Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2018, 00:38 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:38
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
Здравейте на всички, купих си мазда3 1,6 90к дизел 2006г .изминах около 500км и се появи проблем,ходих на майстор да разбера какво става,колата пали веднага работи нормално но при потегляне от първа скорост забива и изгасва ,пак паля всичко добре докато не потегля .След 3-4 тръгвания накрая тръгва и върви нормално но като подам газ по-някога за секунда придърпва един два пъти и се оправя .Има дни когато няма никакъв проблем,след което пак се започва.Сменил съм датчик колянов вал и горивен филтър,майстора я закача да прочете грешките но излиза само датчик колянов вал и нямане на комуникация на управляващият блок към някаква шина.за грешката с датчика казва че като изгасне колата при тръгване се записва грешка в датчика на коляновия вал,а за другото проблема бил в компютъра.Забелязах че от време на време падат малко оборотите.На колата са премахнали катализатора и майстора казва че като са правили нещо
по компа да не търси катализатора може да са го прецакали,на при проверка за грешки не излиза че няма катализатор. Някои може ли да помогне с някаква информация,не знам какво да правя не ми се сменя компа защото не се знае със сигурност че е от него.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2018, 10:55 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
При теб ли е махан катализатора? Кои други датчици четохте като показания? Дюзите с какви компенсации са?

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2018, 18:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:38
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
не са прочетени други грешки, не светят и лампи все едно нищо и няма


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2018, 18:43 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:38
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
преди да сменя датчик колянов вал колата изгасна и не можа да запали тогава светна кръгла лампа като волан.Но и преди смяната имаше същия проблем когато си иска забива после изчезва.До сега карах по стари коли а те нямат чак толкова електроника и сега съм в паника и не знам какво става,на старата. сменяш 2 -3 неща и готово


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2018, 21:00 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Нещата клонят към омазана таблица с грешки поради нескопосано пипане на софтуера... Колата си иска оригиналния софтиуер и от там да се тръгне за грешки и диагностика. Аз затова питах дали при Вас е махан, защото тогава има шанс да са Ви свалили стария софтуер някъде преди да качат новия, ако ли не се копира такъв от оригинален компютър ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2018, 21:56 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Е добре де...толкова стара кола чак пък да стигнат до там да и бъркат във софтуера...Не е връх на сложност този мотор та да го прикриват така. 8) Абсолютно прост мотор на Пежо може би със няколко сдухани датчика.По скоро във техният форум ще открият причината отколкото ние да гадаем.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2018, 23:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Едно е да не е сложно пипането, съвсем друго да са некадърници...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2018, 09:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:38
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
чета за подобни забивания че проблем правил някакъв ЕГР клапан,датчик за налягане,мисля да проверя тези неща и след това не знам.Интересно ми е че не го правеше в началото а се появи после забелязвам че започва да го прави по често.Когато тръгвам без газ и ускорявам леко няма проблем но натисна ли газта по рязко забива отпускам педала за малко и пак го натискам проблема изчезва до следващия път които може да е на следващия ден или на следващия светофар.Иначе като премине тази аномалия върви като луда.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2018, 13:19 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2016, 13:38
Мнения: 64
Местоположение: левуново
vfrenkev написа:
чета за подобни забивания че проблем правил някакъв ЕГР клапан,датчик за налягане,мисля да проверя тези неща и след това не знам.Интересно ми е че не го правеше в началото а се появи после забелязвам че започва да го прави по често.Когато тръгвам без газ и ускорявам леко няма проблем но натисна ли газта по рязко забива отпускам педала за малко и пак го натискам проблема изчезва до следващия път които може да е на следващия ден или на следващия светофар.Иначе като премине тази аномалия върви като луда.


Що не пробваш да разкачиш релето за подгревните свещи и да кажеш има ли някаква разлика в поведението на автомобила.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2018, 20:44 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
На мен ми прилича на дюзи или горивен, но си иска гледане иначе така на догадки излиза скъпо едно по едно да се търси ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2018, 21:25 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:38
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
днес докато се рових по инсталацията се натъкнах на един кабел с букса с три дупки които си висеше като няма да казвам,та гледам, гледам няма къде да го ръгна,питах тук там и ми казаха че маи бил за ламбда сондата която липсва ако изобщо е има в този модел.Разбрах още че като не работи тая сонда се получавало това придръпване ,та като са ми изкормили катализатора са махнали и тая сонда ,така си мисля и сега не знам как да постъпя за напред.Дайте някакъв съвет че нерви не ми останаха.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2018, 23:14 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 03 Мар 2018, 23:38
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив
реших си проблема,спестих си доста пари които искаха да ми вземат.Та поръчах си това устройство дето чете и трие грешки инсталирах си приложението което върви към нея ръгам го в буксата и започнах сканиране,установиха се 2 грешки и 3 в последствие на тези двете РО100,РО102 влизам в гугъл и намерих сайт в които са описани доста кодове, оказа се дебитомер маркуча които излиза от главата на двигателя и влиза в тръбата на филтъра,в края си към главата има о пръстен и скоба за фиксиране която се оказа счупена,та смених о пръстена с малко по дебел и го наврях където му е мястото и го боднах с една видия да не изкача,изчистих грешките с това устройство и днес започнах тестове няма го проблема.Та препоръчвам на всички вземете си това устройство и сами установете проблема и тогава ходете на майстор,защото които не разбира като мен ще му сменят 100неща без да е нужно на мен ми искаха да сменя компа и ново инсталиране на софтуера за сумата от 1200лв а се разминах с 15кинта за устройството.Указа се че засмуква въздух който не минава през дебитомера и датчика и се обърква зададеното количество въздух.Благодаря за мненията ви и дано съм полезен на някои като мен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб