Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2017, 06:40 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Окт 2016, 16:34
Мнения: 218
Местоположение: перник
Колеги някой заменял ли е обикновеният въздушен филтър със спортен такъв на Мазда 3? Има ли някакъв ефект тази подмяна?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2017, 16:07 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Зависи дали е дизел или бензин,но така или иначе само от един въздушен филтър няма да литне колата ;) Виж ако направиш ремап на двигателя,сложиш спортен филтър и си със софтуерно премахнат DPF /при дизела както съм аз/ ще усетиш осезаема разлика :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2017, 17:34 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Ефект ще има,евентуално звуков. Една идея по-добра реакция на обороти спрямо педала на газта.Иначе ако е такъв който се "пере" ще спестиш някой лев след 6-тото пране нататък..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2017, 18:56 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юли 2016, 10:37
Мнения: 182
Местоположение: Tutrakan
А при бензинов двигател какъв ще е ефекта от към разход и вървене


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2017, 20:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
0


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2017, 22:54 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
tih0mir написа:
А при бензинов двигател какъв ще е ефекта от към разход и вървене


Абсолютно същите които съм описал по горе..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2017, 06:00 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 13 Окт 2016, 16:34
Мнения: 218
Местоположение: перник
Маздата е с бензинов двигател и газова уредба, 2,0 кубатура, 150 коня.От къде може да се закупи такъв въздушен филтър и как се монтира? В България може ли да се намери или само от чужди сайтове може да се закупи?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2017, 10:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
андро написа:
Маздата е с бензинов двигател и газова уредба, 2,0 кубатура, 150 коня.От къде може да се закупи такъв въздушен филтър и как се монтира? В България може ли да се намери или само от чужди сайтове може да се закупи?

Ще си даваш парите на вятъра. Никакво подобрение няма да има, но за сметка на това чистенето си е занимавка, ще трябва и да купуваш специално масло, за да има ефект от тоя филтър.
Явно не си запознат, така че не се занимавай с глупости.

PS: Казвам го като собственик на същата кола, само че без газова.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2017, 14:05 
Offline
фен
Автор на темата

Регистриран на: 13 Окт 2016, 16:34
Мнения: 218
Местоположение: перник
Благодаря ти колега "dentdaemon".Няма да го правя тогава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2017, 23:55 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Чак "специално"..
Мойто мнение е: Айде бе... :lol:
Аз лично предпочитам да си почистя филтъра и да го сложа обратно, отколкото да правя боклук който трябва да се рециклира, иначе не се саморазгражда и замърсява..
Да не казвам колко пъти съм псувал покрай някой хубав горски път, да видя някъв въздушен филтър да се търкаля защото собстеника на някое превозно средство, е решил да си го смени там и да изхвърли стария в природата...
Хартиения филтър е,бил е и винаги ще бъде рестрикция спрямо памучния с масло.Рестрикция с която двигателя трябва да се пребори за да успее да засмуче въздух.За тази му борба той изразходва гориво.Слагайки такъв филтър би трябвало консумацията на гориво да спадне.Точно с колко не е ясно НО на двигателя му е по леко..ФАКТ..От там идва и по лесното развъртане и по добрия респонс.Не е някаква голяма и до толкова осезаема разлика за повечето хора но за хора които си познават колата е осезаемо.
Всеки сам си прави сметката.Аз виждам плюсовете от филтрите които се перат, други - не.
Вече за 10-11 път си го мия моя и е що годе като нов.
Купил съм го за 10 лв.(менте е) но зависи какво се има в предвид под думата "менте"(не е марков е тва се има впредвид) за почистване и омасляване може да се излъже човек и пак да се набута с пари но най добрия и изпитан(от мен лично) метод е да се изпере със вода и веро а за омасляване да се използва финно машинно масло.
До моментът смея да твърдя че не ми е излезнало повече от 20лв цялата работа (10+ Смени) като както казах филтъра си изглежда като нов..
Масло имам да се одавя а веро да се измия за погребението след т'ва. :lol:
Сигурно ще чукна едно 30 миения с 1 филтър.Сами си сметнете 30 смени на филтри колко ще ви излязат..
ай лека че ме заболяха копчетата да пиша.. :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 10:36 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Виж сега, ако сравняваш боклук филтър, ОК. За 10лв само името му е "спортен", то моя обикновения струва повече. Спортния ми беше BMC за 45 паунда от Амазон, все имам някаква представа. За 10лв сигурно и с краве масло можеш да го омасляваш, комплектът на BMC е малко по-скъп. А това за замърсяването не ми се коментира - да не мислиш, че маслото е много еко?!
Хубав обикновен филтър е десетки пъти по-добре от боклучав спортен. Сега ти можеш да усещаш някакво плацебо с твоя, но диното при мен показа точно... 2bhp разлика. Което може и да е статистическа грешка.
Аз си направих сметката и на мен ми излиза много по-евтино и бързо да сменям хубав обикновен филтър от това да поддържам хубав спортен.

PS: Мнението ми е изцяло за конкретния автомобил. Ако е някой с турбина, ремап, сменял е други неща и т.н. - да, супер. Но за атмосферен кошник като тая кола, разликата е нищожна. 1-2bhp ще дойдат от по-хубаво гориво или по-добри свещи примерно. А двете са много по-добра инвестиция за колата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 11:30 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Без да се заяждам или да се засягаш..
Ама кой коментира коне!?
При икономия на гориво конете няма да дойдат от въздуха..
Ако на 150коня "кошник" 1-2 отгоре се усещат ще те черпя една бира..
Но на атмосферен "кошник" 90 коня 1-2 отгоре се усещат.. колкото и да не ти се иска..(това е в моя случай)
Това което коментирах бе че двигателя се развърта по бързо и реакцията му е по добра(естествено че е минимална разликата но я има) и ако се кара колата със темповете с които се е карала с обикновенния филтър ще има и спестяване на гориво.. малко но ще има..
С километрите се натрупва..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 11:52 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Спортен филтър (истински) под 100 лв няма. Хайде сега да помислим какво причиняваш с "боклучав спортен" филтър на двигателя?! Колко коня си спечелил, колко гориво си спестил и колко боклук си вкарал в двигателя и какви са последствията... защо въобще слагаш филтър ?! Само да пречи на двигателя да работи ...Ами масления филтър, ами този на климатика май само му пречи и го натоварва.
Хайде да не си говорим глупости моля.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 13:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
maZZda написа:
Без да се заяждам или да се засягаш..
Ама кой коментира коне!?
При икономия на гориво конете няма да дойдат от въздуха..
Ако на 150коня "кошник" 1-2 отгоре се усещат ще те черпя една бира..
Но на атмосферен "кошник" 90 коня 1-2 отгоре се усещат.. колкото и да не ти се иска..(това е в моя случай)
Това което коментирах бе че двигателя се развърта по бързо и реакцията му е по добра(естествено че е минимална разликата но я има) и ако се кара колата със темповете с които се е карала с обикновенния филтър ще има и спестяване на гориво.. малко но ще има..
С километрите се натрупва..

Първо - човекът пита за 150кс атмосферен бензин. Не за 90. Настрана, че не съм казвал, че се усещат - напротив, поне чети какво се пише. Второ - не знам как да ти обясня по-елементарно, че имитацията ти на спортен филтър (защото за 10лв по-добре да сложиш памук от аптеката) не помага с нищо на двигателя ти. Кажи ми колко икономия точно правиш с твоя филтър според теб? 1л на 10000км дали ще има? Ако искаш да си тормозиш колата с боклуци - боклук филтър, боклук масло и т.н., твой проблем. Но не подлъгвай хората да правят същото.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 15:11 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Рестрикцията от филтъра е спрямо двигателя..
При двигател примерно 90коня рестрикцията е малка и получаваш малко.. при по голям двигател при премахване на рестрикцията плюса е по голям именно заради ресурса на двигателя..
При твоя тъй наречен "качествен" из-Шпортен филтър за незнам си колко лева оплетката която ти държи памука сигурно е с титаниеви нишки.Памука сигурно е от голи каки отбиран и реден.А маслото е с нано роботчета които във въздуха улавят мизериите с гаджет ръчички..Вервай си че по скъпото е по качествено и пълни гушите на тарикати.То такива дет тачат "качествените" стоки в магазините хранят "икономиката" простия пример е лотарията на Пеевски.. то след време от толкова охранване ще е по лесно да го прескочиш отколкото да го заобиколиш..
Аман от разбирачи..
Вироглави до незнам къде си...
Отказвам да коментирам повече.
Всеки си носи глава над раменете за да мисли с нея а някои за равновесие.
Надявам се колегата да не сме го стреснали със тея постове.Може да се експериментира с колите много!Не са чак толкова кекави както някои хора ги изкарват.По скоро тея хора ги е страх да не оплескат нещо тъй като нищо не разбират и ги е страх да не се бръкнат дълбоко като го направят поради вселенската си тъпотия..
Поздрави на всички тея 'Ора.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 16:08 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
към автора ей на:
http://www.knfilters.com/search/product ... =69-6010TR
ти си прецени за очаквани 5 коня отгоре дали си струва, и то това с една добра марка филтри....с китаец колко да е .... 2 - 3 коня отгоре.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 16:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
maZZda написа:
Рестрикцията от филтъра е спрямо двигателя..
При двигател примерно 90коня рестрикцията е малка и получаваш малко.. при по голям двигател при премахване на рестрикцията плюса е по голям именно заради ресурса на двигателя..
При твоя тъй наречен "качествен" из-Шпортен филтър за незнам си колко лева оплетката която ти държи памука сигурно е с титаниеви нишки.Памука сигурно е от голи каки отбиран и реден.А маслото е с нано роботчета които във въздуха улавят мизериите с гаджет ръчички..Вервай си че по скъпото е по качествено и пълни гушите на тарикати.То такива дет тачат "качествените" стоки в магазините хранят "икономиката" простия пример е лотарията на Пеевски.. то след време от толкова охранване ще е по лесно да го прескочиш отколкото да го заобиколиш..
Аман от разбирачи..
Вироглави до незнам къде си...
Отказвам да коментирам повече.
Всеки си носи глава над раменете за да мисли с нея а някои за равновесие.
Надявам се колегата да не сме го стреснали със тея постове.Може да се експериментира с колите много!Не са чак толкова кекави както някои хора ги изкарват.По скоро тея хора ги е страх да не оплескат нещо тъй като нищо не разбират и ги е страх да не се бръкнат дълбоко като го направят поради вселенската си тъпотия..
Поздрави на всички тея 'Ора.
Не отговори колко гориво си спестил от филтър досега. То ясно, че ти си най-разбирач и всички искат да те прецакат, ама понякога не са така нещата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 16:53 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Прав е човека, все пак сме смотани "рабирачи" с по 20-30 години стаж зад волана. То и тези дето проектират и правят коли затова слагат от гадните филтри, за да не им работят добре и клиентите им да страдат...

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 17:40 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
:lol: :lol: :lol: дам, зад волана и 100 да имате не се равняват и на 2години под капака.. :lol: :lol: :lol:
леле.. изневерих си на думите че няма да пиша..
е к'во да се прави..(най евтиния филтър за моя кошник който намерих е 10лв) за 10 смени е 100кинта.
А с перящ се филтър за 10 смени ми е излязло около 16лв. (10 за филтър,2 за веро и 4 за 1л. масло)и продължавам сигурно за още 20 като гледам консумативите които отиват(маслото и верото)
А за това колко съм спестил от гориво както казах още в началото е минимално количество.. който иска да смята(но си е строго индивидуално спрямо двигател и поведение на пътя,товар и бла бла бла..

едит: да не казвам ЕГР-то с какви боклуци ти пълни двигателя.. а ти евентуално за някви дребни прашинки се притесняваш..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 18:00 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
То затова няма читав сервиз, където човек да си закара колата. Поработят 1-2 години и отварят свой "сервиз", защото са станали големи разбирачи. После колегите се оплакват, че сменили половината кола и пак тропа ...

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 18:22 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колега, вземи виж клипове в ютуб, хората правят замервания, и т.н.
Няма смисъл да те убеждаваме тук, там изгледай 10ина клипа, ще видиш какви са отзивите


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 19:42 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Ефект има, при това не е плацебо но при едно условие - да е добър филтъра и да е построен правилно въздуховода. Предвид доста високата цена на подобно упражнение аз лично не препоръчвам да се прави, освен ако не си сигурен че го искаш. В чисто практически аспект, това се налага след сериозен силов тунинг. Много малко са колите, които идва с дотолкова объркана всмукателна система в тази си част, че да трябва да почнеш първо от там. Ситроен Ксантия не се брои :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Апр 2017, 20:07 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Мноого весела тема.. :D :D :D

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Апр 2017, 17:53 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Колегата Ilia801 е написал едно много важно нещо.Какъв въздух смуче филтъра....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2017, 22:07 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Ное 2013, 08:37
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
Аз съм с такъв филтърна на 2006г. 1.6 105 к.с.
Да има ефект.Разхода падна с около 2 литра и определено е по пъргава колата.Също и както каза колегата maZZda има,звуков ефект и една идея по-добра реакция на обороти спрямо педала на газта.
Филтърат е закупен от тук: http://www.ebay.com/itm/Power-Air-Filte ... Lw&vxp=mtr
Има и за 2.0 двигател.
Комплекта за подръжка на филтъра е 30ЛВ.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2017, 22:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Разходът паднал с 2 литра?
Добре :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2017, 22:27 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Чак 2 литра..
Ама знае ли се в какво състояние е бил стария хартиен филтър.. то може той да е качвал 1.5л отгоре на "нормалния" харч.. и ся да е паднал може би с 0.5л. под него.. ей ти ги 2 литра..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2017, 23:47 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Ное 2013, 08:37
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
maZZda написа:
Чак 2 литра..
Ама знае ли се в какво състояние е бил стария хартиен филтър.. то може той да е качвал 1.5л отгоре на "нормалния" харч.. и ся да е паднал може би с 0.5л. под него.. ей ти ги 2 литра..


Стария беше точно на 50км чисто нов сменен с оригинален в Мазда.Държа си го в багажника за всеки случай.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2017, 23:51 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Ное 2013, 08:37
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
dentdaemon написа:
Разходът паднал с 2 литра?
Добре :lol: :lol: :lol:


Не е смешно даже.Мога да ти покажа и разход на същата кола извънградско 4,5/100км.
Е тогава трябва си умреш от смях ама е факт.
Верно че карах с 80-90км/ч.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Май 2017, 01:27 
Offline
любител
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Фев 2017, 21:52
Мнения: 54
Местоположение: sofia
4.5 на 100?!Колега това е форум Мазда,всички караме мазди,а аз даже и същата такава...те с нафтовите печки не могат 4.5 да смъкнат ти с бензиновия...Не ти се получава много математиката .

_________________
Mazda3 1.6 16v


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб