Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2015, 18:58 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
На тези коли, които ги взимате от чужбина , вместо от Стар Моторс, уж са с европейска гаранция, но дали ще ви обслужат тук, ако се наложи?
Или сте отебали гаранцията?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2015, 21:20 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Гаранцията е европейска, и важи и тук. Просто продължаваш да си я обслужваш в България, ако всичко е изрядно по документите и сроковете/условията за смяна.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 09:40 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 17 Яну 2014, 20:38
Мнения: 145
Местоположение: София
Lord_pain написа:
Щото колите и консумативите може да са по-евтини, но не и труда/услугите/. Всеки живял в Германия е наясно с това. При положение че минималното заплащане е 8евро на час вобеще не знам как ти обслужват колата за 48 евро с включен консуматив. Като се има предвид че автомонтьор не би взимал по малко от 12-15 евро на час. Пак казвам най вероятно е имало някаква промоция от рода на - плащаш си само консуматив. Ходил съм за спукана гума например и ми искаха 50 евро. Нито лепенката, нито тежестите са скъпи....


Това за труда ми е ясно. Но...
Не знам каква е цената на труда в СМ защото маздата ми е гаранционна и не ми се е налагало да плащам. Преди нея имах Зафира и цената на час труд в Дженаръс Ауто беше 35лв/ч. което е дори малко повече от тези €15 в Германия. Абе колкото и да си чешем езиците сметките не излизат. В БГ цените по-високи, а заплатите по-ниски:lol:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

_________________
Mazda 3 1.5 petrol 100hp sedan /2014/


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 13:46 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
В СМ е 40лв./ч. Тази седмица бях на технически преглед,масло,маслен и въздушен -287 лв. :)

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 16:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Чак пък безумие, според мен е силно казано. Всичко си е наред има си дилър има си сервиз и всеки сам си преценява да ходи там или не, както и да си купи ли мазда или не.
Аз съм доволен, че ги има защото са ме спасявали не веднъж. Има доста майстори които не разбират и могат да ти объркат нещата.
Аз все още ходя там да ми обслужват макар и старата мазда с масло от варела :D , не че по другите сервизи слагат друго.
Много сте негативни бе колеги :wink: гледайте позитвно на нещата и в другите официални сервизи е така, поне в тези които съм посещавал.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 18:00 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Аз се дразня, защото като поръчам масло от Германия със доставката ми излиза на половин цена от колкото го продават в СМ. И с много части е така, а би трябвало да не е. Не стига, че те дерат за труд, ами и искат 100% надценка на частите. За това като дойде време за консумативи се снабдявам с оригинални и за 10лв. близкият майстор ми ги сменя за 30 минути пред мен, а не да ангажирам други хора да ме взимат и карат до СМ или да чакам 2 часа и в удобно за тях време. Накрая равносметката е 150лв срещу 300лв. в СМ, 3-4 часа загуба на време, и съмнението какво са ти сложили и сменили остава със горчив привкус в съзнанието ти...
И да, не става въпрос само за СМ, а за всички дилъри. И да, понякога тежките и нерешими проблеми ги решават те по-бързо и лесно от колкото кварталния майстор, но те са на принципът подмяна с ново, не се отремонтира дадена част (за която е възможно).

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 18:06 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
E Стар Моторс имат програма за коли над 5 години смяната на масло плюс филтър е 96 лв, или поне беше в началото на годината.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 20:16 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Да бе имат, ама консумативите са масло от варел и филтър филтрон... иначе ако искаш оригинално масло е 25лв/литъра някъде.. ориг. маслен филтър е около 25лв. и труд не знам вече..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 21:16 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Ти сигурен ли си в това, което говориш, или просто ей така наслуки, чак пък филтрон...........
Не слагат оригинално, а кастрол доколкото знам...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 21:33 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
То по принцип навсякъде почти официалните вносители и сервизи си поръчват и работят със варели масла.Едно че им се вързва по добре ценово и второ никои няма да складира пластмаси като причина че са обемисти а и експорта им е труден.Маслата са си хубави и са със всички необходими сертификати и отговарящи по спецификация за тези мотори.Все пак отгоре им е наредено какви и откъде да купуват.Няма как Стар Моторс на собствена глава да си купи някакво си варелно....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 22:12 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
За СМ, минал съм само една смяна на консумативи, но на Опела, въпреки че беше купен от Булвария, го карах само в София Ауто, та там вслед всяка смяна на консумативи откривах в багажника си старите филтри, с изключение на масления де, както и остатъка от маслото в оргинална 5-т литрова туба, не мисля че са чак такива параноици да събират празни туби и да наливат вътре по 500-900 мл масло. За това дали трябва кола да се кара или не в оторизирани сервизи, наистина след като изтече гарнцията е въпрос на избор, моят личен избор е да я карам в оторизирани сервизи, където да се води история на автомобила и да се попълва коректно сервизната книжка, вярвам всички им е по-приятно като купуват втора ръка да открият прилжено водена книжка, фактурите със сменени консумативи, гуми, прегледи и т.н. Аз така като продадох Опела си имах абсолютно всичко, а и факта че две седмици преди продажбата бях сменил консумативи за 380 лв. бе достатъчно на купувача да не се пазари. Има и друг момент, повечето марки, в това число и Мазда, вече предлагат и много по-голяма гаранция на лаковото покритие и защитата от корозия, отколкото стандарната 6 или 8 годишна гаранция, при Опел беше 2 години гаранция и 12 години на лаковото покритие и защитата против корозия, за тази цел в сервизната книжка си имаше отделни полета, които се заверяваха всяка година срещу преглед от 12 лв. Преглждали ли са нещо или не мен не ме интересува, но си имах подпис на техник и печат на сервиз.
Относно маслото в бидони, какво Ви кара да мислите че не е оргинално, че е по-лошо или че въобще има някакъв проблем с него?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2015, 22:32 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Не , аз нямам проблем с малсото в бидоните, говорих за филтрите филтрон, че вече прекалено несериозно звучи


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2015, 07:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Не колеги, маслото не е нито оригинално нито Кастрол. Лично служител на СМ ми го каза, но отговаряло на всикчи специфики на оригиналното. Някакво измислено име беше, по другите теми други колеги го бяха писали, които са се възползвали от промоцията за 96лв. И след като правят такива тарикатщини с маслото, какво остава за филтъра.. Иначе оригиналното им масло в СМ е в туби! Служителката ми извади от тях като повдигнах въпросът дали слагат оригинално.. и цената му беше 25-27лв /литър пр условие, че струва под 15лв/литъра..

Ето цитата:

boris07 написа:
ИМАМ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ СЪС СЕРВИЗ ПЛОВДИВ
Стар Моторс
Пловдив 4000, ул. Васил Левски 195 (бул. Карловско Шосе)

- ниско ниво на технически познания за модела автомобил
- техническо обслужване с алтернативни аксесоари (при заявени оригинални)
- поражения по предната броня след смяна на масла и филтри
-нарушена геометрия на предна броня
- и много други

за да разберете за какво става дума поствам писмото което пратих до Еврохолд България , Авто Юнион АД и Стар Моторс София.
Когато си предоставяш колата на оторизиран сериз на мазда очакваш само качество- уви. Може това да е частен случай но имаите едно на ум ако посетите точно този сервиз

Собственик съм на Мазда 6 закупена от Мазда България ( и обслужвана само в сервизи на мазда) шаси ......


На28.01.2015 посетих Мазда Пловдив , след предварително уговорен час за редовното обслужване масла и филтри. Обърнах внимание че искам само оригинални консумативи и масло C1. Отбелязах да направят пълен преглед на колата, ходова, част, купе,двигател,електроника, табло и т.н. да погледнат накладките, пръскалките на фаровете и охлаждащата система поради съмнение , че може би губя Антифриз. След около 3-4 ч получих колата - Без збележки от страна на Мазда с подменени накладки , сменени масло и филтри и открит и премахнат капковиден теч чрез скоба.

На 30,01,2015 рано сутринта установих, че нивото на антифриза ми е спаднало с около 1 см ( до сега никога не е падало толкова)- обадих се в сервиза и след час бях там. Установиха сълзене от друг маркуч. На въпроса защо не са го видели преди ден ми бе отговорено , че това е станало в рамките на 24 часа а пък и те обслужвали само нови коли в гаранция !!!. Не коментирам за сега компетентността на служителите ви. Поръчах Оригинална част и ще чакам.

Попитах какво масло са ми сложили. Във фактурата пише PLATINIUM C1 5W30 . Отговориха ми че е на Orlen. В каталога на тази фирма това масло е с индекс С2- и не произвеждат С1- Отговорът от Мазда пловдив бе- не знам-питайте склададжията.

Ядосан разбира се реших да да го оставя за понеделник.

НО ДНЕС 31,01,2015 Отварям капака на колата и виждам ЛИПСИ на КОРИ, щипки , счупени щипки, предницата е с нарушена геометрия, има луфт между десния фар и бронята а филтъра е разместен и свободно се размята без никакво закрепване, личат места на скорошни отчупвания и счупвания. А над десния фар зее празно пространство. Вижте снимката сами


САмо се надявам поради „ небрежност“ и некомпетентност вашите служители да са “забравили” да върнат на мястото си някои части. Ужасно непрофесионално е но се случва - не го очаквах в сервиз на мазда.


Надявам се да уредим това „Недоразумение“ без намеса на други отговорни лица и да отстраните нанесените от вашите служители поражения. Все пак това е Легален сервиз на МАЗДА! Колата е обслужвана само при вас както ще видите. Очаквам максимално бързо да се свържете с мен и да решим проблема.

Не искам да намесвам централата на мазда, преса и т.н


С Уважение към марката МАЗДА


Установих нов пропуск на антифриз от дъното на разширителния съд. Интересното е че скобата която са монтирали в сервиза, "oтсамосебе си" получилото се сълзене от маркуча и пукнатото място на разширителния съд са на една вертикална линия , а скобата е на около 5-7 см от по хоризонтала от сълзенето от маркуча:-))) Случайно след 2 посещения в сервиза в рамките на 48 часа -2 "спонтанни" теча. Потвърдиха чe маслото ACEA C2 a ne ACEA C1 нo e съвместимо и замества спесификация C1 . Без коментар.

Бях приятно изненадан, че получих в понеделник 2 e-mail ла от Aftersales manager мазда софия, последван от разговор по телефона. За сега изглежда много коректен и няма да коментирам разговора. Вярвам ,че все още има свестни хора в тази Мазда :-)
Междувременно в луфта между фара и бронята мога да си вкарам малкия пръст, надявам се да не изпадне бронята и да не се пръсне фара

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2015, 18:32 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
За съжаление, подобни тъпотии като тези в оторизираните сервизи, може да откажат не малко бъдещи клиенти. Такова отношение не трябва да бъде толерирано, независимо от това дали колата ти е гаранционна или пък е на 10 -15 години. Като си отишъл в такъв сервиз, очакваш компетентно отношение и оригинални части и консумативи.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2015, 19:13 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Апр 2015, 23:36
Мнения: 42
Местоположение: sofia
През 2007г в фирмата която работех тогава решиха да си обновят автопарка избора беше между Мазда 3 Кия сеед и Хюндай акцент след едноседмичен размисал се спряха на най евтения вариант Хюндай акцент 1.5crdi 110 коня тази щайга нямаше грам екстри нямаше дори и централно заключване за сметка на това цената беше 26 500лв с ДДС отиваме на първа смяна на масло бяха казали като стане на 1000км да се смени маслото и изненада 275лв с ддс беше голям смях а маслото от един варел на мобил


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2015, 20:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Joe написа:
В СМ е 40лв./ч. Тази седмица бях на технически преглед,масло,маслен и въздушен -287 лв. :)

Хванал си промоция колега. Беше 378лв същото обслужване миналата година във Варна.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Май 2015, 22:35 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Апр 2015, 23:36
Мнения: 42
Местоположение: sofia
Абе вие ревете и плюете СМ ама ако отидете в сервиза на Хюндай тцтцтцтц по безотговорни и бездарни типове гаранция не сте виждали продължавам с разказите си за тях.Понеже фирмата ни имаше представителства в цяла България и колите не се спираха дори не можеха и моторите им да изтинат отиваме за смяна на масло и филтри а ония държат колата да мине задължително през тяхната автомивка ама само външното миене е точно 4-пъти по скъпо от нормална мивка както и да е фирмата плаща сменят масло и филтри взимам фактурата и какво ИЗНЕНАДААА освен смяна на масло маслен и въздушен филтър пише и още нещо автомивка и проверка на техническото състояние никога няма да забравя как бяха добавили към фактурата 45лв проверка на техническото състояние питам приемчика каква е тази проверка и ония ми вика това е задължително гледаме ти ходовата част налягането в гумите и кормилната уредба стоя и го гледам и го питам хора вие добре ли сте колата е на 10 000км нали ако и има нещо ще ви кажа и отговора е това е наше задължение което се заплаща другата глупост на Хюндай е гаранцията рекламите им са 150 000км или 5 г пълна гаранция ДА АМА НЕ гаранцията е 3 г или 100 000км ако държите на 5г и 150 000км си доплащате едни 2бона от горе на цената.На 48000км съединителя почна да боксува отговора на Хюндай беше че това е консуматив и гаранцията не го поема смяна на съединител малко над 2000лева без включена автомивка и проверка на техническото състояние накрая с големи скандали работодателя ми се отказа от гаранцията на тези СМЕШНИЦИ и как иначе след като за 1г платиха за обслужване пари за още един ХЮНДАЙ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Май 2015, 20:32 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колега, лично ти благодаря за мнението за сервизите на Хюндай, имал съм някаква идея да ги сложе при разглвждане за следваща кола, но това горе доста ме навежда на мисълта да ги изключа......


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 06:48 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Няколко години имам взимане/даване с Хюндай. Не са чак такива измекяри каквито са описани от колегата,но наблюденията са ми само от София до Бизнес Парка. За мен са ок,ОСВЕН бояджийският им екип-там трябва да ги връщаш докато я направят както трябва.

Масла от бидон не са ми слагали+не чакаш седмици да те запишат-действат бързо.

Недоволен съм от това,че сами си предизвикаха една повреда,понеже колата е гаранционна си я отстраниха по гаранция.

За 4г не са ме таксували за автомивка,погледнах. Също техническия преглед е 1 човекочас = 28лв в нашите фактури.

Като цяло ако не са лоши,разбира се с времето май си вярват повечко и свалят качеството...

Моето мнение за конкретния САМО сервиз е такова.

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 08:02 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
КОйто е имал ума да си изкара парите за него, ще има ума и да си го запази. На когото му е дошъл "от горе", там ще и си отиде..

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Последна промяна atana на 28 Сеп 2015, 08:16, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 08:12 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
не знам - ние ли сме бедни, тарикатчета ли сме, или просто навсякъде е така...

Освен, че тук и от уста на уста разбрах много неща за С.М. през последната година-две като следя форума, паралелно следя и този на Шкода, Хонда - за Бултрако една читава тема не видях. За Еуратек - още не съм разбрал до колко са читави. За Дару и Бавария - противоречиви мнения.

Чудя се Тойота дали са ок - примерно на Цариградско.

Изобщо гледам поне една марка, които да са ОК, не говорим за 'супер'.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 08:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Проблемът не е в сервизите, а в българите/ според мен/. ТОзи форум също от 1година посещавам и виждам, че се обсъждат "дребни" проблеми по колите.. Това ми харесва. Не е така с другите форуми, каквито са ми или бяха другите автомобили... :lovemazda:
ТОзи форум има проблеми, каквито другите мечтаят да имат само, защото те търпят същите теготи, но имат и МНОООГО други.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 10:24 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
мен малко ме фрапираха темите за проблеми на новата 6ца - хора с проблеми по окачването под 10к, за CX7 знам подобни случаи, но това не е до сервиз..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 11:03 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Апр 2015, 23:36
Мнения: 42
Местоположение: sofia
Колега за сервиза на Хюндай мога да говоря със дни 28 лв е проверка на техническото състояние плюс 17 лв автомивка това се отнася за 2007г сега не ги знам как са ама за мен са същите бездарници а мнението ми за Хюндай като автомобил е положително когато напусках фирмата през 2010 октомври моята служебна кола беше на 278000км без нито една повреда по мотора за тези км по ходовата част сме сменяли почти всичко то няма как с нашите пътища и 2-ти съединител


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 15:33 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 25 Юни 2009, 12:50
Мнения: 113
Местоположение: софия
стар моторс от една година насам имат ппромоция за обслужване на 5+ годишни автомобили. аз сменях и антифриз, на него също направиха доста добра отстъпка, макар че не е упоменато в промоцията. освен това бяха прегледали колата и бяха сменили счупени щипки, изгорял габарит и други дребни неща - не мога да цитирам цени в момента, но нямаше нищо фрапантно.


http://mazda.bg/serviz-i-aksesoari/specialni-predlojeniq/
Изображение

относно цените на частите - в цял свят в официалните сервизи е значително по-скъпо. всеки си решава;)

_________________
Mazda 3 2.0 150hp


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 15:38 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Има един студент от Турция в Пловдивския университет. По-точно е от Диарбекир. На майка си... на.....дори според турските разбирания. Родителите му плащат да учи тук, в ЕС. "Сприятелил " се е с една позната. Кара "Рено" в БГ и сподели неволите си и учудванията си от "лицензирания сервиз"....

НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН, че в цял свят в лицензирания сервиз на марката е "скъпо" . Той споделя подробности и цени. Споделя и очудването си от начина на работа ТУК...Споделя какво знае и какво не знае. Споделя какво плаща. Недоумява, че "Рено"-то му трябва тук да го кара в друг сервиз, а не в "Рено"...

БЪДЕТЕ здрави- от лицензираните сервизи...и си научете хората на етика и доверие. Докато разбирането е , че само тия дето крадат си купуват нови коли и трябва да ги доим, ще е така и при зъболекаря и в болницата и при майстора..

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Последна промяна atana на 07 Май 2015, 15:43, променена общо 5 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2015, 15:39 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Промоцията е от много повече време и на мен също ми направиха такива глезотии, но се оказаха циркаджийски номера за зарибяване... Всяко последващо посещение не се различаваше по нищо от друг сервиз, освен по цената на услугата :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2015, 07:42 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
В Америка 38 долара е смяна на масло с филтър на среден клас кола/

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Последна промяна atana на 28 Сеп 2015, 08:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2015, 07:25 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Един приятел ми се "похвали" колко пари му излизало смяна на масло и филтри в реномирания сервиз на Хюндай... над 500 лв. Наскоро се беше върнал от Германия и всеки път щом е в БГ прави техническо обслужване на колата си. И този път опитал пак в Хюндай, но там като разбрали, че колата му е на 150 000 км, почнали да увъртат, че имали много коли, че може би щяла да стане чак след 2-3 дена. Съответно той нямал това време и решил да си пробва късмета другаде. Тръгнал към другия сервиз на Хюндай, защото те са два до колкото разбрах, но по пътя видял М комплект на Околовръсното и решил да влезе там. Съответно веднага го приели... и работата станала за 2-3 часа. А накрая всичко му излязло под 200 лв. Разликата с Хюндай била, че там пък му взимали на всяка смяна по над 500 лв, като само за масло му взимали по над 28 лв на литър... уж оригинално масло.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2015, 11:55 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Яну 2015, 19:10
Мнения: 15
28 лева плащам за най-високия клас масло за дизел-Red line Euro series 5-30


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб