Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2017, 13:29 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Фев 2016, 15:01
Мнения: 2
Местоположение: слънчев бряг
Здравейте колеги!!!!
Мазда 5 бензин с газов инжекцион---гасне ми при изключване от скорост на бензин и гас !!!! Доста проблемно по кръстовищата!!!
На моменти като изключа оборотите са доста непостоянни !!!
Дросел клапата е минала профилактика 2 пъти --степ мотора е сменен с нов оригинален---закачана на живи данни ---сонди и искра всичко в норми --направих и реглаж на клапаните и пак е с същият проблем !!!! На диагностика не вади грешки !!!! Моля за съвети


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2017, 09:53 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Не разбрах от поста ти, само като е в движение и изключиш от скорост ли гасне, или и на место го прави ? .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Яну 2017, 13:09 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Фев 2016, 15:01
Мнения: 2
Местоположение: слънчев бряг
Здравейте--след няколко дни каране се оказа че няма нито едно изгасване на бензин--проблема остава само на газ,днес бях при човека които постави газовото --закачихме я покарахме я но точно в този момент проблема не се появи и естесвено проблема си остава ???? Гасне като е в движение и изключа от скорост !!!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2017, 19:35 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Окт 2017, 21:28
Мнения: 6
Местоположение: София-засега
Здравей колега!

Имаш ли развитие или решение на проблема?
От няколко дни съм с такава красавица и 20 мин, след като я купих и оборудвах с транзитни номера за да си я прибера от Варна, на светофар, на празен ход пририта и изгасна. След това запали нормално .... но с " Чек Енджин". Направи това гаснене още 2 пъти, докато изляза от града. След това 320 км работи перфектно, ноооо лампата не изгасна. Усеща се и едно друсане като е на празен ход.
Странното е, че при мен това се превръща в тенденция. Преди това през 2009г си купих Зафира, която след всички огледи и тестове,направи същия номер, чак в момента когато чаках пред канала на КАТ за регистрация... Тогава след 3 диагностики(една от които в Дж.М) всички казваха, че имам за смяна Дебитомер, нооо не било сигурно.Накрая се оказа Загуба на Маса на кабела към дебитомера. Проблем, който бил обявен официално от Опел... странно защо непознат от нашите официални. За отбелязване е, че тогава Зафи нямаше газово.

Та така, сега отново вместо да се насладя на удоволствието да карам новичка кола " от познат на приятел " аз започвам с нови главоблъсканици и търсене на топлата вода...Ясно е , ще има пак диагностики и четене.Както се казва " Честито ново палто - без ръкави!"

_________________
Mazda 5 1.8(2006) 115hp +Landi renzo


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2017, 15:05 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Окт 2017, 21:28
Мнения: 6
Местоположение: София-засега
Така , от Ланди диагностицираха, че проблема е в смесообразуването. Три пъти били я донастройвали. Уж я оправили да работи добре и на студен и на топъл двигател... Не мисля, пак играят оборотите, нооо. Вече не се тормозя. Спирам ръчно газовото докъм 80-90°.
И пее мотора. :lovemazda:

_________________
Mazda 5 1.8(2006) 115hp +Landi renzo


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб