Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Първи проблем...
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2009, 15:45 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2008, 19:18
Мнения: 92
Местоположение: София
Здравейте, значи ето го и първия проблем, който ми се появи... задните врати, особено лявата прискръцва и попукват изключително неприятно при неравности. Имал съм подобен проблем преди време с едно ренде, ама вратата беше удряна и колата не беше японск и не беше НОВА за 40 000 лв :evil: В понеделник е в сервиза, ще ги видим какво ше направят......междувременно някой да е имал подобен проблем :?:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2009, 15:58 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 12 Окт 2008, 19:18
Мнения: 92
Местоположение: София
и да си отговоря сам, оправиха вратата, всичко е ОК, даже ми оправиха едната задна светлина за мъгла, която нещо се беше разклатила, вероятно от подпиране в снежна пряспа, но не ме разкарваха до застрахователя а я направиха гаранционно и нея. Определено мога да кажа, че съм доволен от първата си "среща" със сервиза.
А и между другото хората казаха, че моторите на 5-цата нямат нищо общо с пежо-ситроен. Френски е само 90 коньовия мотор на 3-ката.....честно да ви кажа камък ми падна от сърцето.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 10:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
the_rider написа:
Определено мога да кажа, че съм доволен от първата си "среща" със сервиза.


Това е добре! И аз съм доволен от много срещи вече, но не смея да си кажа, че тук във форума доста лоши неща изчетох :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 19:10 
Offline
любител
Аватар
1993 Alfa-Romeo 155

Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:05
Мнения: 45
Местоположение: София
Малко са те излъгали! 2.0 двигателите са 100% пежо ситроен :D Което няма нищо лошо това са едни много приятни двигатели....


Иначе нашата маздолина днес ми беше на гости в София :oops: Баща ми се оплаква, че една седмица вече на таблото му свети лампичката за грешки на системите за сигурност+ още 2 лампички :shock:

Аз си помислих, че е грешка и ще я изчистят на компа... Та днес я закара той тук в Сф(След последните разправи с ония копелета от В.Търново повече няма да стъпи там) и каза че не било грешка в компа :? След 6 часа и сваляне на цялото табло и възд. възглавници се установи че са прегризани кабелите от мишле :cry: Даже имало и ядки... Веднага питали баща ми дали държи колата в гараж и той потвърди...Таа гадните мишоци гризнали кабелите...

В крайна сметка прехраната на мишките струваше 240лв и 6 часа работа по колата. :? + 60лв. за устройство прогонващо гризачите което купих днес ...

Баща ми каза, че в сервиза работили с бели ръкавици и много точно и прецизно пипали :) Каза че определено си разбирали от работата...Да не повярва човек :) Тааа това е за сега... Това се случва на сериозния пробег от 700км. като вкл. и днешните 200км Севлиево-София :)

_________________
Mazda 5 2009г. ммммммм...Галактическо сиво 2.0 16V common rail 110hp.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 20:33 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 12 Окт 2008, 19:18
Мнения: 92
Местоположение: София
брей как са нахитрели мишоците да гризат пресни кабели....ама що пък ти си толкова сигурен, че моторите са на пежо, аз незнам да има пежо 2.0д нито със 110 нито със 143 коня...???


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2009, 21:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
VFTI написа:
Малко са те излъгали! 2.0 двигателите са 100% пежо ситроен :D Което няма нищо лошо това са едни много приятни двигатели....
А тези от ПСА, знаят ли че те са производителите на двигателя ??? :lol: :D :lol:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Diesel_engine...... :P

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2009, 01:21 
Offline
любител
Аватар
1993 Alfa-Romeo 155

Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:05
Мнения: 45
Местоположение: София
Еми нека да са на мазда дизелите :) Все няма значение...((А това че нямат пежо ситроен 110коня и 143к.с то имат с близки параметри.. та всеки сам избира какава мощност да изкара от агрегата..))Важното е че работят много добре и са супер приятни за каране :) А и след 2-3 години 110коня става 150к.с без проблем :P

Иначе голямм срам с тия мишки и кабели.... Баща ми вика аз щях да оспоря че системата сама нещо е дала на късо, ама нямаше как да се заличат следите от ядки и разни други :D Таа не е работа колата и в гараж да си я държиш :) Айде дано повече да няма изненади :)

_________________
Mazda 5 2009г. ммммммм...Галактическо сиво 2.0 16V common rail 110hp.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2009, 09:47 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
VFTI написа:
Еми нека да са на мазда дизелите :) Все няма значение...((А това че нямат пежо ситроен 110коня и 143к.с то имат с близки параметри.. та всеки сам избира какава мощност да изкара от агрегата..))
Той колегата имаше в предвид, че Пежо нямат 2.0 мАтор, не толкова за конете........Техните мАтори са 1.9..........

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2009, 19:52 
Offline
любител
Аватар
1993 Alfa-Romeo 155

Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:05
Мнения: 45
Местоположение: София
А от къде знаеш че нашите не са 1.9?

Знаеш ли че в някои сайтове двигателя на мазда го гледах като 1.9 110коня...
Да не говорим че разликата 1950cc всеки сам решава дали да е нагоре или надолу обема :D

_________________
Mazda 5 2009г. ммммммм...Галактическо сиво 2.0 16V common rail 110hp.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2009, 20:07 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
VFTI написа:
А от къде знаеш че нашите не са 1.9?

Знаеш ли че в някои сайтове двигателя на мазда го гледах като 1.9 110коня...
Да не говорим че разликата 1950cc всеки сам решава дали да е нагоре или надолу обема :D
Ей от оня линк, дето съм качил два-три поста по нагоре знам...... :P ....
А за разликата никой не си решава сам......До 1950-го водят 1.9.......Над 1951- се води 2.0........ :o .... :D

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2009, 23:30 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 12 Окт 2008, 19:18
Мнения: 92
Местоположение: София
Бе аз незнам откъде изтече това че на 5-та дизелите са на ПСА, ама мен хич не ме кефи. Ако исках ПСА щях да си взема Picasso. Но в мазда говорих с момчетата в сервиза и те викат, нема нищо такова, при ПСА филтъра за твърди честици е на съвсем различен принцип


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 12:28 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
the_rider написа:
Бе аз незнам откъде изтече това че на 5-та дизелите са на ПСА, ама мен хич не ме кефи. Ако исках ПСА щях да си взема Picasso. Но в мазда говорих с момчетата в сервиза и те викат, нема нищо такова, при ПСА филтъра за твърди честици е на съвсем различен принцип


Това ми напомня, че Мазда отначало пуснаха петицата на европейския пазар само с бензинови двигатели а дизела го забавиха с около половин година защото нямаха въпросния филтър, който да отговаря на европейските стандарти. Би било странно да е така ако двигателя е разработен в Европа.

Цитираната статия във Уикипедия пък говори за бъдещи разработки а не за двигателите които са вече в производство.

Още първото изречение казва точно това а също и, че "компанията има дълга история на разработка на собствени дизели"

Пак там се казва за нашия двигател RF 2005 (2.0 MZR-CD)

"за разлика от често бърканите с него (RD 2005), напълно различни Ford Duratorq ZSD или PSA DW10"

(in contrast to frequently mismatched, absolutely different Ford Duratorq ZSD or PSA DW10 engines).

тъй, че въпросната статия по-скоро потвърждава твърденията на хората от сервиза - сегашните двигатели са собствена разработка на Мазда (е може би с изпозване на общи неща с Форд) а за в бъдеще може би ще се появят съвместни дизели с Пежо/Ситроен


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 15:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
salle написа:
Цитираната статия във Уикипедия пък говори за бъдещи разработки а не за двигателите които са вече в производство.

Още първото изречение казва точно това а също и, че "компанията има дълга история на разработка на собствени дизели"

Пак там се казва за нашия двигател RF 2005 (2.0 MZR-CD)

"за разлика от често бърканите с него (RD 2005), напълно различни Ford Duratorq ZSD или PSA DW10"

(in contrast to frequently mismatched, absolutely different Ford Duratorq ZSD or PSA DW10 engines).
Точно за това пуснах линка колега.......Защото се говори за бъдещи разработки, и за дъъъъъълга история на разработка на собствени дизели, което означава че Мазда си прави сама двигателите, а не както някои хора се бъркат.......
Това че Форд има някакво дялово участие, бърка много хора, а Мазда никога не е качвала дизел на Форд......
Виж при някои модели ползват дизел на Исузу, но това е друга боза...... :D

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 18:13 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
martod написа:
Точно за това пуснах линка колега..... :D


Абе не бях сигурен какво имаш предвид :)

Иначе много мерси за статията. Доста е нова. Когато за последно се рових още я е нямало.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 22:06 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 12 Окт 2008, 19:18
Мнения: 92
Местоположение: София
абе момчето в сервиза ми каза че наистина има дизел на ПСА, но на 3-ката и то 90 коньвия, щото иало и 110 /вероятно е като моя/


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2009, 23:37 
Offline
любител
Аватар
1993 Alfa-Romeo 155

Регистриран на: 17 Ное 2008, 19:05
Мнения: 45
Местоположение: София
Ами аз се познавам с главния редактор на Ауто Билд... И си говорих с него за маздата :) Все хубави неща и като го питах за двигателя ми каза че е Пежо/ситроен...

Но това незначи че е 1:1 с него...Но примерно може да е на 90% като него...Разни допълнителни компоненти..

За пример дизелите на Фиат и дизелите на опел :)

За обема не е точно така! А и някой да е отварял двигателя да види дали е точно 1951сс?? Виждал съм 5ца с 1.9 из и-нет ....
Та всеки производител сам си решава и е напълно възможно :wink:
Искам да кажа че ВАШИТЕ както и МОИТЕ доказателства са косвени :)

Пример: Алфа ромео 1351сс я напишат 1.3 или 1.4 :)

Филтъра за твърди частици изобщо не е доказателство... Всеки производител си има собствени технологии и изработка... А и това че мазда имат трудности с него просто показва че не са съвсем на ти с дизелите ;)


А и щом вече са боравили един път с HDI при мазда 3 защо да не го направят и при 5... В крайна сметка технологиите са нещо скъпо в днешно време и всеки си сътрудничи с някой :)


Тааа незнам, ама от мазда много много не обясняват... Никъде не се казва точно ясно и конкретно... Не се оповестява не се хвалят и т.н :) Само разни майсторчета и служители твърдят такива неща и то не много убедени :)

Някой да е направил 500хил км да му барнем един основен ремонт :D и да разберем истината :D

_________________
Mazda 5 2009г. ммммммм...Галактическо сиво 2.0 16V common rail 110hp.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2009, 14:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
VFTI написа:

Някой да е направил 500хил км да му барнем един основен ремонт :D и да разберем истината :D
Е тя ако мине 500к километра без ремонт, и без да се отваря мотора, може да се каже със сигурност че не е нито на ПСА, нито на коя да е Европейска марка..... :lol: :lol: :lol:

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2009, 16:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2007, 00:33
Мнения: 316
VFTI написа:
Тааа незнам, ама от мазда много много не обясняват... Никъде не се казва точно ясно и конкретно... Не се оповестява не се хвалят и т.н :)


Прав си. Никъде нищо официално не казват та затова гадаем и разчитаме на слухове слухове. Явно трябва някой с дебели връзки в Япония :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2009, 22:48 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
http://forums.hondabg.com/index.php?s=a ... entry95433

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2009, 21:18 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 12 Окт 2008, 19:18
Мнения: 92
Местоположение: София
Ти пъ си намерил от кой да черпиш сведения. Тия в автобилд в българската секция са откровени бездарници. Още докато чета някоя статия мога да позная когато автора е българин. Само рекламни статии пишат. На моменти показват и абсолютна неграмотност и технически и граматически.....ако те са ти източника...въпроса не е във филтъра а в начина на регенерация. При нашите мазди се вкарва нафта в маслото, а при ситроените не съм чувал за такова нещо..принципа е друг


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб