Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2018, 15:54 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Яну 2018, 15:57
Мнения: 6
Местоположение: София
Привет колеги! От ноември месец миналата година и аз станах горд притежател на мазда, по точно Мазда 3 2003 1.6 105hp :lovemazda:
Влюбих се още като я видях в автокъщата и още на следващия ден след кратък оглед от баща ми я капарирах.
Няколко месеца по - късно съм изключително доволен и се по влюбен в колата, върви перфектно без забележки ала тук идва и големия проблем с който
съм сигурен, че повечето сте запознати. Ръжда. Навсякъде. Положението е най - сериозно с долната част на шофьорската и предна пасажерска врати
като на едната направо се е отлепил целия слой боя, а другата е сериозно надута. Други засегнати места са: вежди, няколко точки на предния капак, заден капак,
около фаровете на заднмия капак, дръжката на багажника и др. Под колата си е цяла друга история. Там също почити всичко е ръждясало, но според мен е главно повърхностна ръжда с изключение на там където задната броня се захваща за бодито. Направо с ръка си късам там на места. Прикачам албум със снимки на част от болните места: https://imgur.com/a/qv2V6

Въпроса ми след всичко това е къде в София или Стара Загора мога да намера качествено работещ сервиз който ще се заемe с толкова сериозна работа, която най - вероятно ще иска и кърпене. Целта ми е да ликвидирам всякаква ръжда от колата, особенно видимата. Готов съм да платя достатъчно за наистина качествена работа.

Всякакви препоръки/съвети са добре дошли. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2018, 19:05 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Налей/напръскай с масло или грес на спрей навсякъде където можеш и карай така. На 3-4 месеца повтаряй. Повечето от местата, които си показал не си струват ремонтите, а и са толкова затънтени, че няма и да могат да ти го оправят. Само ще ги маскират, кит с боя и ще ти вземат парите, а отдолу ще става по-лошо без да подозираш.
Откъде е внос колата?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2018, 07:50 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Не е чак толкова лошо положението по ламарините. Иначе отдолу като че ли няма какво да направиш, примиряваш се. Аз всеки път като сменям гумите се чудя дали крика няма да пробие. Ламарините ги оправих (предни и задни калници, прагове), но след 1 година пак беше пожълтяло, сега след 2 години лека полека тръгва. Но и съм мързелив и не мажа със споменатите от @vladki4 неща. За носачи и т.н. не се притеснявай толкова. Най-много майстора ти да псува повечко, ако не може да развие нещо. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 29 Мар 2018, 09:09 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Aз говоря за сгъвки разни и отдолу на вратите. Там няма какво да направи, а се събира вода. Да не вземеш да я омажеш цялата :D
Научиха ме така на старата ми кола и изкара години.


Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2018, 09:34 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 18 Яну 2018, 15:57
Мнения: 6
Местоположение: София
Немски внос е. Иначе за вежди и по капаците не виждам защо да е трудно за правене? Инак за вратите съм по съгласен въпреки, че ми се иска да ги спася.
Друго което искам да питам, ако реша да правя веждите примерно в текущото състояние кое ще е по - добре: само да се търкат и да се пръснат или направо при теникиджия да реже и да прави нови ? :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2018, 10:48 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Най-добре е направо нови вежди. Но бройката по спомен беше 140 лв. на парче. 300 лв. за 2 парчета ламарина според мен не си заслужава. Само с търкане надали ще стане, защото отвън виждаш 1 см участък, но то си работи навътре. И като махнете боята и започнете да човъркате ще се окаже, че е доста по-зле отколкото се вижда отвън. Същото се отнася и за праговете. Моите имаха шупли и малко видима ръжда, но се оказа че отвътре са изгнили здраво.

В крайна сметка всичко става, ти си преценяваш как да си дадеш парите. Аз дадох ~1000 лв. и съжалих за това като не ми уцелиха и боята. Освен че след година пак взе да избива, ами и колата стана шарена. Лошото е, че предварително няма как да знаеш какъв ще е крайния резултат. Аз ако знаех, щях да дам още 500 и да я пръсна цялата кола, та поне щеше като нова да седи. А сега калниците различни, вратите различни... не знам как ще я продам след време. :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2018, 10:01 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Много лошо правена кола.Аматьор се е учил на нея.Щом е избила толкова бързо ръжда значи направо отгоре са я китосали.То и се вижда ясно изпълнението ..... :shock: Трябва из основи наново да се изтърже и тогава да се прави като хората.Въпреки това моят скромен съвет е нови врати 2ра ръка читави и 5та врата също.Самите врати отвътре са тръгнали и избиват навън.Веждите и праговете ще ги стабилизираш за още няколко години

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2018, 17:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 18 Яну 2018, 15:57
Мнения: 6
Местоположение: София
valio323 написа:
Много лошо правена кола.Аматьор се е учил на нея.Щом е избила толкова бързо ръжда значи направо отгоре са я китосали.То и се вижда ясно изпълнението ..... :shock: Трябва из основи наново да се изтърже и тогава да се прави като хората.Въпреки това моят скромен съвет е нови врати 2ра ръка читави и 5та врата също.Самите врати отвътре са тръгнали и избиват навън.Веждите и праговете ще ги стабилизираш за още няколко години


Напълно съм съгласен с теб колега, просто се опитвам да разбера за срервиз в софия, който ще ми я свърши качествено тази работа без да я претупат втори път.
Иначе за вратите съм съгласен, ще ходя да се оглеждам по моргите. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2018, 19:48 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
https://autothebest.alle.bg/
Търсиш Павлин Стаменов......0888667973 тел.
Дано помогнат.Иначе са доста читави.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Помощ с ръжда!
МнениеПубликувано на: 23 Май 2018, 08:13 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Май 2018, 08:05
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив
Здравейте
може ли д апрепоръчате тенекеджия/боядижя в/около пловдив.
имам за оправяне вежда, праг и две брони
мерси


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб