пише, че филтъра се сменя на 60000 км, не ми се вярва да напишат подмяна без да може да се подменя този елемент. Онзи ден ходих до един магазин за части и там ми показаха чертежите на колата в няколко програми и в нито една не фигурираше този филтър, дори и в помпата. В един американски форум прочетох, че филтъра стоял под кора зад задното дясно колело.

пп най-вероятно другата седмица ще се разходя до стар моторс


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 10:00 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Стар Моторс имат и телефони на сервиза обадете им се и по телефона ще ви дадат информация... много сте неоправни значи :?

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 14:14 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Сеп 2009, 13:57
Мнения: 18
Местоположение: София
KoRn_Val написа:
Стар Моторс имат и телефони на сервиза обадете им се и по телефона ще ви дадат информация... много сте неоправни значи :?

Все пак ми е на 2 км! А и личния контакт е по-силен от този по-телефона ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 14:19 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Е така става да :ok:

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 14:55 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 05 Авг 2008, 14:32
Мнения: 111
между другото, сега се сетих, че на моста наистину имало нещо като филтър, по точно металическа част с цилиндрична форма и някакви маркучи, на задния мост... може да е той...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2009, 16:35 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 25 Юни 2009, 12:50
Мнения: 113
Местоположение: софия
MiKe написа:
между другото, сега се сетих, че на моста наистину имало нещо като филтър, по точно металическа част с цилиндрична форма и някакви маркучи, на задния мост... може да е той...


май да..
http://www.ehow.com/how_5108218_replace-mazda-fuel-filter.html

_________________
Mazda 3 2.0 150hp


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Окт 2009, 11:40 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Сеп 2009, 13:57
Мнения: 18
Местоположение: София
MiKe написа:
между другото, сега се сетих, че на моста наистину имало нещо като филтър, по точно металическа част с цилиндрична форма и някакви маркучи, на задния мост... може да е той...


Това всъщност е пласмасов цилиндър с три отвора, като единия е някакъв отдушник/може ли филтър да има отдушник?/. Намира се в средата на задния мост под капак, но за жалост не е горивния филтър. Интересното е, че по каталог излиза нянкъв, който въобще не съвпада с този пластмасов цилиндър.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2017, 18:08 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Май 2017, 18:38
Мнения: 7
Местоположение: Пловдив
https://youtu.be/mPlz-5Sgj7U това открих колеги!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2017, 11:59 
Offline
фен

Регистриран на: 16 Сеп 2014, 20:34
Мнения: 148
kyryl написа:
MiKe написа:
между другото, сега се сетих, че на моста наистину имало нещо като филтър, по точно металическа част с цилиндрична форма и някакви маркучи, на задния мост... може да е той...


Това всъщност е пласмасов цилиндър с три отвора, като единия е някакъв отдушник/може ли филтър да има отдушник?/. Намира се в средата на задния мост под капак, но за жалост не е горивния филтър. Интересното е, че по каталог излиза нянкъв, който въобще не съвпада с този пластмасов цилиндър.


попринцип, аз знам, че нашите (европейските) бензинови мазди 3 - 1.6, нямат стандартен горивен филтър. Те имат нещо като филтър или цедка, което се намира в резеорвоара и е част от помпата и логично не се сменя регулярно, поне по време на гаранцията. Много бензинови коли са така.
А това с трите отвора предполагам е канистър :idea:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2017, 20:36 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
=D>


Последна промяна Ilia801 на 27 Окт 2017, 18:35, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2017, 22:03 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Авг 2016, 21:57
Мнения: 13
Местоположение: Пловдив
Бензиновия филтър е вътре в резервоара и се сменя само, ако се обърка горивото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2017, 14:09 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Мар 2015, 18:37
Мнения: 28
Местоположение: София
Здарвейте колеги,
Както е казал danchev горивният филтър за мазда 3 1.6 аз съм с 2004 105Hp се намира в резервояра и самият филтър е около горивната помпа. Други колеги са ми казвали, че филтъра е цяла част от горивната помпа и се сменя всичко заедно, което като цифра е около 550 кинта за помпа с филтър DENSO ако не се лъжа за марката.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2017, 14:50 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Hristo Dimitrov написа:
Здарвейте колеги,
Както е казал danchev горивният филтър за мазда 3 1.6 аз съм с 2004 105Hp се намира в резервояра и самият филтър е около горивната помпа. Други колеги са ми казвали, че филтъра е цяла част от горивната помпа и се сменя всичко заедно, което като цифра е около 550 кинта за помпа с филтър DENSO ако не се лъжа за марката.


Този филтър не се сменя освен ако не ти прави проблеми. Мисля, че се подразбира защо. Все пак не караш на дизел, за да те притеснява, а е възможно скоро и бензина да откажеш :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2017, 11:23 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Юни 2017, 15:14
Мнения: 57
Местоположение: София
Колеги, а в това клипче тук
Strelata032 написа:
https://youtu.be/mPlz-5Sgj7U това открих колеги!!!


какво е това, което сменя човека?

Моята (Мазда 3 1.6 бензин) я оставих при вуйчо ми и един приятел (не е при мен в момента) да и направят обслужването и като стигнаха до горивен филтър са гледали това клипче. На същото място където пипа човека от клипчето при моята Мазда няма такова нещо. Вървят си само маркучи. Ще снимам тея дни като се добера до нея да покажа.
Това на клипа е американския модел (мисля). Да не би от там да идва разликата и в европейските да го няма това, което тоя сменя? Или някой, преди мен, го е махнал и е "опростил" конструкцията? :shock:

_________________
Мазда 3 1.6 2006 бензин


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2017, 00:42 
Offline
фен

Регистриран на: 16 Окт 2009, 08:59
Мнения: 130
Местоположение: Varna
Eвропейското изпълнение на Мазда 3 1.6 бензин НЯМА филтър (освен цедка на помпата).
Лично съм се консултирал с официалния сервиз.
Много хора бъркат елемента с крива тръбичка като отдушник за филтър, но не е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2018, 10:36 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Мар 2015, 18:37
Мнения: 28
Местоположение: София
vladki4 написа:
Hristo Dimitrov написа:
Здарвейте колеги,
Както е казал danchev горивният филтър за мазда 3 1.6 аз съм с 2004 105Hp се намира в резервояра и самият филтър е около горивната помпа. Други колеги са ми казвали, че филтъра е цяла част от горивната помпа и се сменя всичко заедно, което като цифра е около 550 кинта за помпа с филтър DENSO ако не се лъжа за марката.


Този филтър не се сменя освен ако не ти прави проблеми. Мисля, че се подразбира защо. Все пак не караш на дизел, за да те притеснява, а е възможно скоро и бензина да откажеш :lol:


Прав беше... сложих газово преди една година, че разхода на бензин в София ми идваше около 13-15 градско. Сега на газ под 16-17 не е падало, но цената си е х2 надоло, така че със сигурност е по-добре.
Разлика във вървенето на колата не намирам. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб