Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 13:52 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Ное 2017, 13:16
Мнения: 2
Местоположение: Silistra
Здравейте!Имам от 3 години Мазда 5 бензин 2008г. 2000м3 146к.с. ръчна скоростна.Наложи се да сменя цял двигател.Голяма сага беше докато намеря,накрая намерих такъв само че от Мазда 6 2007г. 2000м3 147 к.с. автоматик от Англия.Всичко пасна ,двигателя работи перфектно,докато не установих,че дърпа яко масло на 300 км. 1 литър.Стария двигател грам не буташе масло.Няма теч няма пушек отзад,антифриза е чист, в чудо се виждам къде отива това масло.Маслото което слагам е elf 10w40.Не ми се отваря двигател,аз до сега дадох сума ти и пари и не ми се дават още.Някакви мнения и съвети?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 14:30 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Stann написа:
Здравейте!Имам от 3 години Мазда 5 бензин 2008г. 2000м3 146к.с. ръчна скоростна.Наложи се да сменя цял двигател.Голяма сага беше докато намеря,накрая намерих такъв само че от Мазда 6 2007г. 2000м3 147 к.с. автоматик от Англия.Всичко пасна ,двигателя работи перфектно,докато не установих,че дърпа яко масло на 300 км. 1 литър.Стария двигател грам не буташе масло.Няма теч няма пушек отзад,антифриза е чист, в чудо се виждам къде отива това масло.Маслото което слагам е elf 10w40.Не ми се отваря двигател,аз до сега дадох сума ти и пари и не ми се дават още.Някакви мнения и съвети?


700-1000лв за смяна на сегменти. Ще трябва да го отвориш, няма как, иначе ще смениш и тоя двигател и следващия пак ще е такъв. Няма какво друго да е с такъв разход. Трябвало е да ги смениш преди монтажа на двигателя даже. Десетки теми има в този форум по въпроса, за 3 години не си ли чел нещо?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 15:25 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 29 Ное 2017, 13:16
Мнения: 2
Местоположение: Silistra
Не съм чел.Днес се регистрирах.Прав си,че ще трябва да ги сменям,а при слагането на двигателя не съм ги сменил защото не знаех,че така ще гори масло.Вземах го от автоморга няма как да знам какво му е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 15:55 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2011, 15:40
Мнения: 82
Местоположение: Варна
skype: dami-butterfly
Stann, 1-во здравей в клуба.
Сподели как успя да "ушиеш" за 3 години LF-мотора ?
vladki4 ти е подсказал какво следва да направиш в скоро време. Препоръка, НЕ изпробвай други масла, добавки, и прочие за да си мислиш, че ще спреш маслояда. Гумички на клапани и маслени сегменти, вероятно спекли и ненужни. Съчувствам ти, но наистина се налага отварянето му.
Забравих, след като направиш отварянето и смяната на тези компоненти, внимавай с маслото, 5w30 препоръчително-задължително.
Успех

_________________
Mazda 5 L8


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2017, 18:22 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Макс 5w-40...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб