Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мазда 1.5 Skyactiv 2017
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 09:48 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Юли 2018, 09:38
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте,

Най-накрая и аз се реших да се сдобия с нов автомобил и към момента се колебая между Мазда 1.5 Skyactiv 2017 (revolution оборудване)/ Seat Leon FR (с 150 к.с двигател)/ Hyundai i30. Бюджета ми е 40 хил. лева. В момента не съм в страната и не съм ходил все още да разговарям с дилърите, за условията, които се предлагат и затова бих желал да попитам вас относно маздата. От сайта ми изглежда, че условията на финансов лизинг са добри? Колко излиза месечната вноска, тъй като не мисля, че калкулатора в сайта е реален? Отстъпка знам от баща ми, че не дават, но нещо да се е променило? Има ли много разлика между 1.5 skyactiv i 2.0? Конкретно за модела, ако можете да споделите информация също би било много полезно.

Благодаря предварително,

Поздрави,
Лъчезар


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 14:16 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
По въпросите ти не мога да дам мнение понеже нямам преки наблюдения.

Иначе Шкода Октавия с 20% намаление има в момента. За 40 хил. вземаш оборудване Vision плюс 2-3 допълнителни екстри. Аз бих направил така.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 15:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
За новия i30 нямам наблюдения. Между останалите две бих взел FR. Предполагам визираш бензиновия. За Leon определено би взел и най-голяма отстъпка в сравнение с другите.

За финансиране не тръгвай директно с дилъра. Харесай си модификация, договори цена и след това искай оферта от няколко лизингови компании. В повечето случаи лизинга препоръчан от продавача далеч не е най-изгоден. Също така виж и потребителски кредит.


Ходи първо на тест драйв и харесай :)

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 16:59 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
1.5 ми звучи като основно градски двигател. Ако не ти трябва мощност, то вземи 2.0 120кс.
Относно Сеат или Шкода зависи на колко години си основно :)
Леон FR е много як, нещо като малък vRS .. имаш окачването, спортно излъчване и т.н. на разумна цена. Аз бих взел 1.8 180кс.
Октавия Вижън имам в момента. Макар 1.5 да е хубав двигател, пъргав,икономичен, евтин мен лично не би ми бил избор. Или 1.8 180кс или 2.0. Но спор няма 1.5 е златната среда и ще се очудиш колко върви.

Со кратце, Маздата има чар,че е японка, атмосферка и е красива.
Леон е спортистчето с окачване, дизайн.
Октавия - ако търсиш по-меко преживяване и пространство,съчетани с класически линии. (обикновена, не vRS :) )

Успех и да се похвалиш!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 17:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Юли 2018, 09:38
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте, отново,

Благодаря на всички за коментарите!

Наистина беше важно да спомена, че съм на 28 години и така да се каже съм само +1, т.е. засега не ми е необходимо много пространство.

Ще се радвам на още препоръки :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 18:45 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Където ти направят най-голяма отстъпка, в мазда не се надявай на такава, освен ако не излиза нов модел и не чистят склад, тогава има пазарлък, но за коли от склад.
Аз за лизинг съм твърдо против, в други теми съм писал защо, за да не натоварвам темата няма да пиша и тук защо лично не харесвам лизинга, ако ти е любопитно потърси за мнението ми.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 18:49 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Роднина си взе наскоро Октавия.....печка.Доста под 40 хилки със някакви отстъпки.След няколко месечна еуфория ти идва разума че е една обикновена кола.Въпреки че е със доста екстри все пак леко дървенее отвътре.Има някаква визия отвън но все пак си е чиста проба фирмена кола един вид.Седнах отпред и все едно седнах във леген.Напомни ми на старата ми 323ф ба.Не казвам че е лоша.Просто няма индивидуалност въпреки уж ефектните предни фарове.Хюндая е и винаги ще си остане една никаква марка..Както и да го магерят като купе си остава кола за наи краен избор при липса на друга алтернатива..Каквото и да пишат из саитовете за коли.Ниска топка отвсякъде.Не случаино е станало нарицателно из западните филми това да имаш Хюндаи...Сеата имаше тук мнение които го издигаха нагоре.За съжаление не е често купувана марка особено нови и няма толкова отзиви.Явно има защо.Спортно излъчване..... #-o Всяка една кола със ниска предница и вирнато дупе има такова.Опел Тигра и тя..... :)
Та покраи всичките тези лаладжииски мои изречения насочи се към Мазда.Не че съм привърженик но сам ще се убедиш при внимателно съпоставяне ка материалите вътре...визията...усещането за автомобил.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 19:16 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Това с индивидуалността е много, ама много субективно, или аз съм силно изкривен или силно претръпнал вече, но на колата гледам само и единствено като вещ, искам да ме закара от т.А до т.В сигурно и комфорнто, слизам заключвам и не се обръщам даже, не очкавам да ми проговори нито аз и говоря, да подържам си колите, карам ги на автомивка почти всяка седмица, но дотам. Относно сеат, не схаванх израза... има защо, жена ми кара сеат и той от магазина купен 2012 до момента 0 проблеми, като изключим градушката, един счупен мигач и стандартните драскотини, сменили сме чистачки веднъж. Като цена той стъпи 36 К. лв. с ДДС включвайки: биксенон адаптивен, лед фарове отзад (не са тези с кръкчетата, а са едни с черти както на новите голфове) предни задни пактроници с визуализация на екрана, навигация, автомат 7 предавки и всичките му там трибуквия. Сравнено с маздата за която дадохме 57 К. през 2013 няма системата за следене на мъртва точка, следенето за движение в лента и старт-стоп, но пък за сметка на това има неща някой от които мазда откриват 2017, а други още не са открили.
За мен прагматичният избор не е мазда.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 20:02 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Сеата си има някоя екстра повече но си остава Сеат.Много добре знаеш стълбицата....Ауди...Фолксваген....Сеат...Шкода.Каквото и да става винаги си е 3ти във стълбицата...и като качество и като цена и всичко.При Мазда това го няма.Всички иновации и нови течения във автомобилостроенето се вгражда във модела.А не като Сеата да обира всичко от батковците си със години назад обаче.Има го о и това как човек чувства колата си.Ако е просто вещ със сходни екстри и цена по надолу естествено изборът е това.Ами то и Шкода Рапид и Форд Фиеста не изглеждат толкова зле за парите си.Да ама не стават.Навеси със една дума.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 20:40 
Offline
любител
2008 Mazda 6

Регистриран на: 04 Фев 2018, 17:50
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Поглеждайки на твоята дилема дългосрочно, мисля че най-слабо обезценяващата се марка, от гореизброените, е Мазда. Можеби не важи за FR.
Пс. Вчера видях доста спортна тройка, със липове на предна задна броя, карбонови спойлери?, прагове. Ако търсиш спорт всички марки го предлагат.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 20:57 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Здравей, Лъчо!
Първо да започна, че за разлика от повечето форуми, тук хората изказват много по-обективни и безпристрастни мнения, а не като някои други форуми, в които хвалят и препоръчват само тяхното си.
Сега по същество:
1.В такава възраст си, че скоро, живот и здраве, те очаква дете/деца. Ако вземеш малкия хечбек (3-ка, Леон, и30) след някоя година жената ще те натисне и щеш не щеш ще трябва да го разкараш за без пари (обезценката е брутална) и ще купиш комби или голям автомобил. Бих те посъветвал да отчетеш това и да избереш нещо, което ще ти върши работа за напред. Поне аз не си сменям колите на 3-4 г. , та предполагам ще искаш да си я караш повечко време.
2.Не си казал как и къде шофираш. Колко въртиш на година, градско, извънградско? Ако е до 15 000 км. избери бензин. Но ако караш повечко и извънграда, сега има брутални оферти за дизели. Визирам Шкода, 2.0 тди е изпитано животно и в предвид вече турбинираните бензини и те са с ДПФ само че за бензин, та става същата работа при евентуален проблем и ремонти.
3.Заеби лизинга. Колата не е твоя, техни застрахователи (по-скъпо каско и ГО), пълномощни, легализирани преводи и т.н. глупости. Като теглиш чертата за 5г. излиза колкото потребителския кредит. Лихвите му са вече по 5%. Избери потербителски и не се занимавай с лизингови дружества. Имаше писано по темата, не са хава за физически лица.
Сега относно твоите предложения, Маздата е най-красива, най-много ми харесва от изброените, признавам си! Но ако трябва да избирам бих взел Октавията. Получаваш повече кола дет се вика. Или 1.5 tsi или 2.0 tdi, ниво Vision, бих взел DSG автомат. За разлика от японките, при ВАГ групата всяка екстра може да си сложиш от листата, а не да гониш цяло ниво. Багажникът е огромен, най-големият в класа си, хечбек (вдига се задния джам) и може да вкараш огромни неща. Ето дай тук на Октавия и виж моментните оферти http://abs.euratec-auto.eu/Public/home.aspx
Относно Мазда 3 1.5 атмосферка, за в града може да е ок, ама извънградско сигурно ще е мъка, но пък спестяваш 300 лв./год. от данък. Зависи вече какъв шофьор си и колко мощ си свикнал да имаш.
И накрая да вметна, че Маздите с тези визии от 2012 насам наистина се продават сами, въпреки некадърния дилър. Съответно доста се крадат. Имай го в предвид.
Успех в избора и ще чакаме да се похвалиш.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 21:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@valio323 - зависи как го гледаш, сеат за разлика от шкода не копират 1:1 компанията майка, да ползат общи платформи, но визията им е различна, а за това с иновациите мога да споря до утре, но ще дам пример скайактив моторите, супер иконимия, супер назнам си какво супер.... и какво, накрая дизелите скарват нафта в маслото и колегите сменят масло на 7-8000 км, а бензина дето трябваше да е поне 30% по икономичен от предния се оказа че харчи точно толкова колкото него. Иновции в интериора 0 (ама кръгла 0) 2013 слагат 5,8" дисплей, а в момента 7", останалите вече са на изцяло дигитални табла които можеш да конфигурираш какво желаеш, Android audio /Apple car play / Mirror link - това са се мръсни думи,липсва комфорт модул за стъклата и заключване на вратите, обешумяването се оказва че не е мръднало, чааак през 2017 са започнали да слагат двойни стъкла, ама такова нещо като атермични стъкла.... едва ли. Екстериор, да атрактивен е, тук не споря, то и аз по това се подведох де... ама предни лед светлини с колко диода...? Само за справка в лвд версиите на леон са с по 8 сегмента във всеки фар отделно от дневните.

@hechobek - колега с тази тенденция на мазда да прави фейс през 1-2 години и след това на фейса да прави пак фейс с рекламата че е нов модел обезченяването е жестоко. Ей сега от любопитство отворих мобиле.бг и потърсих модел като на жената: 1,6 TDI /7 DSG на около 60К. км 2012 не излезе нито една, e немското ми излязоха 13 попадения, като подобни бяха 3 на цена 8600 EUR и нагоре. Аз в момента като потърся като моята мазда вече са по 20 К лв. голяма работа че моята е гаражна, гледана и е на 61 К. км и то защо... 2013 като я купих бях от първите, нов модел, супер реклама, както колегата по-горе казва иновации, атрактивен екстериор, закачих се. Понеже не ми е първата нова кола, еуфория нямаше, а започнаха разочарованията след пърия месец, като започнах да откривам лиспи на това или онова, а всеки ползвател на мазда ме убеждаваше как било нормално... 2015 се псна фейс, екстериорни промени почти нямаше, променени бяха предни и задни фарове уж била обезшумена, но може да питате bijov. Интериора там бяха големите промени и то основно в информационната система, която се вграждаше на СХ-5 2012 и 6 2013, за която да кажем че е разочарование ще е малко. След това 2017 се анонсира нов модел.... какво е новото, подгрев на волана УААААУ, двойни стъкла защото обесшумяването и през 2015 нещо не се било получило, и торг-векторинг контрол.... иновативно, ама другите не премиум, а среден клас го предлагаха още от 2009, останалото 1:1 с фейса 2015. Ето сега цяла година по-късно се появи и новия модел 2018, с още повече иновации, основно в предната решетка и предните фарове. Мотор, същия, ама вече понеже скай актива не се оказа нито толкова скай, още по-малко актив, сега за да реализират икономии ще гасят цилиндри, НО ако се движиш определено време със скорост до 60 км/ч или нещо от рода което си е безумно и може да се случи ако евентуално караш по околовръсното най-вдясно и вминаваш да не те прегази трактор. Та ако трябва да сумаризирам, за 5 години от както имам колата са направили 1 фейс и са пуснали рално 2 нови модела, но напрактика е един нов и два фейса. За справка, 2009 си купих инсигния, 2013 я продадох с около 37-40% обезценяване и то защото се заговори за фейс, сега ако продавам маздата ще съм с над 60% вътрешно....иначе хич не се обесценява маздата...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 21:25 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Колега, лизинговият калкулатор в сайта е верен. Тъй като и аз съм на лизинг го потвърждавам. Относно двата двигателя 1.5 и 2.0 има доста разлика. Освен видимите 20к.с и въртящият момент е доста по- голям. 2.0 двигателя се използва в цялата гама Мазди, в СХ-5, СХ-3 и Мазда 6, като един и същ мотор го има с 120к.с, 145к.с, 150к.с и 165к.с. Разликата във вървенето идва от 4000 об/м нагоре.
П.с сега пак проверих лизинговият калкулатор излиза че ще даваш около 25 лв по малко на месец отколкото показва. За отстъпка - при мен имаше около 4 % , без да съм я търсил.

_________________
Mazda 3 g120 2017


Последна промяна ivan1 на 14 Юли 2018, 21:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2018, 21:31 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@CollapsEE - колега, ако пък си търсиш семейна кола, горещо ти препоръчвам Seat xPeriance, на мен щото като ми краднаха маздата трябваше спещно да се оглеждам за нещо друго, та тогава, 2015 г. гледах такъв, за 48К. с екстрите събрах доста добва конфигурация, 1.8 TSI / автомат, навигации камери чудесии, мини питай, за това поне още пари не взимат.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 08:48 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
От 5 години Мазда не са мръднали и една крачка напред. Както казва @bgfrayman, всички "екстри" и "иновации", които рекламират, ги има в конкурентите от години насам.

Та колега, замисли се наистина за какво ще ползваш колата в близките 5 години. Мислиш ли за семейство и т.н. И аз съм на твоята възраст, и следващата със сигурност ще е комби или поне лифтбек като Октавията, където да мога да събера нещо като хората. Веднъж купих една прахосмукачка и не успях да я вкарам в багажника, че кашона беше малко по-голям.

Ако си държиш на хечбек, защо не погледнеш/изчакаш новия Фокус? Добре изглежда и е напълно нов модел, с доста екстри дори в стандартното оборудване.

Мазда бих взел само втора ръка. Колкото и красив да е модела, вече е на 5 години и не бих дал такива пари за 5 годишен модел. Та те дори и отстъпки не правят доколкото чувам.

Всичко това, разбира се, е лично мнение и никого не ангажирам.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 09:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Юли 2018, 09:38
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
За Опел астра 2017 г., пак бензин (125 или 150 к.с) какво мислите?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 09:41 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Съгласен съм с колегите, освен с valio323. Ще ме изниниш колега, обаче иновациите на Мазда са много по-малко, най-малкото защото са по-малка фирма. Мен ме кефят с това изцеждане на атмосферната технология, но за иновации и вграждане нещо не ми се връзва. Нито те са измислили високата компресия, да направиха я по-масова. За екстрите колегите имат забележки, като всяка марка. За екстериор и поведение - стават все по-комфортни, дори при 3ката и губят Zoom Zoom малко по-малко. Кефи ме,че са японски все още и бих взел, но за иновации, вървеж какво говорим?
За Сеат и Шкода не съм съгласен. Качеството в Сеат не е по-високо от Шкода, да не кажа обратното, цената им е -10% за БГ поне. Аз бих ги сложил на един кантар като Сеат са по-секси и модерни и имат по-големите мощностти. Или иначе казано са по-спортно насочени. И да твърдя го - качи се на Cupra 300 4x4, слез и ми кажи, кое не му е спортното на този автомобил?Коя Мазда ще го следваш по-точно (модел след 2013та..)

На въпроса аз бих наблегнал на 2.0 бензин, дори 120кс ще е по-приятна за всяко условие. Може би седан.

Ако ще чакаш детенце (дай Боже!) Октавията ще е без аналог. Не глефай комби лифтбека е достатъчен и красив едновременно. Разумен избор е в много отношения, освен сервиза в София!

Ако можете да пътувате с по-скромно количество багаж вземи си 3ка 120/165кс хечбек. При желание и тя ще е ок с едно дете според мен.

Избор имаш, ходи гледай карай, питай. Имай впредвид сервиз и дилъри, в който град си.

п.п. въпреки,че купих Октавия като най-разумна и цена/качество е топ, щях да взема Мазда 3 седан, ако не се крадяха. Не мога да се занимавам да и треперя...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 11:23 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2007, 22:45
Мнения: 177
Местоположение: Стара Загора
Забелязал съм, че във всеки форум за определена марка (независимо в коя техническа сфера ) много хора препоръчват други марки...
И в 99% мнението на тези хора е субективно, което донякъде обезсмисля темата и обърква автора и.
Има си тестови коли и всеки може да отиде и пробва това, което му допада и е привлякло вниманието му.
Визия, качество и динамика на прилично ниво и цена са водещите фактори, които трябва човек САМ... да си определи...
Кола и жена всеки мъж трябва САМ да си хареса... Всичко друго е ала-бала...
По темата. Двигател, поне 120 кончета е минимума, който трябва да имате... Дизайна е отличен (не само според мен) за този модел и цени... Материалите вътре и вън също са с оптимално качество за този клас ... Екстри има достатъчно в зависимост от нивото и сумата с която разполагате.
Другите марки споменати по-горе няма да, коментирам по простата причина, че за мен са твърде далеч... от излъчването на Мазда( като цяло във всичките модели...)
А... И си живейте живота на момента и заради момента. Тънки сметки за след година или повече са си чист късмет, подобен на този от тотото...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 11:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
На всички е ясно, че Мазда е джудже спрямо VAG и Toyota и не може да се мери на ниво инвестиции.

Но пък шапка им свалям за това, че след като си откупиха 30% от Ford успяха да развият цяло поколение двигатели, скоростни кутии и пр. агрегати. Представете си, че утре VAG каже на Сеат или Шкода, че се разделят и имат 3-4 години гратисен период да ползват сегашните разработки. Мислите ли, че за този период ще успеят да развият конкурентно R&D и да пуснат в масово производство?

Mazda правят roadster със задно и надлъжен двигател. Аналогът от VW е Eos, който си е Golf и затова имаше и толкова мижави продажби. Единственият им модел с надлъжен двигател е Туарег, който на практика не е VW, а VAG Tuareg.

Не ме разбирайте погрешно, не съм анти VAG, даже съм по-скоро привърженик, защото предните ми две коли бяха такива и си мислех, че пак ще е от тях. Покрай маздата на жена ми се запалих.

Тук има много отрицателно отношение към СМ, но и Порше Изток не са идеални. 48 лв. без ДДС литър масло и накрая заварваш двигателя и капака оляти с масло, от което няма почистване...

Пак оклепахме темата на човека, моля за извинение...

Ходи на тест драйв, карай градско и магистрала да я усетиш и после да се похвалиш тук :)

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 12:14 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Една 2.0 Revolution ръчка 2.0 120кс червена и си в оптималния ценови клас.
Ако имаш парите се напъни за Evolution 165кс, мисля че ще си топ топ тогава.

п.п. всички сме на фенове на Мазда щом сме във форума.
п.п.2. има и други марки на света, къде по-добри или не, но нека погледне. Има хора си мисли едно в главата, опъне му някой ластик на светофара и се ядоса на избора си. Затова апелирам да е обоснован и да е тествал. Пък нека да е Мазда, ако му е на сърце.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2018, 22:07 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@niko64 - колега минал съм през 4 различни марки преди да стигна до Мазда и мисля че точно това определя мнението ми като по-скоро обективно, а не субективно. За мен след вече 5 години с Мазда единственото което се е затвърдило е че това е една супер надценена марка, дали поради дилър, дали поради факта че за доставка трябва да пропътува половината свят, няма значение, фактите са си факти. За същите пари от европейските производители получаваш повече кола и точно усещането за дух, стил зум-зум и други подобни глупости за субективният фактор в дадена оценка, някои колеги ги усещат, но аз не съм от тях.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 10:04 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
bgfrayman написа:
@niko64 - колега минал съм през 4 различни марки преди да стигна до Мазда и мисля че точно това определя мнението ми като по-скоро обективно, а не субективно. За мен след вече 5 години с Мазда единственото което се е затвърдило е че това е една супер надценена марка, дали поради дилър, дали поради факта че за доставка трябва да пропътува половината свят, няма значение, фактите са си факти. За същите пари от европейските производители получаваш повече кола и точно усещането за дух, стил зум-зум и други подобни глупости за субективният фактор в дадена оценка, някои колеги ги усещат, но аз не съм от тях.
Добре де за няколко месеца 5 пъти го написа тва. Разбрахме те. До голяма степен си прав, но стига плю с тоя снизходителен тон те моля, защото е доста досадно. Мазда са доста малка компания и всеки да може да си преценява. Освен това е много относително с какво я сравнявате. Не съм сигурен за Европа, но в САЩ са доста евтини (и то доста по-евтини от немските). Там за парите на една лачена Мазда си можеш да си купиш едва най-базовия пасат. Така че надценеността може да дължи и на алчността СМ. Но в САЩ също се и произвеждат на място, а тук се внасяха от Япония докато немските си идват от ЕС. Това малък фактор ли е? Пък ако не съм прав и нещо ми е убягнало, сменяйте с друга марка, какво чакате и се повтаряте н-ти път.
Сложете една тема в раздела с важните "Внимание: не си купувайте нови Мазди от СМ", пратете линк и до самите СМ и ще има повече смисъл


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 15:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
По повод митата, ето една новина от днес :

https://clubz.bg/70665-istorichesko_spo ... s_i_qponiq

Ще паднат митата за почти всичко, включително автомобили и електроника от Япония.

Няма да се случи веднага, нито е ратифицирано още, но е добра новина.

Sent by Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 15:19 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
skydancer написа:
По повод митата, ето една новина от днес :

https://clubz.bg/70665-istorichesko_spo ... s_i_qponiq

Ще паднат митата за почти всичко, включително автомобили и електроника от Япония.

Няма да се случи веднага, нито е ратифицирано още, но е добра новина.

Sent by Tapatalk
:) Интересно, но до колкото прочетох "Тези промени обаче ще станат съответно осем и шест години след влизане в сила на договора. Очаква се споразумението да бъде ратифицирано през март догодина" ... тамън за един CX-55 ... толкова време ще мине, ;)


Последна промяна emokar на 27 Юли 2018, 13:24, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 16:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2010, 10:02
Мнения: 320
Затова написах, че няма да е веднага и предстои ратифициране.

Дано се случи, крачка в правилната посока е това.

Не само за колите, а и сума и ти други неща - Panasonic, Sony, Daikin, Mitsubishi Electric & Heavy Industries... :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 16:58 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
@vladki4 - колега ще те разочаровам, пиша подобни не снизходителни,а иронични, мнения не от 5 месеца, а от 5 години, и да точно защото всеки сам си преценява а, споделям собствено мнение, спазвайки добрият тон към останалите членове на форума и спазвайки описаните правила. Също така на лични съм си писал с достатъчно колеги които са искали повече детайли относно това от къкво съм недоволен, но това не съм описвал никъде за да не дразня. Да мазда е малък автомобилен производител и да зад океана може да са по-евтини, но това е валидно и за доста други неща. Когато обаче плащам някакви пари очаквам нещо насреща, а ако теб или за друг 60к. са малко пари, за мен не са. Немисля че е нормално да ми сменят 4 елемента от колата, като два от тях бяха свързани с управлението и спирачките и да ме убеждавате че "ОТК"-то им е на ниво. Майната му на обезшумяванто или на недъгавата информационна система.
Просто мен не ме е срам да кажа преебах се с тази покупка.
Съжалявам ако съм обидил някой заклет фен на марката.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 18:06 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
А защо не се разходиш до представителството на Нисан и да хвърлиш едно око на Пулсар-а. Ще останеш изненадан. На твое място, аз без да се замислям бих го забърсал с кеф.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 18:24 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
Извинете , че се намесвам в тема за нови коли, правя го заради последните няколко мнения!
Чета обикновено през телефона и често не виждам авторите на съобщенията. Та като четох, тази тема си викам , брей , те Мазда я вижте колко са се изложили- само разочаровани хора от новите Мазди! И хоп после виждам, че са няколко поста на един колега.
Още веднъж подчертавам , че не изказвам мнение по въпроса за избора на колегата, просто защото нямам лични впечатления.
Но колега ,bgfrayman, извинявай, в случая създаваш малко погрешно впечатление. Дори само за това , защото в по-голямата си част оценките за автомобилите ни са субективни. Чудесно е че предупреждаваш и изказваш собственото си мнение, но не искай всички да го споделят. Иначе малко се получава като споровете за дизела...

Пожелавам , на автора на темата правилен избор. Аз просто смятам , че служебни коли се купуват с глава, а лични със сърце ... :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 19:45 
Offline
фен
Аватар
2017 Mazda 6

Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:38
Мнения: 147
Местоположение: София
Колегата bgfrayman е все едно мен, но във форума на Nissan, в темата за QASHQAI J11 :D

Нормално е когато човек има по-голяма база за сравнение да може да изказва обективно, не превъзбудено от мисълта "карам първата си нова кола", не фенско мнение. Като не ви харесва, подминавайте го. Аз лично споделям голяма част от разочарованието на колегата.

Между другото, метнете едно око на цените с австрийския сайт на Мазда, от където пазаруват СМ. Гарантирам, че ще затворите сайта шокирани ;)

_________________
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G AT Ultimate Black Pearl with Vanille Bourbon Leather MY2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 20:35 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Тъпият дилър ме парфюмираше точно с 'фенското' - 'еее тя Мазда не е за всеки' :)

За Австрия не го разбрах, не са ли по-високи?

Докато ги продават Еврохолд, аз лично няма да си купя нова,дори да мога някои ден пак...

п.п. едно рижаво пишлеме ме ядоса първия път в Еврохолд. Получи си отговор за един милион долара веднага. Сега продава в Ауди и на едното изложение пред клиенти му казах - ти не можеше да продаваш Мазда, сега сигурно и Ауди не можеш..


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб