Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 19:49 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Юли 2017, 15:03
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив
Здравейте колеги, от около месец съм собственик на Mazda 5 2.0 бензин дата на производство 07.2005 г. Както си следва след закупуването на автомобила бяха сменени - масло, филтри, ремъци, проверени спирачки, гуми, свещи, стенд и т.н. При закупуването колата показваше 178500 км и маслото беше сменено с 5W30 Castrol EDGE, днес реших да проверя нивото на маслото и щеката беше суха :shock: . Изминал съм едва около 1300 км, в момента колата е на 179750 км, четох и се рових доста из форума и интернет. Ходих и при майстор, източихме маслото и се оказа, че липсват около 1,5 л масло от 4,3 л колкото е налято, но лампата не светна за маслото (след запалване веднага гасне) :shock:. Според майстора 5W30 идвало много тънко за двигател с тези километри на колата, а и не може да съм сигурен в тяхната достоверност. След проверка в Auto Data и в книжката за потребителя на Mazda 5, се допуска колата да се кара и с масло 10w40 полусинтетика.
Сега колата е с 10W40 и ще го следя, но според мен не е нормално колата да изгуби толкова масло, при условие че - двигателят е сух (не е омаслен), не капе отдолу, антифризът е чист ( капачката на маслото също), ауспухът и той е сух, има само сажди и няма маслен пръстен по ръба.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 07:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
X3DClick написа:
четох и се рових доста из форума и интернет. Ходих и при майстор, източихме маслото и се оказа, че липсват около 1,5 л масло от 4,3 л колкото е налято, но лампата не светна за маслото (след запалване веднага гасне) :shock:. Според майстора 5W30 идвало много тънко за двигател с тези километри на колата, а и не може да съм сигурен в тяхната достоверност. След проверка в Auto Data и в книжката за потребителя на Mazda 5, се допуска колата да се кара и с масло 10w40 полусинтетика.
Сега колата е с 10W40 и ще го следя, но според мен не е нормално колата да изгуби толкова масло, при условие че - двигателят е сух (не е омаслен), не капе отдолу, антифризът е чист ( капачката на маслото също), ауспухът и той е сух, има само сажди и няма маслен пръстен по ръба.

Определено не си ровил и чел достатъчно, :) щом си изхвърлил синтетика на 1300 км. и си налял 10/40. Кажи му на майстора си, че това масло няма да ти реши проблема, а ти си го проверявай сега по често, че разхода даже леко ще се увеличи .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 09:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 31 Юли 2017, 15:03
Мнения: 3
Местоположение: Пловдив
До сега не съм се сблъсквал с такъв проблем. Направо да си питам - колата за ремонт ли е?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 21:09 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ами колега, няма човек, който да е повече за ремонт от теб... Това е убийствен разход. Хубавото в цялата случка е, че Стамболийски ти е близо. Свържи се с горния колега martod. Той е майсторът на тези мотори в този форум. Надявам се никога да не го срещна,по такъв повод де :D

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб