Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 21:17 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@небосвод - колега, пак не разбирам кое ми е субективното, в това че ми ремонтираха предницата на завидната възраст от един месец, заменения спирачен апарат, проблемите с usb-то или тези с abs-a? Но да остави моите неволи на страна и да си спомним за оплакванията на другите колеги, jeff с обеления волан, джанти и проблема със стоп-машинката дето автомата не разпознава че си натиснал спирачка и колата не пали, nickbg който се оплаква от чукащи клапани, janko на който му сълзи семеринг на мотора, или пък bijov който е карал доста мазди и според когото обезличаването не е мръднало... Незнам за Вас, но за мен е натрупване на доста различни проблеми в различни като години модели. Абсолютно сигурно е че има и безпроблемни коли, но не искам да си представям колко не са се оплакали тук... а и също как ли ще изглеждат автомобилите след 10 години?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 21:23 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Освен ,че цените в Австрия са по- високи се вижда , че и новата Мазда 6 е налична. И не е като да няма нови неща- 360 °обзор, обдухване на седалките, адаптивен круиз контрол при задръстване, хедъп дисплей на стъклото, матрични фарове.
Пък на който не му харесва да си купи квото му харесва. В крайна сметка се продават коли на всяка марка.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 23:12 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
@vladki4 - колега ще те разочаровам, пиша подобни не снизходителни,а иронични, мнения не от 5 месеца, а от 5 години


Не ме разочароваш, защото не се опитвам да адвокатствам излишно на марката. В реалният живот съм с доста балансирано мнение по въпроса, макар може да не изглежда така, защото тук реагирам чак когато се издразня и е по-крайно.
Имаш много полезни и интересни мнения за кражбите, застраховките, лизинга и т.н, но си афектиран и понякога постваш чист хейт в мненията, което мисля идва вповече. Нека да не давам излишно конкретни примери, че ще затрием темата.
Дано и аз не съм засегнал някого, не ми е това целта :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 13:31 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
CollapsEE написа:
За Опел астра 2017 г., пак бензин (125 или 150 к.с) какво мислите?


Мисля,че е много добър избор.Интериора е по-добър от Мазда 3,екстериора също не отстъпва..Двигателите няма изобщо да ги коментираме,там Мазда са много назад като предлагане...

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 13:44 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
Привет съфорумци,

Бях страничен наблюдател във форума,но и аз както Лъчечар се двоумя за покупка.
Реших да не създавам нова тема, тъй като считам тази за подходяща.
Първо ще започна с това че съм на 29 години, в момента съм +1, но предполагам до 2-3 години ще се появи и един малък човек.

Открай време съм хвърлил око на новите мазди. Длъжен съм да отбележа че съм близо 1.90, а моето +1 е 1.80, така че попадаме в категория “дългучи”. След миналогодишното автоизложение в Интерекспо обаче всяка една от новите мазди ни се стори твърде тясна. Метода на тестване беше един от нас на шофьорско място, другият зад него - не беше удобно никак за човека отзад.

От всичко, което видяхме на изложението единственото в което ни беше добре и на достъпна цена се оказа Honda CR-V и Hyundai Tuscon, но не мога да си кривя душата, че когато погледна маздата очите ми остават на нея. Също така не е за пренебрегване факта и колко струва едно ново CR-V. Все пак решихме че е добре да е джип, тъй като имаме по-малка градска кола и да изчакаме с покупката, но понеже смених офиса се налага да вземем втора кола по-бързо от очакваното.

Отскоро оглеждам какви оферти има, какво се предлага. В крайна сметка везните отново се накланят към Мазда, и по-конкретно Мазда 3 Седан(revolution оборудване). Прочетох доста теми тук и другите два варианта, които обмисляме са Corolla sedan и Octavia Sedan , които са в същия ценови диапазон с прилично оборудване. Въпреки че мислехме да е джип, в момента седан-а ще бъде компромисен вариант.

Предимствата, които се дават на Octavia са доста,но съм длъжен да отбележа че това ще ми е първата чисто нова кола и искам да ми е кеф да я карам. В такъв етап от живота съм, че може би разумното е да избера Октавия или някое комби,но мисля че и на тях ще им дойде времето. Първата ми кола беше Опел Астра 98, от която бях изключително доволен и дори бих взел отново нещо втора ръка, но мисля е време да се поглезя и аз самия, преди да дойде време да се грижа за семейство. Фен съм на японските автомобили и винаги ми е било мечта да притежавам нов такъв.

Да отбележа , имаме си градска кола , Yaris 2015, нямам забележка, но с тази кола на дълъг път - изключително нестабилна и лека. Поради този факт търсим по-стабилна и по-голяма кола. Ако имах повече средства бих избрал Мазда 6 или както казах джип от класа на CR-V, но мисля че най-разумното е средния вариант, на който сме се спряли.

Та стига празни приказки, за триуменето го написах - 3-ка, Корола или Октавия… Ще се радвам на отзиви. Казах и защо не бих избрал Шкодата, за королата нямам наблюдения, но Ярис-а е пушка. Може би разумът води към Октавия, но все си мисля, че ще има време да карам такива коли ако дай Боже един ден се появят деца. Королата я включвам поради добрите впечатления от Ярис, но нямам други наблюдения , някак безлична ми е королата, знам ли. Но може да има някой да сподели мнение и за нея.

Интересно ми е за 3-ката наистина ли шумоизолацията е толкова зле. Тъй като предимно с нея ще се пътува извънградско шумът определено ми е едно от най-неприятните неща.
Един класически въпрос - как е возията? Знам че маздите возят твърдо, но предполагам с тази база от 4.5 метра за седан няма да е усеща чак толкова зле.
Препоръки за двигател? Бензинов ще е със сигурност, въпросът е кой ?

Малко се отплеснах с моята предистория и стана дълго, но нека да продължим дискусията и дано помогнем и на Лъчечар за избора на возила.

Поздрави, благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 17:27 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Cподелям, и аз се качих във всички на изложението, а съм с подобен ръст на твоя. Отзад в новите модели няма никакво място, главата ми ще пробие покрива, багажниците също са малки. Само 6ца комби мисля, че ще е ок, но тук нямаше. Тази черта в дизайна я наблюдавам и при други марки - външно стават по-големи, а вътре обратно, което не ми харесва.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 18:40 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Юли 2018, 09:38
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Kaichiro Kurosu написа:
CollapsEE написа:
За Опел астра 2017 г., пак бензин (125 или 150 к.с) какво мислите?


Мисля,че е много добър избор.Интериора е по-добър от Мазда 3,екстериора също не отстъпва..Двигателите няма изобщо да ги коментираме,там Мазда са много назад като предлагане...


Благодаря ти :) Има ли други мнения за астрата ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 19:17 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
@dr. Chill -щом си харесал Октавията за размери,но искаш страст има решение!

Казва се Octavia vRS :)

Ще носи багаж за 4ма, ще има балансирано окачване между спорт и комфорт и ще прави ластици с усмивка!
Препоръчвам vRS бензин 230кс без да се изхвърляш с екстрите.За комфорт 17ки, ако не искаш 18ки джанти.

Аз бих погледнах СХ5,но там парите са доста над.

А Корола или Мазда 3 - Мазда 3 според мен.

Избор има и това както писах е хубавото! И каквото и да изберете ги карайте всички по два пъти и в различни условия.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 21:08 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
CollapsEE написа:
Благодаря ти :) Има ли други мнения за астрата ?


Лъчо, тук един от форумците ( Mazda dreamer) е с Астра, само че май е 100 коня. Взел я е след като са му краднали 3-ката. Може да разгледаш тази тема -> viewtopic.php?f=38&t=44328&start=60

@TTodorov ,благодаря!
Това всъщност е Vision RS , така ли ? Не мога да се ориентирам в сайта кой точно модел да проверя.
Octavia RS245, това ли е ? И съответно 180kw двигател?

А какво те кара да предпочетеш Мазда 3 пред Королата?

П.П. СХ-5 беше и нашият първоначален избор,но ако ще е джип мисля че този е доста малък за нуждите ни. Поне така ни се стори, и отново тесен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 21:28 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2018, 21:16
Мнения: 37
Местоположение: Ямбол
Вие нещо сте с по-голям бюджет от мен.Аз бях до 27 000лв.Тръгнах да си конфигурирам рапид,ми той с по-малко екстри от 2-ката 33000лв.Не знам как ги конфигурирате тези евтини шкоди.Гледах фиеста рс или ст тя отиваше на около 50 000 за фиеста ....Шкодата виж я добре на конфируратора,че там всичко се доплащаше.Базата е наистина база .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2018, 00:27 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Шкода имат 8% твърда отстъпка. За наличните скача на 10%.
За промо моделите като Vision е повече, но е игра малко на маркетинг.

@ dr. Chill - има две модификации - 230кс и 245кс. Втората има 19", механичен диференциал и някои ексклузивни екстри като 'пръцкане' в изпускателната система, което е много яко и зарибяващо :)
Препоръчвам 230кс като по-балансирана. За мен това е оптималната кола, стига да искаш да и плащаш масрафа - данък, разход гориво, малко по-твърдо окачване (но поносимо), повече погледи и желания да събира и т.н.
Vision е ниво на оборудване над Style. Не е това. vRS е друго ниво на оборудване (xenon, 17" джанти, спортно окачване, спортни седалки, LED и т.н.). Най-добре мини през дилър да я видиш на живо

За Корола и Мазда - Маздата според мен има по-добър двигател 2.0 атмосферен. Королата не е лош, но е 1.6. Отделно вътре Маздата повече ми допада, за поведение на пътя също. Но е по-скъпата и сервиз/дилър сам си преценяваш на коя да се довериш. Аз бих взел Мазда 3, ако не се крадеше. Не знам дали се кротнаха, но аз не мога да я мисля толкова, а си е кофти изживяване като чета на колегите тук.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2018, 09:49 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
Благодаря, TTodorov!
Не успях да намеря това, което предложи в сайта и затова реших да попитам. В каталога има само един rs245. Явно ще трябва да е на място. Ако успееш да го откриеш в каталога, моля прати линк, защото се обърках какво точно да търся rs
, vrs ... :)

RS различно ли е от vRS?
Ориентировачно колко върви един такъв vRS 230 к.с.?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2018, 11:29 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Брех! Верно! цъцъцъ - извини.

Тези са сложили новите двигатели от 17ти. vRS=RS в ценовата, но сега имат само един и той е 245кс. Преди имаха vRS 230кс и още по-екслузивна версия 245кс.

Гледай ценовата за 245кс и махаш 8%. Много малко неща и трябват за доп.екстри, но зависи от теб основно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2018, 16:14 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
Накрая като нищо да избера да взема 6-ца и да реша проблема, хаха.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2018, 16:43 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
bgfrayman написа:
, или пък bijov който е карал доста мазди и според когото обезличаването не е мръднало...

Само да вметна обезшумяването и при това за мен се е влошило до 2016 спрямо 2008. Вярно че имах седани а сега комби ама и други комбита съм карал.
Аз съм фен признавам си, но на моменти не ми стига за да покрие раздразненоста :) . Иначе като цяло автомобила е перфектен и за 5 ти път ще кажа е надценен, но аз си го карам с кеф.
Иначе колегите които питат за закупуване моят съвет е да покарат избраните модели достатъчно дълго за да усетят размерите, вътрешното пространство и двигателите които най-добре ще им паснат. Защото за някой мазда 3 е малка кола за друг голяма, 120кс са много за един и малко за друг.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2018, 21:45 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
dr.Chill - колега, ако планирате да сте +1 в близките години те съветвам да обмислиш и комби. Аз в първата година и половина след като се роди детето, бях с Опел инсигния седан, багажника си е бая голям и в началото криво ляво събирай багажа за почивките, в това число и количка. След това обаче когато количката стана триколка стана невъзможно, и това ме накара да потърся комби. Сега детето вече е на 7, но за сметка на това към морето сме почти с 3 куфара и две раници, та мястото за товарене пак е от полза. Иначе имам приятел който има две щерки и се справя със 6-ца седан, ама моята госпожа тръгва с половината къща :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2018, 09:41 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
@bgfrayman, благодаря за съвета, колега!
Далеч сме от комбито просто като възприятие, може би по-натам. Благодаря за мнението за 6-ца седан, ще обмислим.

Друг вариант който обмисляме е мазда 3-ка и след 3 години като изтече гаранцията на Яриса да го върнем и да вземем Rav4. 3-ката така ще остане като градски автомобил, а другото за дълъг път и втора кола.

В такива райони на София работим че с една кола няма как да стане , и колкото и да ми се иска да ползвам удобството на метрото до работа - няма станция.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 10:34 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Мар 2015, 00:35
Мнения: 65
Местоположение: София
dr.Chill написа:
@bgfrayman, благодаря за съвета, колега!
Далеч сме от комбито просто като възприятие, може би по-натам. Благодаря за мнението за 6-ца седан, ще обмислим.

Друг вариант който обмисляме е мазда 3-ка и след 3 години като изтече гаранцията на Яриса да го върнем и да вземем Rav4. 3-ката така ще остане като градски автомобил, а другото за дълъг път и втора кола.

В такива райони на София работим че с една кола няма как да стане , и колкото и да ми се иска да ползвам удобството на метрото до работа - няма станция.


Задаващият се RAV 4 (който се очаква в началото на следващата година в Европа) изглежда голяма стъпка напред, спрямо сегашното поколение. Така че не е лоша идея изобщо. Аз дори се замислям за хибриден, но там парите наистина стават много сериозни.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2018, 17:18 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
Ivo.Ivanov написа:
Задаващият се RAV 4 (който се очаква в началото на следващата година в Европа) изглежда голяма стъпка напред, спрямо сегашното поколение. Така че не е лоша идея изобщо. Аз дори се замислям за хибриден, но там парите наистина стават много сериозни.


Уха! Нямах представа, сега проверих и доста добре изглежда на пръв поглед! Определено доста по-добре от текущия.
Тъкмо до 2-3 години ще са изчистили и модела от първоначалните болежки.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 16:41 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
Колеги, очаква се скоро да излезе новата 3-ка доколкото разбирам. За момента май само хечбек се предвижда. Мислите ли че по-разумното е да се изчака новата генерация или го виждате далеч във времето да почне да се предлага ?
Нова платформа, нов двигател , струва ми се ще има подобрения.

Малко е старо клипчето на autogefuhl , но като препратка ще го използвам -> https://www.youtube.com/watch?v=Jgsug4KkAqM


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 09:32 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Доколкото разбрах аз, тази сивичката, която показват, е просто с новия двигател и са го пуснали за тест. А иначе новия модел външно ще прилича на коцептуалния. Дръжките на вратите и огледалата надали ще са такива, но като цяло сигурно ще е подобен на него. В такъв случай според мен си заслужава да се изчака. Сегашния модел е 5 годишен вече. След година като излезе новия, ще те е яд, че си дал толкова пари за кола стар модел.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 10:05 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
enen написа:
Доколкото разбрах аз, тази сивичката, която показват, е просто с новия двигател и са го пуснали за тест. А иначе новия модел външно ще прилича на коцептуалния. Дръжките на вратите и огледалата надали ще са такива, но като цяло сигурно ще е подобен на него. В такъв случай според мен си заслужава да се изчака. Сегашния модел е 5 годишен вече. След година като излезе новия, ще те е яд, че си дал толкова пари за кола стар модел.


Да, и аз така разбрах. Ще поизчакам малко, уж има новини че на някое от автоизложенията в Щатите тази есен трябва да я представят официално.
Не че сега не се крадат мазди, но ако изглежда като концептуалния - ще трябва да я паркирам в спалнята. :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 10:21 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Или да спиш в нея! ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 11:27 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Има и друго обаче. Като излезе новото поколение при него също ще има ежегодни фейслифтове и като нищо след година-две може да те хване яд пък, че не си изчакал тях. Отделно те ще ти обезценят твоята кола по-бързо, а е много вероятно да имат и "детски" болести. Особено с новия двигател бих искал да съм сигурен, че концепцията работи и да не съм опитна мишка.
Това е като дали да си вземеш новия айфон или да чакаш "S" версията. Аз коня към второто, освен ако няма нещо което наистина е уникално и си струва в новия модел.
Ако си вземеш от старите (в белите държави поне) може да ти добавят и някоя екстра "екстра" или по-добра отстъпка, за да изчистят наличностите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 11:44 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Да, но точно там е проблема с Мазда, че не правят отстъпки дори на 5 годишни модели. Нямат коли на склад, няма пазарлъци, няма подаръци. Защо тогава да вземам стар модел. По-добре да съм опитна мишка. А и както виждаш със сегашното поколение, фейслифтовете на Мазда не са толкова значителни, че чак да те е яд. Новия модел ще е актуален поне 5 години.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 11:57 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Ако се е спрял на Мазда все пак, дори без отстъпки, останалото което съм написал пак си важи. Ти предпочиташ да си опитна мишка, аз предпочитам да не съм, а колегата сам ще си прецени, просто му споделям другата страна на монетата.
За обезценката са споделяли колеги, които са си купили коли 2013-15 и не са доволни от неочакваните тогава чести обновявания, защото на пазара на старо имат тежест. Освен това ако знам че даден модел ще си стои така 3 години поне без промяна, ще се колебая по-малко да го купя, отколкото като знам, че след 8-9 месеца ще излезе освежен.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 13:25 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
+1 vladki4, ей 6-цата как се разви:
2013 - нов модел
2015 - фейс (незначителни екстериорни промени, основно промените са вътре)
2017 - нов модел ( на практика доработки на това което фейса от 2015 трябваше да оправи ), външно - вътрешно разлики с 2015 никакви
2018 - нов модел (нова решетка, фарове, вътре 7->8" дисплей )

и това за период от пет години, резултата зверска обезценка от 58К които дадох за колата в момента мога да взема 25 или 30 ако съм мнооого убедителен. Погледнто на зад през годините как беше: 2002 модел 2006/7 фейс, 2008 нов модел 2010 фейс или като цяло 2-3 години след пускането на модела се прави фейс и след още 2-3 се пуска нов. Сега какво толкова не домислиха, какво се случи не е ясно...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 13:43 
Offline
любител

Регистриран на: 18 Юли 2018, 10:45
Мнения: 13
Местоположение: Sofia
И двамата сте прави в крайна сметка. Или си опитна мишка и вземаш новия модел или залагаш на старото, но пък плащаш същата цена без да има значителна отстъпка, което е абсрудно само по себе си в ситуация на нов модел. Не го разбирам, но аз без да съм имал опит със Стар Моторс вече усещам защо доста хора са разочаровани от тях.

Ето сега гледам Астра, ниво Innovation (мисля че е 3то ниво оборудване), автомат 1.4 150к.с. ~41,000лв. и предполагам ще има и някаква отстъпка. 3-ката с ниво Evo е близо същите пари. Е да, маздата е с по-голям двигател, но тъй като не разбирам не знам кое е по-добрият избор.

Тук по-напред колегата CollapsEE имаше същото чудене за избор на Астра.

При мен по-основният проблем е, че после тази кола ще я кара приятелката ми, аз бих избрал Астра, но тя е някак си предубедена към опел и твърдо отказва. От друга страна като сложим и някоя друга екстра на мазда 3 и излиза че плащаме 46,000лв за тесен хечбек/седан при положение че един Hyundai Tuscon струва ~55,000лв. Ех, ако не бяха толкова тесни местата отзад нямаше да се чудя толкова много, но това доста ме спира.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 17:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Не е вярно, че няма отстъпки...
Днес бях в магазина и на старата 6-ица комби 2.2 мотора топ нивото го предлагаха с 5 бона надолу.
Новата тройка със сигурност няма да е точно копие на концепта. Единствено новия двигател ще си заслужава реално, заради режима в който може да работи на 2 цилиндъра и да дава някакви икономии в трафик. И ще има поне година чакане.
Двигателя на мазда ,ако се гледат спецификации и ако им се вярва е без конкуренция от всички други марки по отношение на динамика спрямо заявена мощност ( визирам 2.0 120 коня).
Така, че не виждам смисъл да правят нещо по него. ..
https://youtu.be/uTd3d3wXVuw Това е видео от 6 цата за която пиша по-горе .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2018, 18:10 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
niko64 написа:
Не е вярно, че няма отстъпки...
Днес бях в магазина и на старата 6-ица комби 2.2 мотора топ нивото го предлагаха с 5 бона надолу.
Новата тройка със сигурност няма да е точно копие на концепта. Единствено новия двигател ще си заслужава реално, заради режима в който може да работи на 2 цилиндъра и да дава някакви икономии в трафик. И ще има поне година чакане.
Двигателя на мазда ,ако се гледат спецификации и ако им се вярва е без конкуренция от всички други марки по отношение на динамика спрямо заявена мощност ( визирам 2.0 120 коня).
Така, че не виждам смисъл да правят нещо по него. ..
https://youtu.be/uTd3d3wXVuw Това е видео от 6 цата за която пиша по-горе .


Явно червената е последната в салона и ако не отстъпят, ще се чудят какво да я правят. :)

И това с двата цилиндъра за новите двигатели, не е много ясно колко ще е ефективно и има ли смисъл от него, защото ще се включи в определен диапазон от около 40 км/ч, който диапазон ще е в ниския сегмент до 80 км/ч, и то само ако си карал известно време равномерно, т.е. без ускоряване и забавяне. Ако натиснеш педала на газта ще се изключи, т.е. това ще ти свърши работа само на равните части на околовръсното със круз контрола и където ограничението е до 80км/ч, На магистрала забрави за него, в града където си тръгни - спри, забрави за него. С други думи не знам кога ще се включи :), може би само на междуградски равен път


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб