Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 15:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2017, 21:53 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Печката е Eberspächer hydronic D5WZ . Фабрично вградена на Mazda 3 . Почти на всичките ми коли съм имал подобни или съм си ги поставял и ремонтирал сам .
Проблема е че тази е на много неудобно място и никъде не мога да намеря сервиз да я демонтират . В няколко сервиза ми отказаха да я свалят защото не разбирали ,а всички които се занимават с ремонт искат да им е в ръцете . То и на мен ако ми е на масата ще си я оправя . Дори и Иван (Станкофф и Син ЕООД) с който се познаваме ме отряза и ми каза да ходя в Стар Моторс . Диагностика през OBD никой не успя да направи а е добре предварително да знам какво ме очаква .
Моля някой колега който е имал същия проблем и го е решил да даде съвет .

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 08:16 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Тези печки не се диагностицират през диаг. конектор, тоест по OBD II , Комуникацията им е през един от конекторите на самата печка, това е направено със цел след като се свали и е в сервиза там да може да се свърже към захранване и да се "прочете". На място в колата се чете като този конектор на печката се изключи от към инсталацията и се включи към специализирана само за ебершпрехер апаратурка за диагностика.

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 13:18 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Знам го диагностичния пин " жълтото кабелче " . Ако имам достъп до кабелите ще мога да я прочета . Кое ме кара да смятам че се чете през OBD 2 ? При случайна диагностика с "Лънч" даде отворена верига на свещта . Не мога да съм сигурен обаче . Може да е с керамична свещ която не гори . Това може да означава и електрониката да е сдала . Имам EDiTH но кабела ми е с Elm327 чип . Печката ако е вързана към диагностичната букса се чете по K-Line а Еlm-а не знам дали я подържа . Търся някой познат с VAG KKL адаптер да направя проба .

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2017, 21:24 
Offline
фен

Регистриран на: 04 Юни 2017, 23:35
Мнения: 129
Местоположение: Варна-Боровец
Елма чете К линия

_________________
Citroen C4 1,6 HDI 109
MAZDA 3 1,6 HDI 90


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 23:20 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Май 2016, 08:20
Мнения: 14
Местоположение: България
Колега след една година и аз съм в същото положение.
Успя ли да ремонтираш печката ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2019, 20:17 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
bpetrov написа:
Колега след една година и аз съм в същото положение.
Успя ли да ремонтираш печката ?

До колкото разбрах от другата тема печката е като мойта. Като първо нещо диагностика през OBD буксата което е понякога трудно.
Става с FORScan но на диагностичния кабел трябва да имаш превключвател HS CAN/MS CAN. Софтуера е безплатен а кабели се продават. Идеята е да изчистиш грешката защото когато включат защитата сами не се отблокират. Софтуера има и разширена версия с която може да се тестват отделните компоненти.
Другия начин е с професионален софтуер Launch. Там трябва да търсиш специалист. Оборудването е скъпо.
Ако след изчистването на грешката тръгне, задължително хубава нафта. Щом пуши горивото не е качествено. Обикновено след по-продължителен престой има такова пушене но след някой и друг час се изчиства. Ако не запали или отново след известно време спре да работи трябва да се свали което вече си правил. Слагаш U образно коляно на мястото и от тръба за парно и караш така. Даваш я на сервиз дето си разбират от работата да я тестват на стенд и съответно да я ремонтират. Оторизирани у нас са "Станкофф ООД". По-евтин вариянт са "гаражните майстори" който може да ги откриеш по обявите. Аз така направих.
При теб предполагам демонтажа е по-лесен от при мен защото имаш повече място. Моята е така завряна че няма никакъв достъп. Мой приятел е сваля в сервиза си с триста псувни.
Много важно е преди да я монтираш отново, да си изведеш кабел от диагностичната и букса някъде в двигателния отсек. Така ще може да се диагностицира и рестартира с професионална техника и софтуер "EDiH".

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2019, 21:54 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
И моята печка е същата и ме предаде ...... трудна е за демонтаж и диагностика на място :(
п.п. Чак не смея да питам за Eberspächer D5WZ !

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2019, 17:17 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Малко развитие по темата:
Рискувах и взех втора употреба за 150лв. ,тъй като цените на резервни нови части са:
ел.блок 400лв. ,помпа -260лв.,свещ - 170лв., моторът и той беше цифра,но не помня колко ,датчик горивна камера - 70лв. .....
Печката която взех уцелих само на 90часа работа/моята излезе на компютъра че е работила 1800ч. и има неработеща платка/.Проблемът на новата печка се оказа неработещ датчик и окислен/прекъснат пин на буксата която е вътре в самата печка.По думите на майстора явно колата от която съм взел печка е била италянка и наводнявана.
Почистихме новата печка и взехме от моята датчика и печката си заработи :)
За демонтаж и монтаж на печката платих 80лв. /сваля се целият мост отдолу/
п.п.От старата печка имам някои останали здрави части....на някои ако му трябва свещ,помпа,мотор,горивна камера,ауспух и т.н. да свирка ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2019, 13:01 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
А честито. Друго си е да е топличко. :D
На петиците не е ли Webasto? Иначе съм сигурен че не е нужно да се сваля моста. Нещата изглеждат точно така но с малко повече чалъм става. Сигурно не си извадил диагностичен кабел от буксата и. Съветвам всеки когато я сваля да го направи. Най сигурен начин за диагностика и профилактика. През топлите месеци е добре да се пали принудително по веднъж два пъти да обгаря камерата и ауспуха.
А някой да знае къде се намира бушона на това чудо?

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2019, 14:33 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Да...на всички петици си е Eber печката ,на М6 слагат Webasto. И повярвай при мене няма никакъв друг начин да се свали освен с махане на моста отдолу/по различно е при тебе може би/.Относно бушона - виж си на капачето при бушоните отпред ....има схема и пише HEATER . /20A квадратен/ :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2019, 10:32 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Апр 2017, 23:39
Мнения: 23
Местоположение: Burgas/Sofia
А как може да разберем дали колата ни има печка?

Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2019, 18:55 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
kazakov124 написа:
А как може да разберем дали колата ни има печка?

Поздрави!

Когато отвориш капака на пластмасата на решетката има плакета.


Прикачени файлове:
изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg [ 5.23 KiB | Прегледано 6943 пъти ]

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Последна промяна shveb на 01 Дек 2019, 11:41, променена общо 1 път
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2019, 21:49 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Дойде зимата и да повдигна малко темата. Обичайно тия печки при три натрупани грешки се заключват и кой знае какви дилъри ще ти помогнат :D . Естественно щото взе да застудява и мойта пропуши един два пъти и спрях да я чувам под 4 градуса.
Решението е софтуер FORscan с разширен лиценз и модифициран кабел ELM327 задължително с превключвател за MS CAN bus. С тези неща може да изчистите грешката и да направите тест за работата на печката. Дали съм се справил ще пиша по-натам. Скапаната нафта не позволява да се възпламени веднага и флейм сензора отчита грешка което води до спиране на работата и. Така в един момент печката е заключена и никой не се сеща че може и целия зимен сезон да не се включи и да си мръзне :D . Та съвета ми е - проверявайте и състоянието, много добра екстра е за зимата :wink: .

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2020, 23:37 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Фев 2020, 23:55
Мнения: 6
Местоположение: София
Може ли да споделиш какво стана с диагностиката, защото имам същия проблем и аз.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2020, 09:18 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Да споделя нещо по темата..СКАПАНАТА нафта е проблема на тея печки.. Аз по принцип карам с нафта от ЕКО,като е топло с обикновената,като падне около 0° със скъпата нафта...Просто с обикновената нафта тея печки не палят щото е боклук,трупат грешки и влизат в авариен режим..

Аз сложих добавка в нафтата и печката си заработи веднага,заредих от скъпата нафта и си продължи да работи...Като сложа от евтината нафта,всичко приключва с печката..
Основния враг на дизеловите коли в БГ е горивото...първия и последния дизел ще ми е тая кола на мен...не че колата е лоша,напротив само заради нискокачественната нафта,никога повече дизел..

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2020, 21:52 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Най-после! Някой да сподели мои виждания. Абсолютно вярно. Ще добавя че тая нафта е и една от причината за замърсяване. Най-лесно е че колите ни са виновни... Никога няма обаче да се приведе стандарта към европейския, нито пък контрола ще е реален. Престъпници са не само тия които я продават но и тия които я контролират.

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб