Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2018, 15:17 
Offline
любител
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 24 Сеп 2008, 22:14
Мнения: 41
Местоположение: Sofia
Здравейте, някой да има такава кола и да знае как са цените за обслужване на двигател 2.3 , 260 к.с. поддръжката като цяло на мотора, турбото и ходовата част?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2018, 18:33 
Offline
модератор

Регистриран на: 15 Фев 2007, 22:01
Мнения: 1920
Местоположение: Sofia
memberlist.php?mode=viewprofile&u=27219 Разберете се, да се видите на някоя среща в четвъртък на екото

_________________
Mazda 323f 1.6 2003


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2018, 10:24 
Offline
любител
1997 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 24 Сеп 2008, 22:14
Мнения: 41
Местоположение: Sofia
интересува ме 1ва генерация .. нямам възможност да ходя в момента на тези срещи за това питам тук


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2018, 17:18 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Ами това е по-специфична кола и трябва да се има предвид това. Като се започне с дюзи и помпа, понеже е директна инжекция. Не понася АГУ, макар да има рядко скъпи и прескъпи модели, които уж ставали.
По окачването повечето неща са като на стандарта Мазда 3, но примерно полуоските нямат евтин заместител и са по 1200лв парчето.
За мен е здрава и надеждна кола, но най-важното е да се попадне на хубав екземляр, иначе ще има проблеми.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2018, 11:47 
Offline
любител
1997 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 24 Сеп 2008, 22:14
Мнения: 41
Местоположение: Sofia
да и колкото струва колата след това трябва да имаш още 50% за поддръжка иначе, може да ти седи само в гаража или пред блока:)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2018, 15:07 
Offline
фен

Регистриран на: 26 Ное 2011, 17:24
Мнения: 463
Местоположение: Африка
Пак зависи от колата, това с бездънната яма може да е валидно за всяка една кола в лошо състояние.

Аз лично за 2 години не съм дал нито лев за повреди или нещо счупено.
Не броя накладки, масла, акумулатор, гуми, свещи.
По желание смених очакването и сложих регулируемо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2018, 15:01 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Ами здрави коли са..освен консумативи и неща по ходова чат искат само газ да им се дава.. :D
Имам познат дето кара такава ремапната/305кс и 410NM/ вече две години и само бенз и налива.. :wink: Разбира се,като всяка турбо-бензин кола иска наистина хубаво масло, и да се сменя на 8-9К км..
Ако и се направи по-обширно обслужване след покупката,колата ще служи вярно... :wink:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2018, 21:59 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Юли 2018, 18:03
Мнения: 9
Местоположение: София
Като изключим разхода на гориво, заради който се разделих с нея, всяка инвестиция по тази кола с цел подобряване си заслужава - някак има душа и си заслужава. Като видя вече някое пикливо А3 1.8т ми се досира. Ако няма да я бараш, и заводните коне ще ти стигнат, ама трябва да доливаш, доливаш, доливаш бензин. :D Много зависи колко си готов да дадеш първоначално, защото знаеш има MPS-и и MPS-и. Не икономисвай от качествени консумативи, спирачки + накладки (ревизия на спирачната система в сервиз) масла и ГУМИ.
Колегата toro ти обясни за цената на полуоските, аз ще добавя и хидравличната рейка. Не рядко тези коли (особено ако дойде ремапната в България) са карани .... както всеки ще кара турбо бензинова кола 260 коня :D Човекът, който взе моята - бесен грък, е карал неговата (и на писта) (преди да я разбие - на пътя) с 265/30/18 (с раздувани калници, изцяло заменено окачване) и беше скапал рейката още на първата година. Моята му я продадох с 245/45/17 (така и не дочаках да чуя вълшебното потропване или друг проблем).
Наистина за парите, на които ще намериш запазена MPS, ще си вземеш и втора генерация 6-ца, ама ако имаш възможности, трябва да пробваш MPS-а, било то и като мен поне за година, година и малко. Нищо общо с попиканите GTI и OPC-та да не говорим за дизеловите каручки с ARL мотор, които бесните селяни в последно време се опитват да наложат като популярни и оборотни. Ако жената не ме спираше, с удоволствие бих заменил нейната тройка за MPS, ама ще иска аз да и сипвам гориво :D
Като цяло търси неизтурбушена бройка в "неръждиво състояние". Хубаво е преди да я платиш да провериш състоянието на турбото, какво налягане прави, кога го прави (правил и изобщо). Прегледай и ходовата част, че има един никак не евтин тампон на двигателя, ако успееш да си го спестиш, пак ще си на кяр.
Успех


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 23:07 
Offline
любител

Регистриран на: 13 Апр 2015, 17:08
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравей,
карам MPS втора генерация 2010г, от октомври 2017. Прегледа за покупката го направих в Стар Моторс, като първоначално се нуждаеше само от обслужване - масла, филтри, пистов ремък. До момента съм сменял свещи, накладки и биалетки. Относно разхода на гориво - 13-15л/100 градско и 9-15л/100 извънградско в зависимост от начина на каране. По-сериозни проблеми до момента за щастие не съм имал, като ако сравня цените за подръжката с тази на предната ми Мazda 3 1.6D / 2005, излиза около 1.5-2 пъти по-скъпо. Колата стандартно е с джанти 18/225/40 или евентуално с 17/205/50.
Генерално колата много радва и определено не е скучно като излезеш с нея извън града.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 08:19 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Сериозен скок си направил при избора си на кола. Браво! Пожелавам ти много безаварийни километри.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб