Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018, 19:05 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2017, 13:04
Мнения: 16
Местоположение: София
Здравейте, колата е седан от 2006г. с ксенонови фарове, които се регулират автоматично. И от там идва проблема. Сензора не работи а буксата е счупена и съответно не е включен. Колата обаче решава различно всеки път, понякога фаровете светят нормално, а понякога са забити много ниско в земята. От мазда ми обявиха цена за потенциометъра и буксата общо ~1100лв. Но предвид факта, че са на различна височина в различни периоди, имам надежда че има и друго решение. Ако някои се е сблъсквал с това нещо, или има идеи, моля да не се срамува. :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018, 20:39 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 12:17
Мнения: 539
Местоположение: Айтос
За сензора дето е на носача ли говориш?
Втора употреба потърси ли?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018, 21:17 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 30 Яну 2017, 13:04
Мнения: 16
Местоположение: София
Същия. Не съм, мислех че съм оправил проблема до днес. Но беше свършил работния ден вече и за това утре ще звъня по моргите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2018, 22:02 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 12:17
Мнения: 539
Местоположение: Айтос
И във форума има колеги, които предлагат части втора ръка и може да се разчита на тях.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2018, 16:07 
Offline
любител

Регистриран на: 24 Ное 2017, 22:54
Мнения: 17
Местоположение: Пловдив
Здравей колега,
аз карам Mazda 6, също с автоматично регулиране на фаровете. Това, което е че сензорите са 2 - един в предната час на автомобила и един в задната.
Аз имах проблем със задния (беше се счупило рамото свързващо носача с купето, то е 2 шарнирни връзки и за съжаление е пластмасово), намерих си сензор 2-ра ръка и взех от него само въпросното рамо.
Имай предвид, че ако имаш възможност да смениш само буксата, без целия сензор е по-добре, защото в противен случай, ще трябва да се изпълни процедура за калибрация на сензорите.
Мисля, че софтуера ForScan (за който има много информация във форума) има такава възможност.

Поздрави.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2018, 07:54 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
Това е добре познат проблем , с тези сензори иавтоматики.
-Не съм преработвал такава система на Мазда , Но съм направил около 8-10 Митсубиши Паджеро от автоматично, на Ръчно управление , със стандартен потенциометър за ръчен реглаж на Нивото на фаровете.
При паджеро, проблема е масов там, са два сензора за ниво, преден и заден всеки един от тях е по 450 лева :D
Също е много неприятно това че при повреда в един от сензорите, след като запалиш фаровете, от крайно спуснато полужение, те автоматично се вдигат в Крайно вдигнато и не можеш да им повлияеш по никакъв начин, вади очите на отсрешните и ти не виждаш добре нощно време ,.... там така е програмирано :D
-След преработката сам си ги нагласяш където ти е нужно и когато се наложи в 6 позиции , като на по старите автомобили, а и на таблото има две свободни места с тапи за допълнителни потенциометри или ключове :)

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб