Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 15:39 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Здравейте,

Искам да си сменя свещите, но не съм сигурен дали трябва някакво по-специално внимание или просто развивам едните и завивам другите?

Упражнението искам да го направя по следната причина:
Eсента колата взе леко да придръпва на газ при по-ниски обороти (от 1500 до около 2100) и при баир нагоре, т.е. когато се натовари повечко двигателя. Газовото е слагано лятото и тогава никога не съм усещал такъв проблем. То и сега не ми правеше особено впечатление, защото го прави рядко, но миналата седмица колата беше пълна с хора и багаж и тогава стана по-осезаемо. Събота отидах в газ-сервиза и реках така и така, от какво може да е? Почнаха едни измишльотини и увъртания, че бензина така било, нормално било, като направело така просто на по-ниска предавка да съм превключвал. Е, казвам, преди не го правеше изобщо, как така? Няма как да ме убедят, че 2000 оборота е чак толкова ниско. Питаха ме за свещи, бобини и т.н. И тогава се сетих, че за пръв път ми го направи есента Септември или Октомври след смяната на свещите. Свещите ги смених Септември с нови Denso ZT20EPR11, каквито ги дават за модела. Не са някакви евтини. Но пък по темите (има доста теми и по други форуми за тоя проблем :)) видях, че понякога тея Iridium свещи не работели добре на газ. Четах за няколко случая, където ги сменят с обикновени и работата се оправя.

Много се отплеснах. :) Та общо взето искам да си сложа старите свещи и да проверя дали ще го направи пак, щото се съмнявам че може от свещите да е. В сервиза ги гледах момчетата като ги сменяха. Просто развиват и завиват. То нали и кабели няма при нашите 3-ки. Та има ли нещо, за което да внимавам? В сервиза ползваха някакъв телескопичен уред, но си мисля, че с тресчотка с удължител ще стигна до свещите да ги развия/завия.

В сервиз за тая работа сигурно ще ми вземат 5 лева, но просто искам сам да се пробвам. :D

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 16:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Трябва ти накрайник (камък, бит) с магнит или гумен пръстен. С такъв ще се улесни изваждането на свещта и поставянето на другата. И без него става, но трябва да внимаваш като пускаш свещта. Има и трикове - примерно, може да сложиш размекната дъвка в ключа, да залепне свещта.
При всички случаи, внимавай да не затягаш много - няма нужда.

Проблемът може да е по-скоро от некачествени свещи, отколкото от неразбирателство на газта с Иридия. ;)
Шом веднага след подмяната се е усетило придърпването.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 16:14 
Offline
фен
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 03 Мар 2009, 19:30
Мнения: 153
Местоположение: Велико Търново и Стара Загора
skype: tisona 1
Няма нищо сложно, наскоро сменихме мойте. Развиваш болтовете на бобините с глух ключ 10, после ги издърпваш нагоре, с тресчотка с удължител и камък за свещи 16 (ако нямаш се продава за 3-4лв.) ги развиваш и вадиш свещите. Внимавай само като слагаш новите да не ги притегниш много и да превърти в блока, че тогава лошо или пък да ги оставиш разхлабени и да избие после някоя. После щракваш бобините и пак с болтовете ги закрепваш и си си готов.

_________________
MAZDA 3 2.0 Top Sport


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 16:45 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
@enen,
първо се увери, че на бензин колата работи нормално - празен ход, ускорение, натоварване и т.н.
Както вероятно знаеш - малки проблеми при работа на бензин се усещат доста по-отчетливо при работа на газ.
Ако там всичко е наред, тогава проблема е в ГИ - настройка, монтаж, буталце, дефектче и тем подобни.
А дали свещите са обикновени от по 5 лв. или иридиеви за 20 лв. (мойте са NGK ITR6F13) и дали разстоянието
между електродите е 0.7 или 1.2 мм - няма да можеш да усетиш разлика или някакво придърпване.
Ще вметна, че реално обаче има разлика в работата на двигателя, разхода на гориво и пробега на свещите.

А относно смяната на свещите сам - почти съм сигурен, че ще се справя, но не го правя.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 17:31 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
На бензин я пробвах и не го прави. На газ на студен двигател също не успях да го направя. Само при загрял се случва. Проблемът не го усетих веднага след смяната, но със сигурност беше след нея. Преди смяната (около 4 месеца карах със старите свещи) съм абсолютно сигурен, че никога не съм усещал такова придръпване.

Ще се поразтърся за такъв камък, ама май няма много смисъл, след като в сервиз ще ми ги сменят за 10 мин с нужния инструмент. Ще видим.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 17:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Вземи си купи и си ги смени. После ще имаш възможност да ги въртиш докато се увериш дали има проблем при тях или не. ;)

Ако случайно се оправи, удоволствието от факта, че си открил и отстранил сам повредата, си струва.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2016, 19:35 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Да, ще потърся такъв камък. Води ли се някакъв специален "за свещи" или е просто 16-ка с магнит? (размера ще го проверя дали е 16 като изкарам старите свещи)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2016, 08:31 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
enen написа:
Свещите ги смених Септември с нови Denso ZT20EPR11, каквито ги дават за модела. Не са някакви евтини.

Това пък къде го видя, :-k тези свещи ги дават предимно за Ауди, Ситроен и някои модели на Форд . :)
Този път си вземи NGK ITR6F-13, РTR6F-13 или пък ако държиш толкова на Денсо, ITV16 или VT20 .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2016, 08:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Вземай скъпите NGK.
Моите надвишават 100 хил. на газ, преди 20-30 хил купих нови, че имах малко придърпване при смяна бенз->газ, но се оказа другаде проблема. Сега ги чакам да се обадят и ги сменям на секундата... чакам ги вече 1 година.

Ключът е 16мм, търсиш си "камък за свещи 16мм".

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2016, 09:01 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
И при поставянето обратно на свещите, трябва да се внимава доста, да тръгне резбата, т.е. да се навиват лесно, както се казва да захапе точно резбата, иначе рискуваш прецакване на самата резба на блока, а това е гадна беля.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2016, 09:27 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Хм, ами като ги купувах (вече не помня къде бях гледал) излизаха, че стават за Мазда (вкл. и Мазда 3 2.0) и Форд. Гледах че като марки Denso и NGK са най-хвалени и ги взех. Да съм объркал свещите ли? :oops: След тея коментари вече със сигурност ще пробвам да сложа старите преди да търся проблема другаде, добре че ги пазя. :roll: :D

ПП: Предполагам, че не е фатално, че съм ги объркал? Освен това придръпване други проблеми не съм забелязвал по колата.

Взех ей такъв ключ: http://markita.net/sites/default/files/ ... 2600_2.jpg
Уикенда ще ги сменя и ще пробвам 1-2 седмици как ще се държи колата.

_________________
Изображение


Последна промяна enen на 10 Фев 2016, 13:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2016, 09:32 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Точно по тази причина се навива на ръка до където може - да се усети ако тръгва да прави беля ;) Пак си пробвай със старите за лично успокоение...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2016, 15:13 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Смених свещите.

Ще я пробвам колата сега 1-2 седмици, но имам въпрос. Свещта на единия цилиндър беше омаслена. При смяната есента нямаше нито една омаслена. На какво може да се дължи това? Може ли да има нещо общо с разхода на масло?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2016, 19:57 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Отдолу електрода ли беше омаслен или горе керамиката?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2016, 09:12 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
От резбата до гладката част на керамиката, където пише Denso: http://www.honda-solaray.bg/userfiles/p ... t_1864.jpg

Маслото беше бистро.

Иначе пробвах я тази сутрин със старите свещи и не го направи тоя номер с придръпването, но е рано да се каже още, тъй като нямах много време да пробвам. Ще я покарам така 1-2 седмици да съм сигурен.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 08:21 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Като сложих старите свещи пак придръпна в началото няколко пъти, но отдавна не ми се е случвало вече. Искам да сложа пак новите свещи и да видя дали е със сигурност от тях.

Но искам да попитам нещо. @martod каза, че тези свещи Denso ZT20EPR11 не били за моята кола. Но като гледам тук (страница 102): http://www.globaldenso.com/en/products/ ... au_all.pdf пише, че са за "Mazda 3 2.0i 16V LF (DOHC) (MZR) (Duratec) 09/´03->". Файлът е от официалния сайт на Denso (за съжаление не помня къде бях гледал като ги купувах).

Въпреки че си мисля, че модела на свещите е подходящ за моята кола, ако пак го направи този номер ще взема от гореспоменатите от @martod и @gadnyara NGK.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 09:52 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Прикачени файлове:
2005Mazda3OM-312.jpg
2005Mazda3OM-312.jpg [ 175.99 KiB | Прегледано 14058 пъти ]

Посочените свещи и междуелектродно разстояние са за "американките".

В моето ръководство от Швейцария пише NGK ITR6F 13 и d=1.25-1.35 mm за мотор LF.
В момента съм с такива.
Заради газта компромисно направих d=1.1 mm.

@enen, пишеш за омасляване на свещ - обърни внимание на това.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Апр 2016, 10:20 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
На страницата пише "DENSO EUROPE BV", не знам дали става въпрос за САЩ.

Това омасляване на свещ така и не разбрах от какво се получава. Като махах старите нямаше омаслени. От новите едната излезе омаслена. Сега ще махна пак старите да видя как е, въпреки че то както се е зацапало там вече, сигурно пак ще излезе омаслена. Колата по принцип гори масло (така като гледам около 1.5 л. на 10 хил. км.), не знам дали има нещо общо между двете. С вървеж, палене и т.н. проблеми нямам.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 17:25 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
След скорошна смяна на свещите с NGK ITR6F-13 на 2.0 двигателя и при мен започна придърпване в ниските - най-вече на 2ра, рядко на 3та.
Със старите свещи нямах никакви проблеми. @enen, какво се случи след това при теб?
П.С. Бобините изглеждаха еднакво и добре доколкото се виждаше. Няма кабели


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 21:03 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Върнах старите и още си карам с тях. Новите си седят някъде вкъщи. На пролет мога да пробвам пак да ги сменя да видим какво ще стане.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2017, 23:41 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Нищо, в България е пълно с менте-свещи. Като карах бензин последно сменях с Бош по номера от техния онлайн-каталог, оказаха се читави и така си я продадох. Разлика в работата не усетих. Важна е не марката, а да не са ментаци. Имат си точно-определени харакетистики тия неща и трябва да ги покриват. Не е като киселото мляко ...

В тази връзка, бих те посъветвал да поръчаш от интернет и някой да ти ги донесе от чужбина. Доста хора се прибират по празниците и все някой ще се навие да ти донесе едно малко пакетче.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 07:21 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Аз пък преди известно време купих NJK забравих им номера.. тук от стабилен магазин в БГ..
Колата вървеше ама не дърпаше както трябва.. беше по мудна..
Старите бяха Денсо иридийки, след това уцелих една промоция в Али-то и направо си поръчах 2 к-кта за скромната сума от 50лв... Ся не му мисля кога ще дадат фира и с какво ще ги сменя..
Качеството им не е по различно от първите Денсо които бях взел за колата тук от БГ за 80лв. май бяха само 1 к-кт..
Та наистина гледайте какви ще вземете и ако не сте сигурни, хвърлете един поглед в нета дали някой не е изстрадал от свещите които мислите да купувате.
Разбира се винаги може да става въпрос и за дефектна бройка.. така че разберете се с продавача за връщане ако не са както трябва.. от нета няма как да се уговориш за връщане ама тва е риска на пазаруването без да си мърдаш Д-то.. :lol:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 09:14 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Според мен не са дефектни или фалшиви, защото нямам загуба на мощност, даже се движи по-добре колата. Изглеждаха точно като оригиналните и са уж от доверен източник. Единственият проблем е, че на всеки 15-тина тръгвания ми придърпва на 2ра. Само веднъж и на 3та.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2017, 09:29 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Аз моите ги взех от eBay и ми ги донесоха, както казва @Ilia801. Нямам съмнение за оригиналността им. Но имам съмнения дали изобщо са за моята кола, тъй като има твърдения, че не били. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 18:41 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юли 2017, 22:18
Мнения: 9
Местоположение: bulgaria
Колеги , Взех мазда преди 3-4 месеца , 3ка хечбек 1,6 бензин .Екстра си работеше колата , като хладилник .На около 4 000 км при мене ,почна да ми придърпва съвсем леко като я карам и не често .Напоследък обаче взе да се случва все по често и по сериозно да тресе двигателя .Закачиха я на компютър в един сервиз за диагностика - misfire на 4ти цилиндър !Та ония в сервиза някак ми се стори бот , "Ами запиши си час , ела ше ти сложим нови свещи и ще видим дали ще се реши проблема , можело да се окаже бобина ,или пък сегменти,че тогава основен ремонт на двигателя ,бла бла " Дано не е тва последното де ...както и да е .Записах си уж час за идната седмица , ама пак трябва да ходя до плевен , само и само тия да ми сложат свещи , ама като чета какво чудо е с тия ментета ,най-вероятно и тия дето ми сложат няма да изкарат колкото ги дават по каталог,нищо че пак ще са DENSO или NGK иридиеви.Та вижте на какво попаднах в интернет , същите мисля като тези които martod е посочил в един от по горните постове http://www.ebay.co.uk/itm/4x-DENSO-VK16 ... SwuxFY2SWc 28,56 паунда + доставка до бг от 4 паунда е същото като тоя дето ми предлага в сервиза е така на думи , неофициално -" по 20 лв свещта ,скъпички са ама щото са иридиеви". Обаче съм работил в англия бая години и знам ,че най-малкото е по вероятно да не са ментета .Друг е въпроса дали стават точно тези или не .На описанието в заглавието пише че стават , размера на резбата е 14 мм ,ама на гайката 19 , пък за тоя модел кола май 16 мм трябва да е или се лъжа.В крайна сметка ще намеря други в ибей и с един срок на доставка като на тези , от 16 ноември - до 23 ноември ,се чудя дали не е по добре да заложа на нещо от ибей , макар да дойде след 10-15 дни(като трябва няма да я карам до тогава) ??


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2017, 19:20 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Юли 2017, 22:18
Мнения: 9
Местоположение: bulgaria
Много съм зле, тия 19 мм са мярката/дължината на резбата ,ключа явно си е 16 , значи трябва да паснат !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 07:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
Колеги,

Може ли да споделите мнение и опит как се държат колите ви с въпросните свещи NGK ITR6F 13, които се препоръчват от Мазда?

Скоро сложих ГИ и обмислям да си закупя именно такива свещи.

И още 1 въпрос - 3-ките 2004 година 1.6 нямат кабели, така ли?

И последен, къде точно се намират свещите, и сменят ли се без удължител към камъка или си трябва и удължител?

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 08:25 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Няма кабели. Трябва ти удължител, иначе няма как да бръкнеш. Струват по около 5 лева.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2018, 09:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
Благодаря колега!

В ръководството пише, че свещите трябва да се сменят на 120 000 км.... тва възможно ли е? :shock: :shock: :shock:

Пускам линк и на един клип от тубата дето супер подробно е показано как се сменят свещите:

https://www.youtube.com/watch?v=0plhpGZzFew

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2018, 21:13 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Denso:
http://www.denso-am.eu/e-catalogue/
NGK:
https://www.ngkntk.com/uk/part-finder/

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб