Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Летни гуми за М5
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2017, 11:08 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Ное 2014, 11:48
Мнения: 25
Местоположение: sofi
Със затоплянето започнах да мисля за летните гуми, които трябва да закупя. Може ли да дадете оценка за марка/модел за М5, все пак и колата е от значение, а опита на колегите е най-показателен. Цената не е от значение, защото търся качество преди всичко. На година изминавам 6-8к км лятото и не търся толкова издържливост на гумата колкото добро поведение на пътя и на мокро :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2017, 11:54 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Аз карам с MICHELIN Primacy3 205/55/16 трети сезон и за мене по добра от нея няма :) Дават и 50к км и не губи свойствата си с намаляване на грайфера ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2017, 14:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Още не са излезли новите модели, изчакай ги и тогава. Обикновено март-април се появяват.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2017, 11:26 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Юни 2016, 10:59
Мнения: 17
Местоположение: Бургас
VaskoVulev написа:
Аз карам с MICHELIN Primacy3 205/55/16 трети сезон и за мене по добра от нея няма :) Дават и 50к км и не губи свойствата си с намаляване на грайфера ;)

Карал съм ги един сезон. Отлично сцепление в дъждовно време. Иначе малко шумни ми идват.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2017, 09:04 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 06 Ное 2014, 11:48
Мнения: 25
Местоположение: sofi
Благодаря за информацията. Миналите ми бяха Michelin Energy Pro и бях доста доволен, след 5год и 35к км грайфера е перфектен, сцеплението по-скоро прилично, но започнаха да "пищят" на завой и на мокро държанието на колата беше ужасно. Тези проблеми се появиха на 5 год като преди това бяха наистина много добри във всякакви условия и най-вероятно гумата просто губи качествата си след 5 год период.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2017, 19:59 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Сеп 2016, 17:07
Мнения: 3
Местоположение: София
Някой слагал ли е на Мазда 5 по големи гуми (колко може да събере), че си продадох оригиналните 205/50 R17" и и взех 225/40 R18 отпред и 255/35 R18 за задни. Още незнам дали ще се получи фватката понеже гумите са свалени за смяна на цвят на джантите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2017, 17:16 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Pilota написа:
Някой слагал ли е на Мазда 5 по големи гуми (колко може да събере), че си продадох оригиналните 205/50 R17" и и взех 225/40 R18 отпред и 255/35 R18 за задни. Още незнам дали ще се получи фватката понеже гумите са свалени за смяна на цвят на джантите.

Мисля,че повече от 215/ не може да побере.Не ти препоръчвам да експериментираш. ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2017, 22:22 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Мисля, че с нормално ежедневно каране е наивно да се мисли, че може да се даде обективна оценка за това кои гуми са по-добри от други. Виж колко сложни и всеобхватни са тестовете за гуми, мислиш ли че някой е способен да даде обективно сравнение бръмчейки ежедневно между апартамента, детската градина и офиса? Като при това се стреми да спазва правилата, да икономисва гориво, да си пази колата и да не си пребие децата на първия завой ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2017, 11:13 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
За мене гумата има огромно значение именно за да си пазя децата ;) Ако изкарваш децата един път в годината за почивка а през останалото време караш градско наистина е по добре да взимаш през две-три години най евтината нова гума .Почти няма разлика на марките гуми от дадения клас,но има огромна разлика в поведението на колата от гума за 60лв. и гума от 140лв примерно /както за летните така и за зимните/.

п.п. Все пак не забравяйте,че :mazda-logo: 5 тежи почти 1700кг. без пътници и багаж ;)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2017, 14:37 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 06 Ное 2014, 11:48
Мнения: 25
Местоположение: sofi
Да VaskoVulev това е основната причина да пусна темата и да попитам за мнението на колегите с М5. Във форума има пусната подобна тема за М3, но разликата е над 500 кг и това е без да броя какво се случва след като се "стъкми" багажа за почивка с едно куфарче отгоре.

Принципно "бюджетното" решение нисък клас, но смяна на по-малки интервали. Това решение не ми харесва на мен лично. По-скъпите гуми имат доста повече технически предимства от това да се износват по-бавно.

Все пак съм се спрял на Continental или Michelin сега изчаквам да видя какво ще се пусне като нови дотове през следващите 2-3 седмици и ще пиша, а со тогава всяко мнение е добре дошло.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 13:26 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 06 Ное 2014, 11:48
Мнения: 25
Местоположение: sofi
Да дам и малко инфо. Все пак взех Continental Premium Contact. За 1000км наблюденията са ми базирани на всякакво време и все пак на чисто нови гуми(Дот2017):
+ неверятно поведение на мокро/подгизнало - преди това бях с Мишелин енерджи.... и при стъпване със скорост в по-дълбоки локви беше изключително неприятно, но с тези гуми практически разлика почти няма между мокро и сухо
+ доста тихи гуми
+ спирачен път на сухо и мокро е много добър като за момента не съм успял дори и на мокро да задействам АБС
+ потеглянето и загряването на гумите е добро и почти няма разлика при студените гуми
++ като беше 1-2 С гумите не се втърдиха, което е голям плюс но сигурно това ще се наблюдава само първата година
- Приплъзнах при рязко потегляне, което може и да се дължи и на много настъпване в дадения момент
- графейра е така направен, че се заклинват камъчета, което е дразнещо да тракат по няколко километра и на 80 чак да изхвърчат

Ще пиша след 1г ако се сетя тогава ще е по-интересно след като съм ги покарал повечко и е застарял каучука

П.С: Взех ги с теглови индекс 91, а за 5-ца трябва да е с 95 което и ибяснява частично лесното подгряване на гумата


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2017, 15:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Подкрепям за плюсовете. Аз не съм приплъзвал с тях, но втория минус - за грайфера, го споделям на 100%. Много е дразнещо! Но пък това да им е болежката :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб