Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 21:45 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
kkoychev написа:
Честито и не се вкарвай във филми - радвай се на колицата. Поддържай я и тя ще те слуша. Ако все пак решиш да провериш съединителя - дърпаш ръчна, газ до 2К оборота, включваш на трета и отпускаш: трябва да изгасне без "превъртане" (не знам как иначе да го обясня). А иначе за маховика - доколкото знам се чува дрънчене, което изчезва при натискане на съединителя, но някой по-запознат да потвърди или опровергае.

ПС: И да запознаем скоро Маздите на някой сбирка, че и аз още не съм се отчел, а от 2 месеца се каня :mazda-logo:


Ами за съединителя - каквото такова, ще карам докато не стане време за смяна и ще си имам едно наум. И днес като я изкарвах се чу едно като тракане на задна. Може би и той е пътник, но ще видим. Времето ще покаже. Каквато и кола да взема това си е въпрос на късмет и рано, или късно се налага солената подмяна. Засега ще кара и ще и се наслаждавам.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 23:04 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Честито и от мен! Пробата за съединител има и по-щадящ вид - сваляш предавка надолу и ако оборотите се поколебаят и не се вдигнат веднага... ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 06:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Честито! Желая ти дълго безремонтно каране!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 09:08 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 03 Авг 2016, 21:45
Мнения: 208
Местоположение: София
WoLF написа:
Пробата за съединител има и по-щадящ вид - сваляш предавка надолу и ако оборотите се поколебаят и не се вдигнат веднага... ;)


Ммм, това е полезно, не го знаех. Благодаря. =D>

_________________
VW Golf 1.6D 1988 - железният --> Mazda 3 BK 1.6D 109 bhp 2007 - черната перла

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 13:24 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
Здравейте, веднага се вдигат оборотите, на километража ми отчита с около 10 км по-висока скорост, отколкото тези с които карам. Долях около 200 мл. антифриз, ще го следя дали ще спада много. Мисля, че капачката не беше затегната добре и се е изпарявал. Времето ще покаже.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 14:12 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Отчитането може да е заради нестандартен размер гуми или просто стандартно заложената разлика от 3-4км нагоре ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 16:16 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
WoLF написа:
Отчитането може да е заради нестандартен размер гуми или просто стандартно заложената разлика от 3-4км нагоре ;)


Размера е на 55, май трябва да е на 65, нали?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 16:21 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Дай целия ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 16:26 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 21 Апр 2015, 11:11
Мнения: 154
Местоположение: Плевен/София
Vankata83 написа:
Размера е на 55, май трябва да е на 65, нали?

Ако си с 16'', стандартният размер е 205/55/16.
Доколкото ми е известно, скоростта, която показва километража, почти винаги е по-висока от реалната.
Според мен няма място за притеснение.

П.П. Честито за придобивката и много безаварийни километри!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 17:41 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
Благодаря, 15-ки са гумите. Свързах я с телефона за диагностика, нямаше нито една грешка. Чакам скоро да ми пратят емулатор за CD-то от Шотландия. Звука на фабричната музика е уникален, не знам дали е пипано нещо, но много плътен и дълбок бас. Колата ме радва на МАКС, мога да кажа, че все едно преди не съм карал кола със старата марейка, която ми служи вярно 8 години.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 18:43 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Във всеки пост я споменаваш Марейката и почвам да развивам и аз чувства към нея :D Ясно от къде ти лъже скоростомера - 195/65/15 е размера за коректни показания ;) Не е болка за умиране, карай си колата и като ги хвърлиш гумите вземи правилни...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 21:27 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
WoLF написа:
Във всеки пост я споменаваш Марейката и почвам да развивам и аз чувства към нея :D Ясно от къде ти лъже скоростомера - 195/65/15 е размера за коректни показания ;) Не е болка за умиране, карай си колата и като ги хвърлиш гумите вземи правилни...


Хванахме този проблем! А сега друг! Разбрах от къде ми губи антифриз, след като днес налях около 200 мл. От разширителния съд, по средата има нещо като гарнитурка. От къде мога да си намеря нов? Смених габаритката на десния фар, за нула време работа беше. и 80 стотинки назад! :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 00:12 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Дек 2016, 00:06
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
Здравейте колеги,купих си Мазда 3 хечбек 2004 1.6Hdi 110, Първият ми автомобил :)
от автокъща,нов внос, но колата си димеше, но както и да е,не съжалявам превъзходен автомобил :)
и така,обиколих почти всички сервизи в Шуменска област и се оказа че никой не се заема да я погледнат,даже като отворят капака пак го затварят, но както и да е.Казаха ми разни глупости и ме насочиха в село Севлиево, сервиз определено само за дизелови мотори и разни глупости,дюзи и т.н. А за парите там ми искаха над 2000 лева, отказах се и се поразрових доста в интернет и се оказа че мотора е хибрид, и се насочих към сервиз на Пежо, и всички проблеми се решиха, турбото имало луфт и го изпратиха в Варна за почистване ли там незнам какво си, мъркуча към интерколектора имало цепнатина,смениха и него,пръстените на дюзите имало мрасотии, почистиха и там. Колата както си димеше яко и така спря да ми димии не напълно но се смъкна до минимум.Преди това в един сервиз смених маслото,ролките, въздушен и горивен филтър,ремъка, и сега мисля да сменя антифриза,акумулатора. Друго нещо трябвали да сменя ? четох доста из форума и се чудя какъв акумулатор да купя ? и какъв антифриз ? и също така от сервиза ми казаха че предишния сервиз е сложило тънко масло а за тази кола е трябвало гъсто масло и също така мотора е имал подмаслени газове и сега наново ще сменя маслото със предзназначено за тая кола масло с добавки че да извади тия газове. И напоследък забелязвам че при пуснат климатик колата се затруднява на пътя даже при потегляне понякой път изгасва и яко изкарва дим. според вас на какво се дължи това ? от какво може да бъде ???


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 09:59 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
От Шумен вече и хляб не бих си купил. Наслушах се за това, как се държи всеки там, лапнал кокала щом отвори частен бизнес. Майсторите бият по цени варненските и гонят софийските, а качеството не го чакай.

Успех с колата, колега и чакаме да й качиш някоя снимка ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 11:31 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 03 Авг 2016, 21:45
Мнения: 208
Местоположение: София
Boni25 написа:
Здравейте колеги,купих си Мазда 3 хечбек 2004 1.6Hdi 110, Първият ми автомобил :)
от автокъща,нов внос, но колата си димеше, но както и да е,не съжалявам превъзходен автомобил :)
и така,обиколих почти всички сервизи в Шуменска област и се оказа че никой не се заема да я погледнат,даже като отворят капака пак го затварят, но както и да е.Казаха ми разни глупости и ме насочиха в село Севлиево, сервиз определено само за дизелови мотори и разни глупости,дюзи и т.н. А за парите там ми искаха над 2000 лева, отказах се и се поразрових доста в интернет и се оказа че мотора е хибрид, и се насочих към сервиз на Пежо, и всички проблеми се решиха, турбото имало луфт и го изпратиха в Варна за почистване ли там незнам какво си, мъркуча към интерколектора имало цепнатина,смениха и него,пръстените на дюзите имало мрасотии, почистиха и там. Колата както си димеше яко и така спря да ми димии не напълно но се смъкна до минимум.Преди това в един сервиз смених маслото,ролките, въздушен и горивен филтър,ремъка, и сега мисля да сменя антифриза,акумулатора. Друго нещо трябвали да сменя ? четох доста из форума и се чудя какъв акумулатор да купя ? и какъв антифриз ? и също така от сервиза ми казаха че предишния сервиз е сложило тънко масло а за тази кола е трябвало гъсто масло и също така мотора е имал подмаслени газове и сега наново ще сменя маслото със предзназначено за тая кола масло с добавки че да извади тия газове. И напоследък забелязвам че при пуснат климатик колата се затруднява на пътя даже при потегляне понякой път изгасва и яко изкарва дим. според вас на какво се дължи това ? от какво може да бъде ???


Колега, разбирам че си купил първия си автомобил, ама преди това защо не попита или да попрочетеш малко - на мен ми се струва че въобще не си карал тази кола никъде да я погледнат преди да ръснеш $$$ на джамбаза, така ли е?

Под "мотора е хибрид" може би имаш предвид, че е на PSA (Пежо-Ситроен), а се вгражда в Мазда? Ако е така, добре и имай предвид, че го ползват още доста марки (Форд, Волво, цитираните по-горе, т.н.). Ако нямаш това предвид, сподели какъв точно хибрид е 8)

Какви ролки си сменил и само тях ли? Трябва да смениш ангренажен ремък с всички ролки и водна помпа. Трапецовидният ремък също го смени, не е скъп.

Филтрите добре, но си смени и този на купето. А и като ще сменяш пак маслото, наново и масления филтър.

За антифриза има писано точно в тази тема - виж по-назад. FL22 е оригиналния, има заместители, аз предпочитам с него, други колеги ползват други и също нямат проблем.

За маслото - 5W30. Аз купувам от колегата badprince. Намери му темата в секцията Фирмени обяви и реклами.

За климатика - нормално е при пуснат климатик колата да ти е по-"бавна", все пак климата ти изяжда ~10 к.с. Но не е нормално да ти потегля трудно, пък камо ли да ти изгасне :shock:

За акумулатора - защо реши, че трябва да го сменяш? Първо отиди да ти го измерят, както и динамото, и тогава реши дали да даваш 150-160 лв. за читав нов акумулатор с добър стартов/ пусков ток.

_________________
VW Golf 1.6D 1988 - железният --> Mazda 3 BK 1.6D 109 bhp 2007 - черната перла

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 12:12 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Дек 2016, 00:06
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
Под хибрид значи на Пежо на Форд и на Мазда. Неразбирам чак толкова от коли но благодаренийе на форума и благодаренийе на моя приятел от сервиза понаучих доста за колата,обеснявам че като видях колата и се влюбих,грабна ми окото :lovemazda: :lovemazda: :lovemazda: та сега е на сервиз поръчах доста части скоростна топка,задни странични стопове и т.н като я реставрирам ще кача снимки, но това с черния дим ми се олаза най големия проблем,давидим и като сменя маслото дали ще дими пак, също така потърсих из нета Лайсни или уплътнители за врати но не намерих от къде да намеря, или някой сменял ли си ги е


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 12:17 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Дек 2016, 00:06
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
Карах я само в Шумен и Шуменска област на сервизи но се оказа че от Мазда никой не разбира,даже преживях шок при смяна на горивния филтър,колата не запали 4 часа и т.н. После се насочих към сервиз на Пежо и там хората бяха в час с тая кола.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 14:40 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
И аз да кажа мнение:
1)Щом са ти пипали интеркулера и турбото бива и да се почисти или премахне кухия болт на масленият път на турбото, заедно с това си изчисти и картера, сондата и сложи масло!
2)Маслото ТРЯБВА да е тънко за този мотор! 5w-30 е достатъчно и е препоръчително...
3)Както всеки Пежо дизел в ниските е слаб(1000-1200) и иска повече газ за потегляне, да не говорим с климатик, да не говорим ако тъкмо е пуснат и е на максимална мощност!
4)Сменяй всичко без да се съобразяваш какво ти говорят е сменяно преди теб, едно по едно, ако трябва месеци наред, но всичко като консумативи си смени! Почваш с масло и ВСИЧКИ филтри(~200-220лв.), после ремъци и ролки(350-550лв) и от там според нуждите...
5)Акумулатора да е марка, че иначе може да те влудяват странни аварийни режими и грешки по БК! Аз съм със сребърен БОШ ~200 кинта и 4та година ще прави без замисляне при тръгване...

Успех, много безаварийни и сме насреща!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 15:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Той колегата казва, че е сменил маслото. Само че не пише какво е сложил. И има ли лепната бележка какво е? Защото лично аз се съмнявам, че в следващият сервиз , където пак искат да го сменят , ако няма бележка , могат да познаят дали било тънко, дебело или не знам си какво.
Моят съвет е , първо да си намериш свестен сервиз и после караш подред по препоръките на колегите по-горе.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 15:18 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
Днес ми пристигна USB changer, ще споделя като го монтирам.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 08:40 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 03 Авг 2016, 21:45
Мнения: 208
Местоположение: София
Vankata83 написа:
Днес ми пристигна USB changer, ще споделя като го монтирам.


Колега, това ли визираш https://www.aliexpress.com/item/New-3-5mm-Auxiliary-Audio-Aux-Cable-USB-Aux-Adapter-Car-MP3-Player-For-Mazda-3/32216345892.html ?

Ако да, ще ми е интересно да кажеш:
-мина ли без митница доставката;
-лесно ли се монтира (не съм от най-сръчните);
-какво е качеството на музиката от флашка;
-има ли някакво ограничение на броя папки, които чете от флашката?

Благодаря :lovemazda:

_________________
VW Golf 1.6D 1988 - железният --> Mazda 3 BK 1.6D 109 bhp 2007 - черната перла

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2016, 09:08 
Offline
любител
2004 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 20 Ное 2016, 16:14
Мнения: 48
Местоположение: София
kkoychev написа:
Vankata83 написа:
Днес ми пристигна USB changer, ще споделя като го монтирам.


Колега, това ли визираш https://www.aliexpress.com/item/New-3-5mm-Auxiliary-Audio-Aux-Cable-USB-Aux-Adapter-Car-MP3-Player-For-Mazda-3/32216345892.html ?

Ако да, ще ми е интересно да кажеш:
-мина ли без митница доставката;
-лесно ли се монтира (не съм от най-сръчните);
-какво е качеството на музиката от флашка;
-има ли някакво ограничение на броя папки, които чете от флашката?

Благодаря :lovemazda:


Здравей, днес мисля да правя хамалогията по монтажа. http://www.ebay.co.uk/itm/Car-stereo-USB-SD-AUX-MP3-Player-CD-changer-adapter-Mazda-3-5-6-MPV-Tribute-/121471891426?hash=item1c4849f7e2%3Ag%3ACu4AAOSwVFlUIGAf това е модела, прати ми го бившия собственик от Шотландия, директно по български пощи. Пише, че лимита му е 6 папки по 999 файла и 32 gb памет. Това е доста повече, отколкото тези, които продават тук. В комплекта си има кабелите+aux кабел. Мисля да го монтирам в пепелника, така или иначе не го ползвам.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб