Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 20:07 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Юли 2016, 14:58
Мнения: 11
Местоположение: Плевен
Здравейте карам Мазда 5, бензин 2000 куб., 145 кс. До сега в Мазда ми наливха моторно масло Platinum C3 5w-40. Колата е на 208 000 км. и за около 10 000 км. съм долял 0.700 л. масло. Трябва ли при тези изминати километри да мина на полу синтетика 10w-40 и какво масло бихте ми препоръчали като марка от което да сте доволни. Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 14:36 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
слагай само 5W30 ,градски :) ..... колега от форума го предлага : viewtopic.php?f=59&t=28562

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 15:49 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
700 на 10 000 си е заводско заложен толеранс... Наблюдавай дали ще се увеличи "горенето" и тогава му мисли ;) Колегата наистина дава маслото на добра цена/качество :ok:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2017, 07:29 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
AVADON написа:
Здравейте карам Мазда 5, бензин 2000 куб., 145 кс. До сега в Мазда ми наливха моторно масло Platinum C3 5w-40. Колата е на 208 000 км. и за около 10 000 км. съм долял 0.700 л. масло. Трябва ли при тези изминати километри да мина на полу синтетика 10w-40 и какво масло бихте ми препоръчали като марка от което да сте доволни. Благодаря предварително!

Това масло което ти наливат в Мазда изобщо не е за този мотор .
10/40 можеш да наливаш ако мислиш да я караш в Африка колата . :)
Аз съм най доволен от Репсол Елит Космос F 5W30 А5/В5, специално разработено за тези двигатели на Форд .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2019, 21:19 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
https://maslata.bg/shop/%D0%B4%D0%B2%D0 ... fessional/
Мисля следващото масло да е това.Все пак Фордовски мотор тупти под капака. :lol:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2019, 19:06 
Offline
фен

Регистриран на: 24 Яну 2010, 08:58
Мнения: 170
Местоположение: Бургас
Castrol Magnatec C3, 5W40, пълна интетика. В Плевен, доколкото знам, лятото е почти Африка.
Никакви полу и "четвърт" синтетики! :-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2019, 19:06 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Аз карам хибрида с Magnatec,че тоя стоп-старт и на студено работи при мен...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2019, 22:58 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2016, 09:21
Мнения: 17
Местоположение: Пазарджик
Хора не се ли замисляте, че всичко е просто маркетинг, като почне някой да обяснява че еди кое си масло било специално разработено за еди си кой двигател, и видиш ли точно тва трябвало да налееш, пълни глупости. Всеки автомобилен концерн си работи с предпочитан такъв производител на масла и въртят едни пари както се казва. Всеки двигател е направен от алуминий и толкова, няма нищо специално и революционно което да измислят, просто по евтинджосите масла си спестяват присадки, а по скъпите варианти към базовото масло което ползват абсолютно всички прибавят присадки и различни подобрители на физикохимичните свойства с цел по-дълги смени на маслото и дрън брън ... .. До колко с фалшификати или с оригинали, може да се сдобие човек по българските географски ширини е друг въпрос.

Относно вискозитета, той не се определя от книжката на колата, бай Илия автоджамбаза, и други фолклорни и квартални субекти, А САМО и ЕДИНСТВЕНО от преобладаващите температурни амплитуди в които ще се кара колата. Не може да живееш в Кнежа дето зимъска е -20 и да ми казваш че ще си сипеш 10w40, щото колата била стара и имало луфтове и дрънкала па тракала, па не знам си кво..., като ти гори масло се прави ремонт, смяна на гумички .. т.н. до по сериозни неща. Няма как по ,,дебелото" масло да ви крепи старата кочинка, тя просто си иска ремонт за който вие нямате евентуално пари.

Другата абсолютна истина, е че по рядкото масло смазва по добре, по лесно циркулира по маслените магистрали, малките отвори предназначени за смазване при хидравлични повдигачи .. т.н. /за това и високо оборотните двигатели се препоръчва нисък вискозитет на маслото/. И изобщо има достатачно клипове с които може да се обедите каква е течливостта на 10w40 в сравнение с 0w40 например при -15 градуса.

С две думи ако не Ви гори масло, и имате пари, и карате сравнително нова кола, наливайте масло с ШИРОК температурен диапазон. За БГ 0w40 е предостатъчно според мен.

Единствения щогоде фактор определящ качеството на маслото което ще закупите Е, И ВСЕ още е ЦЕНАТА. Много малко вероятно е да сте взели това което пише на етикета на бутилката за жълти стотинки , при условие че подобно масло на друга марка е с около 30-50 лв по скъпо нали. Ако евтиното би било също толкова добро колкото скъпото вероятно производителите на скъпото щяха да са отдавна фалирали, само че те са в играта все още, защо ли. По скоро предлагащите евтини масла на народни цени се роят, не мислите ли . Така че златната среда в ценовия деапазон предпазва от залитане към абсолютни ментерльоци, а също и към прехвалени необсновано скъпи бъркочи.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2019, 01:32 
Offline
любител
2007 Mazda 5

Регистриран на: 29 Яну 2016, 22:19
Мнения: 34
Местоположение: Плевен
Следи го ще почне да лапа повече ако го караш в оборот моята така беше и леко по леко го увеличи аз я карам само извънградско и я натискам :) Сега ми яде 1.5 лт за 10к още малко ще я изчакам и ще ходя на ремонт.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб