Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 21:12 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
От вчера имам доста странен проблем, не ми работи врътката за градусите на климатроника. Откакто взех колата от време на време се случваше като я въртя да не отчита много правилно. Примерно звъртя пълен оборот а мръдне с 1-2 градуса. И така тези случаи зачестиха и от вчера вече колкото и да въртя каквото и да правя нищо не отчита(добре че са на 22 градуса та все пак е използваем) Някакви идеи от какво може да е? Дали е нещо от самата врътка или пък софтуерно...Върти си се по същия начин, нямало е някакъв удар или нещо...Евентуално като намеря време ще я водя при едни майстори които се разправят с подобни неща, но ми се искаше ако на някой се е случвало или има идеи да сподели...

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2011, 22:56 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
Аз имах абсолютно същия проблем. При мен се оказа чисто механичен - на самото копче има едни пластини, които минават по едни писти и така се увеличават и намалят градусите. Въпроса е, че тези пластини са залепени за пластмасата на бутона и могат да се отлепят много лесно - доста тъпо измислено и още по-тъпо изработено. Аз си го оправих сам, като свалих панела с бутоните и го разглобих, след това много внимателно залепих пластината към бутона с каноколит. Това ми оправи проблема, напоследък пак забелязвам, че не зацепва всеки път и явно скоро пак ще трябва да се повтаря процедурата :(. Общо взето доста нща по изработката на този модел са доста некачествени и много чупливи

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2011, 05:34 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Предполагам, че и при мен ще е това проблемът. Другият уикенд явно ще се правя на майстор :) Има ли нещо по-специално в свалянето на панела, да не строша още нещо? :D

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2011, 10:53 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Дек 2011, 10:47
Мнения: 2
Колега,моля обясни подробно как демонтира панела от таблото и в последствие как демонтираш самото въртящо се копче.Как отстраняваш проблема.
Мойта е мазда-3 дизел 2005г.
Предварително благдаря за отговора.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2011, 14:53 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
Правих го отдавна и може и да не мога много точно да ти обесня.
Първо се сваля лъскавата лайсна, която е около дисплея и продължава над жабката - тя е с едни крачета, които трябва да откопчаеш. Особенното там е, че трябва да почнеш да я сваляш от средата защото крайните крачета са в перпендикулярна посоко. Общо взето я откачаш с издърпване в средата и после издърпваш краищата по посока на дългата страна на лайсната. После ще видиш болтчетата, с които като ги развиеш се освобождава панела с музиката. След това трябва да видиш как точно се демонтираше надолу. Спомням си че имах проблем с това, че не можах да сваля пепелника и там имаше едни напъвания за да извадя панела с копчетата за климатика. След като го свалиш този панел ще видиш как се разгалабя - това вече е лесната част. Само следи последователността на разглабяне защото аз бях забравил нещо ( естествено не си спомням какво :)) и ми се наложи 2-3 пъти да го отварям. Като цяло не е някаква особенно трудна процедура, но трябва да имаш търпение и да не внимаваш да не счупиш нещо друго докато се опитваш да оправиш това. Не знам до колко ще ти помогне това описание, но такива са ми спомените.

P.S.
Ето как се махал панела със запалката :) - http://www.youtube.com/watch?v=8FSZnSsXECQ
От този клип може да се ориентираш за махането на аудиото - малко е тъмен ама мисля че става - http://www.youtube.com/watch?v=UgVHQa3mQ1Q

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 10:24 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Дек 2011, 10:47
Мнения: 2
Много благодаря за отзивчивостта!
Като се запролети ще тествам.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2012, 21:25 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Колеги да споделя, че този уикенд отделих сериозно време да поразглобя и да оправя най-накрая този проблем. Като цяло ми беше забило на 22 градуса и затова за зимата си беше ОК ама вече идва време за други градуси и се хванах в ръце. Като цяло най-сложно от цялата операция ми беше свалянето на самия модул за климатроника, честно казано пепелника лесно го извадих. Ако някой тръгне да го прави това, най-важното е да махнете първо пластмасовия панел около самите бутони и врътки и чак тогава да се опитвате да свалите модула.(трябва да е като на снимката по-долу преди да тръгнете да го сваляте, разбира се и с двете врътки на него) Накланя се напред за може да влезе в релсичките и да се плъзне. Доста време се чудих и гледах докато го осъзная това. След това разглабянето и залепянето на пластините не е толкова трудно. Прилагам снимка долу как съм залепил пластените. Така НЕ го правете. В момента като въртя по часовниковата намалям градусите, а обратно на нея ги вдигам. т.е. явно зависи как се залепят и аз съм ги обърнал. Не е болка за умиране, не си сменям градусите през 1мин а и предполагам ще свикна. Някой ден като има време може пак да разглобя и да ги залепя в правилната посока.(ако разбира се от там идва проблема, но не виждам откъде другаде да е) Ако някой има подобен проблем и изпитва затруднения питайте ще помагам :)

Прикачени файлове:
IMAG0221.jpg
IMAG0221.jpg [ 397.28 KiB | Прегледано 28734 пъти ]


Прикачени файлове:
IMAG0222.jpg
IMAG0222.jpg [ 316.08 KiB | Прегледано 28734 пъти ]


П.П. Това ръководство също е доста добро и ако се следва внимателно няма да имате проблеми http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=106279.0

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2012, 15:22 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Ное 2011, 11:45
Мнения: 69
Местоположение: София
колеги преди 1 месец и на мен ми се наложи да непя пластинките на врътките за вентилатора и градусите на климатроника. разглобяването не беше много трудно но като за първи път се позабавих.Проблема сега е че когато сутрин е студено въртока на вентилатора не тръгва от първия път и трабва да направя малко повече обороти иначе като поработи 2-3 мин парното се оправя. какъв може да е проблема а и да питам каква трабва да е смаската междъ пластините и платката


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2012, 15:41 
Offline
маниак

Регистриран на: 20 Май 2012, 19:13
Мнения: 846
Местоположение: Плевен
Zagato написа:
колеги преди 1 месец и на мен ми се наложи да непя пластинките на врътките за вентилатора и градусите на климатроника. разглобяването не беше много трудно но като за първи път се позабавих.Проблема сега е че когато сутрин е студено въртока на вентилатора не тръгва от първия път и трабва да направя малко повече обороти иначе като поработи 2-3 мин парното се оправя. какъв може да е проблема а и да питам каква трабва да е смаската междъ пластините и платката

Когато е студено и пластинките са износени те се свиват (като повечето метали,) и когато в купето стане топло вече се връщат на първоначалното им място.
Имал съм такъв проблем с един Нисан ;)

_________________
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '05 - бивш
Mazda 6 2.0 16v - бивш
Nissan Murano '06 - бивш
Honda Accord 2.2 i-CTDi '04 Executive - бивш
Honda Accord 2.4 Automatic '04 Executive - бивш
Lexus IS220d Luxury - бивш
Mazda 6 MPS 2.3 Turbo 4x4 - бивш дейба


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2012, 17:58 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Окт 2012, 15:11
Мнения: 11
Местоположение: kazanlak
колеги,
ако може някой да каже по-точно как се маха пластмасовичт панел на климатроника, защото аз нещо неуспявам. Стигам до двата болта, които го държат и след като ги отвия този целият модул не мърда. моля за помощ!!!!
благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2012, 15:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
Трябва да ги оправям, но нещо ме е страх да не се разхлопа таблото след това. Някой карал ли е в сервиз на мазда, за да ме ориентира колко ще вземат?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2013, 18:08 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Дек 2012, 09:39
Мнения: 3
Местоположение: София
В мазда сервиза ми поискаха да сменя целия панел.. цена с отстъпка 1750 лв... ненормална работа :? , като гледам тук давате добра рецепта как се оправя проблема със "заседналите" градуси, но ме е страх да разглобя панела, от скоро съм собственик на моята 3-ка и не искам от сега да се опитвам сам върху нея, иначе на мен градусите са ми застинали на 18.5 C, и нема мърдане.Някой може ли да ми препоръча друг сервиз, в който биха могли да го направят цялото това нещо с копчето без да се налага да купувам нов панел?

Благодаря! :mazda-logo:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 23:21 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Дек 2012, 09:39
Мнения: 3
Местоположение: София
Всъщност.. престраших се и с инструкциите от тук.. си оправих климатроника сам :)
Благодаря на хората споделяли мнения и препоръки за справяне с въпросния проблем! Да знаете,че помогнахте! 8)

много помогна и конкретно линкът :
http://www.mazda3forums.com/showthread.php?t=300655


Поздрави до всички!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2013, 12:02 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
И аз да се похваля, че се справих. Отне ми близо 2 часа, но сякаш всичко мина гладко и в момента връките работят без дори да се налага да натискам. Нещо бутонът AUTO си загуби акъла и не функционира, но реално аз не го ползвам, така че не е голяма болка.

Препоръките по-горе са напълно достатъчни, за да се справи човек.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 22:56 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Ное 2013, 16:05
Мнения: 3
Местоположение: Казанлък
Някой да даде съвет как да сваля панела за управление на парното и климатика. Моята Mazda 3 1.6 дизел е с климатик и парно. Не ми свети лампичка на панела за управление на парното и климатика. Опитах се да го сваля, но не мога да сваля жилата за управление на клапите за топло и студено и това за управление клапите на посоката на въздуха. Също така ту работи, ту не работи бутона за рециркулация на въздуха в купето.
Благодаря предварително за съветите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2014, 12:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
porio написа:
най-важното е да махнете първо пластмасовия панел около самите бутони и врътки и чак тогава да се опитвате да свалите модула


Колега стигам до тук и не мога да махна панела около бутоните и врътките... Би ли обеснил по по-подробно ква е схемата??? :(

едит: извинявам се, оправих се :oops:

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2014, 13:25 
Offline
фанатик
Аватар
2015 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 06 Сеп 2007, 15:06
Мнения: 1166
Местоположение: Manchester, UK
skype: batporio
Колега чети внимателно това ръководство стъпка по стъпка http://www.mazda3forums.com/showthread.php?t=300655
За съжаление малко ми убягва каква беше точно врътката, но помня, че отначало се мъчих да сваля целия модул и не става, трябва да се махне пластмасата първо. Задължително махни всички околни пластмаси първо - пепелниk, запалка, CD. Успех :wink:

_________________
Mazda 323C BA 1.5 88hp - Така заобичах Мазда
Mazda 323F BA 2.0 v6 24v 144hp - Авантюрата
Mazda 3 BK 2.0i 150hp Sport - Любимата
Mazda 6 GH 2.2 Diesel 185 Active GTA - Семейната
Mazda 6 GJ 2.2 Diesel 148 Facelift - Отново заедно


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2014, 16:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
комбинирах и от двете теми + няколко клипа в ютюб и стана работата =D>

даже си смених и 1 изгоряла крушка, така и така бях стигнал до там :mrgreen:

благодарско за темата, много полезна!

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Юли 2014, 15:32 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Окт 2012, 15:11
Мнения: 11
Местоположение: kazanlak
Здравей колега BPFC 1912,
Моля ако може да качиш линковете за клипчетата от YOUTUBE, че нещо немога да ги намеря!
Благодаря предварително!
Ако някой друг може да ми прати линкове, ще съм благодарен!

поздрави,
Станислав


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2014, 12:11 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
използвал съм клиповете от тази тема колега... прегледай ги...

в общи линии пътя по който минах аз беше следния: махнах лайсната, после кората между подлакътника, ръчната спирачка и скоростния лост, после пепелника извадих, после махнах горната конзола (тази с дисплея и бутоните за радиото и сд-то), и после като остане само конзолата с врътките на климатроника, тънкостта е че бръкнах с отверка от ляво и от дясно, за да освободя конзолата от някакви щипчици... общо взето стана лесно, ама без бъркане там, няма как да стане.

пробвай и ако има въпроси ще се радвам да помогна :wink:

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 15:01 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Окт 2012, 15:11
Мнения: 11
Местоположение: kazanlak
Ок, благодаря ти!

Ще пробвам тези дано да успея :?: :?:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 15:09 
Offline
маниак
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 19 Авг 2009, 06:37
Мнения: 874
Местоположение: Варна
skype: STUFFF_1
Няма как да не успееш много лесно се сваля. Японците са го направили да може да се разглоби :))

_________________
Osu


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2014, 16:39 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:30
Мнения: 9
Местоположение: Своге
Колеги здравейте, искам да благодаря на всички страшно много за темата! От 2 седмици имам мазда 3 2005 седан и още първия ден след като я взех копчето за регулиране на температурата спря да работи (1 ден работеше идеално) и да си призная доста се стреснах. След като се поразрових малко обаче попаднах на тази тема и миналия weekend без никакви проблеми след като следвах инструкциите в темата и дадените линкове за клиповете оправих проблема без да срещам никакви затруднения.
Сега имам следния въпрос обаче, не бях обърнал внимание че не светят лампите на копчетата за избиране в коя позиция да духа парното/клитроника (5-те копчета). Докато бях разглобил копчето за температурата не съм свалял и средната част с въпросните копчета.
Въпроса ми е някой имал ли е същия проблем и ако го е оправил какво точно се сменя, дали се разглабя цялата част с въпросните копчета или само се сваля от платката и се сменят някакви диоди?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2014, 21:12 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
точно тази крушка се сменя най-лесно. Като свалиш модула с копчетата ще видиш как става.

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2014, 09:15 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:30
Мнения: 9
Местоположение: Своге
Благодаря за информациията, а да си спомняш каква точно е крушката?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2014, 13:37 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
По спомен май беше такава : http://technomagic-kj.com/?q=browser/de ... +W2.1x9.5d
Аз като ги сменях ги свалих и с тях отидох да търся. Мисля, че на една от тях имаше сложено оранжево покритие, което аз свалих и после сложих на новата крушка

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2014, 16:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2007, 21:51
Мнения: 133
Местоположение: Раковски
такава е крушката да, има червена гумичка наложена по нея, щом си стигнал до врътките на климатроника, лесно ще смениш и тази крушка... при мен се случи абсолютно същото, ама забелязах, че крушката не свети още в началото, та комбинирах ремонта само с 1 разглобяване. успех :)

_________________
Мазда 3, 2004г., 1.6, 105 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2014, 22:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Мар 2014, 11:18
Мнения: 149
Местоположение: Варна
Здравейте колеги. Аз съм разглобявал централната конзола веднъж за да си пусна кабела за AUX, но не помня как бяха крушките отзад на панела за климатика. Въпроса ми е освен светещата чертичка до всяко копче индикиращо къде е насочена струята въздух, трябва ли да свети и самия бутон с картинката на него. Мазда 3 2006.


Прикачени файлове:
Коментар на файл: При мен е ето така
2006-mazda-3-5-door-audio-and-climate-controls-photo-51716-s-1280x782.jpg
2006-mazda-3-5-door-audio-and-climate-controls-photo-51716-s-1280x782.jpg [ 72.58 KiB | Прегледано 25458 пъти ]

_________________
MAZDA 3 (BK) 1.6 DI Turbo 2006
MAZDA 6 (GJ) 2.2 D 4x4 2016
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014, 00:32 
Offline
фен
Аватар
2005 Mazda 3

Регистриран на: 11 Юли 2009, 11:51
Мнения: 419
Местоположение: София
Да, трябва да свети и картинката на позицията (без центалния кръг в бутона, на който пише "mode" - той не свети). Крушките отзад на модула са 3бр. като средната при теб явно не работи (изгоряла е).

_________________
Mazda 3 1.6 Diesel, 2005


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014, 17:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Мар 2014, 11:18
Мнения: 149
Местоположение: Варна
DAMNNN. Пак ще разглобява. След 30мин ще закарам жена ми на английски и ще разглобя централната конзола за да сменя крушката. Ще направя и снимки, които по-късно тази вечер ще кача. :)

_________________
MAZDA 3 (BK) 1.6 DI Turbo 2006
MAZDA 6 (GJ) 2.2 D 4x4 2016


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб