Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2017, 20:20 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Здравейте,

Имах проблем с турбината!
Свалих я и я занесох в сервиз,на който няма да споменавам името,за да не правя реклама и т.н.т ...
Заносох новата ( не нова :) ,а втора ръка) да я тестват. Излезе добра,и я монтирах! След като я монтирах отидох с колата да и направят диагностика,за да се убедя ,че всичко е наред и след многото въпроси ,от какво идва проблема с нея ,се стигна до извода - премахване на ДПФ филтъра!
Отивам с колата,с вече монтираната турбина,да се махне ДПФ филтъра и да се направи диагностика! И какво да види човек - няма ДПФ :D ... бил свален.
Прави се диагностика и се установява ,че няма проблем,абсолютно никаква грешка не отчита компютъра,НО турбината,"новата",пренадува...
Хората в сервиза ,установяват,че проблема е в клапана за турбото,който е повреден и пренадувал турбото и следователно това е счупило първата турбина. Но там ми казват,че софтуерно ДПФ-а е премахнат,но не знаят какво е пипано по него,тъй като не отчита никаква грешка ( дори и клапана!) и имат съмнения,че му е зададено да не показва грешки или нещо от сорта...
Въпроса ми е ,как мога и от къде да намеря оригинален софтуер за компютъра...
Предполагам,че в Стар Мотърс имат,но сиииилно се съмнявам,че правят такава интервенция.

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2017, 20:51 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Здравей,
мисля ,че човекът може да ти помогне : memberlist.php?mode=viewprofile&u=24478
Разберете се :)

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2017, 10:54 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Човекът,пише,за премахване на ДПФ,аз изрично съм написал,че ДПФ няма...!!!

Варианта е ,да намеря ECU от Мазда,но няма как да се знае,дали софтуера по него не е пипан...
Общо взето,ако има ДПФ ,варианта да е пипано по него е по-малък...

Някой,ако има идеи да казва...

ПС: Да се свали информацията от компютъра е нужното,но в краен вариант,мога да купя целия компютър,и да ми прехвърлят информацията...

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2017, 11:33 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
ДПФ-а е махнат, очевидно и софтуера е пипан, но не се знае колко кадърно. Човека към който те насочват, очевидно си разбира от работата и разполага с както с качествен софтуер, така и с оригиналния, който ще получиш с компютъра който евентуално ще купиш. Мисълта ми е, че вероятно ще ти е по-евтино първо да говориш с него и да се разминеш само с препрограмиране.

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2018, 09:45 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Всичко оправено! :-)
Големи благодарности на igci84 !

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2018, 10:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Ако купиш нов ( втора употреба ) компютър някой трябва да ти прехвърли еепром-а т.е. пак трябва да се препрограмира и дали ще уцелиш нужния хардуер като заместител ако не е същия номер ... никой не знае. В случая проблема явно е решен, но за колеги с подобни проблеми в бъдеще, по-лесно е да се коригира софтуера вместо да се стреля на сляпо и разхода да стане двоен или троен, защото ако трябва да се маха коректно и DPF-a от софтуера на "новия" ... става си направо двойно. Компютъра се сменя само ако има някакви съмнения за хардуерен проблем в него.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2018, 13:43 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Така...оказа се ,че най-вероятно колата си е била с проблем,преди да я купя и човекът ,при който ходих,надълго и широко,ми обясни,кое какво е...т.е. от свалената информация от моя и съпоставена с оригиналния софтуер.
На моята бяха забранени абсолютно всички грешки,които може,с изключение на 3-4 - консумативи,като течност за чистачки и тем подобни....
Авариен режим на максимум...

След интервенцията - смяната на моя,с оригиналния,с същия номер,както спомена steich,премахване на ДПФ - софтуерно ,направихме тест-драйв... от както съм я купил не съм усещал колата да се държи така добре ,както сега - като цяло!

Общо взето,толкова бях убеден,че при покупката,една диагностика в оторизиран сервиз,ми помага,че вече мога да кажа ,че тези хора или не разбират или просто са там за края на месеца,но е факт!

При закупуването,ходихме в Мазда ,в Пловдив,диагностицираха над 40 минути и ми казаха,цитирам : "Нещо е пипано по ДПФ-а,не знаем какво,но всичко е в нормата - като показатели!"

Питам ги,да ми доставят гофрирания маркуч ,от кутията на въздушния филтър,за турбото,цитирам: "304 лв - доставка до 14 работни дни"!
Поръчах си го онлайн от,полска фирма,по сериен номер - вече монтиран,за 234 лв + доставката - за 7 дни!


Та,това е общо взето :)

Благоадаря на всички отзовали се ,най-сърдечно :)

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2018, 15:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
За съжаление в оторизираните сервизи имат достъп до определена специализирана вътрешна информация до която не всеки има достъп, но пък за сметка на това нямат до друга ... няма как да са наясно относно софтуерите тъй като това зависи предимно от опита, а те нямат право а и не могат да пипат ... освен преинсталиране на софтуера може би. Било е достатъчно да те ориентират че е пипано за да се насочиш към някой по-навътре в нещата или поне да го ползваш като довод за да падаш от цената при покупка ... ама както и да е, важното е че си се оправил.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2018, 16:37 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 04 Дек 2014, 13:16
Мнения: 44
Местоположение: Пловдив
През времето когато си я карал не миришеше ли от ауспуха , разликата с dpf и без е сериозна ?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2018, 13:02 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
evrosolar,ами ,не съм се навирал в ауспуха :D ,но не - на никого до сега не е правило впечатление,че мирисало или пушило :)

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2018, 00:53 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 04 Дек 2014, 13:16
Мнения: 44
Местоположение: Пловдив
Значи DPF- а е премахнат много добре,щом не си усетил никаква миризма,нали без DPF била като чавдарка ?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2018, 07:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Пушенето и миризмата след премахване на ДПФ-а зависи както от качественото му премахване, така и от цялостната работа на дизеловия агрегат ... мотор, дюзи, ЕГР, турбо и т.н. Има коли които са излезли от завода без ДПФ-и а са като локомотиви и обратното ... просто въпрос на състояние на автомобила. Пресен спомен от някакъв жълт Сеат от изминалата седмица ... движеше се като състезател по Цариградско, но като настъпеше правеше черна димна завеса зад него ( явно кофти чип ) ... отзад самата кола не можеше да я познаеш жълта ли е, кафява ли е, черна ли е ;)

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2018, 10:23 
Offline
маниак
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 31 Авг 2016, 12:05
Мнения: 721
Местоположение: Плевен
Аз също съм с премахнат DPF и за мое учудване всяка година като минавам на преглед питам как съм със изгорелите газове ---- "В норма си,всичко е наред,даже много добре!" :D
Само сутрин при първо палене изпушва и после съм ок./може би от изолирания ЕГР/

_________________
мазда 5 2.0CD 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 12:21 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Добре,но не чак толкова.....

Оправихме софтуера и вече си отчита грешки - всичко е както трябва :)

Но,отивам да я РЕМАП-нат,при същия човек, и след 4 часа чакане,излиза човека и казва : "Предавам се! Това което мога да ти предложа е 160.9 коня и пушек! Но мой съвет е, по добре да върнем и да си я караш както си беше!"

Питам,какъв може да е проблема,той казва ,че не знае,но със сигурност не бил софтуерен...вероятно механичен - ЕГР и прочие....

Звъня аз на следващия ден,на хората дето ми правиха турбината,имам подозрения,да не би да е от нея,или да помогнат,те ми казват:
"Тая турбина сме ти я слагали ние,имаш гаранция,вярвай,проблема не е от нея ...карай си колата така....искаш и тая да счупиш ли....пари ли ти се хвърлят..тая кола не е за издуване....не разбирам същноста на този разговора....всичко хубаво!" и ...разсърди се човека,понеже нямал софтуер за моята кола - че аз съм виновен чак....

Както и да е ....

Идеи ?

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 12:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Пишеш че по принцип мотора със стоковия като мощност сфтуер е работил добре и не е имало пушек и т.н. ... т.е. предполага се че е в добро състояние, би трябвало да няма проблем с ремапа .... но меже да има и проблем щом казва колегата.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 12:46 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Да,точно,просто не може да докара 170 коня ,а само 160 + мнооого пушек,след ремап-а. Правил го на Мазда 6 ,същия мотор,измъчил се,но всичко станало,а при моята неще...

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2018, 15:39 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
И какво толкова те блазнят тези 10 коня. Спортна кола ли караш или семеен ван


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2020, 23:07 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
Пусках тема след тема ,но да не стане като някой,който го споменават ,че като си оправи проблема и заключвал темите :D

vladki4 : Не,човече,не е до десете кончета ,а до същноста на това,защо не може :)

Та,от "рециклирането" в Годеч,което траеше точно 2 месеца,до блокирането на двигателя и смяната му с нов от Англия ,сега колата върви като никога :)

Колата е закупена от Италия с бая задълбочен проблем с ДПФ.Тук джамбазите ,които ми я продадоха(Автокъща в Труд ,до Пловдив) скалъпват нещата ,като премахват ДПФ-а и забраняват ,почти всичко ,което може да покаже ECU-то.
Та след мъките в Годеч,с рециклирането,което траеше 2 месеца ,до помоща на igci84 и компетентноста на Жельо от JTS Performance,за което съм им много благодарен!
Взех си нов двигател от Англия ,който ми го продадоха с все всичко + скоростната кутия за парите ,които ми искаха тук,но за "гол",вече си я карам и ,година+ и е съвсем друга кола,ЯВНО :)

Извода,за мен е ,че не колата е проблема ,а хората ,които са я карали и продали!

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2020, 12:05 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Булевардът на мечтите..... :lol: Приказни коли има там се носи славата,че и изгодни доста. Колко ти излезе мотора със такси ..пътни и там подобни :?:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2020, 09:37 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 27 Ное 2014, 09:53
Мнения: 69
В интерес на истината,колата не я взех евтино :)

Пича,от който купих двигателя,го беше обявил за 300 паунда + 200 пътни на един негов познат с бус :) Отваряш капака на двигателя и това,което виждаш,това получих+скоростната кутия и демфера,който беше,не с пружини,а с ресьори :O(за първи път видях такова животно).
Четох доста и се оказа,че японеца си прави японските работи в Северна Америка,Япония и Англия,другото е в компанията на гениите от Фрод и Пежо :)

_________________
2007 Mazda 5 2.0 CR19/ 143 ps


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2020, 17:33 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Проблема може до някъде да е в подръжката, но основно идва от джамбазина в с.Труд ... който не гледа качество а цена ... а и няма как да разбира от софтуер все пак ... тук по-скоро въпроса опира до доверие. Хванал е някой да му " загаси ламптите " пък този който я вземе да се оправя. Отделно нищо чудно двигателя да си е имал и механичен проблем ... все пак не всичко е само турбо ... компресия, горива и т.н.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб