Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Юни 2017, 06:11 
Offline
любител
2008 Mazda 5

Регистриран на: 03 Май 2015, 22:52
Мнения: 4
Местоположение: софия
Здравейте колеги, от няколко седмици съм собственик на Мазда 5 2008 година 1.8i 116 коня. Имам няколко въпроса към по запознатите от вас. До вчера (29.06) климатроника си работеше без проблеми, но вчера въртях повече по София в жегата и климатроника взе да изключва в движение и да се включва след около 15 минути. Вярно че беше много топло вчера и го пусках по силно, но и други коли съм имал с климатроник и не е ставало така. Някаква идея дали мазда имат някаква защита на компресора или на системата от претоварване или е проблем с някой датчик. Също така скоростите влизат трудно и при по бърза смяна от 1ва на 2ра се чува едно стържене и не винаги се получава превключването. Колата е на 110к реани км и досега не е сменяно маслото на скоростите. Благодаря


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2017, 12:45 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Здравей,
колкото и да е топло не би трябвало да изключва./моя си работеше вчера и днес при 40градуса навън/ Отиваш за проверка при хора които разбират от климатици.Има добри отзиви тука: viewtopic.php?f=59&t=38372
Относно скоростите: 1.Сменяш маслото 2.Смазване и регулиране на жилата ....

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2017, 16:54 
Offline
любител
2008 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 03 Май 2015, 22:52
Мнения: 4
Местоположение: софия
И така да споделя, момчето за климатиците наистина е много точно и си разбира от работата, веднага хвана проблема, някакво реле се оказа, което изключваше и включваше, когато си реши. Смени го и сега е ок, освен това допълних 260 гр фреон и сега нещата са супер. Смених маслото на скоростите и веднага се усети ефекта, скоростите влизат много леко, дори и при по бърза смяна. Сега ми се върти в главата дали на задните врати могат да се сложат електрически механизми за отваряне ма вратите. Някой да е правил такава интервенция.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2017, 10:36 
Offline
любител
2008 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 03 Май 2015, 22:52
Мнения: 4
Местоположение: софия
Колеги, снощи загледах, че на уплътненията на задните врати липсват по няколко (незнам как се наричат) държачи или щипки на уплътненията. Търсих в нета, но никъде не намерих да се продават такива чудеса. Някой да знае да се продават някъде. Благодаря. Засяхкох го градско разхода в София сутрин и вечер през центъра е 11.8, вижда ми се малко много, но може и да нормално на фона на задръстванията.


Прикачени файлове:
42.jpg
42.jpg [ 177.44 KiB | Прегледано 4035 пъти ]
25.jpg
25.jpg [ 199.89 KiB | Прегледано 4035 пъти ]
181.jpg
181.jpg [ 130.93 KiB | Прегледано 4035 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юли 2017, 15:23 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Здравей,
относно уплътненията често се случва да се откачат,защото пътниците отзад винаги хващат тях за да доутварят вратата :D Мойте ги занитих с една поп-нитачка и сега 3-та година не са мръднали ;) Гледам ти липсва на едната врата ,а на другата ти е на път да изпадне.Намери си от морга и ги занити и двете . Питай колегата rally от форума дали не му се намира ;) Изпращал ми е няколко неща и е точен в това отношение :P

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб