Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 

Коя застрахователна компания е най-добрата спореде вас (автокаско))
ДЗИ 13%  13%  [ 2 ]
Армеец 40%  40%  [ 6 ]
Левинс 0%  0%  [ 0 ]
Булстрад 13%  13%  [ 2 ]
GENERALI 13%  13%  [ 2 ]
Евроинс 20%  20%  [ 3 ]
Общо гласове : 15
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 18:30 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,

Бихте ли споделили към кои застрахователна компании е най-добре да се направи застраховката и каското.
От опита ми с другата кола знам, че за застраховката няма много значение докато при каското вече е съсвем различно.
Но пък и когато са към една застрахователна компания получаваш някаква отстъпки.
Дали се позова на експертна оценка или доверен сервиз?

Моля споделете, защо препоръчвате дадената застрахователна компания.

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Последна промяна Arkadietz на 24 Юли 2018, 22:16, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 21:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Алианц най-добре, но и цената е най-солена.
За моята Мазда съм избрал Армеец ГО+каско.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 21:46 
Offline
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 15 Май 2018, 11:22
Мнения: 65
Местоположение: София
Най-важното е да си намериш читав брокер, който е наясно в коя компания да те застрахова в дадения момент, да ти взима колата и да се оправя при евентуални щети и общо взето да се занимава той. Иначе разчиташ на момента, едни са ок сега, други догодина, оценителят дали е на кеф при оглед и т.н.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2018, 22:20 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Като цяло отивам в SDI и те ти казват кажи към кого искаш. И почти винаги ти казват, че горе долу са на кантар и че всички си спазват клаузите. Но когато дойде момента да ти гледат дадена щета или най-малкото да ти дадат реална оценка стават едни големи и хубави драми! И си плащаш каското само за спорта, тъй като даже не може да ти покрие недай си боже щетите, които са ти направили са доста по-големите от каското ти което им плащаш!

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2018, 08:11 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2010, 12:40
Мнения: 80
И аз като колегата @dentdaemon ползвам Армеец за какско и засега съм доволен.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2018, 12:49 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2015, 10:00
Мнения: 47
Местоположение: София
Аз съм в Евроинс. Няколко пъти съм обявявал щети и всичко е било наред. Аз съм доволен като цяло и от доведения сервиз. Като цена за моята кола ( Мазда 3 2006 2.0 150к. на 170 000км) на година е 450 с доведен сервиз и колата е застрахована за 7000лв. Незнам като цена как е спрямо другите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2018, 14:37 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Ное 2016, 21:11
Мнения: 20
Местоположение: София
И каското и ГО ми са са към Евроинс, колегите пред мен са дали правилни мнения и аз само ще ги нахрърля отново. За градушка таван, преден капак и други неща ми пратиха прилично, ако искаш каското да е със сервиз мин. цена 450лв., Армеец държи сигурно вече 1/3 от пазара и е нармално толкова коли да са там, а и няма много оплаквяния и очевидно рабатят коректно. Най-важното е да си намериш брокер или човек който непсамо ще ти вземе парите, но и при проблем ще ти съдейства за завеждане на щета и други подобни тънкости. Успех


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2018, 15:13 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Дек 2011, 12:29
Мнения: 143
И от мен един глас за Армеец, застраховам колата там през последните години и мога да кажа само добри думи за тях. За това време не съм имал никакви проблеми, като съм завел доста щети и са ми ги изплатили всички. Ако се задържат така стабилни, догодина пак ще застраховам там.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2018, 20:22 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Колеги избирате доверен сервиз или експертна оценка ?

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2018, 20:42 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Arkadietz написа:
Колеги избирате доверен сервиз или експертна оценка ?

Krochy написа:
Като цена за моята кола ( Мазда 3 2006 2.0 150к. на 170 000км) на година е 450 с доведен сервиз и колата е застрахована за 7000лв. Незнам като цена как е спрямо другите.

Същото е. Доверен сервиз на ДЗИ от години - 450 лв. Напоследък +10 лв. клауза "чужбина".


DerMeister написа:
Най-важното е да си намериш читав брокер, който е наясно в коя компания да те застрахова в дадения момент, да ти взима колата и да се оправя при евентуални щети и общо взето да се занимава той. Иначе разчиташ на момента, едни са ок сега, други догодина, оценителят дали е на кеф при оглед и т.н...

Да, така е! :)
Добрият брокер си има представител на място пред застрахователите, с които работи.
Просто му се обаждаш, отиваш при него, показваш му щетите и той се занимава с всичко, че и съвет ще ти даде.
След около час вече имаш възлагателно писмо в ръката за доверения сервиз (по твой избор).

Е, ако успееш да изградиш и лични отношения за 3-4 години, после 10-15 години си спокоен
и не трепериш кое ще ти признаят... или колко ще ти платят. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2018, 13:08 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2018, 21:16
Мнения: 37
Местоположение: Ямбол
Първата ми астра преди 15 години беше в Булстрад.Скъса се носача в движение- дойде асистънс, качиха я , закараха я в сервиз и я оправиха.Никаква грижа от мен.След това ибизата беше в лев инс.Не ми харесаха още от начало, едни лепенки, че съм дарил едни глупости.Блъснаха се , другия човек с гражданска в Лев Инс, викам всичко ще е лесно, моето каско там, неговата гражданска и тя ... Нищо такова .4 месеца ме мотаха с парите.След това бях в ДЗИ, няма лепенки, няма маркировки.Една паркинг щета , гражданската на другата кола в друга компания.Попълнихме 2-странните , малко писане, възлагателно писмо и всичко 6.Сега астрата ми е в Булстрад, не съм имал щети.Маздата е в Евроинс по лизинга и за там нямам наблюдения .Но ДЗИ за каско са много коректни .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 15:23 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Авг 2017, 13:52
Мнения: 10
Местоположение: Plovdiv
Застраховката ми е в "Бул Инс". Лидерите в автозастраховането. На 6000 лв застрахователна стойност премията ми е 182 лв или 4 вноски х 45,5 лв на тримесечие.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 17:30 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
lglpb написа:
Застраховката ми е в "Бул Инс". Лидерите в автозастраховането. На 6000 лв застрахователна стойност премията ми е 182 лв или 4 вноски х 45,5 лв на тримесечие.
Булинс са толкова готини, че ги съдих 1 година преди да си взема парите. Излезе им скъпа тая грешка.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2018, 19:36 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Яну 2017, 13:04
Мнения: 16
Местоположение: София
lglpb написа:
Застраховката ми е в "Бул Инс". Лидерите в автозастраховането. На 6000 лв застрахователна стойност премията ми е 182 лв или 4 вноски х 45,5 лв на тримесечие.

Някой те е излъгал, пък ти си взел да му повярваш. Лидер в автомобилното застраховане е Лев Инс, с 23.5% пазарен дял за миналата година.

По темата, имам каско в Лев Инс и ще ги сменям, при щети плащат абсолютно смешни пари. Изплащането на парите става с огромно закъснение, винаги.

Колата е със застрахователна сума 7000лв., а премията е около ~480лв. - Това е при еднократно плащане.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2018, 01:31 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
От доста години си застраховам колите в Евроинс и съм много доволен. Винаги са били коректни, точни и бързи. Пример само от последните 2 месеца:
- в дупка покрита от локва пръснах 2 чисто нови гуми- на 10-ия ден ми бяха изплатени.
- пиян съсед при паркиране ми чукна(2-3 пъти) предната броня- след 1 седмица беше оправена и боядисана.
Аз лично винаги избирам опцията доверен сервиз, нищо че ми излиза по-скъпо.

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2018, 22:16 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Здравейте,
Добавил съм и Евроинс като опция в избора на автокаско!

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2018, 21:06 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Ъп на темата

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2018, 17:35 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
За "каското" са много добри на вземането ама като дойде момент да дават … За това хората се отдръпнаха от тази услуга . Разбира се държавата даде рамо на застрахователите с "гражданската" като задължителна . И там нещата са същите . А ако скоро не сте си правили "гражданска" ще ви изненадат със сто лева отгоре .
Някога времената бяха други . Сега всички са един дол дренки .

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2018, 20:29 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
shveb написа:
За "каското" са много добри на вземането ама като дойде момент да дават … За това хората се отдръпнаха от тази услуга . Разбира се държавата даде рамо на застрахователите с "гражданската" като задължителна . И там нещата са същите . А ако скоро не сте си правили "гражданска" ще ви изненадат със сто лева отгоре .
Някога времената бяха други . Сега всички са един дол дренки .


Здравей,

Да, преди няколко дена си регистрирах колата. Знам за какво става на въпрос.
Може ли да споделиш малко повече факти?
Сега съм на темата с каското. Колата е произведена 2007 края и е регистрирана 2008. Търся най-добрата опция и застраховател, който да покрие бъдещи евентуални проблеми.
А и мисля че темата не засяга само мен, а и много други в които ще им е плюс.

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2018, 08:43 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
В анкетата не си споменал Булинс . И с право . Везните клонят към Армеец ,но виж каква е опцията с доверен сервиз . Парите са повечко но ти правят колата без разправии . Лошото е че може да те бавят . И разбира се ако нямаш щета за 4-5 години ще си купиш колата пак .

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2018, 19:42 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 18 Дек 2017, 13:14
Мнения: 75
Местоположение: Sofia
Някой със скорошни мнения ? Т.е да е ходил някъде да са му правили нещо и как е минало евентуално?

_________________
Mazda 3 2.0 BK facelift Sport 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2018, 10:18 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Здравейте и от мен!
От личен приятел имам информация , че "читавите" са само два Армеец и Блустрад. Огледа на колата при застраховането й (каско) беше добре огледана - без някакви супер разправии . За сега няма кой знае какви щети и все още не съм му звънял за възлагателно писмо за я оправят.
За Бул Инс обаче - 2странен протокол още от лятото т.к. там му е гражданската на тоя "пич" . До момента не съм получил нито лев!
И вероятно ще трябва по трудния начин както един колега по горе е писал. Вярно - смешна щета но я има! Пукната броня и казанчето за чистачките което кой знае защо се намира Баш там зад нея на 3мм ... ?!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2018, 11:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
Аз застраховам в "Дженерали", а преди това във "Виктория". Доволен съм, плащат добре по моя преценка. В момента твърдят, че имат добри доверени сервизи, което е новост, преди "Виктория" бяха доста зле и затова винаги изисквам експертна оценка.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб