Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 20 Авг 2018, 11:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 19:45 
маниак

Правят отстъпки, но като чистят склад, преди на един колега така му свалиха доста от цената на СХ-5 преди да излезе фейса 2015. Това за гасенето на цилиндри е точно така два спират, ако се движиш със скорост до 60 км/ч и то за определено време, т.е. реално в София ще е валидно само на ботевградско след последния светофар при софия ауто...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 20:17 
любител
Аватар

Сега .... като говорим за отстъпки...
Явно някои неща не са ясни, как стават...
Ще се опитам да го обясня някак по-елементарно.
Да предположим ,че себестойността на някаква кола е 30к...
В магазина цената е 40к и на търговеца е обяснено от фирмата, че за да "излъже "клиента трябва да се правят "отстъпки" ,които са предварително заложени с цел лапнишарана да се чувства специален... и хоп вече имаме сделка за 35к която е и търсената от производителя цена...
Така, че ,дали тези "отстъпки" са реални е мнооооГо спорен въпрос.
Какво предлагат другите марки , пък изобщо не ме е интересувало по простата причина ,че си е чисто субективна преценката за всеки човек ,какво харесва и може да си позволи .
Пак ще се повторя.. ,че за нашите условия и стандарт на живот мазда предлага най-доброто съотношение между дизайн, динамика и цена за пълноценно удоволствие от шофирането.
Няма смисъл от спекулации с тези "отстъпки" щото е твърде наивно (да не използвам друга дума)да се вярва на подобни елементарни търговски трикове...

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 21:38 
маниак

Всеки един търговец продава с надценка, в крайна сметка той от това печели, като за да може да живее, т.е. да плаща търговски площи, заплати, данъци, а и да поддържа складова наличност на поне някакви елементарни резервни части и консумативи, средно работят с поне 20% надценка. В случая колите се предлагат с повече от 3 години гаранция която се гарантира от производителя, другите са през застраховка като разхода и риска за това до някъде се резделя между клиент, дистрибутор и застраховател. В темата се коментира отстъпка от цена която е била вадлидна до даден момент и дистрибутора не отстъпва и на лев от нея и след момента "Х" в който с цел бързо освобождаване на средства с цел "ново зареждане" е склонен на бързи продажби макар и през по-малък процент. Това което казваш би било валидно, ако всеки един дистрибутор би имал политиката на СМ, т.е. това което виждаш е това което плащаш, но при останалите имаш конфигуратор който ти дава цена, която често е еквивалентна на цената на СМ, но когато седнеш очи в очи с търговеца той то сваля % от цената. В такъв случай за клиента е все едно дали цената е предварително надута, важното е в "края на деня" парите който дава да са по-малко.
Втората част от коментара ти вече е дъвкана достатъчно по други теми....нито са по-качествени, нито по-динамични, нито по-иновативни маздите, красотата и удоволствието е нещо много субективно за да може еднозначно да се даде оценка.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 08:34 
фанатик
Аватар

niko64 написа:
Сега .... като говорим за отстъпки...
Явно някои неща не са ясни, как стават...
Ще се опитам да го обясня някак по-елементарно.
Да предположим ,че себестойността на някаква кола е 30к...
В магазина цената е 40к и на търговеца е обяснено от фирмата, че за да "излъже "клиента трябва да се правят "отстъпки" ,които са предварително заложени с цел лапнишарана да се чувства специален... и хоп вече имаме сделка за 35к която е и търсената от производителя цена...
Така, че ,дали тези "отстъпки" са реални е мнооооГо спорен въпрос.
Какво предлагат другите марки , пък изобщо не ме е интересувало по простата причина ,че си е чисто субективна преценката за всеки човек ,какво харесва и може да си позволи .
Пак ще се повторя.. ,че за нашите условия и стандарт на живот мазда предлага най-доброто съотношение между дизайн, динамика и цена за пълноценно удоволствие от шофирането.
Няма смисъл от спекулации с тези "отстъпки" щото е твърде наивно (да не използвам друга дума)да се вярва на подобни елементарни търговски трикове...

niko64, гледам продължаваш да си говориш наизуст без каквито и да е аргументи и факти. Ако случайно си пропуснал ето препратка към темата, в която ти задавам конкретни въпроси, явно удобно подминати от теб и пристрастените ти виждания:
viewtopic.php?f=40&t=47615
"Разбира се, че всеки ще кара каквото му е кеф. Само, че колегата niko64 взе да нарежда къв трябвало да бъде човекът, харесващ Шкода и какви вкусове да има и съответно искам да чуя неговите доводи с какво Мазда 6 е по-добра от Шкода Съперб ?
Относно изказванията, че Мазда 6 си имала всичко необходимо, не е така, защото няма доста неща, които при конкурентите са факт от години (описани са по-долу). Та стига сте повтаряли, че Мазда 6 имало всичко необходимо. И Great Wall-ът на жена ми има всичко необходимо по тая логика, защото тя освен климатик и фарове друго не ползва.
С "издухването по магистралата" исках да кажа, че Шкодата върви много повече, а кой как кара си е друг въпрос.
Аз ще кажа примерно с какво Съпърб е по-добър от Мазда 6:
- избор на ниво,мотор, скоростна кутия - почти всякакви комбинации. При Мазда всичко е точно фиксирано, не можеш да вземеш 2.5 мотор с ниско ниво, нито да си избираш кутия.
- турбобензиновите мотори (няколко вида) - и да, в Мазда 6 няма, няма и да има в България!
- 4х4 - може да го имаш без да караш комби.
- динамика - тук просто няма какво да говорим. Маздата няма абсолютно никакъв шанс, а ако заговорим за revo stage... :shock:
- мултифункционалност - плюете Шкода, ама тя е марката с най-широки купета и най-големи вътрешни пространства. Огромен багажник, ниши, кутии и т.н.
- възможни екстри като подгрев на предно стъкло, електрическо отваряне на багажник, джанти, седалки, разни щори и др.
- дилър, обслужване, чакане при поръчка, наличност на склад - много поздрави на Стар Моторс ако четат!
- цена

Единственото предимство на Мазда 6 според мен е дизайна на интериора и екстериора. Яка е, красива е, но нищо повече. Друго предимство не виждам, нито при мотора, нито динамика, нито функционалност, нито екстри, нито обслужване, нито цени. Прословутият 2.5Т дори няма да се предлага в България, а излизат единствено с "чисто новата Мазда 2018", която е като лек фейслифт на 6 годишен модел. Просто се излагат.
И да уточня, че не плуя марката Мазда, а констатирам факти и неща, които лично, а явно и други хора, ги дразнят.
Карам Мазда по стечение на благоприятни за мен обстоятелства, доволен съм, има какво да се желае, но не съжалявам за избора си.
Сега ако сега трябва да си купувам нова, не бих взел Мазда 6 на тази цена. Просто има екстри, които ако искам да ги имам трябва да взема Ultimate за 63 000 лв., а при една Шкода са налични за всички нива и мотори, а желаният Съпърб ще ми легне около 52-3 000 лв. Не мога да разбера така и така се прави поръчка, чакаш сума време до де дойде от Япония, защо не ти дадат да си избираш екстри ?! А Мазда имат 3 мотора с 4 нива, и дори нямат на склад коли.. Каква е тая търговска практика не мога да разбера.."

Тааа, niko64 , много те моля, посочи си аргументите на изказването за пореден път - "...за нашите условия и стандарт на живот мазда предлага най-доброто съотношение между дизайн, динамика и цена за пълноценно удоволствие от шофирането..." , че аз като гледам другите собственици, оплаквания, недоволство и като погледнеш конкурентите.. абе друго мнение заформих :shock:

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 10:59 
маниак

donpeev - е не е гот чак толко крайно, просто с нещата които колегата е изброил, аз лично не съм съгласен, защото сядам пред конфигуратора, до момента съм го правил с опел, шкода и сеат, и започвам да цъкам, последно го правих 2015 по едни други причини ;-) , за да се ориентирам и се получава дадена цена. След това с конфигурацията сядам при търговец и получавам окончателна цена, която е по-ниска от маздата, а реално получавам повече чисто като предложени удобства. Относно субективните фактори, мен лично доректното управление ме кефи, жената не, когато тя седне да кара маздата особено с детето и дребния примрънка я за вода я за друго тя инстинктивно се обръща, инстинкт какво да правиш... и когато колелата реагират веднага на волана за нея не е ОК. Мен лично най-много, ама много ме дразнят дребните детайли и пропуски, защото това са неща които не виждаш веднага, но видиш ли ги все в тях мислиш :-(
Визията на всички модели е хубава това неможе да се отрече.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 12:46 
фен
Аватар

Визията я продава, те и за това се опитват да правят фейсове всяка година. Такава им е политиката в момента. 3 мотора, 4 нива и слаба развойна дейност за иновации. Явно са привлекли добри дизайнери и натискат в тази посока

Последна промяна emokar на 19 Авг 2018, 09:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 17:41 
любител

Искам да попитам колко смятате могат да отстъпят от цената СМ като процент ? Някакви съвети при разговора с дилъра ?

Относно конфигурация, 120к.с. 2.0 автоматик, ниво revo - близо 47,000лв с няколко екстри добавени - мокетни стелки, камера за задно виждане и аларма. Доста , доста висока цена. За същата цена и конфигурация вземам evolution ниво където има включена камера и други благинки. Ще доплатя само за аларма.

Честно казано бих избрал challenge и ръчната кутия, но искам LED фаровете, обаче няма как да ги добавя като екстра … Там като конфигурирам с ръчна кутия стъпва към 40,000лв.

Т.е. каквото и да правя цената е 40-45,000лв. И това само от конфигуратора без да смятам разни други такси. Или аз съм с грешно впечатление колко струва един малък седан или надценката е огромна.

Какво е оптималното ниво и екстри според вас? Доколкото разбрах от навигацията няма смисъл , четох за някаква СД карта от ибей? Пак ли ще имам нужда от навигацията за да я ползвам ?

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 18:37 
маниак
2010 Mazda 3

CollapsEE написа:
За Опел астра 2017 г., пак бензин (125 или 150 к.с) какво мислите?

Изключително проблемен двигател е този, търси astra 1.4T issues в гугъл и ще видиш
Там трябва да е 1.6Т 200 коня

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 20:20 
любител

Колега @dr.Chill, не знам как ги конфигурираш нещата но при мен цената е 44360 лв, за ниво Еволюшън. В цената влизат, стелки, аларма, навигация и металик. Мога да ти изброя какво нямаш в революшън: 18 - ки джанти, камера за задно виждане, хед ъп дисплей, аналогов оборотомер с дигитален километраж, черна предна решетка с боя металик, смарт ключ, автоматично спиране при движение назад SCBS-R, една функция за предупреждение за умора( не знам как работи, но аз само броя кафетата ,които ми излизат на дисплея, на около 45 минути по 1), система Bose, която напоследък слушам е Apple music от телефона и звука е доста добър.
Аз лично не съм търсил отстъпка, но като я сметнах излезе 4%.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 21:12 
маниак

@dr. Chill - най-оптимално е Revolution 120hp ръчна.

Ако имаш някои лев горница вземи 165кс Evolution - мисля,че ще е доста отзивчива ;)

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 21:45 
любител

ivan1 написа:
Колега @dr.Chill, не знам как ги конфигурираш нещата но при мен цената е 44360 лв, за ниво Еволюшън. В цената влизат, стелки, аларма, навигация и металик. Мога да ти изброя какво нямаш в революшън: 18 - ки джанти, камера за задно виждане, хед ъп дисплей, аналогов оборотомер с дигитален километраж, черна предна решетка с боя металик, смарт ключ, автоматично спиране при движение назад SCBS-R, една функция за предупреждение за умора( не знам как работи, но аз само броя кафетата ,които ми излизат на дисплея, на около 45 минути по 1), система Bose, която напоследък слушам е Apple music от телефона и звука е доста добър.
Аз лично не съм търсил отстъпка, но като я сметнах излезе 4%.

Това е цената с отстъпката от 4% , за която си взел колата или това виждаш на конфигуратора ?
Автоматик или ръчна?

TTodorov написа:
@dr. Chill - най-оптимално е Revolution 120hp ръчна.

Ако имаш някои лев горница вземи 165кс Evolution - мисля,че ще е доста отзивчива ;)

Да , обаче революшъна го предлагат само с 120к.с. поне според конфигуратора. :/

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 22:05 
любител

Ръчна, това е цената на която я взех.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2018, 21:23 
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

dr.Chill написа:

.....Доколкото разбрах от навигацията няма смисъл , четох за някаква СД карта от ибей? Пак ли ще имам нужда от навигацията за да я ползвам ?

Колата идва оборудвана с всичко необходимо, както се казва е navigation ready, трябва само да се сложи картата. СМ я продават за 1380, понякога я подаряват като един вид отстъпка. За което аз съм “Не, благодаря!”. Предпочитам да ми направят реална отстъпка, а аз да си реша за какво да дам парите. В eBay и Амазон има карти за 80-100 лв, които са абсолютно същите. Разбира се не са оригинални, но се държат като такива. Моята е от eBay, регистрирана e в MAZDA tools, получавам си ъпдейтите и така ще е три години. С две думи няма разлика никаква.

Колкото до отстъпките, на също ми направиха 4%, дори без пазарлъци. Тогава гледахме няколко марки и Мазда беше първата, честно казано грабна ме. Какво има, какво няма вече не ме интересува лично мен. Вярно, че днес като вадих стека минерална вода трябваше да го оставя на земята за да затворя багажника (автоматичното затваряне е само на най-високото ниво), ама не е болка за умиране или нещо дразнещо.

Мен ме кефи, че като погледна Маздата до над 90-95% от останалите коли и ми изпълва сърцето. Красота отвсякъде, и като екстериор и като интериор.

Взимай каквото ти е на сърце и не го мисли. А да си разваляш кефа след това с какво било при другите марки , модели и т.н. не си заслужава. Аз и Тойота CH-R (тя влиза в осталите 5-10%) бях гледал, много ми хареса, но избрахме СХ-5. Да ти кажа и Тойота да бяхме взели пак щях да се кефя, да не го мисля и да сия карам с кеф!

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа